Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.12.2020., 14:51   #1
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ok
Molim za strpljenje i odgovor

Zvao sam službu za korisnike, dali smo mi reset kartice, uređaj sam resetao, dns, sve, ništa se nije promjenilo već 2 dana.


Imam 300 mbps brzinu doma na mobitelu, redovito od 15.11 spajam mobitel wifi na laptop ili preko usb-c pa usb dijeljenje. Brzina je tada 200-270 mbps kako kada.


Imao sam par puta da mi spuste brzinu na 4mbps pa sam morao poslati onaj sms BRZINA i vratila se momentalno, a to se događalo kada sam potrosio 10-20 ili 40gb u danu.


U srijedu oko ponoci sam potrošio 8gb u danu skidajuci igru Cyberpunk i odjednom pala brzina na 4mbps, pošaljem sms i dobijem ludi odgovor da VEĆ IMAM MAX BRZINU, resetam uređaj,. spojim i opet 4mbps.



Ok reko, idem maknut mob s kabal, opet reset, opet 3-4mbps


Zovem podršku, oni kažu da je meni max brzina 4mbps, reko molim pa 45 dana imam 200-300 mbps i na drugom mobu i trećem mobu imam tcom i imaju istu brzinu, ali ste mi vi na karticu na koju sam imao mob spojen s računalom spustili na zauvijek 4mbps, kako je to moguce, pa placam 229 kn za flat s max brzinom i sad mi kažu da je MENI DOMA TAKO SPORO


Koji k!!




P.S Rekli su mi citiram - vidljivo je kako ste 3x prekoračili brzinu od 50gb nakon cega slijedi ogranicenje brzine dok ne pošaljete rijec BRZINA i kako ste to napravili, ali sustav ovaj put nije evidentirao da ste potrosili gb iako jeste pa zato nije poslao sms, a nama u sustavu piše da vi imate trenutno najveću brzinu koju možete imati.


Da, 48h a ja imam 3 Mbps dok drugi mobiteli isto na tcomu imaju 300 kako je imao i ovaj.

Sorry za offtopic.


Ovo pišem jer ne mogu vjerovat kako nitko od podrške, a bili su me prespojili na 2 druga mjesta, a ni tamo nitko nije uspio da mi pomogne. Znači sustav kaže da je brzina max, a oni ne mogu manualno ništa. Kao bude ADMINISTRACIJA, a 48h kasnije ništa i dalje 400 kbps skida.


Pa ja sam zbog ovoga i prešao s tele2 na tcom, imao sam ja već tcom, al sam uzeo jedan koji bi bio doma kad želim nešto skidati, recimo Cyberpunk haha. Jao jao.

Izgleda da sam prvi slučaj prevare od strane t-coma

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 13.12.2020. u 17:18.
window09 je offline  
Staro 11.12.2020., 18:50   #2
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Riječ je o mobilnom netu?
Juice je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 20:24   #3
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Riječ je o mobilnom netu?



Da
Evo još uvijek nikakav odgovor od njih
Jednostavno je ostalo na tome da sustav ima neku blokadu i što sad, da se jebe*? Katastrofa, unlimited flat mobilni pao sa 300 na 3 Mbps i nikom ništa, a traže da platim tih 229 kn mjesečno sada, ma nema šanse!
window09 je offline  
Staro 11.12.2020., 20:37   #4
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Posve normalno. Na mobilnoj mrezi brzine variraju i ovise o hrpi faktora (mikrolokaciji, broju korisnika i sl.).
Nije za ocekivat da ce na mobilnoj mrezi brzina uvijek biti u fullu.
Juice je offline  
Staro 11.12.2020., 20:49   #5
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Posve normalno. Na mobilnoj mrezi brzine variraju i ovise o hrpi faktora (mikrolokaciji, broju korisnika i sl.).
Nije za ocekivat da ce na mobilnoj mrezi brzina uvijek biti u fullu.

