Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2022., 14:20   #61591
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ajde ima i u nas tako lipih mista, samo jbg slikalo ga za oblacnog vrimena
https://www.google.com/maps/@43.4423...8i6656!5m1!1e4

Ma daleko od toga da nema. Ovo mi je bilo wow jer je doslovno cijela država takva. Kao da si u gorskom kotaru, ali sve je uredno, čisto, održavano i idilično. Dosta vuče na Sloveniju oko Bohinja pa prema Alpama. Voziš se iz zelenog u zeleno, jezero s ove, brana s one strane, ovce, krave i konji posvuda i tu i tam to prekine neko selo s kamenim kućama i ajmo opet ispočetka. Uživancija za voziti. Puknut ću više slika navečer u temu o putovanjima. Ovo mi je definitivno najbolji roadtrip dosad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 14:56   #61592
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
3000-7000kn je kazna ako odeš, a ne razmijeniš podatke s nekim s kojim si imao kontakt, bez obzira na veličinu štete, ako je samo materijalna šteta
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2022., 15:19   #61593
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koji je ispravan način za prijavu?

Naime, nadobudno poslah mail na pu zagrebačka jer im je između brojeva telefona za kontakt naveden i mail. Naravno da nisam dobio nikakvu povratnu informaciju ni 8 sati kasnije, pa makar da se prijave ne rade na ovaj način. Pomalo žalosno za godinu u kojoj živimo, no vjerujem da je to zato što su zatrpani poslom a ne zato što ne gledaju mail.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 15:57   #61594
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Ma nazovi 192 i bok, reci kaj je bilo i reći će ti kaj dalje.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 15:59   #61595
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
I ja bi to isto napravio. Mailovi i aplikacije kod murije...to brijem ne fercera baš.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 16:49   #61596
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Dojave za to idu telefonom, zaprime se i odrade.
I to čim kraće od događaja.
Rade i mailovi i aplikacije uredno.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 21:02   #61597
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jup. Idem tamo na servis u srijedu pa usput sve, a malo sam u stisci s vremenom tak da nemam baš prostora za manevre.

Vlada je donijela uredbu i izmjenama trošarina i uredbu o utvrđivanju najviših cijena naftnih derivata, rekao je premijer na početku.

Trošarine se smanjuju na dizel i benzinsko gorivo. Trošarine su sada smanjene za 80 lp po litri benzina. Dizel se smanjuje za dodatnih 20 lp.

“Država je smanjila trošarine s 3.86 na 3.06 kn za benzin i s 3.06, na 2.66 kn za dizel”, kaže premijer.
Čini se da će oni koji voze na plin popušit jer će bez mjera on sigurno dodatno poskupit
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 21:34   #61598
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Rade i mailovi i aplikacije uredno.
Mailovi i app rade ali na app nitk one reagira. Bilo je par idiota na zelenim povrsinama iz dana u dan i siguran sam da policija nije izasla na teren posto se idioti i dalje parkaju.

Da su dobili kazne ne bi se parkirali.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 21:57   #61599
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Izumili su dizajnersku plinsku bocu, odlično!
Citiraj:
When electricity is generated by a typical FC system, one hydrogen cartridge is assumed to generate enough electricity to operate a typical household microwave for approximately 3-4 hours (based on the assumption of using a future iteration, high-pressure hydrogen tank with an electricity output of approximately 3.3 kWh/unit).
Izvor
Ukratko, dobar PR ali za sad nula bodova za upotrebljivost.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 01:35   #61600
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Idem sad na posao i čekam na semaforima, i naravno lik na motoru vozi slalom i gura se između traka i zapne me za retrovizor.
Pokažem mu da stane i kao potvrdi mi, ali naravno, dok se nije upalilo zeleno

Štete gotovo nemam, mala ogrebotina al bi ga prijavio zbog pederluka ako ništa drugo. Dal mi se vrijedi zahebavat s tim? Imam regu.
Mene je žena pogodila na rikverc u standing still poziciji na crvenom jer eto... zašto ne. Stali izmijenili podatke i kao joj dogovorit ćemo se jer je auto na firmu, možda bi ja platila ovako bez osiguranja, mora vidjet s mužem (križanje Heinzelove i Branimirove, skretanje ulijevo smjer prema jugu sa Branimirove)... uplašila se sva i reko oke gle nema maltene na autu ništa osim par crta na štosdenferu koje će se vjerovatno proširiti kroz vrijeme (što naravno i je).

