Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2019., 10:30   #4561
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
U tom slučaju moram pohvalit S10, ima definitivno jako dobar zvuk u slušalici tokom razgovora (uključen VoLTE) i ono sto mi je najbitnije, dovoljno je jak, tako da ga u pravilu za 95% imam smanjenog za 1/4, a opet kad se nadjem u situaciji gdje je buka, mogu pojačat i normalno čut.

Sa 95% smartphone-a koje sam posjedovao u zivotu sam imao taj problem sto mi je uvijek morao biti pojačan na max da bi normalno čuo i onda kad bi dosao u neku buku, nista nisam cuo a niti sam mogao pojačati.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:00   #4562
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U tom slučaju moram pohvalit S10, ima definitivno jako dobar zvuk u slušalici tokom razgovora (uključen VoLTE) i ono sto mi je najbitnije, dovoljno je jak, tako da ga u pravilu za 95% imam smanjenog za 1/4, a opet kad se nadjem u situaciji gdje je buka, mogu pojačat i normalno čut.

Sa 95% smartphone-a koje sam posjedovao u zivotu sam imao taj problem sto mi je uvijek morao biti pojačan na max da bi normalno čuo i onda kad bi dosao u neku buku, nista nisam cuo a niti sam mogao pojačati.

Hvala!
Da li si mozda imao/isprobao s9 i/ili s10e pa da kompariras?
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:06   #4563
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Gle sad primjer o cijeni. Razgovaram sa dobrim frendom (45 godina ima) pred jedno mjesec dana i oboje smo zaključili da bi mogli uzeti novi mob i na kraju je ispalo da smo oboje se odlučili na S9+.
On naravno nema šanse da se zejebava sa preprodavačima na njuškalu a i neda keš. Ošo čoek u A1 centar i fino kroz 2 godine uređaj + tarifa = 390 kn/mj i ne znam je li još dao kakav keš za uređaj. Kod mene je situacija bila da sam još malo čekao bi nebi, čak i P20Pro uzeo u obzir, i na kraju kupio za keš.

E sad, tko je tu u pravu ili bolje prošao? On je uvjeren da je on bolje prošao jer je kupio mob u dućanu nov, uzeo ga je na rate jer mu je glupo davati 3+ soma kn u kešu i ima tarifu koja mu treba. A ja mislim da sam ja bolje prošao jer nemam nikakve ugovorne obveze, u tarifi imam sve kao i on za manje love i kupovinu novog moba kompenzirao sam prodajom starog moba. I sad smo došli na to što je mene mob ispao malo manje od 2000 kn kad kompenziram sa prodajom starog moba, a njega će kroz 2 godine mob koštati debelo preko soma eura.

Tko će tu koga uvjeriti da se zezeno kad svatko ima svoju percepciju da je postupio ispravno? Ni ne trudimo se nego smo došli do zaključka da je mobitel odličan i da vrijedi tih para, meni mojih njemu njegovih


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nisi ukalkuliral bonove koje plaćaš mjesečno (recimo u tarifi sličnoj njegovoj na pretplatu) ali slažem se, puno je povoljnije za keš. Ja imam istu dilemu za ženin mob. Mogu dati i keš a mogu i na rate u dućanu. A mogu i u A1 na rate. Na kraju ću uzeti na rate u dućanu (Master bezkamatno) a novac koji dobijem za njezin s7 edge ide u fond za putovanje (kao i ona lova koju bi skucao da idem na keš). Sve je stvar prioriteta. Mogel sam odmah na keš ali onda imam manje za put. Svakako je jeftinije na keš ali hrpa ljudi ni nema toliko keša pa se zato i ide na rate i to kod operatera jer ti ljudi obično nemaju ni mastercard.
BTW, stavio sam 1800 kn za S7 edge koji nema ni točkice (izgleda doslovno ko iz dućana (bilo staklo gore i maskica), baterija na 92%, sva oprema, račun, garancija do 10mj. Nitko se ne javlja. Ljudi računaju taj moj valjda kao i onaj koji izgleda kao da je prošao bojište i baterija mu drži jedan sat. Skoro pa ću ga ostavit kćerki.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 05.04.2019. u 11:12.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:10   #4564
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Postoji li danas koji mobitel da je u rangu xiaomi mi modela (~1000-1500 kn) a da nije tacna od 160x75 mm?

Imam redmi note 5 i super je mob, prezadovoljan sam osim sta me pocela smarat njegova velicina. Ima li sta "budget friendly" a da je do 140x65 mm? Ili treba gledat polovne modele ala iphone 6s (barem te velicine)?

Nastavno na ovo gore, cak me toliko smorila velicina da razmisljam o iphone SE (~1000 kn na njuskalu) ali kako nisam imao iphone od 3g ne znam nista o njemu. Valja li to malo cudo ista za danasnje pojmove?
Sve drustvene-mreze aplikacije sam ionako izbrisao s moba, cak i tapatalk. Treba mi za pozive/poruke, whatsapp, gmail, mpbz i prosjecnu fotografiju tu i tamo.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:14   #4565
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Svakako je jeftinije na keš ali hrpa ljudi ni nema toliko keša pa se zato i ide na rate i to kod operatera jer ti ljudi obično nemaju ni mastercard.
Pa se postavlja pitanje zašto kupuju skupe telefone?
Kakve rate i gluposti, kupi mobitel srednje klase za 200 eura.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:44   #4566
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Postoji li danas koji mobitel da je u rangu xiaomi mi modela (~1000-1500 kn) a da nije tacna od 160x75 mm?

Imam redmi note 5 i super je mob, prezadovoljan sam osim sta me pocela smarat njegova velicina. Ima li sta "budget friendly" a da je do 140x65 mm? Ili treba gledat polovne modele ala iphone 6s (barem te velicine)?

Nastavno na ovo gore, cak me toliko smorila velicina da razmisljam o iphone SE (~1000 kn na njuskalu) ali kako nisam imao iphone od 3g ne znam nista o njemu. Valja li to malo cudo ista za danasnje pojmove?
Sve drustvene-mreze aplikacije sam ionako izbrisao s moba, cak i tapatalk. Treba mi za pozive/poruke, whatsapp, gmail, mpbz i prosjecnu fotografiju tu i tamo.

Točno takvu dvojbu sam ja imao, kao da čitam sebe .

Samo sad imam honor 10 lite, pa mi je prevelik.
Uzeo sam Mi8 SE (147x73mm), jer jednostavno više malih mobitela nema.
Razmišljao sam i o Mi9 SE (još manjih dimenzija od Mi8se, ali nema led notifikacijsku lampicu).

Tih približnih dimenzija ti je Samsung s10e (ali ne vredi tih para + jednodnevna baterija), ali ti je van budžeta.
Možda da razmišliš o Meizu 15 odnosno 15 lite (globalne verzije na aliju)?
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 11:55   #4567
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa se postavlja pitanje zašto kupuju skupe telefone?
Kakve rate i gluposti, kupi mobitel srednje klase za 200 eura.
Ti kao da ne živiš ovdje i ne poznaješ naš mentalitet.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:00   #4568
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
Samsung Galaxy A40 uskoro izlazi,oko 250 Eura,ne čini se loš...
zalosnasova je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:01   #4569
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
dupli post,sorry
zalosnasova je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:17   #4570
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa se postavlja pitanje zašto kupuju skupe telefone?
Kakve rate i gluposti, kupi mobitel srednje klase za 200 eura.
Kako će dijete u školi reći da ima Xiaomi ili Motorolu? Kako će itko kome je bitno mišljenje drugih se pojaviti u društvu takvih istih ljudi i biti prihvaćen sa mobitelom od 200 eura? Neki su ustrajni pa klincima kažu "gle, oš RN5 ili neš ništa", a neki naprave nešto što ću kasnije u tekstu opisati.

Odavno je kod mnogih ljudi smartphone prestao biti ono što je i da služi onome čemu je namjenjen i zato je to tako. Ili flagship ili ništa.

Nedavno rodica vodila sina od 14 godina u ZG kupit mu mobitel jer je dobar je i zaslužio je. I pita kaj ima za do max max 2000 kn na 100 rata u dućanu jer to je ono plafon i nema se love, nema šanse više jer krediti ovo ono. Nabrojim joj Motorole G modele, Xiaomi RN uređaje, čak i Huawei i Honor ako oće poznatiju marku. Dok sam nabrajao te marke, vidio sam izraze lica tipa :/ i mrdanje obrvana, pa nakon što je strpljivo odslušala 2-minutno izlaganje o "nekim tamo levim markama" prvo pitanje je bilo "a Samsung ili Ajfon"? Reko, nema Samsung ništa vredno spomena ispod 2000 kn tj ništa bolje od navedenih za 500 kn manje dok Apple zaboravite za tu lovu.

