Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2010., 01:22   #1
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
MCE remote receiver i Win 7 x64 problem

Figure this one out,

Rekoh da probam i ja taj win7 media centar sad kad ima mediabrowser i odma problemi.

Konfiguracija:
MBO: G31M-ES2C sa 4gb ddr2 800
CPU: E2180
GPU: HD3450
OS: WIn 7 ultimate x64

Problem: Win 7 sort of nece prepoznati MCE remote receiver (to je receiver od genius remote 300 - MC6 remote receiver klon) Glupost koja to inace kontrolira je win default smece nazvano ehome infrared transceiver

Situacija je ovakva, prilikom boota iz shutdowna od kojih 20ak min (i to samo iz shutdowna - ne restarta) receiver bude prepoznat i pojavi se u device manageru. No, nakon par min kopm pocne pustati zvuk connect pa disconnect usb devicea i receiver pocne zmirkati. Nakon 30ak sec toga receiver se ugasi i vise ga win ne prepoznaju.

Pokusano dosad:
Unplug pa plug - nista
Instalirani INF driveri za maticnu s gigabyteovog sita - nista
iskopcani svi drugi usb devices (mis i tastatura s trackballom) bootan komp - nista
Uninstall pa install svih root hubova i usb kontrolera pa reinstall - nista
Svi usb portovi provjereno rade (probano s misem i flash driveom)
Receiver provjereno radi (probano na drugom kompu i laptopu) plus radio je na visti x64 i win7 x86
google ne pokazuje nista pametno

Jel neko zna kako uopce radi ta usb enumeracija u win7 x64, nisam nasao da se moze softverski pokrenuti ni na kojoj verziji win.

Svaka pomoc i komentari su dobrodosli

Sad odo probat vratit vistu x64 da vidim oce li raditi

EDIT: Thx to all, problem je "rijesen" time sto sam izvadio TV karticu - naime posto TV kartica ima svoj remote izgleda da win nije dovoljno pametan da shvati da je MCE remote razlicit od tog upravljaca. Zezat cu se dalje XD

Zadnje izmijenjeno od: Xizor. 07.06.2010. u 13:17.
Xizor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na