Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2009., 19:46   #1
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Pravilan položaj subwoofera? (PC 2.1 ili 5.1 zvučnici)

Meni normalno na 1920x1440
Jos jedan sa subom na stolu







Napomena moda-tu su prebačeni svi postovi sa Kako izgleda vaše "radno mjesto" threada, nema baš nikakvog razloga da se tamo spama a imamo odgovarajući podforum
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 21.12.2009. u 23:17.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 21:15   #2
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Meni normalno na 1920x1440
Jos jedan sa subom na stolu
To je bas cool hahha
xPsycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2009., 21:19   #3
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Kaj ti ne smeta ovaj desno zvučnik pri rubu? Ja bi ga valjda 10 puta na dan zrušil hehe.

Spusti sub dolje, bit će bolji zvuk.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 23:26   #4
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Kaj ti ne smeta ovaj desno zvučnik pri rubu? Ja bi ga valjda 10 puta na dan zrušil hehe.

Spusti sub dolje, bit će bolji zvuk.

Nije on uvijek na rubu i nego eto slučajno sam za nikake pare dobio te zvučnike pa sam ih tak stavio inače za komp ne bi ni išao na5 zvučnika.

Navikao sam se da je na rubu pa ga ne rušim a i žica mu je pričvršćena pa bi na njoj ostao visit da baš i padne.

Što se tiče suba. To je tebi sub? To je običan zvučnik za niske frekve koje BTW nisu uopće niske u usporedbi sa "pravim" subom tak da to samo zamjenjuje malo veći "klasični" stolni zvučnik i osim što puno bolje zvuči kad je ovdje jer služi za slušanje samo kad sjedim za kompom tu je i sigurniji jer pod stolom bi ga nogama uništio.

Imam u sobi drugo ozvučenje za filmove i glazbu tako da je ovo samo za pc i igre i ovako je puno bolje nego da je na podu.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 14:16   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Što se tiče suba. To je tebi sub? To je običan zvučnik za niske frekve koje BTW nisu uopće niske u usporedbi sa "pravim" subom tak da to samo zamjenjuje malo veći "klasični" stolni zvučnik i osim što puno bolje zvuči kad je ovdje jer služi za slušanje samo kad sjedim za kompom ...
Napokon netko s malo sluha i pameti. Čestitam na tom dobro sročenom stavu.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 22:04   #6
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
woofer se UVIJEK AMA bas UVIJEK stavlja na pod
Razlozi: odbijanje vibracija, ako je na stolu onda je vibracija jednosekundna... nema poante... ako je na podu onda s vibracije odbijaju i stvaraju dozivljaj... (drnda cijela kuca i stim se povecava jacina basa zbog tog tkz odbijanja...)
drugi razlog je monitor
a treveg nema... ja svima PREFERIRAM da svoj woofer stave na pod i neka isprobaju ja sam od brata zvucnicima neki logitech 550W RMS ! uzeo i vidis cijela se zgrada tresla... ljudi poceli psovat ovo ono... svast... poslusajte pa cete vidjet !

ps. ako ne na pod onda na neki niski stolic ... izmislite nesto... budite kreativni...
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 22:29   #7
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
woofer se UVIJEK AMA bas UVIJEK stavlja na pod
Razlozi: odbijanje vibracija, ako je na stolu onda je vibracija jednosekundna... nema poante... ako je na podu onda s vibracije odbijaju i stvaraju dozivljaj... (drnda cijela kuca i stim se povecava jacina basa zbog tog tkz odbijanja...)
drugi razlog je monitor
a treveg nema... ja svima PREFERIRAM da svoj woofer stave na pod i neka isprobaju ja sam od brata zvucnicima neki logitech 550W RMS ! uzeo i vidis cijela se zgrada tresla... ljudi poceli psovat ovo ono... svast... poslusajte pa cete vidjet !

