Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2010., 23:48   #1
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
PC spojen sa LCD TV, nema zvuka!

HDMI, znači, kabel mi je uštekan u DVI izlaz i ide na TV u HDMI ulaz. Razlog je što na staroj grafi nisam imao HDMI izlaz i zato nisam uzeo HDMI ---> HDMI kabel. E sad ... pošto bi htio i zvuk na telki, kupio sam poseban kabel za zvuk, onaj standardni, koji na svakoj strani ima muški nastavak, jedan ide u telku u audio in, drugi u PC, u ulaz za zvuk na matičnoj. I ne radi ...
Ali nije to problem što ne radi, problem je što je radio i ne radi odjednom. Zašto? Koji bi mogao bit razlog? Tv mi je nov, sumnjam da se može baš tako lako sjebat taj ulaz. LUD SAM VEĆ, puca mi glava, čitam po netu svašta, probavam svašta, pišem svašta i nikako to riješit ... AJ please ... help me. peace hustlers!
-->
Lud sam, totalno lud zbog ovog i ništa mi nije jasno. Situacija je ovakva. Želim spojit svoj PC sa LCD TV. U pitanju je grafička kartica Gigabyte GF 9800 GT, ima dvi, vga i hdmi ulaz na sebi. Ili izlaz, kako god. I sad ... imam kabel DVI ---> HDMI, znači, kabel mi je uštekan u DVI izlaz i ide na TV u HDMI ulaz. Razlog je što na staroj grafi nisam imao HDMI izlaz i zato nisam uzeo HDMI ---> HDMI kabel. E sad ... pošto bi htio i zvuk na telki, kupio sam poseban kabel za zvuk, onaj standardni, koji na svakoj strani ima muški nastavak, jedan ide u telku u audio in, drugi u PC, u ulaz za zvuk na matičnoj. I ne radi ...
Ali nije to problem što ne radi, problem je što je radio i ne radi odjednom. Zašto? Koji bi mogao bit razlog? Tv mi je nov, sumnjam da se može baš tako lako sjebat taj ulaz. LUD SAM VEĆ, puca mi glava, čitam po netu svašta, probavam svašta, pišem svašta i nikako to riješit ... AJ please ... help me. peace hustlers!

Zadnje izmijenjeno od: kILE. 26.02.2010. u 21:27.
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 08:55   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
spoji hdmi izlaz iz grafe na hdmi ulaz u tvu. u sound propertisima prebaci na nvidiu i to jeto.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2010., 15:54   #3
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
HDMI. Koja mu je cijena uopće? Cca 2 m mi treba.
-->
Znači da moram kupovat kabel HDMI --> HDMI. Koja mu je cijena uopće? Cca 2 m mi treba.
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 15:58   #4
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ne znači jer na grafičkoj vjerojatno nemaš HDMI izlaz nego DVI. Opet bi ti trebao adapter DVI->HDMI. Znači samo trebaš prebacit na računalu za audio izlaz Nvidia, a ne npr realtec. To smo ti već rekli u temi koji tv kupiti, ne?
simba je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 16:04   #5
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ako si tražio informacije na netu kako spojiti i zašto ne radi kao što si tražio cijenu samog kabela, jadna li ti baba

Kabel za zvuk ne spajaš na "ulaz" za zvuk na matičnoj, jer tebi treba "izlaz". Koji je to točno kabel? Dali se čuje zvuk na računalu dok se slika na TV-u prikazuje?

http://www.nabava.net/trazilica.php?...+kabel&x=0&y=0

Posudi od nekoga kabel i vidi ako ti radi.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 21:23   #6
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
simba pročitaj moj post. imam dvi, vga i hdmi ulaz/izlaz na grafičkoj ...

Ok daj mi recite kako prebacit na nvidia umjesto realtec drivera? Da rekli ste mi ali to mi nije pomoglo, nemogu prebacit. Jer mi tamo stoji samo audio HD rear output tak nest.
I da ... na tv-u ima slike a zvuka ne, mogu uštekat zvučnike u pc i tak mogu slušat, al to mi je bezveze.
Ovim kablom mi je bio spojen pc sa tv da bi dobio zvuk.
http://data.motor-talk.de/data/galle...abel-56896.jpg
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 22:52   #7
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Jesi instalirao drivere za zvuk preko grafičke?
Kod mene se zove ATI High Definition audio device, pretpostavljam da je slično kod nvidia.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 20:16   #8
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Nisam, objasni mi kako ih instalirat =D
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 21:00   #9
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor kILE Pregled postova
Nisam, objasni mi kako ih instalirat =D
Imaš ih na cd-u od grafičke.
Odi vidi na desna tipka na my computer/manage/device manager - ako ti driveri nisu instalirani bit će ti onaj žuti upitnik (ako imaš xp). Ubaci cd od grafe, desna tipka na taj upitnik i update driver. Al mislim da možeš i direktno sa cd-a. Valjda znaš instalirat drivere...
simba je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 16:12   #10
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Kad stisnem na display adapters, ispod mi piše NVIDIA GeForce 9800 GT i to je to. Nema upitnika, što znači da sve štima O.o
Bez obzira na to išo sam ja ubacit cd od grafe s driverima i kad sam otiso install display drivers pisalo mi je da su trenutno driveri noviji nego ovi koje želim instalirat, odnosno ovi s cd-a su stariji nego koje ja imam trenutno.
kILE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2010., 18:10   #11
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
mozes ti i iskoristiti DVI-HDMI kabel, ali..... moras provjeriti dali ti je na grafičkoj kartici potrebno spojiti kabel koji je došao uz nju (na vecini nvidia to treba), spaja se sa SPDIF OUT na grafičku, na taj način dobivaš uopće zvuk, ako ti to nije spojeno naravno da ti nema mogućnosti odabira device-a za zvuk
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:02   #12
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Kak taj kabel izgleda uopće?
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:11   #13
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor jazzwa Pregled postova
mozes ti i iskoristiti DVI-HDMI kabel, ali..... moras provjeriti dali ti je na grafičkoj kartici potrebno spojiti kabel koji je došao uz nju (na vecini nvidia to treba), spaja se sa SPDIF OUT na grafičku, na taj način dobivaš uopće zvuk, ako ti to nije spojeno naravno da ti nema mogućnosti odabira device-a za zvuk
Ovo nisam znao, nemam nvidiu pa ne znam kako je to kod njih.

Citiraj:
Autor kILE Pregled postova
Kad stisnem na display adapters, ispod mi piše NVIDIA GeForce 9800 GT i to je to. Nema upitnika, što znači da sve štima O.o Bez obzira na to išo sam ja ubacit cd od grafe s driverima i kad sam otiso install display drivers pisalo mi je da su trenutno driveri noviji nego ovi koje želim instalirat, odnosno ovi s cd-a su stariji nego koje ja imam trenutno.
Ne trebaš instalirat display drivere nego HD audio jer taj DVI-HDMI spajaš na grafičku pa nekako moraš imati zvuk na njoj. A za to bi ti trebali HD audio driveri. Ovako je kod ATI, valjda ćeš prepoznat šta bi to trebali biti kod tebe:



Pogledaj i to što ti je jazzwa rekao i ako si sve dobro spojio to mora radit.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:31   #14
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
simba zašt skrivaš ime svog kompa ??

http://i48.tinypic.com/ajuj5j.jpg
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 07:31   #15
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
taj kabl ti je vjerojatno dosao sa grafičkom u kutiji, mora imati 2 pina sa jedne i sa druge strane, pogledaj na ovom linku pod accesories pored dvi-vga adaptera

http://www.gigabyte.com.tw/Products/...2882#anchor_os

to ti je kabl koji moras spojiti na plocu na SPDIFOUT, a drugi kraj na grafičku, mora ti biti opisano u uputstvima koja su dosla u paketu, vec sam ih ugradio brdo takvih kartica i jednostavno to moras napraviti, kod ati-a je drugacije jer ati kartice vecinom imaju audio chip na sebi pa nije potrebno dodatno spajati
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 08:25   #16
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor kILE Pregled postova
simba zašt skrivaš ime svog kompa ??

http://i48.tinypic.com/ajuj5j.jpg
Ma eto, zove se kao i ja

Ovo tvoje VIA hd audio ti je od zvučne. Ajd spoji kako ti je jazzwa rekao pa javi kak je prošlo.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 20:20   #17
kILE
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80


taj kabelčić s jedne strane ima 2pin konektor a s druge ima SPDIF i GND. Ja sam ušteko obadva ... nisam znao u koji trebam od tri ponuđena na matičnoj pa sam ušteko u ova dva desna.
http://i50.tinypic.com/2uoo204.jpg

http://i47.tinypic.com/2zoelat.jpg
-->
Evo dečki, napokon, riješeno! Pao mi je ogroman kamen sa srca = )) Znači da sam bezveze kupovo kabel za zvuk al nema veze. simba hvala na uloženom trudu a tebi jazzawa thx na riješenom problemu. Ugl. sad radi, ima zvuka, to je to. Samo da kazem kak sam napravio, radi, znaci da stima ali opet da utvrdim to. Evo u skicama -->

taj kabelčić s jedne strane ima 2pin konektor a s druge ima SPDIF i GND. Ja sam ušteko obadva ... nisam znao u koji trebam od tri ponuđena na matičnoj pa sam ušteko u ova dva desna.
http://i50.tinypic.com/2uoo204.jpg

http://i47.tinypic.com/2zoelat.jpg
kILE je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 07:02   #18
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
e pa da to ti je to sto sam napisao prije, ajd drago mi je da si rijesio, , a na spdif out je uvijek ako imas 2 pin kabl, onda prvi i zadnji spojis ako su ti 3 ponudjena na ploci, a na grafickoj vecinom bude konektor slican kao onaj za cooler-e, ili ako 2 pin onda bude oznacen strelicom koji se gdje spaja
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 23:27   #19
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ajd super. Nisam znao da nvidia ima takav sistem. Kod ATI-a je to jednostavnije... Bitno da si ti to rješio.
simba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na