Pa je krenulo javljanje da je na poslu da će se javiti kasnije, pa preko idemo na muriju i ja reko oke, a završilo na vacap porukama da ona mene nije udarila i da joj prestanem remetiti mir

Ženin auto bio koji nema kameru, ali na križanju itekako ima kamera... ma reko ženi pusti, karma is a bitch.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 08.06.2022. u 01:44.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2022., 05:18   #61601
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Long story short nisi napravio euro zapisnik i unistio si zenin auto?
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 07:51   #61602
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Pitanje je koliko dugo čuvaju snimke kamera i hoće li ti ih uopće dati. Meni je HAC nedavno odgovorio da zbog manjka prostora snimke drže 3 dana. 21. stoljeće, Tb se prodaju za kikiriki, a oni nemaju mjesta za pohranu video snimki.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 09:59   #61603
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Nažalost sa europskim si možeš obrisat tur ako se druga strana počne pravit grbava.
Meni je murjak prošle godine rekao, odite se lijepo preko europskog dogovorit, a ako se počne pravit mutav imate da ste nas zvali i mi smo zapisali kaj treba.
Ovak bez ikakvog zvanja murije i na lijepe oči zaboravi.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 10:03   #61604
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Što bi onda bilo najbolje napraviti u slučaju sudara?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 10:07   #61605
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako je naterijalna šteta, izaći poslikat sa svih strana sve, te ako smeta prometu maknut automobile s ceste i pitat čovjeka želi li da zovete policiju ili ne. Ako se imalo nećka, mob u ruke i poziv. Prije poziva pošalji slike nekom mehaničaru lakireru da cca kaže koliko novaca i pokažeš čovjeku koliko košta popravak. Pitas želi li preko osiguranja ili cash. Nažalost u takvih situacijama moras procjenit osobu i da li će počet muljat nešto ili ne. Ja sam do sada sudjelovao u 2-3 nesrece s materijalnom stetom i nijednom nismo isli preko osiguranja. 2 puta nisam bio kriv jednom jesam.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 07.06.2022. u 14:03.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 10:12   #61606
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pitanje je koliko dugo čuvaju snimke kamera i hoće li ti ih uopće dati. Meni je HAC nedavno odgovorio da zbog manjka prostora snimke drže 3 dana. 21. stoljeće, Tb se prodaju za kikiriki, a oni nemaju mjesta za pohranu video snimki.
Kaj nije da postoji neki zakon koji propisuje koliko se minimalno mora čuvati snimka?

Ekipa bi e iznenadila koliko koštaju dijelovi.
Mijenjao sam prednji branik na svom autu prije 4g jer sam ga ogrebao u zid pa sam aktivirao kasko. Cifra je sa lakiranjem bila 4800kn

Prije 3g me lik u zgradi u garaži lupio u zadnja lijeva vrata. Otišla neka plastika i ravnali malo vrata i lakiranje i cifra 2800kn
A na prvu bi rekao da šteta nije veća od 1000kn.

Pogotovo sada sa ovim LED farovima gdje ti pukne kopča/nosač od fara, a jedan far >10000kn
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 11:13   #61607
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
...
Pogotovo sada sa ovim LED farovima gdje ti pukne kopča/nosač od fara, a jedan far >10000kn
Kod mene pri laganom udarcu puklo ovo vanjsko staklo (plastika?) od full matrix led fara na opel insigniji - novi far 14000kn (i to mislim čak bez pdv-a), sva sreća da sam konstantno na kasku.

Kako su to fino sredili i projektirali tako da ne možeš zamjeniti samo staklo nego moraš cijeli far mjenjati, super i financijski i ekološki

Ove nove aute se stvarno ne isplati imati bez kaska.
Prije bi nakon 2 godine prestao plaćati, sad ga bome ne skidam uopće.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 11:16   #61608
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Tocno to. Na novijim autima se jaaako brzo skupi cifra boli glava, a na oko nis nije razbijeno.

Kopce branika, kopce farova, radari, parking senzori... a di je tek lakiranje

Dosta toga se moze "u fusu" rijesiti, ali...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 13:12   #61609
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Mailovi i app rade ali na app nitk one reagira. Bilo je par idiota na zelenim povrsinama iz dana u dan i siguran sam da policija nije izasla na teren posto se idioti i dalje parkaju.