Oprosti, ali gluplju izjavu nisam vidio


Imam 3 mobitela uz sebe, 3 t-coma, svi vrte 300 mbps, frend koji je došao k meni danas na kavu hvata 250 + mbps, ja nisam u životu uhvatio manju brzinu od 200 doma i sad odjednom samo na jednom mobitelu koji je btw 5G uređaj, brzina pukne na 2mbps? Baš taj koji ima ulimited tarifu? Ma što ti pričaš. Evo dok tipkmam vrtim speedtest na svakom mobu 300 mbps, samo ne na onom koji mi služi da skinem igre jer mi je on nebitan i koristim njegov flat za skidanje filmova i igare.


Tcom u sustavu ima kvar koji je sjebao mene i to je to. Sad to negiraju, ali ok, neću platiti račun i morat će uslugu dati besplatno, a problem će riješit brzo ili ću raskinut taj ugovor.
window09 je offline  
Staro 11.12.2020., 20:57   #6
ipa
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Split
Postovi: 113
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Oprosti, ali gluplju izjavu nisam vidio


Imam 3 mobitela uz sebe, 3 t-coma, svi vrte 300 mbps, frend koji je došao k meni danas na kavu hvata 250 + mbps, ja nisam u životu uhvatio manju brzinu od 200 doma i sad odjednom samo na jednom mobitelu koji je btw 5G uređaj, brzina pukne na 2mbps? Baš taj koji ima ulimited tarifu? Ma što ti pričaš. Evo dok tipkmam vrtim speedtest na svakom mobu 300 mbps, samo ne na onom koji mi služi da skinem igre jer mi je on nebitan i koristim njegov flat za skidanje filmova i igare.


Tcom u sustavu ima kvar koji je sjebao mene i to je to. Sad to negiraju, ali ok, neću platiti račun i morat će uslugu dati besplatno, a problem će riješit brzo ili ću raskinut taj ugovor.
Morat ćeš raskinit ugovor.
ipa je offline  
Staro 11.12.2020., 21:00   #7
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Prvo te tele2 pokrao a sad i ovi? Tesko je to.
Rista je offline  
Staro 11.12.2020., 21:06   #8
Deno
Premium
Moj komp
 
Deno's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Oprosti, ali gluplju izjavu nisam vidio


Imam 3 mobitela uz sebe, 3 t-coma, svi vrte 300 mbps, frend koji je došao k meni danas na kavu hvata 250 + mbps, ja nisam u životu uhvatio manju brzinu od 200 doma i sad odjednom samo na jednom mobitelu koji je btw 5G uređaj, brzina pukne na 2mbps? Baš taj koji ima ulimited tarifu? Ma što ti pričaš. Evo dok tipkmam vrtim speedtest na svakom mobu 300 mbps, samo ne na onom koji mi služi da skinem igre jer mi je on nebitan i koristim njegov flat za skidanje filmova i igare.


