Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2008., 22:16   #1
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Smile Creative gigaworks T20 2.0

Kad sam vidio ove zvučnike i cijenu blago sam se nasmijao i rekao: "kako da ne..."
Međutim kad sam pročitao recenzije i hvaljenja na sve moguće strane ostao sam začuđen. Zvučnici su navodno neki low hi-fi(znam da će neki poludit šta sam ovo reka) po raznim recenzentskim stranicama. Uglavnom imaju odlične visoke i odlične mid tonove a bas je taman tu toliko da popuni onaj nedostatak subwoofera. Uglavnom hvale hvale hvale i hvale.
A kako sam ja u potrebi za jednim ovakvim zvučnicima, dakle visoko kvalitetnim bez subwoofera onda mi zapravo ne preostaje ništa drugo ili??

Zapravo za procjenu bi trebalo iskustvo iz prve ruke ali nisam baš u mogućnosti, pa ako ih neko slučajno ima da nabaci koju dobru riječ. Također na creativovoj stranici postoji i stariji brat ovih zvučnika koji imaju 2 drivera veličine kao jedan na ovome. Međutim snaga u RMSu je ista dakle 14W. Nema ih još u kroejši pa nije ni važno. Ikakvih prijedloga prije nego uzmem ova sranjca.......(tipa.. neka druga sranjca)

__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:07   #2
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Nije da se hvalim, ali ja ih imam i to nakon z2300 i z5500.
Sve u svemu, zadovoljniji sam njima nego sa z2300, čisto iz razloga što su ovi zvučnici najjednostavnije rečeno, konkretni računalni zvučnici koji nemaju previše žica negu su svedeni na maleni ispravljač, desni satelit sa kontrolama visokih i dubokih tonova te glasnoće. Imaju dodatni aux ulaz i izlaz za slušalice. U paketu se nalazi dodatni kabel za spajanje mp3 playera i adapter za cinch ulaze. Svi konektori i kabeli su pozlaćeni, što je uistinu pohvalno na proizvodu ovog cjenovnog razreda i namjene.
Desni satelit teži teži nešto više od 1 Kg, a drugi nešto sitno ispod, solidno su dampirani i ne zvone i ni u jednom trenutku ne postoji dojam da se radi o plastičnim kutijama.
Porediti ih po "profinjenosti" sa logitech z serijom je smiješno, jer ovi zvučnici imaju i pristojnu razinu detalja koji se sa logitechima ne mogu čuti.
Jedinice su relativno malene, 2.75 inch midbass i dome tweeter koji se rijetko sreće u pc kategoriji daju uistinu solidan zvuk. Bez obzira na nedostatak subwoofera, barem meni osobno ne nedostaje, ako izuzmem učinak koji sub kod z2300 stvori kod igara ili filmova.

2 velika nedostatka zbog kojih bih pogledao logitech z10 su prejaka plava ledica koju sam odmah sakrio naljepnicom i pištanje lijevog satelita. Radi se o visokoj frekvenciji koja se čuje jako tiho, pogotovo u večernjim satima, no ne smeta toliko da ih ne preporučim, pogotovo radi onoga što nudi konkurencija (ništa???).

Dok sve ostale zvučnike za računalo možeš kupiti prema nečijoj preporuci, za ove bih ipak savjetovao da ih poslušaš što ipak govori nešto o njima. Frend koji je muzičar, ali ne toliko ogrezao u audio ih na prvi mah kod mene nije niti primjetio dok mi je puštao jedan snimak, no kad ih je čuo, podebljao i u nevjerici rekao "u je.... kako su ovi točni".

Za 600Kn završna obrada na razini, koplje iznad logitecha, nigdje nećeš naći nedostatak nepreciznog sklapanja koji nije baš neuočljiv i kod z5500 (za koju govore da je super sklopljena), no moja isprika jer sam tolika picajzla pa sam te sitne detalje vidio koje u recenzijama nitko nije napomenuo.

Eto, da se nitko ne osjeća uvrjeđenim što sam malo "popljuvao" logiteche, no s njima sam ih direktno poredio, jer su bili na stolu nekoliko tjedana, pa govorim iz osobnog iskustva.

