Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2018., 20:37   #661
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
U toj cijeloj priči oko crt-a, pazi da se ne zatrpas, kao ja.
Znam da mi uzimaju previse prostora i imam toga i previse ali nemrem bacit nesto sto je dobro jos uvjek. Imao sam vise led i plasma televizora i ne mogu reci da su bili loši (pogotovo plasme). Medjutim nakon svega nadjem se u situaciji sada da od lcd tehnologije i tankih ekrana opcenito imam jos samo dell monitor. Dakle imam 36pd50 crt od panasonica koji zauzima starsno puno prostora. Izvrstan philips 29pt9009 i monitore sony e450, g520 e530 lgf920b. Sve to na dvije lokacije. Slijedeci korak je vjerovatno oled tv ali to ce sacekati jos
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 01:58   #662
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
U toj cijeloj priči oko crt-a, pazi da se ne zatrpas, kao ja.
Znam da mi uzimaju previse prostora i imam toga i previse ali nemrem bacit nesto sto je dobro jos uvjek. Imao sam vise led i plasma televizora i ne mogu reci da su bili loši (pogotovo plasme). Medjutim nakon svega nadjem se u situaciji sada da od lcd tehnologije i tankih ekrana opcenito imam jos samo dell monitor. Dakle imam 36pd50 crt od panasonica koji zauzima starsno puno prostora. Izvrstan philips 29pt9009 i monitore sony e450, g520 e530 lgf920b. Sve to na dvije lokacije. Slijedeci korak je vjerovatno oled tv ali to ce sacekati jos
nije problem zatrpavanja imam kod staraca u potkrovlju 90 m kvadrata slobodno mogu 3 auta spakirat, kod frenda isto veliki tavan, imam 2 19crt s tim da mi je jedan kod frenda i ovaj phillips 69, međjutim da imam auto imo bih toga ko dreka, kad nemaš prijevoz onda je sranje uvjek moram nekog žicat, starog ne želim žicat jer mi uvjek sere da skupljam smeće, a u principu uvjek sam znao prodat za siću, tako sam prodao server prastari za 200 kn, bio je kod mene oko godinu dana i taman ga mislio bacit i javi se lik iz pule, treba samo imati prostor, sva sreća imam kvadrata pa nije bed najgore je kad se neko počme zatrpavat u stanu bez garaže ili ostave, a bome viđo sam takve slučajeve, dobro je imati koji monitor ili telku u rezervi, mislim da kod staraca još uvjek imam prvi obiteljski crt 36cm phillips iz 86, mislim da još uvjek radi al mu je memorija programa otišla kolko se sjećam e to trebaš vidjet još se danas sjećam još sam bio u vrtiću gleda se 2001 odiseja u svemiru i to u boji! slika je bila fenomenalna čak ako se ne varam oštrinu imaju bolji mali televizori od većih!
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 02:23   #663
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Imao sam priliku druzit se sa takvim philipsom prije jedno 2-3godine. Samo taj moj primjerak je bio "izvozen" pa je imao problema sa ostrinom slike u jednom djelu ekrana, ak se dobro sjecam.
Uglavnom sada imam 29pt9009. Slika sd signala u 16:9 formatu je mogu slobodno rec referentna. Ima oko 6000 radnih sati.
Dakle obavezno digitalni prijemnik postavi u 16:9 format tj da izgleda ovako kao na mojim slikama, jer ces tako dobiti ostriju sliku sa vise detalja-naravno pod uvjetom da je sve u redu sa tv-om te da dotični uopce podržava 16:9. 4:3 letterbox izgleda slično i ljudi obicno postave tako,ali na taj način slika ima manju rezoluciju nego kada se stavi 16:9. Mnogi 4:3 crt televizori nemaju punu podršku za 16-9. Sa takvim tv-om imamo zapravo manje detaljnu sliku sd signala nego na modernim lcd ili plasma televizorima, pa to onda isključuje razlog zasto bi netko takav tv uopce držao doma. Dobar 16:9 ili 4:3 crt sa podrškom za 16:9 sa lakocom ce u sd signalu potuci bilo koji lcd led tv.
Ljudi obicno na crt monitorima i televizorima nafrlje kontrast i ostrinu bezpotrebno a upravo to skracuje zivot aparatu poprilicno. Npr ovog philipsa sa kontrastom nikad ne natjeravam iznad 70 posto i pri tome ima izvrsnu svjetlinu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20180302_104143.jpg‎
Views:	251
Size:	1.64 MB
ID:	19391   Click image for larger version

