Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2018., 15:15   #151
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Bitnije je da provjetravaš cijelu prostoriju nego da pušeš direktno po rigovima...

Ako bi po ljeti uspio držati prostoriju na vanjskoj temperaturi, ventilatori na karticama su dovoljni da se adekvatno ohlade.

Idealno bi bilo kada bi imao s jedne strane prostorije otvor(prozor) kroz koji ispuhuješ topli zrak, a s druge otvor kroz koji ulazi svježi zrak - nije potreban ventilator
Ima na drugom kraju velika dvokrilna balkonska vrata koja vode na terasu.
Ako bi htio jednako strujanje vanjskog zraka (na čiju temperaturu ne mogu utjecati) preko kartica na izlaznim vratima bi mi trebao daleko veći i jači ventilator. Ipak je to krovište sa odzračnicima i sitnim otvorima oko rogova i sl od kuda bi taj veliki sisao dio zraka i teško da bi se stvorio toliki podtlak koji bi preko kartica iz prozora imao jednaki protok zraka. Ovako taj topli zrak odlazi dio na vrata a dio kroz te sitne otvore i odzračnike na krovu.
Na kraju, vidjet ćemo kad zapeće.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 15:18   #152
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
kakvo je stanje s temperaturama sada? krovište je poletvano i ima izolaciju ili ?
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2018., 15:21   #153
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kod mene isti ventilatori, ali ja sam ih stavio u sredinu podruma i pusu prema prozoru, znaci ne sa prozora unutra nego iz sredine van i to mi se pokazalo boljim . A jesi razmisljao o ovom da kazu da stavis na drvenu plocu pa da isisavaju zrak, ja sam to isprobavao u zimi i to se slabo pokazalo kod mene ili taj tip ventilatora nije dobar ili nesto ne stima.

Sad je vani 26, a u podrumu 28, a graficke rade punom parom i ventilatori su kak na kojima, malo jace zavrte, stavio sam temperatura da bude 67 i sad rade na toj temperaturi kak treba.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 15:51   #154
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
kakvo je stanje s temperaturama sada? krovište je poletvano i ima izolaciju ili ?
Najviše se grije rig sa RX580 PULSE. Kod njih su ventilatori bili na 80-100%.
Sada su na 47-53%.
U potkrovlju su bočni zidovi toplinski izolirani (stiropor).
Samo krovište nije. Rogovi, daske, ljepenka i gerard pokrov. Na krovištu su ugrađeni odzračnici tako da ovo sa izvlačenjem zraka i stvaranjem podtlaka kod rigova ne igra.

Slika od rigova prema terasi. Krovište je visoko pa ovo sa odsisom ne igra bez građenja sanduka oko rigova.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20180424_155544.jpg‎
Views:	488
Size:	1.03 MB
ID:	19565  

Zadnje izmijenjeno od: Dambo. 24.04.2018. u 16:03.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 17:23   #155
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Ima na drugom kraju velika dvokrilna balkonska vrata koja vode na terasu.
Ako bi htio jednako strujanje vanjskog zraka (na čiju temperaturu ne mogu utjecati) preko kartica na izlaznim vratima bi mi trebao daleko veći i jači ventilator. Ipak je to krovište sa odzračnicima i sitnim otvorima oko rogova i sl od kuda bi taj veliki sisao dio zraka i teško da bi se stvorio toliki podtlak koji bi preko kartica iz prozora imao jednaki protok zraka. Ovako taj topli zrak odlazi dio na vrata a dio kroz te sitne otvore i odzračnike na krovu.
Na kraju, vidjet ćemo kad zapeće.
Nije toliko bitno puhanje po samom rigu, koliko bitno je topli zrak izbaciti iz prostorije, i držati temperaturu prostorije u normali

Dok ti ventilator puše po sredini prostora, samo vrti isti topli zrak unutar prostora.

Tebi ustvari propuh odradi 90% posla hlađenja, a ventilator ostalih 10%

Kad bi jedan vent stavio da upuhuje vanjski zrak u prostoriju, a drugi da ispuhuje, imao bi bolje hlađenje.

Ali velik je to prostor... pa se ne trebaš previše brinuti..
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 07:21   #156
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Po svemu ovome odlučio sam odrezati rolete i staviti ventove drito na prozor ;-)

Baš me zanima kaj budu susedi komentirali ;-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 09:16   #157
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Moji rigovi su u podrumu, koji je ukopan metar i pol u zemlju, i trenutno mi je temperatura podruma 21, a grafičke su na 45-50C s ventilatorima na 60%.
Žena sretna je ima grijanje podruma po zimi rigovi isto sretni
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 11:44   #158
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ajd napisi molim te velicinu podruma i koliko rigova imas jer kod mene 9 rigova u 25 kvadrata u istomt avom podrumu grije taj podrum do 30 celziousa vec sada. A kada dodju one paklene vrucine do 40 celziousa onda se bojims to ce biti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 13:32   #159
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
podrum nekih 40 kvadrata, 4 riga na polici s nvidia grafičkama. Imam jedan zračnjak, a prozore još ne otvaram. Po zimi sam morao blokirati zračnjak pa je bilo 17C u njemu.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 15:22   #160
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, da onda je razumljivo. I meni u ovom jednom predjelu je 5 riga s nvidia i nemam ni ventilator, ali ove AMD se griju i griju. 3 AMD riga i eto ti na podruma u debelom plusu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2018., 12:46   #161
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:57   #162
aerial
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 163
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Priznaj