Još jednom ponavljam, pogledaj i z10, pa ocijeni da li su vrijedni razlike od 400kn: po meni nisu bili jer mi onaj fensi displej ne treba.
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2008., 00:36   #3
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Lijevi satelit na T20 pisti? Not good. Inace me jako zanimalo procitati sta bivsi vlasnik Z2300 ima rec o T20.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 00:43   #4
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
odustao sam od tih fensi šmensi fora(displey) jer to obično te prođe za par dana a vjerujem također da je i mnogo kompliciraniji za rad.

Iz tvog opširnog posta iz kojeg sam puno saznao btw(hvala) vidim da je istina to šta pričaju za te zvučnike. No želio bi čut još koje mišljenje ako je moguće, ako ne onda će bit ti.

I da to šta se tiče konkurencije, do 1000kn šta se da nać a da je bolje zvukom ne izgledom
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:23   #5
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Evo uze zvučnike i nisam mogao odolit ne napisat ovaj post jer želim preporučit ove stvarčice svima koji imaju slične zahtjeve.

Ja sam iskreno oduševljen... Z2300 i njihovi visokotonci nemogu prnit ovima... doslovno. mislio sam da će sub, unatoč pričama da se baš osjeti, dosta faliti. Ali basa može biti i previše po želji

Visoki i srednji savršeni se stvarno odlično čuju, a kad se pojača malo više od pola uši polako stradavaju(ovisi od pisme). Čistina visokih pri više od 60% volumea je tolika da uši zabole a s druge strane i uživaju

Stvarno preporuka svima!

btw. meni nije slučaj da ljevi pišti.... i ledica je stvarno pretjerivanje... u mraku može pola sobe osvjetliti.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:30   #6
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Nemoj zahebavat.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:52   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
Evo uze zvučnike i nisam mogao odolit ne napisat ovaj post jer želim preporučit ove stvarčice svima koji imaju slične zahtjeve.

Ja sam iskreno oduševljen... Z2300 i njihovi visokotonci nemogu prnit ovima... doslovno. mislio sam da će sub, unatoč pričama da se baš osjeti, dosta faliti. Ali basa može biti i previše po želji

Visoki i srednji savršeni se stvarno odlično čuju, a kad se pojača malo više od pola uši polako stradavaju(ovisi od pisme). Čistina visokih pri više od 60% volumea je tolika da uši zabole a s druge strane i uživaju

Stvarno preporuka svima!

btw. meni nije slučaj da ljevi pišti.... i ledica je stvarno pretjerivanje... u mraku može pola sobe osvjetliti.
Velis ima basa, a je li udaran?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 15:58   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
*ebo zvucnik koj nejde ispod 30hz

Salu na stranu.

Nisam cuo doticne, al me zivo zanim kak se cuju. neki dan sam cuo sonyeve 2.0 u konikomu. Izgledaju jako ozbiljno i meni ugodno sviraju. Mislim kolko mogu ''jelte''. Jednom prilikom sam cuo i logije one fancy crne u vemilu kad ih je lik palio za nekog kupca. Kolko sam cuo, nije me odusevilo previse, mozda zato sto je bilo u vemilu, ko bi ga znao.

al jedna stvar je istina. nigdje gdje da cujes nesto, nemozes usporedit sa time kako bi to isto cuo doma. Nesto sto ti drugdje zvuci super, doma ti zvuci zaqurac i obrnuto.

Svejedno mislim da su doticni iz naslova dobra kupnja.

Inace reda radi bilo bi dobro slozit usporedni test. Logitech Z10, geniusa SP-HF2000X i slabijih, onih gigabyta i ovih creativa. Bilo bi zanimljivo vidjeti ishod.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 20:34   #9
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova

btw. meni nije slučaj da ljevi pišti.... i ledica je stvarno pretjerivanje... u mraku može pola sobe osvjetliti.
Drago mi je da si zadovoljan, i još mi je draže da ne čuješ to pištanje, jer je tiho i svi primjerci pište. Dakle, ili ne čuješ, ili još nisi primjetio.
Noću, kad nema dnevne buke, upali zvučnike i prisloni uho visokotoncu na lijevom satelitu, bez ikakve glazbe u pozadini, dakako. Primjetiti ćeš da ne ovisi o tome koliko je pojačano nego samo tiho zuji na gornjoj granici čujnosti.