Name:	20170824_191320.jpg‎
Views:	172
Size:	1.19 MB
ID:	19465   Click image for larger version

Name:	20170824_191241.jpg‎
Views:	164
Size:	1.10 MB
ID:	19466  

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 09.05.2018. u 05:13.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 10:49   #664
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
nije problem zatrpavanja imam kod staraca u potkrovlju 90 m kvadrata slobodno mogu 3 auta spakirat, kod frenda isto veliki tavan, imam 2 19crt s tim da mi je jedan kod frenda i ovaj phillips 69, međjutim da imam auto imo bih toga ko dreka, kad nemaš prijevoz onda je sranje uvjek moram nekog žicat, starog ne želim žicat jer mi uvjek sere da skupljam smeće, a u principu uvjek sam znao prodat za siću, tako sam prodao server prastari za 200 kn, bio je kod mene oko godinu dana i taman ga mislio bacit i javi se lik iz pule, treba samo imati prostor, sva sreća imam kvadrata pa nije bed najgore je kad se neko počme zatrpavat u stanu bez garaže ili ostave, a bome viđo sam takve slučajeve, dobro je imati koji monitor ili telku u rezervi, mislim da kod staraca još uvjek imam prvi obiteljski crt 36cm phillips iz 86, mislim da još uvjek radi al mu je memorija programa otišla kolko se sjećam e to trebaš vidjet još se danas sjećam još sam bio u vrtiću gleda se 2001 odiseja u svemiru i to u boji! slika je bila fenomenalna čak ako se ne varam oštrinu imaju bolji mali televizori od većih!
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti imaju svoj zivotni vijek i treba ih se rijesiti dok jos mozes pa makar ih u smece odnio...

Nije uopce poanta da imas mjesta gdje to mozes stavit, problem je sto ti to ne treba, a imas potrebu skupljati... Lijepo je imati 20 CRT monitora na tavanu kuce, ali realno - to je samo 400kg smeca koje nitko vise nikada nece koristiti za nista...

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 11:11   #665
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...
Eh dobro sad. Takvo bi se pitanje moglo postaviti prema vecem broju pc-jasa konzolasa i drugih skupljaca hardvera. Mozda jos gora opcija od zatrpavanja je odtpravanje tj kad danas netko ode u ducan i skrese npr 10000 kn na neku elektronicku glupost koja mu zapravo i ne treba. Ovdje sa crt-ima mozda strada prostor ali gore je kad pati novcanik. Takodjer u neku ruku je korisno,ne treba se ici u teretanu recimo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 13:49   #666
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
E što nemam edit ovdje, da stavim kolegi potpis: Premještam CRT telke po kućama, šta veća i teža to bolje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:01   #667
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti imaju svoj zivotni vijek i treba ih se rijesiti dok jos mozes pa makar ih u smece odnio...

Nije uopce poanta da imas mjesta gdje to mozes stavit, problem je sto ti to ne treba, a imas potrebu skupljati... Lijepo je imati 20 CRT monitora na tavanu kuce, ali realno - to je samo 400kg smeca koje nitko vise nikada nece koristiti za nista...

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...

to se zove "sindrom hrčka" imam potrbu skupljanja do neke granice ne skupljam tipa što se radi na hreliću, al da nebi imao dobart crt na tavanu ili nekakvo kučište zašto ne?, frend i ja smo pobrali iz ministarstva oko 20 mikro atx kučišta sa prastarim pločama bilo je nešto i rama, ja sam prodao 4 kučišta po 50 kn, kao i stari server za 200, ni oro ni kopo,naletio sam na quadrofx 4600,odigro hrpu igara sa tom grafom na kraju ju utrapio za 150kn,na jednom smetlištu smo naletili na nad pojačalo,hdd250gb koje sad koristim i na neke vajrles kartice koje sam kompenziro i naletio na win+officexp kojeg sam utrapio za 80 kn, ja sam mala beba kakvih likova ima

Zadnje izmijenjeno od: svetac.svetac. 20.03.2018. u 14:13.
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:19   #668
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ode u ducan i skrese npr 10000 kn na neku elektronicku glupost koja mu zapravo i ne treba.
potpisujem
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:49   #669
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
to se zove "sindrom hrčka" imam potrbu skupljanja do neke granice ne skupljam tipa što se radi na hreliću, al da nebi imao dobart crt na tavanu ili nekakvo kučište zašto ne?, frend i ja smo pobrali iz ministarstva oko 20 mikro atx kučišta sa prastarim pločama bilo je nešto i rama, ja sam prodao 4 kučišta po 50 kn, kao i stari server za 200, ni oro ni kopo,naletio sam na quadrofx 4600,odigro hrpu igara sa tom grafom na kraju ju utrapio za 150kn,na jednom smetlištu smo naletili na nad pojačalo,hdd250gb koje sad koristim i na neke vajrles kartice koje sam kompenziro i naletio na win+officexp kojeg sam utrapio za 80 kn, ja sam mala beba kakvih likova ima
Bio sam i ja scavenger i jos uvijek sam... Ali postoji granica nakon koje vise stvari nemaju korist, a ne stanu u ormar i onda treba sve porjesavat sto prije...

Ovo da si naletio na Quadro FX4600, to je premija... Ta grafulja je svojedobno kostala oko 15.000kn... NAD pojacalo, neopisivo genijalno, volio bih da sam i ja naletio na takvo sto...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:41   #670
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Bio sam i ja scavenger i jos uvijek sam... Ali postoji granica nakon koje vise stvari nemaju korist, a ne stanu u ormar i onda treba sve porjesavat sto prije...
bitno je da imaš prostora gdje to držat meni u stanu nepada napamet al kod staraca imam prostora ko dreka (kuća+garaža), pa kad mi nešto treba mogu u bilo koje vrijeme doć po to,u stanu imam uglavnom sitnije stvari, sad trenutno skupljam hddove uglavnom sata i pata, imam oko 10 kom ispravnih i oko 6-7 s bed sectorom, ovi s bed sektorom se jos uvjek mogu koristit za filmove kao stik na usb dvdplayer pa dok traje-traje, tu na forumu mislim da je "perich" prodavo je staru konfu za 100 kn (celeron dual core 775s+1gb ddr2, 320+250hd -jedan je imao bed sektora, dvd-rw optički,kučište front usb + 400watt ms) izvrsna konfa za office+net , još ako imaš u mojem slučaju negdje u ladici core2duo + 1gb ddr2 ram pa nadogradiš, neke stvari se isplate imat u pričuvi ja imam glavnu konfu + još 4 konfiguracije(dual core) u pričuvi, teško je za prodat , a ne isplati se dat u becijenje ili bacit barem meni
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:51   #671
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Samo to bezcijenje ce biti jos vece kasnije nego sada. U redu je imat pričuvu ali opet ne pretjerati. Ukoliko postoji neka sansa da su nesto zaradi to je onda nesto drugo jer panicna rasprodaja je mozda nesto najgore.
Crt tj bolje primjerke si ostavi za pričuvu 1-2 komada ako vec imas mjesta. Ono sto ne valja u bilo kojem aspektu baci u smece
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:54   #672
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
...ni oro ni kopo...
Daleko si ti od "ni oro ni kopo" frende. Dobro si se ti nakopao po tom "smecu" za izvuc tih parsto kn, samo ti je valjda gušt pa ne doživljavaš to tako.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 22:48   #673
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319