ps. ako ne na pod onda na neki niski stolic ... izmislite nesto... budite kreativni...
1.550w PMPO ima to malo cudo
2.Vec i ptice na grani pjevaju da se sub stavlja pod stol,tako da ne moras izmisljati toplu vodu o tome kako se zvuk siri prostorijom

Imas lijepu kolekciju u ovom ormaru
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 22:42   #8
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
woofer se UVIJEK AMA bas UVIJEK stavlja na pod
Ako wooferom smatraš svaki zvučnik sa bass reflex otvorom onda bi ljudi sve zvučnike trpali po podu. Vidim da ovdje prevladava stav glavno da što jače nabija uopće nije bitno kako zvuči.

Pravi woofer za kućno kino naravno da ide na pod ali se to mjesto pažljivo bira tako da taj se taj woofer stopi u zvučnu sliku a ne da bude nametljiv (odnosno da neprimjetno odradi svoj dio posla).

Trpanje pravog jakog woofera pod stol, gdje će biti uz dasku stola gdje će se cijeli stol tresti i vibrirati i na kraju potpuno upropastiti cijelu zvučnu sliku, je suludo (naravno to vrijedi i za stavljanje na stol).

S druge strane ovi mali pc "wooferi", koji opet ponavljam po mome nisu subwooferi u punom smislu, se mogu staviti skoro pa bilo gdje ovisno jeli se ozvučuje cijela soba ili služi samo za rad za pc-jem.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 23:23   #9
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Evo vam pa tu razvalite da ne spamate više druge teme
a Jelc da te pitam nesto,sto ce Tor reci na ovo otvaranje tema

Ali mislim ono mogao si bar staviti u prvi post nesto korisno

npr:
http://www.polkaudio.com/education/article.php?id=20
http://hometheater.about.com/od/home...basicfaq7a.htm

preporuka dolby-a
http://www.dolby.com/consumer/setup/...onfig-2-1.html
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 23:30   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
U onoj temi se koliko vidim vodila rasprava o računalnim zvučnicima vulgaris a ne o nečem ozbiljnijem

Dakle-to su jeftiniji 2.1 ili 5.1 sistemi a svađa je nastala oko položaja suba...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2009., 23:34   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
woofer se UVIJEK AMA bas UVIJEK stavlja na pod
Razlozi: odbijanje vibracija, ako je na stolu onda je vibracija jednosekundna... nema poante... ako je na podu onda s vibracije odbijaju i stvaraju dozivljaj... (drnda cijela kuca i stim se povecava jacina basa zbog tog tkz odbijanja...)
drugi razlog je monitor
a treveg nema... ja svima PREFERIRAM da svoj woofer stave na pod i neka isprobaju ja sam od brata zvucnicima neki logitech 550W RMS ! uzeo i vidis cijela se zgrada tresla... ljudi poceli psovat ovo ono... svast... poslusajte pa cete vidjet !

ps. ako ne na pod onda na neki niski stolic ... izmislite nesto... budite kreativni...
vibracija vufera na stolu je jednosekundna i ti svima preferiraš da ga tutnu na pod ?

Da...od stojnih valova je za zvuk bolji jedino 'stol gain'

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
2.Vec i ptice na grani pjevaju da se sub stavlja pod stol,
Ptice pjevaju?
Odakle to nepisano pravilo ?
Iz slušnog iskustva svih sa kombinacijom satelit-wufer prdec ?

Stavljanje tog 'wufera' na pod ispod stola bi bilo ravno tome da netko pripila normalne spikere napola a dio kutije s večim drajverom turne ispod stola.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 23:49   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Imagine, pa daj ljudima savjet gdje postaviti sub, ovak nisi napisao ništa konstruktivno-kaj ne bi bilo lijepo da ljudi nekaj i nauče, malo argumenata za i protiv i slično...