Tcom u sustavu ima kvar koji je sjebao mene i to je to. Sad to negiraju, ali ok, neću platiti račun i morat će uslugu dati besplatno, a problem će riješit brzo ili ću raskinut taj ugovor.
Nije glupa izjava dobro ti je reko.
Iako je ovo vise problem do postavki na tvom mobitelu,ako ostali uredaji na toj lokaciji pokazuju dobre brzine. makni 5g i stavi 4g
Mobilni internet nije fiskni internet i ovisi o vise faktora( o broju korisnika koliko je trenutno spojeno na repetitor,zagusenju,pokrivenosti bla bla)
Sada kada su svi doma i koriste internet prevelika su preopterecenja i normalno da neces imat iste rezultate u 19:00 kada je najvise korisnika i u 23:00 kada je manje.
Najbolji je primjer otok HVAR koji npr moze imat kapacitet npr 40000 korisnika,a tamo bude po ljeti 100000 korisnika..Sta mislis kako ce to radit?
Probaj ne platit racun,daleko ces dogurati
Deno je offline  
Staro 11.12.2020., 21:12   #9
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Fascinantno je kako ljudi odgovaraju, a nitko ne čita na što odgovara Nije problem ni u zagušenosti mreže, niti je u postavkama. Problem je u tome što kolega window skida po 200 gb dnevno pa su ga dobili na foru "fair usage-a", koja kladim se piše negdje sitnim slovima u ugovoru. Par puta je prošla ta poruka koja miče limit, ali očito da kolega treba terabajt na dan
Uglavnom, za takve stvari je naravno mobilni net loše rješenje, jebiga. Zato i je Tele2 skresao onaj terabajt peterostruko.
Exy je offline  
Staro 11.12.2020., 21:38   #10
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Deno Pregled postova
Nije glupa izjava dobro ti je reko.
Iako je ovo vise problem do postavki na tvom mobitelu,ako ostali uredaji na toj lokaciji pokazuju dobre brzine. makni 5g i stavi 4g
Mobilni internet nije fiskni internet i ovisi o vise faktora( o broju korisnika koliko je trenutno spojeno na repetitor,zagusenju,pokrivenosti bla bla)
Sada kada su svi doma i koriste internet prevelika su preopterecenja i normalno da neces imat iste rezultate u 19:00 kada je najvise korisnika i u 23:00 kada je manje.
Najbolji je primjer otok HVAR koji npr moze imat kapacitet npr 40000 korisnika,a tamo bude po ljeti 100000 korisnika..Sta mislis kako ce to radit?
Probaj ne platit racun,daleko ces dogurati



To sam napravio već
Otišao sam do centra, otišao van grada, otišao na posao, nosi mob
Svuda je do 4 Mbps bez obzira jel 8 ujutro na poslu ili 15h nakon posla u centru ili u 20h van grada na selu.
Ponavljam, priznali su da im piše da imam max brzinu da nije ograničena, ali da vide da sam potrošio promet i rekli su kako to treba netko u administraciji sredit, a taj netko već 2 dana ništa nije napravio, a oni su kao tamo prosljediti upit dalje jer teh podrška ima vezane ruke.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Fascinantno je kako ljudi odgovaraju, a nitko ne čita na što odgovara Nije problem ni u zagušenosti mreže, niti je u postavkama. Problem je u tome što kolega window skida po 200 gb dnevno pa su ga dobili na foru "fair usage-a", koja kladim se piše negdje sitnim slovima u ugovoru. Par puta je prošla ta poruka koja miče limit, ali očito da kolega treba terabajt na dan
Uglavnom, za takve stvari je naravno mobilni net loše rješenje, jebiga. Zato i je Tele2 skresao onaj terabajt peterostruko.



Par puta, ali kroz mjesec dana. Evo piše mi da od 11.11 do 11.12 imam 567 gb potrošenih, a slao sam 3x poruku. Nisam skinuo tb na dan. Zapravo zadnja 3 dana prije ovog problema ni gb potrošio , ali sam taj dan skinuo 10gb i krenulo je s tom blokadom.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Prvo te tele2 pokrao a sad i ovi? Tesko je to.



Pa jesu, hahaha, a što da kažem. Ajd da sam korisnik 7-8mj i da sam skidao 1-2tb tjedno, ali evo ni 1tb nisam prešao, ispod 600gb u 30 dana otkako sam na tcomu.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 13.12.2020. u 17:18.
window09 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 21:51   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,205
Taman sam tio pitat koliko je skinio ovaj misec meni je limit 400 gb
OuttaControl je online  
Staro 12.12.2020., 09:08   #12
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
meni se je to desilo jednom na HT-u..

zvao sam službu, i ženska je rekla da budu resetirali.. i to je to.
chief_wolfinjo je offline  
Staro 12.12.2020., 09:45   #13
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Takve korisnike koji skidaju puno a riječ ke o 1% koji zaguše mrežu ovima koji samo otvaraju index i online učenje, tipa 100Gb dnevno, vrlo brzo će neke interne skripte i protokoli otkriti i limitirati brzinu.

