Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2022., 22:38   #2041
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pa mogu oni staviti i 100000kn, valjda kupac nije bedast da ne provjerava cijene drugdje. Nikako da shvatite da kupnja nije obveza, i kartica od 18000 nije prevara jer to nije porez kojeg moraš obavezno platit. Pogledas, vidis glupost i ides dalje. Na njima je da vide zasto se ta kartica nije prodala. Ako ih nije briga, opet kupca je jos manje briga, kupi ju tamo gdje je 5000kn.
Da rezimiramo, laptop koji ima cijenu 12000kn u shopu, nema sanse da je nabavna 50% manja a kamoli 90% manja.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 08:34   #2042
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Obzirom da sam čuo za razne situacije s njima, artikl uvijek platim u njihovoj poslovnici. Osim ako se ne radi o nekoj sitnoj pizdariji. Ako dođe do sranja, ne platim i doviđenja.

Ali evo, s Mall.hr nikad nisam imao problema
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2022., 09:24   #2043
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Marza na laptope je u prosjeku 10-ak %... Sve laptope koje su isporucili, isporucili su greskom tj. automatizmom. Tko je jamio, jamio je...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:06   #2044
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Sve laptope koje su isporucili, isporucili su greskom tj. automatizmom. Tko je jamio, jamio je...
Samo što su nekima koji su u zadnji tren naručili isporučili, a ovima koji su dan dva prije naručili otkazali. Kako je automatizam prije odradio narudžbe koje su kasnije naručene tj. zašto te narudžbe nisu naknadno manualno otkazane.. tko zna.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:12   #2045
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
tuzite ih za povrijedu ugleda i casti korisnika interneta te foruma. ako je proslo ustavnim i vrhovnim sudcima protiv hrvatskog novinarskog drustva zasto nebi i vama kojima je napravljena veca steta buduci vas forumski kolege ismijavaju sto kmecite oko greske trgovine. samo zbog toga morate dobiti laptope i dodatna novcana sredstva
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:13   #2046
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
tuzite ih za povrijedu ugleda i casti korisnika interneta te foruma. ako je proslo ustavnim i vrhovnim sudcima protiv hrvatskog novinarskog drustva zasto nebi i vama kojima je napravljena veca steta buduci vas forumski kolege ismijavaju sto kmecite oko greske trgovine. samo zbog toga morate dobiti laptope i dodatna novcana sredstva
Hahah
Ovo podsjeća na ono kad neko ko izgubi na kladionici navija da radi toga neko drugi isto izgubi da bi mu bilo lakše.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:28   #2047
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
dragi kolega firma mi svake dvije godine kupuje laptop od 15 i vise tisuca kuna koji nakon dvije godine ostaje u mom trajnom vlasnistvu pa taman posla da bi dezurao na mall.hr da vidim hoce li im se potkrasti greska tako da ste promasili stadion a ne gol a i ne mjenja na stvari da sam ista krivo rekao jer upravo se tako ponasate. samo nastavite milina vas je citati kako neki kolega kaze ova tema je odlicna za wc ako ne ide lagano
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 11:39   #2048
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
dragi kolega firma mi svake dvije godine kupuje laptop od 15 i vise tisuca kuna koji nakon dvije godine ostaje u mom trajnom vlasnistvu pa taman posla da bi dezurao na mall.hr da vidim hoce li im se potkrasti greska tako da ste promasili stadion a ne gol a i ne mjenja na stvari da sam ista krivo rekao jer upravo se tako ponasate. samo nastavite milina vas je citati kako neki kolega kaze ova tema je odlicna za wc ako ne ide lagano

Nisi shvatio na koga se osvrcem, a to nije bilo na tebe, ti si samo mene nasmijao sa postom, pa stoga velim da su ti koji su ogorčeni na mall jednim dijelom kao ljudi koje sam opisao u postu iznad.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:07   #2049
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
ispricavam se sto sam te poistovjetio sa ovim sto placu
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:26   #2050
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Samo što su nekima koji su u zadnji tren naručili isporučili, a ovima koji su dan dva prije naručili otkazali. Kako je automatizam prije odradio narudžbe koje su kasnije naručene tj. zašto te narudžbe nisu naknadno manualno otkazane.. tko zna.
Nemam pojma, ne mozemo znati i ne tice nas se, ovo je bilo ako prodje - prodje, smijesno je da neki sad zele ishodit toboznju pravdu a svi ti isti bi bili najglasniji u kukanju kad bi oni ili njihova firma bili na mjestu mall-a.
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2022., 12:49   #2051
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Nemam pojma, ne mozemo znati i ne tice nas se, ovo je bilo ako prodje - prodje, smijesno je da neki sad zele ishodit toboznju pravdu a svi ti isti bi bili najglasniji u kukanju kad bi oni ili njihova firma bili na mjestu mall-a.

Takvi smo. Čim nije po njihovom džepu ok je ali kad je po njihovom za istu stvar više nije.

Ako si ikada servisirao kompove sigurno si naletio na ljude koji te pitaju jel može niža cifra a kada ti njih pitaš onda je "a pa ne mogu, ovo ono i dsz takva je cijena nemre se niže"
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 17:02   #2052
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Marza na laptope je u prosjeku 10-ak %...
GDJE?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 17:20   #2053
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mall.hr (informacije i iskustva)

U Uzi-shopu bar 30-40%. Ponekad i 50% 😁

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 30.11.2022. u 18:24.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 19:20   #2054
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Hahah
Ovo podsjeća na ono kad neko ko izgubi na kladionici navija da radi toga neko drugi isto izgubi da bi mu bilo lakše.
Sjećam se iz davnih dana s vjeronauka i podjele grešnih ponašanja (i mentalnih stanja takvih?), postoji ti ljubomora i zavist, i ova druga je bila navedena kao (puno) veći grijeh.
Jer ljubomora je kad želiš nešto što drugi ima,
a zavist je kad nešto nemaš, al ne želiš da ni drugi to onda imaju.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 14:11   #2055
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
ljubomoran i zavidan sam na ryana reynoldsa jer ga mece u blake lively. za mall.hr laptope me bas boli briga a samo sam komentirao budalastine o pozivanju na zakone sudove i slicno na stetu trgovca
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:32   #2056
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Prestanite spamat po temi sa kojom ionako nemate baš nikakve veze osim dijeljenja zajedljivih komentara . Ništa konstruktivno nisam pročitao osim što neki nabijaju postove samo iz njima poznatih razloga . Ovo se polako ali sigurno pretvara u Bug forum. Ružno i tužno.
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 09:18   #2057
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Prestanite spamat po temi sa kojom ionako nemate baš nikakve veze osim dijeljenja zajedljivih komentara . Ništa konstruktivno nisam pročitao osim što neki nabijaju postove samo iz njima poznatih razloga . Ovo se polako ali sigurno pretvara u Bug forum. Ružno i tužno.



Ovdje kad pročitaš neke postove ne treba ti "loši trgovci" tema, odmah znaš s kim je bolje ne imati nikakavog posla
Night je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 18:50   #2058
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Je li netko dobio kupon za -50kn na mall.hr u newsletteru?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 19:39   #2059
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Ako naručujete neki veći komad, kao npr. perilicu suđa pripremite se na Gebruder weiss dostavu, koja dostavlja najkasnije do 16h i to do prvog kolnog ulaza. Dodatno, ne drže se dogovora. Ja sam na kraju odustao od već kupljene perilice.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 20:07   #2060
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor šokre34 Pregled postova
Ako naručujete neki veći komad, kao npr. perilicu suđa pripremite se na Gebruder weiss dostavu, koja dostavlja najkasnije do 16h i to do prvog kolnog ulaza. Dodatno, ne drže se dogovora. Ja sam na kraju odustao od već kupljene perilice.
evo nevezano za kupnju u Mallu imao sam prikup robe i dostavu na drugu lokaciju koju zbog gabarita nijedna druga logistička prijevoznička tvrtka nije htjela odradit nego Gebruder Weiss - u jednom danu dogovorio prikup, slijedeć dan došli po to, kako je bilo rečeno i dostavili za 3 dana kako je bilo dogovorneo.

ja s njima nemam problema (taj jedan jedini put) .
kao ni sa HP, niti sa GLS niti DPDF. kulturni, nazovu prije, neki dostave par ulica dalje kad sam na poslu i tako...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 18:37   #2061
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
evo nevezano za kupnju u Mallu imao sam prikup robe i dostavu na drugu lokaciju koju zbog gabarita nijedna druga logistička prijevoznička tvrtka nije htjela odradit nego Gebruder Weiss - u jednom danu dogovorio prikup, slijedeć dan došli po to, kako je bilo rečeno i dostavili za 3 dana kako je bilo dogovorneo.