http://forums.creative.com/creativel...essage.id=9376

Diljem svijeta se svi žale na to pištanje, i nakon 3-4 zamjene uvijek bi to čuli, dok creative podrška tvrdi da su svima zvučne kartice defektne. Vjerovati njima ili stotinama korisnika koji su isprobali po nekoliko komada.
Ali na stranu s tim: ipak su to računalni zvučnici kojima se to može oprostiti, pogotovo kad se usporede s drugima u toj klasi.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 11:25   #10
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
al jedna stvar je istina. nigdje gdje da cujes nesto, nemozes usporedit sa time kako bi to isto cuo doma. Nesto sto ti drugdje zvuci super, doma ti zvuci zaqurac i obrnuto.
Potpuno se slažem. Nevjerovatno kakava razlika može biti od sobe do sobe podjednakih veličina.

Naprimjer u dnevnoj sobi moj z2300 radi galamu i sve se trese i zvuk je super i na četvrtini snage, dok u mojoj sobi možeš ga pojačati do bola, a od nekog jačeg basa ni b. Dok je sa jednim Alpineom suprotno
Zanimljivo...
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2008., 11:34   #11
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Samo kaj taj tvoj alpine zauzima pol sobe.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 13:32   #12
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Velis ima basa, a je li udaran?
Hm.... nebi to nazvao udarnim, nego bi prije rekao ugodan i ne pretjeran jer ipak nema suba. Ustvari ovako ćemo "topal" zvuk basa

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
*ebo zvucnik koj nejde ispod 30hz

Salu na stranu.

Nisam cuo doticne, al me zivo zanim kak se cuju. neki dan sam cuo sonyeve 2.0 u konikomu. Izgledaju jako ozbiljno i meni ugodno sviraju. Mislim kolko mogu ''jelte''. Jednom prilikom sam cuo i logije one fancy crne u vemilu kad ih je lik palio za nekog kupca. Kolko sam cuo, nije me odusevilo previse, mozda zato sto je bilo u vemilu, ko bi ga znao.

al jedna stvar je istina. nigdje gdje da cujes nesto, nemozes usporedit sa time kako bi to isto cuo doma. Nesto sto ti drugdje zvuci super, doma ti zvuci zaqurac i obrnuto.

Svejedno mislim da su doticni iz naslova dobra kupnja.

Inace reda radi bilo bi dobro slozit usporedni test. Logitech Z10, geniusa SP-HF2000X i slabijih, onih gigabyta i ovih creativa. Bilo bi zanimljivo vidjeti ishod.
da znam što hoćeš reći... ovisi zvuk o puno toga, ali evo sad u ovoj sobi Z2300 se jako slabo čuju( u pogledu basa), a dok sam bio u prošloj za par m2 manja bas je rušio sobu. U ovoj sobi parket tamo laminat.....
Uglavnom u ve mila će sigurno lošije zvučiti, iz dva razloga: ogromna hala i naravno jer je to ve mil

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Drago mi je da si zadovoljan, i još mi je draže da ne čuješ to pištanje, jer je tiho i svi primjerci pište. Dakle, ili ne čuješ, ili još nisi primjetio.
Noću, kad nema dnevne buke, upali zvučnike i prisloni uho visokotoncu na lijevom satelitu, bez ikakve glazbe u pozadini, dakako. Primjetiti ćeš da ne ovisi o tome koliko je pojačano nego samo tiho zuji na gornjoj granici čujnosti.

http://forums.creative.com/creativel...essage.id=9376

Diljem svijeta se svi žale na to pištanje, i nakon 3-4 zamjene uvijek bi to čuli, dok creative podrška tvrdi da su svima zvučne kartice defektne. Vjerovati njima ili stotinama korisnika koji su isprobali po nekoliko komada.
Ali na stranu s tim: ipak su to računalni zvučnici kojima se to može oprostiti, pogotovo kad se usporede s drugima u toj klasi.
Sinoć prije nego sam išao van oko 10h sam ga čuo. Nisam pretjerano nešto se napinja da čujem ali mislim da ga u ljevom nisam uopće čuo nego samo iz desnog(pojačala), to ću provjerit još bolje večeras. I isto sam pomislio kao što su ovi rekli iz creativa. Jer na integriranoj zvučnoj kad se prisloniš na zvučnik uvijek čuješ nešto. I nije pišteći zvuk ali je svakako viši. Ne znam jel tebi uvijek konstatno ista frekvencija ali meni nije. Kažem ti meni baca na integrušu.