Da su dobili kazne ne bi se parkirali.
Zelena površina nije u nadležnosti policije.
To je od komunalnih redara.
Vjerojatno im je proslijeđeno.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova

Pa je krenulo javljanje da je na poslu da će se javiti kasnije, pa preko idemo na muriju i ja reko oke, a završilo na vacap porukama da ona mene nije udarila i da joj prestanem remetiti mir
Može se očevid obaviti i naknadno.
Čim krenu prva muljanja.
Auto na firmu i slično, druga strana ima neki veći prekršaj (oduzimanje prednosi, smrdi na alkohol, istek prometne-na šajbi je naljepnica tehničkog), zvati policiju.

Najmanja kazna u nekoj nezgodi s materijalnom štetom je 1300-1500kn. Za neka bezvezna okrznuća, prislanjanja i slično, ak taj iznos je dovoljan, riješi se primopredaja love i mir.
Druga opcija, odmah na osiguranje.
One izjave nađemo se naknadno i slično, banana.
Ono što se riješi kroz dan dva je ok, sve više od toga se najčešće ne riješi nikad ili s mukom (bez očevida za lakše nezgode)
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 18:59   #61610
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Puklo mi je staklo na faru. Taman otkazao kasko nakon 6g. korištenja bez šteta.

Zamjena i ruke u ovlaštenom 6k kn. U Trstu isti posao košta 1k kn manje (650 vs 800€).

Nabavio polovni far za 2.400kn i dao još 350kn za montažu u ovlaštenom servisu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 20:49   #61611
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Negdje čitao da je lik sa A4 b9 pokupio neku gromadu od psa od susjeda. I kao samo malo branik pukao i reko susjed, nema frke kriv sam platim štetu.

Lik ode do servisa. Pukle neke kopce, i još neke plastike iza. Oba nosača LED matrix lampi.
Šteta oko 30kkn
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 20:55   #61612
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Puklo mi je staklo na faru. Taman otkazao kasko nakon 6g. korištenja bez šteta.

Zamjena i ruke u ovlaštenom 6k kn. U Trstu isti posao košta 1k kn manje (650 vs 800€).

Nabavio polovni far za 2.400kn i dao još 350kn za montažu u ovlaštenom servisu.

Staklo ili plastika? 😊

https://instagram.com/popravakfarova...d=NmZiMzY2Mjc=

Ovi dečki u ZG rade super posao. Kupiš zamjenski, skinu plastiku s fara, zakelje novu. Rade odlično i isplati se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 21:45   #61613
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Š.O.K._i_V.J.E.V.E.R.I.C.A.
Citiraj:
Rimac u 2021. ima više od pola milijarde kuna gubitka. Evo kako to objašnjava
  • Razlozi za to, poručuju iz Rimac Grupe za Index, su provođenje internog restrukturiranja, preuzimanje Bugattija, veliko širenje poslovanja i ulaganja u projekte.
  • Tvrde da sve gubitke pokrivaju investitori, koji su očito upoznati s planovima i troškovima razvoja kompanije.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 07.06.2022. u 21:52.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 23:00   #61614
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Mene je žena pogodila na rikverc u standing still poziciji na crvenom jer eto... zašto ne. Stali izmijenili podatke i kao joj dogovorit ćemo se jer je auto na firmu, možda bi ja platila ovako bez osiguranja, mora vidjet s mužem (križanje Heinzelove i Branimirove, skretanje udesno smjer prema jugu sa Branimirove)
Zanimljivo, a meni se trudnica zabila nedaleko od tvoje adrese udesa, kod Kauflanda. Pocela plakati, da ce je muz zadaviti, da ce mi refundirati kako god zna, samo da ne bude kriva, bilo mi je zao, nisam nista trazio, jer ona je imala 3x vecu stetu od mene. Zovem poznanika u svome osiguranju, veli, kako hoces, nisi imao stetu do sada (nikad sudara) a imas i zastitu ako nekog udaris, za sto nisam uopce ni znao da imam. Nista posebno u prici, dok nismo se nasli u stanici za procjenu stete, poznanik nije taj dan radio, vec neki od njegovih kolega.