Niti jedan opeator ne voli takve korisnike i na lijep način ti govore da im nisi poželjan korisnik. Dobiti ćeš i raskid bez penala, slično ti se vidim već dogodilo s Tele2.
Ako uzmeš fiksne usluge, nema ograničenja
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 12.12.2020., 10:09   #14
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Taman sam tio pitat koliko je skinio ovaj misec meni je limit 400 gb



Pa u prosincu nisam ništa skoro, 2x po 40-tak gb između 1 i 6.prosinca i onda 2 dana ništa pa 15 gb i ova blokada, a 500 gb je iz studenog.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Takve korisnike koji skidaju puno a riječ ke o 1% koji zaguše mrežu ovima koji samo otvaraju index i online učenje, tipa 100Gb dnevno, vrlo brzo će neke interne skripte i protokoli otkriti i limitirati brzinu.

Niti jedan opeator ne voli takve korisnike i na lijep način ti govore da im nisi poželjan korisnik. Dobiti ćeš i raskid bez penala, slično ti se vidim već dogodilo s Tele2.
Ako uzmeš fiksne usluge, nema ograničenja



Zašto je fiksi ok za sve? Mislim pa što ja radim točno? Mobilni flat + unlimited, zar je 500gb previše? Pa ako je mobilni daleko brži i jači signal od bilo kojeg fiksnog zašto bi ja njima smetao tako, a ne bi da skidam 2tb mjesečno sa optikom? P.S Nema optike kod mene pa to nije opcija koju mogu uzet. Piše ZG, ali ja sam 20km od ZG i tu je parica stara još, jedva da je u ulicu asfaltirano prije 3 god.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
meni se je to desilo jednom na HT-u..

zvao sam službu, i ženska je rekla da budu resetirali.. i to je to.



Nakon koliko dana su to riješili? Meni su resetirali karticu i sve, a probali su manualno dat brzinu i sustav je odbijao, evo 4-ti dan je danas, a ja i dalje čekam.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 13.12.2020. u 17:19.
window09 je offline  
Staro 12.12.2020., 10:33   #15
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,685

dobro dok ti "dečki u crnom" ne pokucaju na vrata i zapljene te uređaje s kojima cijediš promet po 500GB dnevno

sad ja pitam - zašto ne koristiš žicu umjesto mobilne mreže?

ima san i ja pokućni gdje su brzine bile 50/50 pa kad se gore nakači 50+ ljudi ode sve down the drain na 1-2 mb/s... nikad više mobilni net kod mene pa da je i 10G
__________________
...and fly...
quazar912 je online  
Staro 12.12.2020., 11:54   #16
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Ja ne znam di vi vidite da on troši 500gb dnevno.
goran1985 je offline  
Staro 12.12.2020., 11:58   #17
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Zašto je fiksi ok za sve? Mislim pa što ja radim točno? Mobilni flat + unlimited, zar je 500gb previše? Pa ako je mobilni daleko brži i jači signal od bilo kojeg fiksnog zašto bi ja njima smetao tako, a ne bi da skidam 2tb mjesečno sa optikom? P.S Nema optike kod mene pa to nije opcija koju mogu uzet. Piše ZG, ali ja sam 20km od ZG i tu je parica stara još, jedva da je u ulicu asfaltirano prije 3 god.

Ak stvarno ne razumijes zasto je problem opterecivat bazne stanice koje su tu prvenstveno radi mobitela onda si omasio ceo fudbal.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 12.12.2020., 12:17   #18
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
window, koristi opciju edit
__________________
mamutarka je offline  
Staro 12.12.2020., 13:01   #19
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Nakon koliko dana su to riješili? Meni su resetirali karticu i sve, a probali su manualno dat brzinu i sustav je odbijao, evo 4-ti dan je danas, a ja i dalje čekam.
nakon par sati je proradilo.
chief_wolfinjo je offline  
Staro 12.12.2020., 13:35   #20
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova

dobro dok ti "dečki u crnom" ne pokucaju na vrata i zapljene te uređaje s kojima cijediš promet po 500GB dnevno

sad ja pitam - zašto ne koristiš žicu umjesto mobilne mreže?

ima san i ja pokućni gdje su brzine bile 50/50 pa kad se gore nakači 50+ ljudi ode sve down the drain na 1-2 mb/s... nikad više mobilni net kod mene pa da je i 10G





P.S Gospon Buljo, a zašto ispada kao da mislite da ja opterecujem drugima nešto? Pa zar nitko nema pravo skinuti 500gb u jednom mjesecu? Mislim, pa ako imamo doma 4k tv i mnogi nude stream utakmica, filmovi su na netflix u 4k i tu je i hbo koji skida puno pri gledanju, a imamo mnogi i konzole koje imaju igre po 100-200gb. Što ako bi ja sad išao skidati novi call of duty, pa to je 300gb, zar ja to ne smijem? Ne vidim zašto bi to bilo opterecivanje veze, pa nije da samo 1 osoba može spustiti brzinu svima u susjedstvu.









Imam malo više od 550 gb u zadnjih 30 dana


Evo ako želiš znati, skinuo sam 4K LOTR film koji ima 240 gb (3 nastavka) jer sam fan. Inače sam vlasnik original dvd i bluray paketa LOTR i planiram kupiti i 4k kolekciju, ali kada bude dostupna s hr titlovima i da priznajem skinuo sam ih da vidim, a kupit ću naknadno.


Osim tih 250gb, koristio sam promet da bi skinuo besplatnu igru na ps plus za malog, a igra je imala cca 70gb i normalno tu je maxtv koji mi ide preko interneta jer sam ga dobio besplatno uz tarifu na mobitelu, a max tv troši.


Zadnje, skidao sam original Cyberpunk igru za pc i nakon 15gb se ovo dogodilo.


Zašto sam ja sad kriminalac? Pa što da skinem ovih 20 igara na ps kolekciji na ps5, pa skinuo bi oko 1tb, a kako da to napravim? Da skidam po 300 kbps (3Mbps) ?


Nemam žicu jer je max brzina 20 Mbps što je 2 mbps skidanje i trebam 1h za 7-8gb, što nije prihvatljivo.



Tele2 je bio ok, ali me ujebao s 200gb.



Zadnja opcija je bila uzeti A1 ili mobilni t-com
A1 sam testirao i vratio jer je brzina 30tak Mbpsa, a morao bi uzeti 2god na 179 kn dok mobilni ionako već imam pa sam samo promjenio tarifu i produžio ugovor.
window09 je offline  
Staro 12.12.2020., 14:26   #21
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Pa uzmi drugu uslugu. Ova očito ne zadovoljava tvoje potrebe. Ti postavljaš pitanje tipa moja auto s punim spremnikom može proći 500 km, a meni treba 750 km. Što sada da radim?
udarnik60 je offline  
Staro 12.12.2020., 14:38   #22
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
550GB u 30 dana, ti im dođeš kao stotinjak prosječnih korisnika


Pogledaj si ugovor i potraži fair usage klauzule, ako je nema raskini to bez penala pa si nađi nešto što ti više odgovara. Ali već su ti ljudi objasnili da ćeš teško naći uslugu mobilnog interneta koja će odgovarati tvojim potrebama (čitaj: nećeš je naći).


