Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2022., 19:20   #691
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Hm... još će stavit direkt 50lp iz svake prodane litre goriva...
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 19:21   #692
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Bit ce sigurno nesto sto ne mozes izbjeci.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 19:25   #693
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Vlastitu nekvalitetu, los program, uhljebljivanje, pad gledanosti i sl. ce rijesiti, naravno, dizanjem pretplate. Logicno.
Pa normalno, čim ljudi počnu plaćati ili počnu plaćati više morat će gledat HRT "da se ne baci"

Dignite vi kvalitetu prvo pa neću imat ništa protiv plaćanja
To će se dogoditi nikad
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 19:30   #694
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
...gdje je pisalo da je pred vratima stana čuo tv u stanu, i to je "dovoljno" prema svemu za što ih je država ovlastila.
Ni pod razno
Citiraj:
Na to nisam reagirao...
Tu je zajeb. Da si se pojavio na sudu i negirao posjedovanje HTV bi mogao samo cuclati ćunu.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 07:44   #695
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Jel se meni čini ili ovaj članak pokušava reći: nitko više ne gleda HRT pa želimo natjerati ljude da gledaju HRT i još im to naplatiti?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 07:54   #696
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Jel se meni čini ili ovaj članak pokušava reći: nitko više ne gleda HRT pa želimo natjerati ljude da gledaju HRT i još im to naplatiti?
Ne, samo naplatiti gledali ili ne.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 17:05   #697
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Mislim da bude predložio njemački model, SVI plaćaju harač.
Kod srba je isto tako, harač je inkorporiran u račun za struju ak se ne varam.
Al to mora proć u Saboru, a s obzirom da je još dvije godine do izbora reko bih da ima dobre šanse da izglasaju.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 17:44   #698
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Napravit će nešto što ne možeš izbjeć, većina u saboru će potvrdit i gotovo. Lapapa
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 16:23   #699
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
ZAPOSLENICIMA Hrvatske radiotelevizije, kojih je oko 2900, do kraja godine bit će isplaćena božićnica od 2 tisuće kuna u novcu, novčani bon u iznosu od 700 te tzv. godišnja nagrada svakom zaposleniku u iznosu od 5000 kuna u novcu. Tako će radnici javne televizije biti bogatiji za dodatnih 7700 kuna godišnje nagrade.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/..._i_komentari_d
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 22:09   #700
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Ljudi su se naradili, neka ih se nagradi. Svih 2900.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 15:56   #701
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ako je toliko dobila i njihova čistačica s plaćom 3800kn, super
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 19:49   #702
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Vjerujem da su čistači preko nekog štemera zaposleni kao vanjski suradnici. I još se firma promijeni svakih par godina i samo se radnice prešaltaju. Tako se to radi, rodjo.

Da budem malo i ontopic, nedavno mi se dogodilo da mi je sa suda došla obavijest o odbacivanju prekršajnog prijedloga. Naime, HRT je preko odvjetničkog legl... ureda Madirazza uputio potpuno neosnovan prekršajni prijedlog zato jer je gospon inkasator pred dvije godino "utvrdio" kako se na mojoj adresi ne plaća pretplata, jel.

Inače, takvi prijedlozi idu na trošak suda, dok se malograđanima, kao što sam to ja, za svako obraćanje sudu izbije bar 100 kn.

Sud je od gospsode zatražio od obije strane potpisanu obavijest o prekšaju, koju dotična gospoda nemaju. Zato jer ništa nije potpisano, dotični gospon inkasator nije niti prismrdio u zgradu. Vidio sam nekoliko primjera gdje je sud u sličnim situacijama postupio u skladu sa zakonom, ali nažalost ne opterećuju se svi suci s pravom u istoj mjeri. Neki znaju dobiti "riješenje" po kojem su nešto "dužni" platiti, ali prigovori na takve odluke prolaze bez većih problema.