Također kad sam čita reviewove primjetio sam da je moja kutija drugačija od one njihove. Rekao bi novija, crna skroz dok je njihova bila bijela. slika Sad jel samo kutija promjenjena ili i nešto na zvučnicima nebi znao.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 15:22   #13
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Drastična promjena u zvuku subwoofera može biti uvelike izazvana drugačijim smještajem. Subwoofer je iznimno osjetljiv na to, ali opet tu postoji kompromis jer ako ga se stavi u kut sobe, bas će biti razoran, ali manje precizan i više "boomy" kako bi Englezi rekli.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 17:19   #14
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Boomy bas i nije bas, to je sranje. Za bas je vrlo vazno da je dinamican i udaran.

Jucer sam bio kod rodjaka i poslusao NAD C325 i Bowerse 602.5 pa mi je to jos u glavi. Uh, koji zvuk...on je prije toga imao Yamaha 5.1 zvucnike i Sony 6.1 recevier, ali ovo je daleko, daleko bolje. Ni poredit se ne moze. Hocu rec, sub je uglavnom - bespotreban. Doduse, neki vole da bas izbija, ali oni ionako nisu audiofili.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 00:34   #15
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Drago mi je da si zadovoljan, i još mi je draže da ne čuješ to pištanje, jer je tiho i svi primjerci pište. Dakle, ili ne čuješ, ili još nisi primjetio.
Noću, kad nema dnevne buke, upali zvučnike i prisloni uho visokotoncu na lijevom satelitu, bez ikakve glazbe u pozadini, dakako. Primjetiti ćeš da ne ovisi o tome koliko je pojačano nego samo tiho zuji na gornjoj granici čujnosti.

http://forums.creative.com/creativel...essage.id=9376

Diljem svijeta se svi žale na to pištanje, i nakon 3-4 zamjene uvijek bi to čuli, dok creative podrška tvrdi da su svima zvučne kartice defektne. Vjerovati njima ili stotinama korisnika koji su isprobali po nekoliko komada.
Ali na stranu s tim: ipak su to računalni zvučnici kojima se to može oprostiti, pogotovo kad se usporede s drugima u toj klasi.
hm...da probate nekak neprimjetno otvoriti zvucnik(da ne zgubite garu) di je pojacalo i pogledati kak su sredili uzemljenje? takvi slicni zvukovi se nekad znaju dogadati kod DIY projekata kad se masa spoji u krug a ne u zvijezdu. mozda su to malcice zahebali...tko zna...

meni je malo previse dati 600kn za tak nekaj.
za 200kn vise se dobije 5.1 genius wood.
al ono, svakom svoje...uzivajte!

ja sam sebi na z5500 puknul Rogers RC350.
trenutno sam preporoden sa njima, mjuza se opet slusa sa gustom.
ti ce biti za koji mjesec(vise mjeseci) za HT, sam jos da nabavim reciver, prednje zvucnike i subu.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 01:15   #16
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Hocu rec, sub je uglavnom - bespotreban.
Sub - valja ga osjetiti a ne čuti
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 07:04   #17
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Valja njega i čut pogotovo...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 09:54   #18
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
Sinoć prije nego sam išao van oko 10h sam ga čuo. Nisam pretjerano nešto se napinja da čujem ali mislim da ga u ljevom nisam uopće čuo nego samo iz desnog(pojačala), to ću provjerit još bolje večeras. I isto sam pomislio kao što su ovi rekli iz creativa. Jer na integriranoj zvučnoj kad se prisloniš na zvučnik uvijek čuješ nešto. I nije pišteći zvuk ali je svakako viši. Ne znam jel tebi uvijek konstatno ista frekvencija ali meni nije. Kažem ti meni baca na integrušu.