ja s njima nemam problema (taj jedan jedini put) .
kao ni sa HP, niti sa GLS niti DPDF. kulturni, nazovu prije, neki dostave par ulica dalje kad sam na poslu i tako...
Što se toga tiče, čak su i jedan dan ranije došli. Meni je neprihvatljivo da me lik nazove 10 min prije dolaska na lokaciju, a nigdje informacije da će doći da taj dan. Ja sam u zgradi, tako da me je i dostavljena perilica morao bi žicat da je odfuramo na 5. kat. Također, dostava koja se preklapa sa mojim radnim vremenom, uz nikakvu fleksibilnost, mi ne odgovara.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 18:38   #2062
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Inače, samo pozitivna iskustva s Mall-om. Jedino što su škrti s targetiranim pospustima, kao što ekupi radi.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 19:45   #2063
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Je li netko dobio kupon za -50kn na mall.hr u newsletteru?
Jel dijele te kupone ili šta? Ne vidim da negdje piše nešto oko toga.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:34   #2064
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor šokre34 Pregled postova
Što se toga tiče, čak su i jedan dan ranije došli. Meni je neprihvatljivo da me lik nazove 10 min prije dolaska na lokaciju, a nigdje informacije da će doći da taj dan. Ja sam u zgradi, tako da me je i dostavljena perilica morao bi žicat da je odfuramo na 5. kat. Također, dostava koja se preklapa sa mojim radnim vremenom, uz nikakvu fleksibilnost, mi ne odgovara.
pa vecina ih dostavlja do 15 sati kad je radno vrijeme. idiotizam. ja mogu radit do 20 oni ne?
zasto ne dostavljaju do 20 sati? zasto ne dostavljaju subotom?

nekad je mall davao na rate od 300kn, sad su se uobrazili ide tek od 1500kn.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:41   #2065
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Moguće da nema ljudi , moguće da ljudi ne žele raditi taj posao za te novce pa će se čekati i prilagođavati koliko treba.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 11:28   #2066
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa vecina ih dostavlja do 15 sati kad je radno vrijeme. idiotizam. ja mogu radit do 20 oni ne?
zasto ne dostavljaju do 20 sati? zasto ne dostavljaju subotom?

nekad je mall davao na rate od 300kn, sad su se uobrazili ide tek od 1500kn.
Ma još i nekako za manje pakete, uvijek se možeš dogovorit da ti negdje ostavi. Perilicu mi baš i ne može ostavit pred zgradom, dok ne dođem s posla.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 12:45   #2067
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Kad sam preko mall-a kupio bojler dogovorili smo dostavu sa Gebruder Weiss. Naravno dostava je ujutro, ali dogovorili smo datum i ja uzeo dan slobodnog.

Čekam do 14.00 zovem nazad kao oce to danas. Govori dostavljač, a ne ne biti će sutra, kao da se nismo dogovorili. Kao to je pod dobar dan. Ja sam živčani slom doživio. Imam samo jedno iskustvo sa njima i ne naručujem više velike uredjaje preko malla. Sada kada kupujem tražim da imaju dostavu na drugi kat naravno uz plaćanje pa da ne moram ja I još jedna osoba čekati cijelo ujutro.

Za Zagreb ima više firmi koje nude unos do vrata velikih uredjaja, za Rijeku jedina firma koja to ima je elipso. Baš uzimao sušilicu i zvao apsolutno sve, jedino elipso mogao to dogovoriti.

P.s. I ovo nize je jako bitno za velike aparate. Cini mi se da mall ne ide uobicajenim kanalima uvoza robe nego preko valjda Poljske ili kamo vec pa garancije ne prate HR promocije i produzena jamstva. Primjer:


Sent using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: mann. 04.12.2022. u 13:21.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 23:41   #2068
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Sve super, ali uvijek ti ide ista računica - koliko košta, gdje i šta dobiješ.
Kad sam kupovao kućanske aparate, redovno su na Mall, ekupi, abri bili jeftiniji i po 1000- 1500 kn nego ovi "lokalni" (s kojima kažeš se da dogovoriti dostavu na kat). Meni, u mom slučaju, se definitivno nije isplato dati 1500 kn više za dostavu...
I da, naravno da kad se kupuje se gleda dodatna garancija. kao i kod informatičke opcije.

Ne može se za male pare očekivati ista usluga...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 09:21   #2069
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Sve super, ali uvijek ti ide ista računica - koliko košta, gdje i šta dobiješ.
Kad sam kupovao kućanske aparate, redovno su na Mall, ekupi, abri bili jeftiniji i po 1000- 1500 kn nego ovi "lokalni" (s kojima kažeš se da dogovoriti dostavu na kat). Meni, u mom slučaju, se definitivno nije isplato dati 1500 kn više za dostavu...
I da, naravno da kad se kupuje se gleda dodatna garancija. kao i kod informatičke opcije.

Ne može se za male pare očekivati ista usluga...
Da istina i ja sam tako ocekivao ekupi i mall jeftiniji no na kraju za pecnicu koju sam uzimao zadnju i sada susilicu elipso za pecnicu bio najjeftiniji, a susilicu drugi najjeftiniji. Jako su ekupi i slicni digli cijene, nisu ni problizno sto su nekada bili. E kupi je za neke stvari bio najskuplji, jedino ako uracunas bon, pa kod pa nesto se priblizi normalnoj cijeni ali mi onda kaska sa dostavom.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 13:50   #2070
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Evo kolegi koji je isto naručio laptop sad po novom nude 226kn popusta na naručeni iznos preko 227kn...
Danas mail došao prije pola sata.
glazZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na