Istinabog-tu se radi o low-cost 2.1 ili 5.1 sistemima za računala kojima bi primarna namjena trebala biti iganje, malo multimedije i slušanja mjuze dok sjediš za kompom a ne o skupim sistemima ali nema veze
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 08:00   #13
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
NHF ali 9 od 10 ljudi koje znam u tom smislu,drže te Bass-eve na podu.

Ne znam šta bi dobio uopće da sub od recimo Yamahinog HT-a stavim umjesto ispod telke,di? Pored? Mora da se šališ,da dobijem toliko nužan force feedback efekt?

Imao sam ove sa slike gore,X530,to je mini-sub,ali radi svoj posao solidno, kad uzmeš u obzir da se taj set prodaje za 350kn,i to zapakiran u oglasnicima.

Kao i jelč zanimalo bi me gdje bi smjestio sub od recimo Z2300,na koji stol? A treba ti 35x35cm prostora sigurno samo za njega. Ja imam 24 monitor btw, kuda sa svim tim ?

Deset puta mi je neprirodnije da sub stoji pored monitora nego na podu, ja se izvinjavam na subjektivnosti,ali to je ono što sam ja vidio u 9/10 slučajeva, ovaj 1 slučaj je dečko koji je prešao sa 2.1 sistema na 2.0 T40 zvučnike,sa svojim driverima.

Nisam navikao gledati i slušati da mi pred nosom lupeta takva kvazidrvena sprava,po mogućnosti uz nekakav Realtek analogno spojena i - silno neprecizna. Onda najbolje nek trese..ono šta imamo mi muškići, na podu.

Dijelom bi se ipak složio sa Chomeom ovdje,ali on zaboravlja da je ovo čudo isto vrlo neprecizno,i iritirajuće,i da je često bolje da zaboraviš na njega,odnosno da ga čuješ sa nekakvim softverskim Bass Redirectionom, nego da ti vibrira na stolu i stvara nepotrebne distorzije.

Imam Sonyev HT u jednoj sobi i Yamahin u drugoj,i u svakoj je sub pored stalka za LCD,iz dva razloga,na stalak ne stane,i tresao bi staklo nepotrebno, i drugi, zvučni razlog, jer postavljanjem na nestabilnu podlogu kvari zvučnu sliku kako je Chome rekao.

Nema tu nekih pravila i zalažem se da ovo ne preraste u laprdanje već da svatko po svom ukusu složi vlastiti setup,pa bio on od 149kn,kako sam ja postavio bratu sad Divoom-e 2.1,sa subićem od 25W,na stol, ili bio onaj od 1199kn,i subom od 120+W kao Z2300. Nek svatko radi šta ga je volja, nema ispravnog i neispravnog,samo ugodnog za slušanje i manje ugodnog.

http://www.divoom.com/m221.htm


Poanta je da neke subove-koji to često i nisu,možeš držati na stolu,dok ogromnu većinu ne možeš čak ni na stalku.

Evo jedna slikica Yamahinog Air-surrounda :


Pročitaj i ovo :

http://hometheater.about.com/od/home...basicfaq7a.htm

http://www.polkaudio.com/education/article.php?id=20

http://www.sonicdesign.se/subplace.html

Kao i posjeti AV :

http://www.avforums.com/forums/subwo...subwoofer.html

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 22.12.2009. u 08:29.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 08:53   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jednostavna formula kojom ne možeš omašiti... naravno ide na pod, tj. na čvrstu podlogu, u slobodnom položaju u sobi će davati flat response, u kutevima sobe će davati do +6db, poželjno zakrenuti ga u odnosu na stranice sobe.

nakon toga igranje sa postavkama, cut-off, phase, glasnoća, etc.

u svakom slučaju - tko kak voli.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 09:03   #15
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Syss,što znači viši cut-off freq,100hz u odnosu na 80,i obrnuto?
Znaš li neku razliku,čemu je to?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 09:06   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 10:31   #17
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Dijelom bi se ipak složio sa Chomeom ovdje,ali on zaboravlja da je ovo čudo isto vrlo neprecizno,i iritirajuće,i da je često bolje da zaboraviš na njega,odnosno da ga čuješ sa nekakvim softverskim Bass Redirectionom, nego da ti vibrira na stolu i stvara nepotrebne distorzije.
Ja svoj "sub" držim na pola glasnoće što mi je sasvim ok i tako svira zadovoljavajuće a pritom na normalnim glasnoćama ništa ne vibrira (jer opet napominjem ovo mi služi dok sam za pc-em a ne da ozvučava cijelu sobu).