Također kad sam čita reviewove primjetio sam da je moja kutija drugačija od one njihove. Rekao bi novija, crna skroz dok je njihova bila bijela. slika Sad jel samo kutija promjenjena ili i nešto na zvučnicima nebi znao.


I moji su došli u crnoj kutiji, i ponavljam, pištanje je jako tiho, no nemoj se zamarati time ako ne čuješ...možda jednostavno ne čuješ tu frekvenciju.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 09:59   #19
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
hm...da probate nekak neprimjetno otvoriti zvucnik(da ne zgubite garu) di je pojacalo i pogledati kak su sredili uzemljenje? takvi slicni zvukovi se nekad znaju dogadati kod DIY projekata kad se masa spoji u krug a ne u zvijezdu. mozda su to malcice zahebali...tko zna...
Uzemljenje u malim PC zvučnicima?
A koji im je to dio uzemljen?
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 10:02   #20
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
hm...da probate nekak neprimjetno otvoriti zvucnik(da ne zgubite garu) di je pojacalo i pogledati kak su sredili uzemljenje? takvi slicni zvukovi se nekad znaju dogadati kod DIY projekata kad se masa spoji u krug a ne u zvijezdu. mozda su to malcice zahebali...tko zna...

meni je malo previse dati 600kn za tak nekaj.
za 200kn vise se dobije 5.1 genius wood.
al ono, svakom svoje...uzivajte!
Ali što će mi tolika količina sanduka za tiho slušanje mp3ca dok surfam i za kliketanje miša?
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 10:33   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Uzemljenje u malim PC zvučnicima?
A koji im je to dio uzemljen?
samo se ti zafrkavaj ali možda su proizvođači pronašli neke tajne tesline spise i napravili wajrles uzemljenje

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
i za kliketanje miša?
slušaš klikanje miša u zvučnicima ?
Juan , baš si amater čovječe
daj napravi još jedan korak naprjed ...mislim čemu slušat amplficiranu verziju klikanja miša kad bolju stvar dobiješ unpluged /akustik.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 11:39   #22
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
I moji su došli u crnoj kutiji, i ponavljam, pištanje je jako tiho, no nemoj se zamarati time ako ne čuješ...možda jednostavno ne čuješ tu frekvenciju.
Steta, jer bi mi to pistanje sigurno smetalo.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 12:33   #23
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Imao sam jednom zvucnike koji su pistali i nikad vise.

Nemozes si ni zamislit kolko to nervira. Probao sam se naviknuti, al nema sanse...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 15:22   #24
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Imao sam jednom zvucnike koji su pistali i nikad vise.

Nemozes si ni zamislit kolko to nervira. Probao sam se naviknuti, al nema sanse...

Da odmah razjasnimo, radi se o pištanju koje je gotovo nečujno, isto kao i ono pištanje miša ili pištanje ugašenog TV-a po noći. Nije to šuštanje koje je čujno sa pola metra.
S druge strane, po profinjenosti, ovi zvučnici u svom cjenovnom razredu nemaju konkurenciju. Samom računicom da konkurenti imaju sub koji vrijedi 2/3 sustava dolazi se do zaključka koliko zapravo vrijede sateliti konkurencije koji bi trebali reproducirati 90% ukupne zvučne slike.
Netko ne bi ni primjetio, ali takvi obično rangiraju zvučnike prema maksimalnoj potencijalnoj glasnoći i frekventnom rasponu.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 17:39   #25
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ovo kako si opisao, to mi je taman dovoljno da mi smeta. Kad idem spavat, TV ugasim tako sto ga totalno istekam iz struje. Komp ionako nije u istoj sobi.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 18:00   #26
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Uzemljenje u malim PC zvučnicima?
A koji im je to dio uzemljen?
dosadno mi je vec kaj uvijek sve moram objasnjavat...

ne radi se konkretno o uzemljenju(kao spoj na zuto-zelenu zicu) nego o nacinu spajanja mase tj. nule ili minusa u samom pojacalu.
ako spojis masu na vise cvorista nekad se dogada da kupi smetnje iz okoline a i automatski imas vse tocki sa razlicitim potencijalima, a to se smije dogadati.
da bi se to izbjeglo radi se u tzv. zvijezda spojevima, gdje masu uvijek spajate u istu tocku, tak dobite jednu tocku tj. jedan potencijal koji ne varira od spoja do spoja.

ak vam nije jasno malo prozujite po shemama nekih DIY projekata ili nekog LM-a recimo, tam vam je sve objasnjeno(na engleskom doduse).
frend je imal slican problem na nekom diy pojacalu i rijesil ga je na ovaj nacin.

