Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2010., 22:01   #1
kbszeljko
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
dvd rekorder ?

Poštovana gospodo na forumu

Ja sam malo stariji među Vama , ali se nadam da mi nećete zamjeriti što sam se priključio da i ja saznam nešto novoga pa da ne moram sve plaćati. Za sada me mući samo jedan veliki problem. Naime prije godinu dana sam kupio filipsov dvd rekorder DVDR 3300H-jasno analogni , ne razmišljajući o digitalizaciji - al što će te -to se nama starijima dešava. sada sam kao i svi kupio prijemnik za digitalnu tv sa dva skaRt priključka kako su me uputili veliki? majstori. Zanima me ima li ikakve mogućnosti da ja preko tog prijemnika priključim dvd rekorder i preko njega gledam tv da bi mogao snimati na unutarnji hard disk kao i prije na analognoj televiziji.
Zahvalan do groba svakome ko uspije pomoći jednom starcu da si skrati malo staračke dane gledajući nešto što sam snimio kad me ni bilo kući - ako se to uopće može. Svima na forumu L.P. i ugodnu noć želi novi forumaš -iako star , ali željan znanja s molbom još jednom da mi ne zamjerite na toj želji.

Željko
kbszeljko je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 05:39   #2
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Na digitalnom prijamniku bi trebalo pisati jedan scart za TV,a drugi VCR/DVD.Tamo gdje piše TV taj scart spoji s televizijom,gdje piše VCR/DVD spoji s dvd rekorderom,a iz dvd rekordera bi trebao imati još jedan scart koji spojiš sa televizijom.
Na daljenskom od dig. prijamnika treba imati tipka TV/DVD koja mijenja gdje ide signal.Prebaci na DVD,uključi svoj dvd rekorder,po potrebi na daljenskom od televizije prebaci signal na dvd i ja mislim da bi se trebalo tamo vidjeti slika.
Ako hoćeš snimati i ako ovo sve radi odozgo uvijek pusti dig. prijamnik uključen.

Ja mislim da bi tako trebalo raditi.
veki19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2010., 08:23   #3
kbszeljko
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
Na digitalnom prijamniku bi trebalo pisati jedan scart za TV,a drugi VCR/DVD.Tamo gdje piše TV taj scart spoji s televizijom,gdje piše VCR/DVD spoji s dvd rekorderom,a iz dvd rekordera bi trebao imati još jedan scart koji spojiš sa televizijom.
Na daljenskom od dig. prijamnika treba imati tipka TV/DVD koja mijenja gdje ide signal.Prebaci na DVD,uključi svoj dvd rekorder,po potrebi na daljenskom od televizije prebaci signal na dvd i ja mislim da bi se trebalo tamo vidjeti slika.
Ako hoćeš snimati i ako ovo sve radi odozgo uvijek pusti dig. prijamnik uključen.

Ja mislim da bi tako trebalo raditi.
Poštovani

Svaka čast i velika hvala na odgovoru ,ali moj problem je što ja ni na dvd rekorderu ni na televizoru 72 cm - inaće vivax kupljen prije svega dvije godine nemam dva skart priključka . Ima li u tom slučaju pomoći za mene . Još jednom hvala na tako brzom odgovoru-

Željko
kbszeljko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 10:43   #4
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Da li na tv,dvd, dig. prijemnik imaju cinč priključci-žuti,crveni,bijeli? Napiši koje priključke uređaji imaju ili modele da znamo koji su priključci u igri.
spep je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 11:08   #5
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor kbszeljko Pregled postova
Poštovani

Svaka čast i velika hvala na odgovoru ,ali moj problem je što ja ni na dvd rekorderu ni na televizoru 72 cm - inaće vivax kupljen prije svega dvije godine nemam dva skart priključka . Ima li u tom slučaju pomoći za mene . Još jednom hvala na tako brzom odgovoru-

Željko
Uh...probaj ovako.Pogledaj da li imaš na dvd rekorderu 3 utora-žuti bijeli crveni

Ako imaš,treba ti kabel kao ovaj na slici.
Spojiš dig. prijamnik na dvd preko scarta,a iz rekordera spojiš kabel sa 3 utora,i onda u televiziju preko scarta(ima za kupiti kabel na kojem je jedan kraj sa ta 3 kabela i na drugom kraju scart priključak).I onda gledaš programe preko dvd rekordera,a valjda ćeš moći i snimati.

Ne znam da li će ti ovako i kako će ti to raditi,jer je malo zeznuto.Ali pokušaj.