Baš mu je i bolje gore di ima više mjesta oko sebe nego pod stolom gdje bi bio okružen kao nekom kutijom i baš tada bi prije dolazilo do distorzije i do neželjenih vibracija iako ako se ne pojača jako vjerojatno ne bi vibriralo ali ne bi bilo ni razlike velike osim što bi ga, kao što sam već spomenuo, nogama uništio.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 10:39   #18
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nemoj ti mene učit šta je X530 sub. E,da. Kveščn,imaš 5.1 zvučnike a svih 5 se nalazi ispred tebe?

Ne mogu doteći kablovi,pa da postaviš RL i RR ipak kojih pola metra iza sebe? E vidiš mogli bi da postaviš sub na pod,pa bi ih raspleo kao paukovu mrežu.

Slobodno ovako možeš RL i RR iskopčati,kao i centralni,i imati X230 u biti. Na 2.1 pređeš,ovako ne vidim koristi od ovog kvazi-surrounda.

Ti si u biti strpao cijeli 5.1 set na vlastiti stol,damn..GG,ako je to tebi dobro. Vidio sam i puno bolje rješenih setupova,govorim o X530 isto, da ne bi bilo zabune. Zašto ne prebaciš sub lijevo recimo,centralni nek stoji di je, FR i FL nek normalno isto stoje di jesu, samo bi stražnje trebalo pomjeriti ipak iza sebe,ako već gledaš neki film u 5.1 modu,ili igraš neku igru,dojam je puno konkretniji. Govorim ti to jer sam tako i sebi slagao,i na Realteku,i na AudigyuSE,i na X-Fi Extreme Gameru. Da se to lijepo složiti,ali ne prihvaćam cijeli 5.1 set na stolu,to je IMO besmisleno.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 14:29   #19
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Jam svoj "sub" na z640 stavio ispod stola u kut i okrenut prema sobi. Pojačan je otprilike na 1/3, jer ne volim onu "glavno da lupa". Više preferiram kvalitetu zvuka, naravno kolko mi to moje ozvučenje dozvoljava. Samo mi je malo problem što nemam di smjestit par zadnjih zvučnika. Jer mi je stol u kutu (jedan zid ipred, jedan slijeva), a soba je relativno velika što ne dozvoljava da stavim satelite na zid (neda mi se rezat kabel).
Jel ima kakvih preporuka za softversko poboljšanje navedenog? Naime na W7 64 bitnoj verziji nemam onog control panela od kartice di mogu poštelavat EQ i slične stvari. Svaki savjet dobrodošao.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 02:07   #20
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Imagine, pa daj ljudima savjet gdje postaviti sub, ovak nisi napisao ništa konstruktivno-kaj ne bi bilo lijepo da ljudi nekaj i nauče, malo argumenata za i protiv i slično...

Nešto konstruktivno ?
Chome o jabukama ...ja o jabukama...A svi ostali o dinjama.
S obzirom do čega je došlo nakon što je počelo od komentara smještaja satelit-wufer prdec kombinacije/nepisanog pravila da taj vufer ide ispod stola, pitam se čemu.

btw dream ,moram priznat da mi zbog tog rečenog nije baš jasna velika večina tog tvog posta ...a nakon nabacanih linkova u svrhu obrazovanja ostalih ,zaista ne znam što da kažem na pitanje koje je usljedilo.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Istinabog-tu se radi o low-cost 2.1 ili 5.1 sistemima za računala kojima bi primarna namjena trebala biti iganje, malo multimedije i slušanja mjuze dok sjediš za kompom a ne o skupim sistemima ali nema veze
Da, dobro primječeno.

Radi se u pravilu o satelitima kojima se ograničenost freq.raspona zbog same veličine nadopunjava tim "vuferom"
A on je obično manji od nekog jednostavnog bukšelf zvučnika koji uz to ,garant ide dublje.
A prije toga ,zvuk te kombinacije je sam po sebi očajan zbog kvalitete upotrebljenih djelova/ kvalitete izrade / cjenovnog razreda.
Uz to, gornja granica rada vufera sigurno mora bit poprilično 'visoko' zbog spomenutog nedostatka satelita inače bi bila poprilična rupa. Još kad se nadoda sumiranje kanala (jer se u pravilu radi o jednom vuferu) i uništavanje svrhe sterea valjda je shvatljivo zbog čega "očajno"...

Al ok ,iako bi zbog same namjene takvih sat-vufer kombinacija bilo krivo gledat na sve s nekog hifi stajališta , naprosto mi je nevjerovatno da je praktički opčepoznata stvar kako vufer ide ispod stola ako držiš do zvuka.

Ponajprije zbog sljedečeg.... sjedneš za stol te ušiju/glave u visini monitora buljiš u jo tub i nešto slušaš. A s obzirom da sve od cca 300Hz prema dolje dolazi odispod stola (a vjerovatno i dosta poviše jer ne vjerujem da ti wuferi imaju neki strmi rez), sveukupni dojam je sigurno "oličenje homogenosti"

Mislim ,kao da sve skupa nije dovoljno očajno zbog več spomenutog pa treba iskoristit stol da stvari upropasti dalje i uz ostalo napravi pikčinu veličine MontEveresta.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 10:29   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
naprosto mi je nevjerovatno da je praktički opčepoznata stvar kako vufer ide ispod stola ako držiš do zvuka.
A kao bu dobil bolji zvuk ak ga stavi na stol?
Koliko je širok prosječni stol za računala, 80-100 cm max?
Dakle satelit pa 30-ak cm dalje sab pa satelit

Brijem da buš tek onda dobio buku

Osim toga-primarna namjena jednog 2.1 sistema na piceku je igranje, pa filmovi a mjuza je na zadnjem mjestu, tako je bar zamišljeno.

Ja i ovak ne vidim kakvu to dobru zvučnu sliku možeš dobit na kompu i sa stereo zvučnicima koji su razmaknuti 80cm max a glava ti je na pol metra od njih.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 11:52   #22
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Pa baš zbog toga zadnjeg. Ne sjediš u fotelji i npr gledaš TV več sjediš za stolom. Glava ti je na pola metra od satelita a bar metar od vufera ...koji je uz to odvojen ogromnom drvenom pločom i izvor zvuka-kutija u kutiji. Ok, stavi nastranu muziku i kritike na račun prostora,makrodinamike ,timbra i tko zna kojih još blesarija. Ostaje največi problem ta udaljenost koja zasigurno pogubno djeluje na cjelinu.

Da netko stavi sub HT sistema sebi u ormar sigurno bi dobio bolji bum efekt. Ipak vjerovatno nikom nije palo na pamet. Štoviše ljudi se hebu s smještajem te fazom zbog neprimjetne integracije za dio koji nema problem lokalizacije. A ovde imaš nešto što pošteno ulazi u to područje te je zasigurno čujno i bez ikakvog problema fazne neusklađenosti.

Ipak ,svi van kalupa s malo sluha su obavezno ismijani varijacijama na temu " LOL, evo još jedan gluhi s vuferom na stolu"
Na neki način čisti lapurlatizam

A što se buke tiče , nju dobiješ s bilo čime pa i hifom ako pretjeraš i prostor ne može otrpit toliku glasnoču. A uostalom zar nije spomenuto da ti sistemi nebi trebali služit za ozvučavanje sobe? S obzirom na spomenutu udaljenost od pola metra pomalo mi je van pameti da bi netko s glasnočom išao toliko daleko da dobije buku.


btw chome , do koje gornje granice radi taj tvoj vufer i o kojoj se strmini reza radi ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 12:08   #23
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Osim toga-primarna namjena jednog 2.1 sistema na piceku je igranje, pa filmovi a mjuza je na zadnjem mjestu, tako je bar zamišljeno.
Sva sreca pa je sva muzika u 7.2 formatu, pa ti je 2.1 totalno prelos za to
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 12:20   #24
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw chome , do koje gornje granice radi taj tvoj vufer i o kojoj se strmini reza radi ?
Ne bih znao točno ali u specifikacijama za cijeli sistem piše od 40Hz-20kHz i to je sve. Dokle ide samo woofer gore ne znam ali s obzirom koliko su mali sateliti sigurno da mora ići dosta visoko.

Ma uopće nije ni bitno. Ko voli da nabija što jače nek ga stavljaju pod stol, u ormare il kud got, glavno da je slušač zadovoljan. Meni ovaj sistem dok sam za pc-jem stvara sasvim zadovoljavajuću zvučnu sliku i dovoljno bassa koji je i po dubini zadovoljavajuć s obzirom na zvučnike i cijenu svega toga.

Da imam mali stol i da nemam mjesta na njemu tada bi woofer morao na pod a pošto mi je stol širok skoro metar i pol ima dovoljno mjesta.

Što se tiče udaljenosti slušatelja. Pc zvučnici su i zamišljeni da se slušaju izbliza stoga su valjda i prilagođeni tome da zvuče zadovoljavajuće na malim udaljenostima. Meni su L i R zvučnici od glave kad sjedim skoro preko metra.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 12:27   #25
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
40hz možda na -30db
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 12:44   #26
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Dokle ide samo woofer gore ne znam ali s obzirom koliko su mali sateliti sigurno da mora ići dosta visoko.
Za tu informaciju mi se onda najlakše čini odspojit satelite i ostavit samo vufer te pustit stereo signal/ svip ili test tonove nekog ton generatora. Pa poslušat kad krene tiše i dokle otprilike ide zbog strmine reza.
Pa ako ti ili netko drugi s sličnom kombinacijom nađete malo vremena...cisto bi mi bio zanimljiv taj podatak.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 23.12.2009. u 12:51. Razlog: typo
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 13:35   #27
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Za tu informaciju mi se onda najlakše čini odspojit satelite i ostavit samo vufer te pustit stereo signal/ svip ili test tonove nekog ton generatora. Pa poslušat kad krene tiše i dokle otprilike ide zbog strmine reza.
Pa ako ti ili netko drugi s sličnom kombinacijom nađete malo vremena...cisto bi mi bio zanimljiv taj podatak.
Budem probao kad uvatim malo vremena.

Edit:

Neću moći jer se sistem ide preko prednjeg desnog tako da bi uopće upalio sistem mora biti taj barem ukopčan tako da ne mogu solo dobit zvuk samo na sub-u.

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 23.12.2009. u 14:35.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 15:48   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Pa baš zbog toga zadnjeg. Ne sjediš u fotelji i npr gledaš TV več sjediš za stolom. Glava ti je na pola metra od satelita a bar metar od vufera ...koji je uz to odvojen ogromnom drvenom pločom i izvor zvuka-kutija u kutiji. Ok, stavi nastranu muziku i kritike na račun prostora,makrodinamike ,timbra i tko zna kojih još blesarija. Ostaje največi problem ta udaljenost koja zasigurno pogubno djeluje na cjelinu.
Da, ali većini je monitor na sredini stola pa sab moraš ili dosta približit jednom satelitu ili ga zbuksat iza monitora a preblizu zida pa ni to nije neko rješenje.


Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Sva sreca pa je sva muzika u 7.2 formatu, pa ti je 2.1 totalno prelos za to
Koji ti točno dio nije jasan?
2.1 sistemi su se i počeli radit i reklamirati za igrače.
Ne za ljubitelje profinjenog zvuka na PC-u

5.1 prvenstveno za multimediju (filmove), pa za igre pa je opet mjuza na zadnjem mjestu.

To su zvučnici za PC i tu svrhu dobro obavljaju.
To kaj bi mi svi htjeli i bog-zna-kakvu kvalitetu slušanja muzike za male pare je drugi par kobasica...

Jednostavno je-uz more formata koji svaki od nas ima na hardu ili nekom drugom mediju, čobansko konvertiranje u mp3 ili flac osuđen si na konstantno roštiljanje po kontroli saba

A to posebno veseli one kojima je ta kontrola baš na sabu a ne na satelitu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:09   #29
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Imagine kako ti i nadimak govori, zamisli da se radi o zvučnicima od 300kn,za početak,i da ono što X530 zvučnici posjeduju nije nikakav vufer,u pravom smislu,i možeš si ga na luster postaviti,kakvu buku proizvodi,nećeš znati jel to tvoj susjed pali golfa dvojku ili se radi o zvučniku.

Pročitaj moj post opet ako ti šta nije jasno,zato služi ponovno čitanje,to šta imaju zvučnici od 300kn nije sub, i normalno da može ići na stol, ali oprosti moraš biti idiot da sub od Z2300 ili Z5500 staviš sebi pod nos,kad to tako moram reći. 100W+ vufer turati na metar stola, kao što je Chome pobacao sebi 5.1 zvučnike sve ispred sebe,je samo - hrpa buke.

Pogledaj samo što je Flikoman bio napravio spojivši Z5500 i Z2300,povraćalo mi se na to. Kootak,za puno booke,moglo bi se reći. Znači sjedim na pola metra od dva suba,svaki 100W minimum,i hrpom satelita. Divota.

Namjena zvučnika kao X530 je da daju 5.1 zvuk gdje je to moguće uz što manje buke. Njihov sub,nazovimo ga tako,može ići na stol,meni je bio na etaži tj. na 20cm udaljenosti od prednjih zvučnika. Rekao bi,srednji kat stola,nije dakle bio niti u razini monitora kao Chomeu,niti na podu.

Jak vufer mora biti na podu i to je EOD,bio pored telke ili hladio naše ballse između nogu,stvar usera,ali ne kužim to turanje pod nos,da me ubiješ,šta bi dobio s tim? I moj stol nije klasična drvenarija,nego neka obložena legurom gume i plastike,pa pretpostavljam da i to utječe na zvuk koji daje moj vufer?!

Daj me nemoj nasmijavati..i ono sa stavljanjem u ormar,a u gaće mislim. Šta sve ovdje neću čuti od ovih Hi-Fista a priča se o setu od 300kn, tj. o nekom 2.1 PC setu.

Ako šefovo nije bilo jasno radi se o bukačima za Piiiii Siiiiii. Ne razumijem i dalje o čemu pričamo,jel ti znaš Imagine kako taj sub uopće izgleda ? Onaj Chomeov,na X530? Izgleda onako kako si ga i opisao,kao prosječan bookshelf zvučnik,koji ga nadjača žmirečki. To je boookach. Ne vufer. Proizvodi booku. I sve popratne efekte sa puno ooo slova.

Pročitaj malo..

http://www.polkaudio.com/education/article.php?id=20

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 23.12.2009. u 19:36.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:23   #30
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Dobro si rekao da "pravi" subwoofer mora biti na podu ali stavljanje subwoofera bilo gdje, glavno da je na podu može na kraju dati gore rezultate ili ništa bolje nego da je na stolu.

Pravi sub ide na pod ali ne ga priljubit uz komad namještaja, ili tako nešto.
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na