Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2020., 08:27   #1561
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nekoliko pitanja ...
1. Koje su opcije za zaštititi uglove zidova?
Ukućani svako malo tresnu nečim i odmah se skine glet do onog metala ispod, problem mi je to krpati svako malo pa gledam kako bi zaštitio onim L profilima. Vidim da ima toga u bauhausu, ali je izbor nekako ograničen, barem koliko sam vidio u prolazu.

Ti se profili uvijek lijepe i kakvim ljepilom?
Što s kasnijim bojanjem zida, skida se to ili ne?

Meni se čini da to ostaje kako je jednom kad se zalijepi.
2. Imam u planu neke pretumbacije po kuhinji, kako najjednostavnije izbušiti rupu za napu?

Zid na koji smo zamislili da bi to došlo je izvana termofasada, pokraj prozora nema baš puno mjesta, a sumnjam da neki kablovi od struje ili telefona idu po tom zidu. Nažalost, ne mogu provjeriti što je od instalacija i kuda točno provučeno kroz zid.
Kako bušiti obzirom da je termofasada, izvana, iznutra,... nekom krunom za bušenje,...?
U bauhausu L profila kakvih hoćeš. Bijeli plastični, eloksirani aluminij... Imaš i samoljepljivih no preskupi su, bacanje novaca. Uzmeš montažno ljepilo ili čak silikon i zalijepiš ih. Što se skidanja tiče, to nemreš kad zalijepiš. A i čemu? Staviš pik traku po njima, ofarbaš, skineš traku. A možeš i njih ofarbat ak hoćeš.
Što se rupe za napu tiče, gle, štemerica sve odradi. Naravno, lakše je ako je cigla, zajebancija ako je beton. Imaš i firme koje rade strojno bušenje rupa. Što se struje tiče, tu ti nemrem pomoć, to moraš saznat gdje su žice.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:43   #1562
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Sa cime da napunim i sanriam da bude kao sto je bilo:
https://i.imgur.com/tcSpWlo.jpg
https://i.imgur.com/bbyJc3D.jpg

Palo mi je napamet maipei bijelo flexi ljepilo sa pijeskom od 0-2mm? ili ima neko stručnije /profesionalnije rjesenje?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2020., 21:52   #1563
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Elektricarski gips tockasto ako negdje treba jos priheftati kabel da ne mrda van, malo upustiti kuteve rupe, reparaturni mort za grubo popunjavanje (zadrzati se ispod povrsine), uniflot i mrezica preko rupe, pa teranil extra zavrsno gletanje. Mozes preskociti uniflot i/ili mrezicu ali meni se to pokazalo kao trajno najsigurnije / najpostojanije rjesenje. Ostaviti dovoljno vremena medu fazama.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:59   #1564
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
E tu u finisu mi i je problem, teranil je gladak, ovi zidovi su grubi.
smijesno ali taj efekt sam postigao sa nekom tubom iz tedija u koju sam dodao pijeska: https://media.marktjagd.com/6550313_682x840.jpg

Samo za zatvorit sve ovo bi me izaslo jedno 1000 kn tih tuba
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:11   #1565
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
A sorry, nisam skuzio da pitas za finish. Ja bi dodao kvarcnog pijeska priblizne granulacije u zavrsni premaz boje. Imas pakiranja u vrecici za deko zbuku. Mozes i ozbukati zavrsno deko zbukom slicnom ak nades malo pakiranje. Moglo bi se dodati i u zavrsni glet ako si vican sa spahtlom, pregletas pa prodes teksturiranim valjkom preko, i/ili prije nego se glet osusi dodas nesto pijeska utiskivanjem spahtlom, nakon susenja mozes nesto pijeska dodati u malo boje pa razvuci gleterom ili spahtlom proizvoljno dok ne dobijes priblizno slicnu teksturu.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:21   #1566
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jub hobi kit za popunjavanje rupa, brzo suh, ne puca.

https://www.bacelic.hr/artikl/hobi-kit-2-1-jub/10376

Za strukturu, jbg, iskemijaj nešto. Mada iz prakse velim da će se uvijek vidjet razlika što god napravio.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 23:03   #1567
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
A neku zbuku unutarnju da uzmem, rofix neki? pa sa spuzvom izbalansiram staro novo:

https://youtu.be/lhDGVs1iIVs

Btw Knauf bijelo fleksibilno ljepilo nije bijelo mapei je bijel
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 23:03   #1568
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
2. Imam u planu neke pretumbacije po kuhinji, kako najjednostavnije izbušiti rupu za napu?

Zid na koji smo zamislili da bi to došlo je izvana termofasada, pokraj prozora nema baš puno mjesta, a sumnjam da neki kablovi od struje ili telefona idu po tom zidu. Nažalost, ne mogu provjeriti što je od instalacija i kuda točno provučeno kroz zid.
Kako bušiti obzirom da je termofasada, izvana, iznutra,... nekom krunom za bušenje,...?
Pretpostavljam da ćeš staviti cijev od 12 cm? Ne znam ima li tolika kruna i kako bi s njom bušio bilo što tvrđe od cigle. Nacrtaj kružnicu i kreni normalnim borerom za zid bez udaranja. Ako zapne, upali udaranje, istočkaj zid i probij čekićem. Malo obradiš ako je grbavo, gurneš cijev, začepiš gipsom ili čime već hoćeš i amen.

Vezano za struju, bilo koji bolji multimetar ih je u stanju otkriti na dubini od 2-3 cm, možda i više (funkcija NCV detektor). Za cijevi, traži nekoga tko ima detektore metala ili nešto kao Bosch D-TECT skener zida.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 23:44   #1569
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A neku zbuku unutarnju da uzmem, rofix neki? pa sa spuzvom izbalansiram staro novo:

https://youtu.be/lhDGVs1iIVs

Btw Knauf bijelo fleksibilno ljepilo nije bijelo mapei je bijel
Tesko da ces pogodit originalni finish sa bilo kojim gotovim rjesenjem, morat ces se poigrati sa tim zadnjim detaljom, ali vidjet ce se svakako, pogotovo kaj je vertikalna relativno uska linija. Nemoj skipat pripremu, popuni kak spada da izbjegnes buduce probleme sa eventualnim pucanjem, tu se svaka usteda potencijalno vidi. Ak ces navlacit zbuku, navuci je siroko, dosta sire od procjepa koji pokrivas, ovo sto si linkao bi bila idealna varijanta, ali bojim se da ti imas prilicno grublju tekturu za to tako obradit. Ako stavis u boju pijeska to se nece mehanicki drzat ali ce u nerazrijedenoj boji drzat dovoljno da vizualno na kraju jos popravis, prije ili navuci deko zbuku, granule priblizne velicine i zamijesaj tak da dobijes pribliznu kozinstenciju trenutnoj. Ak bi ustedio, mozes probat kupiti samo granule pa na jos mokru glet masu ili cak na reparaturni mort, sami zavrsni sloj, namazat sa nerazrijedenom bojom da se malo utisne u glet, tak ces imat malo viggle rooma za korekcije. Nema tu savrsenog rjesenja, tesko do nemoguce ce bit neprimjetno.
Idealno bi bilo to razvuc pa obradit tocno ko na videu, neznam isplati li ti se to za tako malu sanaciju...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 10.02.2020. u 23:49.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 06:15   #1570
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pretpostavljam da ćeš staviti cijev od 12 cm? Ne znam ima li tolika kruna i kako bi s njom bušio bilo što tvrđe od cigle. Nacrtaj kružnicu i kreni normalnim borerom za zid bez udaranja. Ako zapne, upali udaranje, istočkaj zid i probij čekićem. Malo obradiš ako je grbavo, gurneš cijev, začepiš gipsom ili čime već hoćeš i amen.

Vezano za struju, bilo koji bolji multimetar ih je u stanju otkriti na dubini od 2-3 cm, možda i više (funkcija NCV detektor). Za cijevi, traži nekoga tko ima detektore metala ili nešto kao Bosch D-TECT skener zida.

Napa ima izlaz promjera 10 cm.

Brine me termo fasada sa stiroporom koja je s druge strane zida. Ako izbušim s unutarnje strane, neće se to odvaliti s vanjske?
Ili da probam izvana prema unutra?


Što se tiče detekcije metala, probao sam s onim jeftinim uređajem iz lidla i ništa ne nalazi. Uspijeva naći žice od 220V u stanu ako krenem utičnice i to izgubi nakon kojeg metra, valjda kad je cijev malo dublje.
Hvala za preporuku, ovaj bosch izgleda dobro, idem vidjeti da li netko od lokalnih električara ima to.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2020., 06:56   #1571
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A neku zbuku unutarnju da uzmem, rofix neki? pa sa spuzvom izbalansiram staro novo:

https://youtu.be/lhDGVs1iIVs
Možeš naravno, ako pogodiš baš takvu granulaciju. Dakle ganjaj neku s malo grubljom granulacijom, ne skroz finu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 07:01   #1572
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Napa ima izlaz promjera 10 cm.

Brine me termo fasada sa stiroporom koja je s druge strane zida. Ako izbušim s unutarnje strane, neće se to odvaliti s vanjske?
Ili da probam izvana prema unutra?
Izbuši borerom kružnicu iznutra. Samo lagano kad prolaziš kroz cigleni dio zida da ti ne odvali stiropor. Kad izbušiš kajaznam, desetak rupa, izvana ćeš vidjet kružnicu od tih rupa. Onda na grubo izvana izrežeš nožem stiropor u obliku kruga. I onda kreneš štemat malo iznutra, malo izvana dok se ne spojiš.
Ako ćeš uzet firmu da ti to strojno izreže, oni imaju krune fi 100. Provjereno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote