Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2023., 22:34   #1411
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Onda kupuj grafe i ne kmeci
Budem ko i do sada, kad mi bude trebala.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:39   #1412
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kak ne, postoji alternativa ne kupiti išta, jer nisu (loše) igre i (skupe) grafičke kartice od životne važnosti.

Posebice kad je riječ o ovim tzv. budžet rješenjima koja nisu ništa bolja od prethodne generacije.

Jedino pozitivno u svemu ovome je da su sad svi plaćenici fino otkrili sa svojim "recenzijama".
To možda mi možemo, no Amerikanci, Azijci itd? Baš i ne.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:42   #1413
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Jako skupo sobzirom da ne pokriva Microsoft igre, PC igre i Nitendo emulator. Ta konzola je 1/3 gaminga
Pa nemoraju svi igrati sve igre odjednom. Vjerovatno nemaju toliko vremena.

Nintendo je niche po meni, i to se isplati uzimat samo za djecu, ili ako igras na putu u handheldu.
Kad dode zelda/pokemoni ili nesto sta ima samo na switchu kupis odigras i prodas.


Kupis ps5 i igras vecinu igri. Neznam koje su to dobre igre a da nisu na ps5 a da su na kompu. Ako zelis strategije/fps ajde pc, ali sve ostalo konzole ce biti bolje.



Svatko treba gledas sta igra i po tome kupovat.

Mislim da ce pc gaming postajat sve manji, a konzole uzet veliku vecinu trzista od pc-a. Radi cijene i jednostavnosti(ljenosti korisnika)

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:47   #1414
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Pa nemoraju svi igrati sve igre odjednom. Vjerovatno nemaju toliko vremena.

Nintendo je niche po meni, i to se isplati uzimat samo za djecu, ili ako igras na putu u handheldu.
Kad dode zelda/pokemoni ili nesto sta ima samo na switchu kupis odigras i prodas.


Kupis ps5 i igras vecinu igri. Neznam koje su to dobre igre a da nisu na ps5 a da su na kompu. Ako zelis strategije/fps ajde pc, ali sve ostalo konzole ce biti bolje.



Svatko treba gledas sta igra i po tome kupovat.

Mislim da ce pc gaming postajat sve manji, a konzole uzet veliku vecinu trzista od pc-a. Radi cijene i jednostavnosti(ljenosti korisnika)

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk


Zadnje dvije Zelde preko emulatora, igre godine. Forza Horizon 4 i 5, Forza Motorsport i ova nova koja dolazi, Halo, Gearsi, Stalker 2, Starfield, TW serijal.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:51   #1415
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Malo previše se oslanjaš na te nVidia PR fore, isto kak se Intel godinama oslanjal na svoje, pa su sad tu di jesu.
Ocito nvidija ima puno bolje PR fore jer trenutno vrijede 6 puta vise od Intel i 4.5x od AMD-a...

I ko sto rekoh, AI softwareske kerefeke nisu PR fore nego buducnost 3D-a... Do fotorealizma sigurno necemo doci brute force metodama...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:53   #1416
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Sta fali nizoj potrosnji? U najmanju ruku imat ces manju buku...
A DLSS3 je super, to je cinjenica. AI kerefeke su buducnost 3D-a, to je bar jasno, to je i razlog zasto nvidia ima AMD u saci. Brute force pristup je krajnje idiotski...

Nemoj trolat baš. Potrošnji ne fali ništa, ali do sad nije bila ključna stvar kod smjene generacije grafa zato što su postojali stvarni pomaci, ne ušteda od 2 eura godišnje na struji. Tako da se tako nešto nije ni spominjalo. Sad je upgrade kad troši manje uz istu brzinu, ne kupujemo radijatore nego grafe.

DLSS3 (za razliku od DLSS2) je negdje između gimmicka i nečeg korisnog, svakako uz dobre stvari donosi i loše (input lag). Ostaje vidjeti kako to uopće funkcionira kad je grafa prilično anemična, lako je dodavati frejmove na 4090, tu će biti druga priča. No bez obzira na sve to, to su sporedne stvari. Na kraju ostaje činjenica da se još nije dogodilo da nasljednik grafe bude brži na razini statističke greške ali zato nudi pizdarije, pa je eto bolji. Recenzenti koji su pošteni će objasnit ljudima da postoje alternative koje imaju više smisla, no jasno da će bit ovakvih sa tvojim stavovima koji će samo prenosit nvidia pizdarije sa reklamnih powerpointova.
Nego nisi mi rekao što bi za tebe onda bio loš release grafe ako je ovo osrednji?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:54   #1417
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ocito nvidija ima puno bolje PR fore jer trenutno vrijede 6 puta vise od Intel i 4.5x od AMD-a...

I ko sto rekoh, AI softwareske kerefeke nisu PR fore nego buducnost 3D-a... Do fotorealizma sigurno necemo doci brute force metodama...
OK, sad baš zvučiš kao neki marketing djelatnik. Ništ, ti se drži PR-a, a ja idem dalje, jer fotorealizam u (većinom lošim portanim) igrama mi je bitan ko zadnji album Maje Šuput.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.05.2023. u 23:01.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 22:57   #1418
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zadnje dvije Zelde preko emulatora, igre godine. Forza Horizon 4 i 5, Forza Motorsport i ova nova koja dolazi, Halo, Gearsi, Stalker 2, Starfield, TW serijal.
Ja sam radi zelde i xenoblade serijala kupio switch. Tj i pokomoni i mario, ali sam skuzio da nisu za mene. Nakon toga konzola moze ca. Cuvam je samo jer mi bolje izgleda kraj tva nego ps5.

Ovo ostalo su toliko nebitne igre da nitko nece kupiti pc samo radi toga. Ps5 ima gt7/sport kao alternativu a za ove pucacine nemam pojma jer nisu moj djir.

Nadam se da ce se xbox/ms trgnut i da ce ta starfield i ovaj deal s activisionom nesto promjenit da balansiraju trziste, inace ce ps5 ih izdominirat.

Mene je najvise razocaralo sta su sjebali i novu seriju grafi za laptope, bolje opet kupovat stariju generaciju nego novu.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:03   #1419
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Ja sam radi zelde i xenoblade serijala kupio switch. Tj i pokomoni i mario, ali sam skuzio da nisu za mene. Nakon toga konzola moze ca. Cuvam je samo jer mi bolje izgleda kraj tva nego ps5.

Ovo ostalo su toliko nebitne igre da nitko nece kupiti pc samo radi toga. Ps5 ima gt7/sport kao alternativu a za ove pucacine nemam pojma jer nisu moj djir.

Nadam se da ce se xbox/ms trgnut i da ce ta starfield i ovaj deal s activisionom nesto promjenit da balansiraju trziste, inace ce ps5 ih izdominirat.

Mene je najvise razocaralo sta su sjebali i novu seriju grafi za laptope, bolje opet kupovat stariju generaciju nego novu.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Kupit će PC onaj tko želi

1. biti kompatibilan sa svim izašlim igrama unazad az PC i bez plaćanja grafičkih patceheva
2. želi kupovati igre sa različiti konkurentskih tržnica, tko ponudi igru jeftinije
3. ne želi plaćati online porez kako bi online igrao plaćenu igru
3.Želi igrati Microsfot ,Sony, Nitendo , multiplatform i PC igre
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:08   #1420
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Ništ od toga nije bitno zapravo, jer igranje i pričanje o tome nije od životne važnosti, a za razonodu svaki ionak kupuje kaj god ga volja, tak da svaki put ista priča i tak već zadnjih 20 - 30 godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:15   #1421
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Kako za koga, za nekog nebitna razlika, za nekog tko voli starije igre PS5 je potpuno neupotrebljiva stvar. Ovo što kaže Mladen, kompatibilnost unazad.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:17   #1422
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Koja je točno razlika između konzola koje imaju PC hardver i PC-a, jer na kraju se sve svodi na isto, a konzole još i imaju sve optimizirano kak spada, dok se na PC-u vrte loši konzolaški portovi.

Ništ od toga nije bitno zapravo, jer igranje i pričanje o tome nije od životne važnosti, a za razonodu svaki ionak kupuje kaj god ga volja, tak da svaki put ista priča i tak već zadnjih 20 - 30 godina.
Razlika je u njihovom međusobnom prepucavanju i kupovanju studija i držanju ekskluziva, dok na PC izlazi sve od svih konzola. Mnogi kupuju više konzola da ne gledaju čeznutljivo kad izađe nova igra koje nema na njihovoj konzoli.

Ja na svom PC-u igram sve te portove savršeno. Ovo kaj se testira na max detaljima koji su sami sebi svrha nema veze sa zdravom pameću. Jedina igra koja ne radi kak treba je novi SW, moguće da su ga do sad i pokrpali jer ja sam ga odigrao pa ne pratim više.
Kujac od ovce je optimizirano za konzole. Pokreni na konzoli RDR II na više od 30 FPS-a. Ne može, jer Rocstar se nije sjetio dan danas izdati patch da bi otključao za više od 30 fpsa. Cyberpunk su konzolaši čekali godinu i više da bude u igrivom stanju, ja sma ga igrao bez problema na high uz isključen RT itd.
Niš nije savršeno i na kraju biraš ono kaj ti više paše za tvoje potrebe. Spomenuti PS5 za 450$ je meni 1/3 gaminga.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 23:17   #1423
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kako za koga, za nekog nebitna razlika, za nekog tko voli starije igre PS5 je potpuno neupotrebljiva stvar. Ovo što kaže Mladen, kompatibilnost unazad.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Niš nije savršeno i na kraju biraš ono kaj ti više paše za tvoje potrebe.
Ma jasno, samo velim, ljudi budu ionak kupili kaj im paše, a bome dosta ih ima i PC i neku od konzola, a rasprave su im kao da nekome život ovisi o tome.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote