Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2011., 13:59   #331
Nm4st3r
Premium
Moj komp
 
Nm4st3r's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Vegetto Pregled postova
Moze li se ili ne moze staviti cpu cooler na max bez otvaranja kucista?
I naravno,ako moze,kako?
Hvala
Možeš probati preko programa speedfan ili u biosu možeš podesiti(ovisi o matičnoj koju imaš).
__________________
Nm4st3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 14:03   #332
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Vegetto Pregled postova
Moze li se ili ne moze staviti cpu cooler na max bez otvaranja kucista?
I naravno,ako moze,kako?
Hvala
Isključi CPU fan control u BIOS-u i vent će vrtit na max.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 17:06   #333
toni24
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Pozdrav!

Htio bi usporiti jedan vent na kučištu pomoću fanmate-a.

Problem je što konektor na ventu izgleda ovako, i spaja se direkt s napajanjem, a ne matičnom:



(isprika na slici, rađena je mobitelom)
toni24 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 17:19   #334
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Precvikaj te žice i zalmi ih na fanmate na odgovarajuća mjesta. Ili ako imaš 3 pinski konektor, prelemi te žice na njega pa dalje ko i sa svakim drugim.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 19:04   #335
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ako spojim recimo 2 ista venta na system_fan1 pomoću 3-pin Y kabela da li njih ploča normalno kontrolira kao da je jedan ventilator, znači da za oba dva vrijedi da se vrte recimo na 40%? Vidim da je tu paralelni spoj i da bi to trebalo tako raditi no nisam siguran što ploča u tom slučaju vidi (vjerojatno samo jedan vent) i bude li ih oba regulirala, pa eto ako tko zna?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 20:10   #336
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ako system_fan1 konektor podrzava regulaciju onda maticna bude regulirala tako kao sto si sam naveo, ako ne onda ce se vrtiti na 100%.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 21:56   #337
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Ako system_fan1 konektor podrzava regulaciju onda maticna bude regulirala tako kao sto si sam naveo, ako ne onda ce se vrtiti na 100%.
Ok, to me i zanimalo. Glupost koju je MSI napravio kod moje ploče je što se putem system_fan1 mogu regulirati ventovi, a preko system_fan2 ne. Tako da mi je jedina opcija spojiti obadva na jedinicu.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 22:11   #338
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Mozes dobiti jos jednog sa regulacijom ako kupis jos jedan 3-pin Y kabel, te ga spojis na mjesto di ti je CPU fan konektor
veve je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 14:19   #339
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
dali se svi ventovi mogu stisavati spojeni na maticnu ili to ovisi dali ona podrzava ili ne?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 15:54   #340
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
to ti ovisi o ploči, i njenim postavkama... no mogu se kupiti regulatori za ventilatore, tip fan mate, ili Kaza Q 3.5" black, Fan Controller, KQ01-BK-3.5 odnosno takva riješenja
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 09:11   #341
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Scythe Announces Kaze Q12 and Kaze Q8 Fan Controllers

Za kontrolu cijele flote

Citiraj:
Japanese cooling expert Scythe is announcing two new Kaze Q Series fan controller. Modern PC Chassis are getting equipped with more fans and allow mounting of additional fans in various sizes, but not every fan is adjusted to low fan speed to assure silent operation. This is where users usually wish to get their hands on to adjust each fan individually to optimum operation volume and speeds. Scythe Kaze Q8 and Kaze Q12 are aiming for exactly these purposes where the core function of controlling fans is the main focus.

Kaze Q8 is designed more compact for restricted space limitations inside a PC Case and can be therefore mounted into a common 3.5" bay. Despite the compact size up to 8 fans can be connected and controlled individually. For PC Cases with an vacant 5.25" Bay, Kaze Q12 is the perfect choice with its total of 12 fan channels for maximum utilization. Fan speed is adjusted for both models using voltage regulations for each channel separately with a control range between 5 and 12 volts. As soon as voltage is flowing over one of the channels, the corresponding channel's LED is visualizing this by illuminating in blue color. It's furthermore possible to completely turn of each fan channel if required.




Both Kaze Q8 and Kaze Q12 Fan Controllers were design to blend into every PC Chassis front panel. Hence high quality aluminum was used for the Kaze Q front panel which was brushed as well. Users have the choice between a version with silver pr black front panel to match their PC Chassis.




Kaze Q8 Fan Controller is available as of today for 16.75 EUR (excl. VAT/TAX) and Kaze Q12 Fan Controller for 23.95 EUR (excl. VAT/TAX). For more information, visit the product pages of Kaze Q12 and Kaze Q8.
http://www.techpowerup.com/147175/Sc...ntrollers.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote