Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2008., 22:50   #1
zero67
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 79
Trebam se opremiti fotoaparatom i kamerom

Preporucite mi mi neki digitalac do 1500 kn. ne znam kaj je trenutno najbolji izbor. Ljudi vele da cannon radi najbolje slike. Ali svejedno dajte jos neku preporuku sony-ja i olympusa. dakle od svake marke preporucite nesto

Znaci trazi se taj "kompaktni" tip.


Kakvu kameru kupiti. Do 1500 kn ima samo ove miniDV kamere.

ne znam koliko su prakticnije ove DVD kamere? Dal ona snima isto kao i na kazetu? znaci kad prekines snimanje - nastavlja zapisivati na DVD?

3000 kn za hard disk kameru mi je previse.
zero67 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 23:55   #2
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
kaj se na voajere bacas??

hmm... a gle, canon kolko sam imao prilike vidjeti stvarno radi dobre slike, a u tom cjenovnom rangu skoro svi fotici su ti tu negdje, naravno od canon-a, sony, olympus i slicnih... u to znaci ne racunamo one trash brandove... znaci samo odi u recimo vemil, imas ih 200 izlozenih i gledaj koji ti je najljepši i koji ti najbolje odgovara za šta ti već treba... jer čim ti gledaš da je kompaktni očito je da ti ni nije tolko bitna kvaliteta slike, tak da neces ni skuzit razliku između tih modela u tom rangu...

a za kameru neznam, najobičniju miniDV kameru i to je to...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2008., 01:27   #3
zero67
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 79
ne ne. vise bi bil redatelj svojih filmova kad bi snimal takve stvari.

tak bude i najjednostavnije. malo bum bacil oko na stranice proizvodaca i to je to. ne budem nesto puno filozofiral.

fala na savjetu
zero67 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 12:43   #4
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor zero67 Pregled postova
Preporucite mi mi neki digitalac do 1500 kn. ne znam kaj je trenutno najbolji izbor. Ljudi vele da cannon radi najbolje slike. Ali svejedno dajte jos neku preporuku sony-ja i olympusa. dakle od svake marke preporucite nesto

Znaci trazi se taj "kompaktni" tip.
Mislim da je Canon PowerShot A720IS oko 1300-1400kn.

Trebat će ti i neka "veća" SD kartica (sa fotićem dobiješ od 16Mb ) te set punjivih AA baterija sa adapterom.
Preporuka je Sandisk SD Ultra II od 2 ili 4Gb (može i Ultra Plus koja ima ugrađeni USB adapter). Prednost kartice sa USB adapterom je da ne moraš prebacivati podatke sa fotića na komp preko kabela, nego samo utakneš karticu u komp. To je brže (osobito ako snimaš video), a izbjegneš i bugoviti softver koji dolazi sa fotićem.
Baterije Sanyo eneloop 4x AA sa adapterom za punjenje.
To sve ti bu taman nekih 1600-1700kn.

Ak ti kamera nije veliki prioritet, može za tu svrhu poslužiti i fotić, al ti onda treba velika SD kartica (4Gb) jer po minuti troši cca 120-130Mb na 640x480@30. Poslije to fino možeš rekodirati na 10x manji format preko AutoGK-a ... bez nekog velikog gubitka kvalitete .

Ak te zadovoljava ta opcija onda si pogledaš PowerShot A650IS koji ima veći senzor, 4 baterije i LCD na zglob .... i 1000kn veću cijenu .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 01.10.2008. u 13:38.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na