Vrate se iz ZG sa Iphoneom 8. Bio je samo oko 6000 kn pa kud sve tud i još 24 rate po 250tak kn

Tako da za to love bude uvijek.

Ne osuđujem, ne upirem prstom, ne sprdam se. Samo iznosim primjer iz svoje šire obitelji. Što će drugi reći - to je valjda u DNA od stoljeća sedmog našeg naroda

Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Nisi ukalkuliral bonove koje plaćaš mjesečno (recimo u tarifi sličnoj njegovoj na pretplatu) ali slažem se, puno je povoljnije za keš. Ja imam istu dilemu za ženin mob.

BTW, stavio sam 1800 kn za S7 edge koji nema ni točkice (izgleda doslovno ko iz dućana (bilo staklo gore i maskica), baterija na 92%, sva oprema, račun, garancija do 10mj. Nitko se ne javlja. Ljudi računaju taj moj valjda kao i onaj koji izgleda kao da je prošao bojište i baterija mu drži jedan sat. Skoro pa ću ga ostavit kćerki.
Koristim bonbon i plaćam onoliko koliko mi treba tj koliko skurim, a njemu ostane ohoho toga na kraju mjeseca. Više od duplo jeftinije prolazim financijski kad plaćam račun.

A što se tiče 1800 kn za S7E, bojim se ti se ne javljaju zbog cijene a ne mišljenja što je prošao.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:35   #4571
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Moja kćer je furala neko smeće i tek prošle godne dobila A5 (i to mamin od firme inače bi joj ja zel neki šaomi). A imamo dobra primanja i mogli bi joj priuštit i skuplji. Al čemu? Da se preserava? Nit oni znaju čuvat mobitele. I ona meni nedavno veli da neke kolegice u školi imaju ajfon. Ja pitam koji ajfon, neki stari (naivko ja)? Ne tata, onaj novi znaš. Ja u šoku a ona se smije. I sad kak će ti klinci bit normalni kad im starci nisu normalni.

@Brko - za s7 edge. Znam. Bedasto je da gledaju samo cijenu i uspoređuju ženin sa nekim kaj je izrauban do boli i izgleda kao da je 10g star. Velim, mislim da bu ostao u obitelji.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:53   #4572
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ako ti nije pod mus da ga prodaš, onda ga radije ostavi kao nekakav backup mob ili mob za surfanje prije spavanja dok se main mob puni

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:59   #4573
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Moja kćer je furala neko smeće i tek prošle godne dobila A5 (i to mamin od firme inače bi joj ja zel neki šaomi). A imamo dobra primanja i mogli bi joj priuštit i skuplji. Al čemu? Da se preserava? Nit oni znaju čuvat mobitele. I ona meni nedavno veli da neke kolegice u školi imaju ajfon. Ja pitam koji ajfon, neki stari (naivko ja)? Ne tata, onaj novi znaš. Ja u šoku a ona se smije. I sad kak će ti klinci bit normalni kad im starci nisu normalni..
potpis ko kuca, al ajd ti to objasni vecini ljudi. deca furaju mobove od par milja kn jizus f krajst. i onda mi kaze neko da je lose rvatima .

poznanik uzeo 3 komada žaomija za decu. ne sjecam se jel redmi 5 il 6. frktali nosom. dobili bi oni nokiju 3310 od mene pa nek frkcu.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 12:59   #4574
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
A gle, očito je to normalno kod njih. Neš ti jedan ajfon statusni simbol, bolja osoba u društvu...A šta, kad ta curka navrši 18 god tj položi vozački, pa joj tatica tatinoj princezici kupi novi Audi A1 il A3, il A klasu jer šta bi se ona vozila u Fiesti...A i to opet ispada normalno, zaslužila je jel, prolazi sa 5.0 u gimnaziji, ide na aktivnosti itd...Šta joj nebi roditelji priuštili ak već sebi nisu mogli u njenim godinama, sad mogu i sebi i njoj, nije problem. Al da, naravno nisam ljubomoran, nego je to istina, tako je to, bilo je i prije, sad još više...
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 13:24