I naravno da skidaš brzinu svima ostalima koji su spojeni na baznu stanicu, pa šta misliš da imaju neograničen bandwidth te stanice. Naravno, i svi ostali skidaju tebi brzinu, baš zato im ne pašu ljudi kao ti koji im skidaju pola terabajta mjesečno. Jebiga, tako ti je to. Pogledaj ugovor pa vidi jel možeš što napravit sebi u korist.
Exy je offline  
Staro 12.12.2020., 15:34   #23
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
P.S Gospon Buljo, a zašto ispada kao da mislite da ja opterecujem drugima nešto? Pa zar nitko nema pravo skinuti 500gb u jednom mjesecu? Mislim, pa ako imamo doma 4k tv i mnogi nude stream utakmica, filmovi su na netflix u 4k i tu je i hbo koji skida puno pri gledanju, a imamo mnogi i konzole koje imaju igre po 100-200gb. Što ako bi ja sad išao skidati novi call of duty, pa to je 300gb, zar ja to ne smijem? Ne vidim zašto bi to bilo opterecivanje veze, pa nije da samo 1 osoba može spustiti brzinu svima u susjedstvu.
Ne mislim da opterećuješ nego znam jer kad meni treba velika brzina kad sam na hotspotu onda imam drek a ne 300njak Mbit/s, a razlog je upravo to što masa ljudi koristi homebox kao fiksni internet pa fair usage pada u vodu.

To što ti koristiš masu stvari jer imaš takve potrebe ok, lijepo neka postoji limit u prometu koji je moguće mjesečno imati i mirna bosna.

Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
pa nije da samo 1 osoba može spustiti brzinu svima u susjedstvu.
1 ne, ali ti iz svoje perspektive jesi jedna osoba, samo što takvih osoba ima još masu, i onda se dogodi to da ljudima kojima stvarno treba velika brzina na mobitelu (hotspotu) ne mogu ju dobit zbog nekolicine ljudi koji očekuju da će im homebox biti zamjena za optiku.



Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Imam malo više od 550 gb u zadnjih 30 dana
450GB više od onog što bi trebalo biti, svakih dodatnih 100GB bi se trebalo eksponencijalno povećavati što se tiče naplate.


Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Zašto sam ja sad kriminalac? Pa što da skinem ovih 20 igara na ps kolekciji na ps5, pa skinuo bi oko 1tb, a kako da to napravim? Da skidam po 300 kbps (3Mbps) ?
Ako se ne računaju torenti nisi kriminalac, ali definitivno ne spadaš pod fair usage korisnika.

Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Nemam žicu jer je max brzina 20 Mbps što je 2 mbps skidanje i trebam 1h za 7-8gb, što nije prihvatljivo.
E tu smo, vidiš meni je za privatne i poslovne potrebe "prihvatljivo" 25/4 brzina neta, pogotovo ovaj fenomenalni upload od 4Mbita a tebi za skidanje igrica 20Mbit/s nije.
S time da meni niti u jednom trenutku nije palo na pamet da bi uzimao homebox zbog brzine a potrebno mi mnogostruko više nego tebi.
I onda kad se dogodi da mi hitno treba velika brzina, palim laptop, spajam se na hotspot i dobijem jedan lijepi u dupe, razlog možeš nagađat


Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Tele2 je bio ok, ali me ujebao s 200gb.
Apsolutno korektno.


Evo primjera TRENUTNOG stanja:

4G, puni signal, brzina: 20,8/10,7. Kaj je to brzina 4G mreže???
Usporedbe radi tranutna 3G brzina: 12,5/4,09.

I sad bi ja trebao zvati A1 i reć da imam k od brzine a plaćam nekakve meni nedostižne brzine? Tko je sad kriv?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 12.12.2020., 15:49   #24
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
550GB u 30 dana, ti im dođeš kao stotinjak prosječnih korisnika
Jedno pitanje: čemu brzina od cca 250mps ukoliko prosječan korisnik napravi 5GB mjesečno?