@ imagine; od svih clanova s kojima sam imao nesto prilike komentirati, ti si najiritantniji na forumu. reci nesto pametno, smisleno ili se nemoj javljati. mozda si stricekov alter ego? imas isti nebeski pristup prema svim clanovima pce foruma.

@ juan; yo, ja sam rekao svoje misljenje. ako ti treba bas ovo ok, ne kazem nista vise.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 18:29   #27
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
dosadno mi je vec kaj uvijek sve moram objasnjavat...

ne radi se konkretno o uzemljenju(kao spoj na zuto-zelenu zicu) nego o nacinu spajanja mase tj. nule ili minusa u samom pojacalu.
ako spojis masu na vise cvorista nekad se dogada da kupi smetnje iz okoline a i automatski imas vse tocki sa razlicitim potencijalima, a to se smije dogadati.
da bi se to izbjeglo radi se u tzv. zvijezda spojevima, gdje masu uvijek spajate u istu tocku, tak dobite jednu tocku tj. jedan potencijal koji ne varira od spoja do spoja.

ak vam nije jasno malo prozujite po shemama nekih DIY projekata ili nekog LM-a recimo, tam vam je sve objasnjeno(na engleskom doduse).
frend je imal slican problem na nekom diy pojacalu i rijesil ga je na ovaj nacin.
E vidiš, da si malo birao riječi u svom prijašnjem postu ja vjerojatno ne bih imao komentara
A inače nije ni čudo da moraš svaki put objašnjavat kad o dvije različite stvari govoriš kao o jednoj.

Što se tiče masa i spajanja istih, ne vjerujam baš da se to što govoriš može dogoditi na tako maloj pločici (sudeći po veličini kutija).

PS
Meni je Imagine baš
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 23:18   #28
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
E vidiš, da si malo birao riječi u svom prijašnjem postu ja vjerojatno ne bih imao komentara
A inače nije ni čudo da moraš svaki put objašnjavat kad o dvije različite stvari govoriš kao o jednoj.
pa to u mojem svijetu i je jedna te ista stvar. to kaj se ne spaja isto ne znaci da nije isto. a ima rulje koja kuzi...moj peh kaj nikad ne nabasam na takvu.

Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Što se tiče masa i spajanja istih, ne vjerujam baš da se to što govoriš može dogoditi na tako maloj pločici (sudeći po veličini kutija).
hm...da. meni se slicno dogadalo sa jos manjim plocicama, pobereju neke smetnje iz mreze ili okoline, tko zna. ne kazem da je to, nego mozda je creative tu nekaj shebo, kad se svima dogada. nije nit bitno zapravo, da su moji ja bi ih vec odavno otvorio i pogledao.


Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
PS
Meni je Imagine baš
u got small IQ?

ne kazem da je tip sad los ili nest, nek ima neke komentare koje uvijek podhebavaju druge. mislim, lako je bit pametan i iznad svih kad si iza monitora.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 09:19   #29
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
@ imagine; od svih clanova s kojima sam imao nesto prilike komentirati, ti si najiritantniji na forumu. reci nesto pametno, smisleno ili se nemoj javljati. mozda si stricekov alter ego? imas isti nebeski pristup prema svim clanovima pce foruma.
oj gejmeru
,vidi gore
da to sam Ja,Imagine
gledam te s oblaka

Vidim da još nisi prebolio ono moje nerazumjevanje tvoje mastermajnd ideje o ekstremnoj modifikaciji z 5500 od kojih nebi ostalo ništa
A za iritanciju ti neznam što reči osim da ako tako na tebe djelujem provaj čitat moje postove nakon po sata od progutanog praksitena ?
Šta se nebeskog pristupa tiče ,iako u prijašnjem postu nije bilo nikakvog posebnog smajliča stvarno bi mi bilo teško povjerovat da su wisemann ili Juan to shvatili ikako osim kao malo zafrkancije ...a pogotovo kao da im se neko obrača s nebesa. Ako jesu nek se slobodno izjasne i meni dovoljno da se povučem s foruma na neko vrijeme...



Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
pa to u mojem svijetu i je jedna te ista stvar. to kaj se ne spaja isto ne znaci da nije isto. a ima rulje koja kuzi...moj peh kaj nikad ne nabasam na takvu.
i onda komentiraš tuđu inteligenciju
Šta se mene tiče nisi ti baš bistar kad to očekuješ na ovom mjestu a očito očekuješ jer čovjek ne može promašit tvoje ambicije el. obrazovanja ostalih ,ali umjesto da komentiram to tvoje internetsko vježbanje davanja el. instrukcija ,čim vidim nešto o elektronici -preskačem sve skupa jer me ne zanima.
vjerujem da bi tebe ili nekog drugog neki moj specifičniji audio osvrt za čije razumjevanje bi trebao okolo guglat isto zanimalo kao što bi mene zanimalo kako overklokom grafičke izvuč koji frejm više za moje potrebe čitanja napisanog na forumu. Jer je ovo ipak audio podforum na forumu o kompovima i što ja sad koji vrag moram nešto znat ... kako je ono gore bilo...šta je naprimjer kratica za LM ili čitat sheme DIY uradaka ili da bi skužio odnos što želiš reči...ako se mene pita s tim na ovom mjestu izgledaš malo onako uzvišen na račun svih onih koji to ne znaju Audiofilski gledano ,ovde uvjek ima napisanih stvari / gluposti na račun kojih se može ič nešto nekom objašnjavat na račun čega netko može shvatit da mu se netko obrača s visoka. No mislim da mene nečeš vidjet da to radim baš zbog tog efekta. Al ipak ti uspjevam ispast 'nebeski'. Možda bi to trebao shvatit ko kompliment kad to postignem s kojim usputnim komentarom.

Od mene želiš pametno/smisleno ili da se nejavljam ...I što sad,da idem kopat i komentirat svaki tvoj post kad vidim nešto audiofilski glupo i dam ti to zadovoljstvo i potvrdim napisano ? Uh ***ote zahebane sredine i situacije...Nema smisla pisat opširne komentare jer bi isapao kreten krivo a nema smisla pisat ni kratke komentare jer opet ispadnem kreten....Nema druge nego ništa ne pisat ....


Ionako se trebam usredotočit na sređivanje novog kompa i ako zapne na pitanja/moguče traženje pomoči od ostalih članova foruma kao što je običaj rada svih onih s uzvišenih na nebesima




Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
u got small IQ?

ne kazem da je tip sad los ili nest, nek ima neke komentare koje uvijek podhebavaju druge. mislim, lako je bit pametan i iznad svih kad si iza monitora.
...nisi li i ti u toj istoj situaciji - iza monitora? pa zar sam ti ja onda kriv što s toliko napisanog ne ispadaš toliko pametan ko ja s malo ?



A prije nego Costa posegne za gumicom...da se ja osvrnem na našto približno topično...

@SRV
Pošto je gamer več napisao da su moji komentari podhebavanje ne vidim načina da sljedeče sročim da tako ne ispadne osim da ti kažem da mi to nije namjera.
Povremeno na forumu čitam tu opsjednutost i osjetljivost na buku kompjutera zbog koje svi rade svašta a ti pretpostavljaš da bi ti pištanje spomenutih zvučnika zaista smetalo jer si inače otišao toliko daleko da ti komp uopče nije u sobi i da noču ištekavaš TV iz zida koliko ti smeta ta osjetljivost na pištanje ni neželjene zvukove...
A iskreno rečeno tako nešto mi nikako ne uspjevam vidjet u nekom smislenom kontekstu s nekim s titinus problemom?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 09:49   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
samo se ti zafrkavaj ali možda su proizvođači pronašli neke tajne tesline spise i napravili wajrles uzemljenje
nisam se mogao ne sjetiti... http://hear.nl/images/news/3503/3503-a.jpg
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na