Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2009., 09:54   #1
Zagi_d
Premium
Moj komp
 
Zagi_d's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Problemi s povezivanjem?

Pozdrav svima!
Imam jedan problem koji neznam popraviti pa bi trebao vasu pomoc?
Problem se sastoji u tome da kad povezem komp s ruterom(Thomson ST780i WL) kaze mi na kompu da je veza omogucena a nemogu na net? Kada probam bilo kaj drugo recimo otici na xfire nece se spojiti.
Imam jos jedan lap koji je spojen na ruter i na njemu je sve normalno.
Molio bi za pomoc jel mi je malo hitno!!
Hvala unaprijed!
Zagi_d je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 10:22   #2
zmikic
Premium
 
zmikic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 206
run --> ipconfig /all i posalji na forum ono sto ti ispise.
-->
Citiraj:
Autor Zagi_d Pregled postova
Problem se sastoji u tome da kad povezem komp s ruterom(Thomson ST780i WL) kaze mi na kompu da je veza omogucena a nemogu na net?

Kad si povezan odi u start --> run --> ipconfig /all i posalji na forum ono sto ti ispise.
__________________
walk the talk
zmikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2009., 15:41   #3
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 16:29   #4
zmikic
Premium
 
zmikic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 206
problem ti je sto ti ruter ne dodijeli IP adresu i gateway. Mozes probati manualno postaviti IP adresu i gateway.
__________________
walk the talk
zmikic je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 20:07   #5
topicg
Noja zakon
 
topicg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Varazdin
Postovi: 36
Takav problem i mene muči prek wlana mi 2 kompa rade ok s fixnim ip,a ovaj prek lana nejde ni s fiksnim ip-om.A ak stavim na automatski onda dobim potpuno istu ip adresu ko i ti koja nema veze s ničim.
__________________
topicg je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 23:45   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
I šta sad? Osim šta ste naveli da se radi o Thompsonu ST-780WLi niste naveli (vrijedi za obojicu) o kojem se ISP - u radi. Ovo je važno jer je kod T-Coma default IP na 192.168.1.1, kod drugih ISP - ova to zna biti 192.168.5.1, . . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 11:01   #7
Cor
Premium
 
Cor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: HRVATSKA, Slavonski Brod
Postovi: 35
IP adresa 169.254.x.y nije bilo kakva adresa, to je od Microsofta rezervirani range koji Microsoft koristi i ima ugradjen kao mehanizam za automatsku dodjelu IP adrese ukoliko sistem ne pronadje niti jedan DHCP u okolini, kako racunalo nebi ostalo bez IP adrese sistem u Windows-ima automatski mu dodjeli IP adresu u spomenutom range-u. Tako recimo ako umrezite nekoliko racunala u mrezu, bez ikakvog DHCP servera u mrezi i bilo kakvog rucnog postavljanja IP adresa, racunalima ce taj Microsoft mehanizam automatski dodjeliti uz pomoc ARP-a svakom racunalu IP adresu u range-u 169.254... i vasa racunala ce se medjusobno moci vidjeti, odnosno bit ce umrezena automatski u LAN.
Dakle moguce je da ti na router-u DHCP server nije ukljucen , a da ti je na notebook-u IP rucno postavljen pa ti zato radi. Uvijek trebas kreniti prvo s ispitivanjem ispravnosti same mrezne kartice, koja moze pokazivati povezanos u mrezi ali ne mora biti ispravna .
Dakle prvo na komandnoj konzoli (cmd) ukucas ping 169.254.185.110 (tvoja IP adresa koliko vidim koju su ti windowsi dodjelili) i provjeris dali imas odziv
__________________
Nisam za EU. Globalizacija je navece zlo koje je do sada snaslo nas planet ! Na forumu sam da ako nekome mogu pomoci, a ne voditi sulude beskonacne rasprave tipa ciji je veci i tko je bolji tehnicar!
Cor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na