Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 17:35   #1
stuki2910
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 43
Panasonic LCD TX-37LZ70P - HDMI problem

Imam problem sa HDMI ulazima na LCD PANASONIC TX-37LZ70P...Ulavnom kompjuter i TV je spojen putem DVI kabla (HDMI adapter) i sve radi normalno. Na drugom ulazu sam imao spojen MAXTV i on je radio normalno dok sam ga imao.

Kada spojim bilo koji drugi uređaj (PS3, TVIX HD SLIMS1) slike jednostavno nema. Probao sam sve moguće kombinacije i promjenio 5 hdmi kablova (kablovi nisu bili nikakve ekstra kvalitete).


Čitao sam po raznim forumima gdje se spominje handshake problem, čak postoje i nove verzije firmware-a (koje se instaliraju putem SD kartice) za pojedine modele LCD-ova i plazmi koje rješavaju taj problem.

Za model koji ja imam takvog firmware nema. Poslao sam mail u panasonic.hr i ovo je odgovor:

Poštovani gospodine!

Hvala Vam što ste obratili službi za korisnike Panasonic.
Takav firmware ne postoji koje ste Vi rekli. Malo prije sam konzultirao glavnog servisera u vezi toga. Probajte zamijeniti HDMI kabla na neku kvalitetniju jer to može biti uzrok ovog problema. Koristite kabla sa pozlaćenim priključcima. Ako to ne riješi problem kontaktirajte naše servisere.



Mene zanima da li je netko ima navedeni model TV-a, a da se susreo sa ovim problemom i kako se može rješiti...jer sam više lud od ovog nadjebavanja. Zvao sam i servisere koji nemaju pojama o handshake-u nego spominju MAXTV kao mogući uzrok toga problema budući da je spojen LAN kablom koji može uzrokovati kvar HDMI ulaza ( gromovi, padovi napona, p........ materine....)


Ako mi netko može pomoći po ovom pitanju bio bih veoma zahvalan.
stuki2910 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 19:57   #2
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Cek, jesi li probao spojiti komp na taj hdmi, samo prebacio komplet kabel+adapter iz jednog ulaza u drugi? Ako na jednom radi a na drugom ne onda znas sta je....nosi na servis ako imas jos garanciju i ne spominji maxtv....
Toncek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 20:53   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Da te utjesim, osobno sam se uvjerio nakon udara groma, hdmi portovi, sva 3 ne rade na Panasonic plasmi.

Otisla je MaxTv Atlanta i povukla komplet hdmi ulaze na tv-u, makar je bila spojena na HDMI1 port.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 18:52   #4
stuki2910
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 43
Ok...ajde sad bar znam na čem sam. J.... ti m... m...r i MAXTV-u, šta sam ga stavljo uopće...

Nemam više garanciju, to je problem...ali nije mi onda jasno kako sve radi kada spojim komp i TV, ali samo na HDMI1 ulazu!

a sve drugo neće, nema šanse! Šta da radim? Koliko košta takav popravak?
stuki2910 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na