Kad je sluzbeni koji nas je preuzeo cuo da mi se ona zahvaljuje sto sam prihvatio krivicu, sav se izoblicio. Zove me na stranu, u hodnik, da ona ne cuje.

Pa veli - pa jeste li Vi normalni covjece? Pa kakvo pomaganje, pa tko je meni ikad pomogao, ne budite nerazumni. Kad se vratimo, recite da ste se predomislili, samo mene slusajte, idemo to iskoristiti, iskoristite priliku!

Kad je shvatio da necu mijenjati odluku, sav se uzbudio, popio vode, pa nesto sebi gundjao u bradu, pa kao da je lopta od flipera, malo do kolege, malo do kolegice, kad se primirio, konacno smo sve sredili. Takve oci nisam vidio ni kod najpohlepnijeg mesetara.

U njegovom vokabularu, ne postoji pomoci drugome


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 23:34   #61615
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ma većina ekipe je govna.

Ne opraštam nikome jer nikome ne možeš nit vjerovat više...

Mene je na parkingu neko zakačio i nike ništa ostavio, a nisam bio siguran koji je auto bio od njih 3

Ak se ne možemo dogovoriti ide odmah murija pa se jebi
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 02:09   #61616
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Long story short nisi napravio euro zapisnik i unistio si zenin auto?
Pa baš sad da sam ga ja uništio, ne znam kak ak stojim na semaforu

Šteta na kolima je bila da si morao uključit makro na mobu da bi vidio tu crticu.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pitanje je koliko dugo čuvaju snimke kamera i hoće li ti ih uopće dati. Meni je HAC nedavno odgovorio da zbog manjka prostora snimke drže 3 dana. 21. stoljeće, Tb se prodaju za kikiriki, a oni nemaju mjesta za pohranu video snimki.
Nama su telefonski rekli iz murije tipa drugi dan da odemo na mjesto nesreće i prijavimo kao da se sad desilo, a da oni mogu sa tih glupavih kamera (one crne okrugle) dobiti snimku.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Što bi onda bilo najbolje napraviti u slučaju sudara?
Nedavno sam ja tak bubnuo frajera na benzinskoj u žurbi na rikverc (generacija prije ove A6), meni se udubio štosdenfer i plastika štopa se izlomila), a njemu isto nešto malo ogrebotine, ali se upalila kamara senzora da valja u servis, da će explodirat etc. veli frajer da mora zvat muriju jerbo je auto firmin na lizing i reko zovi brate ako tako treba kriv sam i yebiga, zove on i kroz nekih pol sata dolazi murijak i veli...

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako je naterijalna šteta, izaći poslikat sa svih strana sve, te ako smeta prometu maknut automobile s ceste i pitat čovjeka želi li da zovete policiju ili ne. Ako se imalo nećka, mob u ruke i poziv. Prije poziva pošalji slike nekom mehaničaru lakireru da cca kaže koliko novaca i pokažeš čovjeku koliko košta popravak. Pitas želi li preko osiguranja ili cash. Nažalost u takvih situacijama moras procjenit osobu i da li će počet muljat nešto ili ne. Ja sam do sada sudjelovao u 2-3 nesrece s materijalnom stetom i nijednom nismo isli preko osiguranja. 2 puta nisam bio kriv jednom jesam.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Može se očevid obaviti i naknadno.
Čim krenu prva muljanja.
Auto na firmu i slično, druga strana ima neki veći prekršaj (oduzimanje prednosi, smrdi na alkohol, istek prometne-na šajbi je naljepnica tehničkog), zvati policiju.

Najmanja kazna u nekoj nezgodi s materijalnom štetom je 1300-1500kn. Za neka bezvezna okrznuća, prislanjanja i slično, ak taj iznos je dovoljan, riješi se primopredaja love i mir.
Druga opcija, odmah na osiguranje.
One izjave nađemo se naknadno i slično, banana.
Ono što se riješi kroz dan dva je ok, sve više od toga se najčešće ne riješi nikad ili s mukom (bez očevida za lakše nezgode)
...gledajte šteta vam je stvarno minorna, ako ja sad radim zapisnik to će vam se razvuć na mjesec dana, odite odmah na osiguranje, ispunite euro i svi sretni. Tak je i bilo, zaštitu bonusa imam, poslikano sve, ispunjeno, čovjek se poslije nije javio, ja mu se ispričao za neugodnost i gubitak vremena, ponudio ćevape ko svaka normalna osoba i doviđenja.