Uzmimo da pričamo o 170MB na dan, te da se mobitel dnevno koristi 2 sata, baš ukupno aktivno korštenje što je po meni konzervativna procjena. Dakle, radi se o cca 85MB na sat, što bi bio ekvivalent browsanja i gledanja par desetaka minuta videa niže rezolucije.

Ako, po tvome, prosječan korisnik radi 85MB prometa na sat, onda pri 4mpbs treba cca 170 sekundi za napraviti taj promet. Da ne dociram previše, lako je odatle odrediti koliko vremena bi trebalo za 50mbps odnosno 250mpbs. Pričamo o svega nekoliko sekundi čekanja po satu korištenja mobitela. Čemu tolika brzina koja je u neskladu s ograničenjem prometa?

Nemam predodžbu koji su limiti stanica i jasno je da se na stanici moraju dijeliti resursi, ali ako su predvidili brzinu od oko 250mbps gdje se očekivani promet od 5GB mjesečno po korisniku može napraviti za dvije do tri minute, čini mi se da nešto s takvom mrežom nije u redu.
mkey je offline  
Staro 12.12.2020., 16:11   #25
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Trebao sam napomenuti da mislim na prosječnog korisnika mobitela, moja greška. Mobiteli se spajaju na iste bazne stanice kao i ti homeboxovi.


Generalno se slažem oko brzine, čemu sve to ako se ne može iskoristiti. 5G je specijalno smiješan pošto se na njemu prosječan mobilni paket (5GB) potroši u valjda 8 sekundi
Jebiga, to treba pitati operatere koji nam to sve pokušavaju uvaljati
Exy je offline  
Staro 12.12.2020., 16:12   #26
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Dovoljno je da bude max brzina ali za određeni promet od recimo 100GB/mj, svaki dodatni paket bi trebao koštati extra ali uz smanjenje brzine, čisto zbog fair usagea i da se na neki način srežu oni koji misle da je 4G zapravo alternativna optika.

Možda se nekome ovaj moj način razmišljanja neće svidjeti i to mi je razumljivo al ja gledam iz svoje perspektive di je evidentno da je sa masovnim uvođenjem homeboxa pala 4G brzina na mobitelima i na kraju dana ja od 4G imam malo bolji/brži 3G a plaćam nešto sasvim drugo...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 12.12.2020., 20:15   #27
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ok, oprostite, ali ne razumijem kako netko može reći da je 100gb dosta?


Kao prvo, moj mobitel ima 4k ekran, ja gledam youtube na njemu i naravno da je na najbolju kvalitetu stavljeno na youtube i ako gledam recimo neki game trailer ili game review koji je u 4k u 10min gledanja moj mobitel s 4G LTE na ekranu od 4k skine cca 800mb prometa (u samo 10min), a to je 8% od onog što ste naveli da je ok.



Znači upalim netflix koji je online i za jedan film 4k potrošim 4-7gb što je opet 4-7% ukupnog prometa od cca 100gb kako ste naveli. Što ako ja želim pogledati 1 film dnevno i barem 30min youtube videa koji su 4k? Pa po tome ja bi dnevno bez surfanja trošio barem 15 gb prometa samo na to.


Samo mi nije jasno kako mnogi ovdje koji koriste steam mogu skidati igre. Legalno plate igru koja ima 150gb i onda ju ne mogu skinuti 3 dana jer imaju manju brzinu od 25 Mbps ili skinu za 2h kao ja, ali im onda blokiraju vezu jer su kao previše potrošili.


