Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2011., 01:48   #1
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
xfire i Pinnacle Studio Ultimate 14

Znači ekipa iz klana me zamolia da im napravim trailer od 5 min te malo veći filmic od 10-20 min u HD posto je to moj posao rekose.

Neznam sta će im sve to ali eto ja budala pristao pa se sad patim.

Znači ovako oni su meni poslali ok 200 GB HD materiala snimljenog kamerom i stim nemam problema.

Ono sto me vec dva dana muči je oko 50 GB materiala koji sam ja snimio sa xfire. Taj file je u AVI formatu rezolucije 1920x1200, 100 fremes per second. Problem počinje kad ja taj file pokušam upacit u Pinnacle Studio tj. on kao prođe onaj input proces ali u thumbs mi stoji upitnik i nemogu ga ubacit na time line ili čak preview napravit. Googlo sam i koliko sam čito problem je u tome što xfire radi type 1 avi koji Pinnacle Studio više ne podržava. Nakon čega sam ja krenuo u potragu za programom koji bi konvertirao taj avi iz type 1 u type 2 avi. Našao sam ih nekoliko free ali svi mi od visoko kvalitetnog fajla naprave smeće. Kolega mi je preporučio i donio TMPGEnc koji sad imam instaliran ali on on mi tjekom konverzije fajl od 50GB čak i kad odaberem BluRay opcije pretvori u video veoma loše kvalitete od jedva 1.4 GB i iz nekog razloga je video fast fowardan.

Sad ja neznam u čemu griješim. Ja većinom radim u Ediusu i ponio sam fajl na poso i probo ga na EDIUSU 5.5 i 6 i edius nema problema snjim nažalost boss mi je uvijek nad glavom tako da to nemogu tamo napravit niti mogu pitat da mi posudi jedan USB key stick i onu edius karticu s obzirom da je moram iščupat iz kompa.

Ako itko zna kako da ja taj video konvertiram u nešto što će Pinnacle Studio moći koristit sa što manjim gubitkom kvalitete bio bih zahvalan.

P.S. pokušao sam snimiti i sa fraps i osim što je video u komadima od otprilike 4 gb problem je isti.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na