Inače kupio sam kućište štopa (el. dio i žarulje su bile ok) za 200kn na njuškalu, a pod ovim vrućinama se štosdenfer solo vratio u prvobitno stanje od stajanja na suncu

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zanimljivo, a meni se trudnica zabila nedaleko od tvoje adrese udesa, kod Kauflanda. Pocela plakati, da ce je muz zadaviti, da ce mi refundirati kako god zna, samo da ne bude kriva, bilo mi je zao, nisam nista trazio, jer ona je imala 3x vecu stetu od mene. Zovem poznanika u svome osiguranju, veli, kako hoces, nisi imao stetu do sada (nikad sudara) a imas i zastitu ako nekog udaris, za sto nisam uopce ni znao da imam. Nista posebno u prici, dok nismo se nasli u stanici za procjenu stete, poznanik nije taj dan radio, vec neki od njegovih kolega.

Kad je sluzbeni koji nas je preuzeo cuo da mi se ona zahvaljuje sto sam prihvatio krivicu, sav se izoblicio. Zove me na stranu, u hodnik, da ona ne cuje.

Pa veli - pa jeste li Vi normalni covjece? Pa kakvo pomaganje, pa tko je meni ikad pomogao, ne budite nerazumni. Kad se vratimo, recite da ste se predomislili, samo mene slusajte, idemo to iskoristiti, iskoristite priliku!

Kad je shvatio da necu mijenjati odluku, sav se uzbudio, popio vode, pa nesto sebi gundjao u bradu, pa kao da je lopta od flipera, malo do kolege, malo do kolegice, kad se primirio, konacno smo sve sredili. Takve oci nisam vidio ni kod najpohlepnijeg mesetara.

U njegovom vokabularu, ne postoji pomoci drugome


...
Žena je pak lupila na parkingu ispred zgrade u auto i zove u panici da siđem jer ne zna kud da krene, reko ne diraj ni ključ, ostani zabijena u auto i tišina... dok sam došao dolje već je pisala poruku da je udarila, kontakt i dolazi lik sa ženom ono naših godina (Golf 6 brijem) i kao evo udareni ste pa šta ćemo, kaže on ne znam ni sam, šteta isto nikakva, ali na dva elementa i kaže gle i da niste ostavili poruku ne bi ni skužio, još kao 3. element je bila i maglenka, ali je reko da misli kako je to već bilo, ispunili euro (isto imamo zaštitu bonusa i za taj auto) i velim mu frende odi na osiguranje, nek ti naprave procjenu, idi na nagodbu, zemi pare i odite negdje na more ak te ne smeta tih par crtica... ma da, brijem da ću tak i napravit.

Tak da ono moš bit kreten, ali možeš i ne biti na obostranu korist.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 08:36   #61617
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
@aski
Naravno da je u pitanju bila plastika. Tko još ima staklo na farovima? Kako se visina farova nije mogla štelati, posumnjao sam da ima veće štete i zato sam uzeo cijeli far. Nisam ni znao koliko je taj far velik dok nije došao paket.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 08:48   #61618
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Već par dana za redom oko 7:40 na Zg obilaznici iz smjera zapada prema istoku (od Jankomira prema Buzinu) nailazi policijski auto neoznačen, ali pod rotirkama onim koje se nalaze u autu, u autu samo jedan tip, gura se u gužvi, a svaki dan je drugi auto, jedan dan je bila vitara, drugi dan bmw/audi, ne sjećam se točno, uglavnom imam i snimke..pa jel to normalno ponašanje...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 08:51   #61619
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Š.O.K._i_V.J.E.V.E.R.I.C.A.
Baš te peče, al ono jako Možda da ti i hamm počnete pisati EV biografiju
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 09:20   #61620
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Već par dana za redom oko 7:40 na Zg obilaznici iz smjera zapada prema istoku (od Jankomira prema Buzinu) nailazi policijski auto neoznačen, ali pod rotirkama onim koje se nalaze u autu, u autu samo jedan tip, gura se u gužvi, a svaki dan je drugi auto, jedan dan je bila vitara, drugi dan bmw/audi, ne sjećam se točno, uglavnom imam i snimke..pa jel to normalno ponašanje...
Stavi na net, pošalji u novine.
Ne smiju koristit rotirke ovak bezveze.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na