Dakle, još jednim podsrtijeh svima da ukoliko vam se ukažu na vratima gospoda u jeftinim košuljama i laminiranim šarenim iskaznicama, lijepo se nasmiješite, kažite doviđenja i zatvorite vrata. Ako se sami ne zauzmete za svoja prava i svoja sredstva, ne bude nitko drugi sigurno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 12:55   #703
NoNic2
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 50
Žalosno je što je večina primorena plačati uslugu koju ne koriste. Mladi uglavnom vise na videoigricama/youtubeu/internetu/mobitelima, srednja dob nema ni vremena za gledanje TV-a a i ima puno bolje zabave na sve strane od HRT-a, ostaje pokoji umirovljenik i to je to. Hrt može preživjeti jednino od prisilnih nameta jer inače 99% ljudi nije briga ni da sutra propadnu.
NoNic2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 13:48   #704
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Uselili smo u nas stan prije 15 mjeseci i do sad nisam placao ovo sranje.
Danas su mi zeni na vrata dosla dvojica i rekli da po njihovoj evidenciji vide da se za ovaj stan ne placa HRT pretplata a trebala bi. Ona je na brzinu rekla nesto u stilu da je tu tek odnedavno i da je u najmu i da nije s vlasnicom nista spominjala oko HRT pretplate i da nisu dogovarali tko ce to placati. Na to su joj oni rekli da bi pretplatu svakako trebali placati (i to po njima najmoprimac, ali nije bitno za pricu) te ostavili broj mobitela na koji da im javi do kraja dana sta su dogovorili jer hej, pretplatu netko treba placati.

Na broj se ne planiram javit. Onda od njih ocekujem ili ponovni posjet ili uplatnicu za pretplatu sa maksimalno zadnjih 6 mjeseci?
Sta mi je najpametnije napravit u ovom slucaju, odnosno imam li kakvih opcija osim gore navedenog?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 14:17   #705
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Kak će ti ostavit uplatnicu ako žena nije dala nikakve podatke (ako sam dobro skužio)?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 14:43   #706
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nije dala nikakve podatke, ali racunam da preko prezimena na vratima i adrese nekako mogu doc do podataka i da tako nadem cestitku u posti.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 15:18   #707
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nije dala nikakve podatke, ali racunam da preko prezimena na vratima i adrese nekako mogu doc do podataka i da tako nadem cestitku u posti.
Love u mutnom da zarade proviziju. Bez dokaza o posjedovanju uređaja za reprodukciju A/V signala ne mogu ti ništa. Nisu vidjeli uređaj, ništa glede tog niste izjavili, kraj priče.

Jedino na što trebaš obratiti pažnju je (eventualni) poziv sa suda na koji se obavezno treba žaliti u propisanom roku, njihove pozive možeš ignorirati.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 15:51   #708
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nije im nista izjavljeno, niti dani podaci, ali su oni dosli sa informacijom da je ovdje netko zadnjih 15 mjeseci i da se ne placa pretplata (na sta je zena rekla gore navedeno da je tu 3 mjeseca kao podstanar da ih skine). Pretpostavljam da nekako znaju da je bila kupoprodaja stana i da se tu ne placa.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 16:54   #709
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nije im nista izjavljeno, niti dani podaci, ali su oni dosli sa informacijom da je ovdje netko zadnjih 15 mjeseci i da se ne placa pretplata (na sta je zena rekla gore navedeno da je tu 3 mjeseca kao podstanar da ih skine). Pretpostavljam da nekako znaju da je bila kupoprodaja stana i da se tu ne placa.
Love u mutnom, bez dokaza ne mogu baš ništa. Vjerojatno će poslati opomenu o mogućem pokretanju prekršajnog postupka što ne znači baš ništa, ako podnesu prijavu obavezno žalba u kojoj bi pisalo da nemaš TV/radio i da nitko nije ulazio u stan. Ako dođe do toga malo se raspitaj o sastavljanju žalbe, koliko čujem na sudu HTV redovito gubi.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 20:42   #710
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Ženica je samo trebala kazati kako ona tu ne stanuje i zatvoriti vrata, to bi bila najbolja opcija. Ali super je da nije ništa potpisala.

Kako kaže Roy, vjerojatno/moguće će probati poslati obavijest o namjeri predavanja prijedloga za prekšajnu prijavu. To je puno pisanja i priče nizašto. U mom slučaju im je trebala mislim godina dana od kad su me "ulovili" dok su se počeli prijetiti s šarenim papirićima.

Onda je godinu dana kasnije sa suda došlo pismeno kojim smo obaviješteni kako je preko odvjetničkog legla Madirazza HRT pokušao izmuljati prekršajnu prijavu, međutim sud to nije dopustio zato jer nije bilo potpisanog zapisnika o prekršaju. Nisu imali niti zapisnik potpisan od strane gospodina kontrolora, a kamoli bilo što potpisano s naše strane.

Bilo je slučajeva gdje su manje provođenju zakona skloni suci razvlačili ljude po sudu zbog ovakvih budalaština. Kazna je 1000 kn pa se onda cigane za 300 kn, samo da biš nekako počeo plaćati. Međutim, ukoliko ljudi ustraju da nemaju prijemnik, bude sve OK, jer je teret dokaza na HRTu, oni moraju dokazati da ti imaš nešto što oni ne mogu znati da imaš (Dok ne dođe CBDC, onda bude drugačija priča )

Bitno je shvatiti da su spremni tefteriti za bilo kakav prijamnik prijenosnog signala. Dakle, radio, mobitel, sat radio, radio na mobitelu koji niti nema net, desktop, laptop, tablet ... bilo koji uređaj koji može primati radijski signal ili biti spojen na internet.

Ne treba u nikakvu raspravu ulaziti s takvima. Oprostite, ali ovo nije pravi trenutak... manta mi se,,, ajme meni, nije mi dobro popraćeno s zatvranjem vrata. Ako se već razgovara s tim "ljudima", onda većina odgovora treba biti "NE", "NEMAM" i "NIŠTA NEMAM". Ako zafali motivacije i ustrajnosti valja se prisjetiti kako imaju 2500 ljudi na plati ondje te kako deseci imaju plate od 50 hiljada bivših kuna.

Još jedan prijedlog kojeg sam čuo od nekih ljudi je da, ako već i počnu plaćati jer su ih tobože ulovili, nakon mjesec dva plaćanje uredno odjaviš prijamnik. I onda ajmo opet ispočetka
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 16:57   #711
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
maloprije i nama pokucali, žena otvorila vrata. dvojica s hrpom papira rekli da su došli u vezi hrt pristojbe na što je žena rekla doviđenja i zatvorila vrata. to je bio cijeli razgovor nešto je upisao na tu hrpu papira i otišli su dalje.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 19:25   #712
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
maloprije i nama pokucali, žena otvorila vrata. dvojica s hrpom papira rekli da su došli u vezi hrt pristojbe na što je žena rekla doviđenja i zatvorila vrata. to je bio cijeli razgovor nešto je upisao na tu hrpu papira i otišli su dalje.
Pametna žena.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 21:58   #713
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Pa to je fantastično.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 14:21   #714
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Vrlo interesantan razvoj događaja.
Nisam primjetio da se ovdje spominjala ta "rupa u zakonu".
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 15:26   #715
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
U životu nisam platio kune HTV pretplate.

Bili su mi 10ak puta sa nekakvim značkama, papirima, uniformama, prijetili sudom u dva navrata… nikada ih nisam pustio u kuću ili u stan gdje god sam živio. I nikad ništa. Samo puste priče.

Zadnji puta su me pitali da li ima kompjuter ili neki uređaj koji može prikazivati TV program. Zalupio sam vratima as usual.

Možda bi im i platio da ne puštaju reklame koje su sve učestalije i odnedavno usred programa. E gospodo, ili ćete mi uzimati novce ili ćete puštati reklame. Oboje nećete.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 21:21   #716
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Ma pazi ti članka. Problem je bio što nisu imali dokaz kada je kupljen TV ali se niti ne spominje pitanje dokazivanja da predmetni TV uopće i postoji

Dok ljudi te smradove ne počnu tužiti zbog ugnjetavanja, zlouporabe položaja ili bilo čega što im se može prišiti ne bude kraja tom glupiranju. A koliko samo budala nasade svaki dan.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 08:43   #717
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Da li ste odjavili HTV pretplatu?

Problem je što puno mutnih skupina pije iz te fontane kojima nije u interesu da se HRT pretplata dovede u pitanje odnosno zakon koji je iz kamenog doba.

Nije se samo jednom pisalo o višestrukom preplaćivanju uvoznog (igranog i dokumentanog) programa nekim medijskim kućama preko kojih se to nabavljalo te nabavi raznorazne opreme. Znam ljude koji su radili na HRTu prije više od 20ak godina do danas pa svi kažu da se lova nemilo trošila kao da nikad neće faliti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 21:25   #718
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Jedini razlog zašto se nešto kupuje debelo iznad cijene je zato da bi se kasnije taj iznos moga na neki način podijeliti dionicima.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 09:14   #719
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Evo zašto je na sudu pala hrpa prijava HRT-a
https://n1info.hr/vijesti/hrt-redovi...-pada-na-sudu/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 20:49   #720
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Meni je najjači dio kako oni plasiraju te neosnovane optužbe na trošak proračuna. Pa koji *ebeni ku*rac?
mkey je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na