P.S Gdje točno mogu pronaći fair usage od tcoma, ne vidim to nigdje vezano uz Unlimited Max brzina paketa. Piše da je unlimited i da je max 4G LTE, nije ograničeno, nigdje nije spomenuto ništa.
window09 je offline  
Staro 12.12.2020., 20:24   #28
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
P.S Gdje točno mogu pronaći fair usage od tcoma, ne vidim to nigdje vezano uz Unlimited Max brzina paketa. Piše da je unlimited i da je max 4G LTE, nije ograničeno, nigdje nije spomenuto ništa.
Pogledaj uvjete korištenja:
https://www.hrvatskitelekom.hr/pravn...eti-koristenja

Ako je to unlimited, onda kaže ovako:

Citiraj:
U Tarifni model Unlimited uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini.
Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se Preplatnicima Unlimited tarife svaki mjesec dodjeljuje 200 GB podatkovnog
prometa.
Pretplatnik koji unutar jednog mjeseca potroši 200 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi NASTAVI na broj 13636 čime dobiva dodatnih 50 GB podatkovnog
prometa.
Pretplatnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 50 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 50 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa,
a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata.
Nakon isteka perioda od 24 sata Pretplatnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi NASTAVI na broj 13636.
Žali se HAKOM-u ako si zakinut, nema druge.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 12.12.2020., 20:29   #29
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Što ti ne razumiješ? Promijeni uslugu jer ti ova ne odgovara. Uzeo si mobilni internet i sad bi skinuo cijeli internet...
udarnik60 je offline  
Staro 12.12.2020., 22:12   #30
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Ok, oprostite, ali ne razumijem kako netko može reći da je 100gb dosta?
Dosta je većini ljudi koji ne mogu imati obični fiksni internet ili ga imaju ali su brzine kriminalne, čitaj cca 4/0,5.


Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Kao prvo, moj mobitel ima 4k ekran, ja gledam youtube na njemu i naravno da je na najbolju kvalitetu stavljeno na youtube i ako gledam recimo neki game trailer ili game review koji je u 4k u 10min gledanja moj mobitel s 4G LTE na ekranu od 4k skine cca 800mb prometa (u samo 10min), a to je 8% od onog što ste naveli da je ok.



Znači upalim netflix koji je online i za jedan film 4k potrošim 4-7gb što je opet 4-7% ukupnog prometa od cca 100gb kako ste naveli. Što ako ja želim pogledati 1 film dnevno i barem 30min youtube videa koji su 4k? Pa po tome ja bi dnevno bez surfanja trošio barem 15 gb prometa samo na to.
To je tvoj problem, sve to može bez problema radit na 20Mbita koji su ti dostupni preko kabla. I to pazi sad, bez ograničenja prometa.

Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Samo mi nije jasno kako mnogi ovdje koji koriste steam mogu skidati igre. Legalno plate igru koja ima 150gb i onda ju ne mogu skinuti 3 dana jer imaju manju brzinu od 25 Mbps ili skinu za 2h kao ja, ali im onda blokiraju vezu jer su kao previše potrošili.
Ne razumijem kaj ti točno želiš? Brzinu optike iako je nemaš? I ja bi optiku ali je nemam pa sam se prilagodio tome kaj imam, jest da mi posao zna patit zbog toga (zbog homebox usera), znaš to je ono kaj donosi kruh na stol a ne neki film u 4K ili skidanje igara.


Ti imaš mogućnost 20 Mbita koji tebi nisu dovoljni jer želiš 7-8 GB skinut za par minuta, a zbog tebe i takvih poput tebe oni zbog kojih i služi 4G na mobitelima su zakinuti jer ste zakrčili bazne stanice.

Ako ti nije dovoljna brzina koju možeš imati preko kabla onda se prilagodi da ti nemaš bežičnu optiku jer bi po tome gotovo svi koristili homebox na način na koji ti koristiš a to jednostavno nije moguće.

Krivi su operateri što zbog malo više profita vam daju prst a vi hoćete ruku i sve ispod ruke vam nije dosta i žalite se.

Ja konkretno često imam problema kada želim 4G brzinu koju plaćam i koju na kraju nemam jer, kao što rekoh, zakrčili ste bazne stanice.

Update 4G na mobu u 22:10: 17,5/9,4. 3G: 12,5/4

Hvala vam na tome.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na