Ne znam,prbaj i ovako,spoji dig. prijamnik sa tv-om preko scarta,i spoji dvd rekorder u dig. prijamnik,isto preko scarta.Na daljenskom od dig. pri. prebaci između tv/dvd pa će se valjda vidjeti slika od dvd-a,ali ne znam da li ćeš moći snimati.Ne znam,pokušaj.
Poz.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 11:34   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
8

Poštovani forumski kolega Željko,

Dobrodošli na PCE forum

Nekoliko pojašnjenja ispod vaših citata :

Citiraj:
Autor kbszeljko Pregled postova
Naime prije godinu dana sam kupio filipsov dvd rekorder DVDR 3300H-jasno analogni , ne razmišljajući o digitalizaciji
Ako ste tocno napisali oznaku Vaseg modela, onda je jasno da imate na Philipsu spomenute Scartove. Obratite paznju na konekcije na prilozenoj slici Vaseg Philipsa :



Bilo bi dobro da isto tako napiste tocnu oznaku Vivax TV aparata. Vrlo vjerojatno i on posjeduje dva Scarta, ili uz Scart dodatni video ulaz koji se povoljnim adapterom, po potrebi moze "pripitomiti" Vasem komoditetu spajanja.

Pretpostavljam da je zbrka cisto zbog terminologije, ili mozda nekog drugacijeg poimanja kojeg ste smatrali pod nazivom Scart? Gledajuci Vivax, usporedite konektora sa slike gore, pa opisite koji jos prepoznajete slican na svom Vivaxu?

Citiraj:
Autor kbszeljko Pregled postova
Zahvalan do groba svakome ko uspije pomoći jednom starcu da si skrati malo staračke dane gledajući nešto što sam snimio kad me ni bilo kući - ako se to uopće može.
Nisam upoznat imenima ili kvalitetom ponude kablovske TV u vasem gradu. Ali ako postoji dostojan ponudjac takve usluge, Vi bi ste mogli nastaviti po starim navikama snimanja Vasim Philipsom - bez dodatnih intervencija po pitanju dodatne opreme. Raspitajte se, ili pitajte susjede koji mozda koriste uslugu kablovske TV, kako bi ste mogli stupiti u vezu s njima i mozda mogli omoguciti analogni nacin za svoj Philips. Tako dok Vas nema kod kuce, Vas Philips moze uredno snimati sve programe koje zelite, a netko od Vasih ukucana, normalno gledati programe i sadrzaje koje ga zanimaju bez ometanja Philipsa. Postoje naravno i druge opcije, ali ova je najcisca.

Pregledajte sve slike jos jednom; razjasnite konekcije i svejedno hocu li ja, ili netko od kolega forumasa odgovoriti dalje. Jer ne bi trebalo biti nekih vecih prepreka.

Prirucnik od DVDR3300H : DVDR3300H manual
(3.3 MB)


Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 12:47   #7
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
po meni taj vivaks bi trebo imat i jedan set AV ulaza (žuta-crvena-bijela)
pa treba spojiti ovako:
DVBT na TV preko tog AV ulaza
DVD rek na TV prek scarta (da se dobije RGB sigmal)
DVBT i Filips preko AV cinca za snimanje iako je to mana jer se onda cijelo vrijeme snimanja mora gledati taj TV kanal
najjeftinija i najpraktičnija opcija je kupovina još jednog DVBT uređaja koji služi samo za snimanje na DVD rek. (tak je kod mene)

Željko i ja sam iz SK pa može preko PMa dogovor za realizaciju mog prijedloga
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 01:10   #8
kbszeljko
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
po meni taj vivaks bi trebo imat i jedan set AV ulaza (žuta-crvena-bijela)
pa treba spojiti ovako:
DVBT na TV preko tog AV ulaza
DVD rek na TV prek scarta (da se dobije RGB sigmal)
DVBT i Filips preko AV cinca za snimanje iako je to mana jer se onda cijelo vrijeme snimanja mora gledati taj TV kanal
najjeftinija i najpraktičnija opcija je kupovina još jednog DVBT uređaja koji služi samo za snimanje na DVD rek. (tak je kod mene)

Željko i ja sam iz SK pa može preko PMa dogovor za realizaciju mog prijedloga
Nema problema peiatelju ,m noj je telefon 0959036606 ps es javite porukom , pa ću Vas ja nazvatiZahvala uz ugodnu noć od

Željka
kbszeljko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na