Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2022., 19:52   #4471
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,075
Ja i ti i još sedmorica.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 23:49   #4472
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278











Ali zato tu dolje je itekako izraženo... 165 - 144 - 120 - 100 - 85 - 60 Hz

Evo ti Primjera : Igraš FPS pucacine (ukljcen ti je G-Sync/ FreeSync) i FPS ti varira od 60 do 165 a OVERDRAJV ti je podešen na EXTREME

Što ti više FPS pada ispod 144 to imaš sve gore i gore boje, greške boja su vece tj sve više odstupaju od onoga kako bi trebale biti.






















Razlika između Super Fast i Extreme postavci OVERDRAJV-a pri 60 i 120 Hz što je bitno ako ti se u windowsima refresh rejt monitora zblesira ili prebaci na standardnih 60 Hz.














Brajtnes si podesi kako ti paše a ostalo probaj podesit na ove 2 postavke: (klikni na sliku za link na recenziju)

Ne postoje 2 ista panela po bojama ili po bleed-u pa tako ceš primjetit na donje 2 slike da su razlicite postavke RGB spektra boja.


1) Hardware Unboxed

Boje prije i poslije kalibracije: https://youtu.be/D3vbqyjgPpY?t=579

HU preporucene postavke:




2) RTINGS

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf


Evo san stiga doma i upalia s2721dgfa, doduse kao sekundarni monitor dok ne ubodem novu graficku

Cini mi se da sam ulovia dobar primjerak, minimalno glowa u donjem lijevom kutu, malo se poigrao sa postavkama prateci lagom.nl i zadovoljan sam.

Hvala za ove postove i link na recenziju!
-->
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Osim boja, kontrasta i svjetline , ne zaboravite si podesit overdajv na Super Fast.


Cekam mail ga podignem u linksu , a opet šta sa Alienware -om 360Hz iz potpisa ako mi 2K (desktop workspace i veci pixel density) bude bude veci prioritet / benefit od 360 Hz buttery smooth frejmrejta za COD2 / PUBG hmm ... ?!

Back on topic:

Tu imate sve bitno za podesit Dell S2721DGFA
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Imaš 3 stvari za podesit: overdrajv , boje i kontrast.

JAKO je bitna postavka OVERDRAJVA ovisno o frekvenciji (i FPS rejnđu unutar igara) jer znacajno utjece ne samo na kvalitetu slike vec i na G2G vrijeme odziva piksela tj brzini njihove promijene:

Klikni na Spoiler da vidiš OVERSHOOT greške (error-e) pri prikazu boje ovisno o postavci OVERDRAJV-a (stavi si zoom u browseru na 80% da u jednom redu vidiš slike)

Tu pri max osvježenju nije tolko izraženo tj zanemarivo je:











Ali zato tu dolje je itekako izraženo... 165 - 144 - 120 - 100 - 85 - 60 Hz

Evo ti Primjera : Igraš FPS pucacine (ukljcen ti je G-Sync/ FreeSync) i FPS ti varira od 60 do 165 a OVERDRAJV ti je podešen na EXTREME

Što ti više FPS pada ispod 144 to imaš sve gore i gore boje, greške boja su vece tj sve više odstupaju od onoga kako bi trebale biti.






















Razlika između Super Fast i Extreme postavci OVERDRAJV-a pri 60 i 120 Hz što je bitno ako ti se u windowsima refresh rejt monitora zblesira ili prebaci na standardnih 60 Hz.














Brajtnes si podesi kako ti paše a ostalo probaj podesit na ove 2 postavke: (klikni na sliku za link na recenziju)

Ne postoje 2 ista panela po bojama ili po bleed-u pa tako ceš primjetit na donje 2 slike da su razlicite postavke RGB spektra boja.


1) Hardware Unboxed

Boje prije i poslije kalibracije: https://youtu.be/D3vbqyjgPpY?t=579

HU preporucene postavke:




2) RTINGS

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf


Evo san stiga doma i upalia s2721dgfa, doduse kao sekundarni monitor dok ne ubodem novu graficku

Cini mi se da sam ulovia dobar primjerak, minimalno glowa u donjem lijevom kutu, malo se poigrao sa postavkama prateci lagom.nl i zadovoljan sam.

Hvala za ove postove i link na recenziju!
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2022., 17:30   #4473
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ekipa,što kažete na ovaj monitor?



https://www.sancta-domenica.hr/monit...hoCh80QAvD_BwE


ili nešto u tom rangu cijene da je 27" i da je bar 120-144hz, FHD mi je dovoljno....


žena mi hoće kupiti za rođendan monitor, a ja sam se izgubio u tom svemu...


igram warzone, koji film,youtube itd...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 14:31   #4474
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 21:18   #4475
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,730
https://www.amazon.de/-/en/Gaming-VG...%2C117&sr=1-26

mišljenje?osim da da treba cjena past na 2500.


i asus s tim oznakama,koje su sad razlike između VG27AQ1A VG27AQZ,vidio razliku nema okretanje,drugačije postolje

https://www.amazon.de/-/en/VG27AQ1A-...s%2C117&sr=1-7

https://www.instar-informatika.hr/as...tehspecsection

2500 ođe,razmislit.
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 26.12.2022. u 22:00.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 13:03   #4476
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
moze li netko objasniti sto znaci ovo da instar informatika ne prihvaca povrat robe tojest ovaj monitor koji je naveden u postu od kolege demetrius a sto nije po zakonu da se svaka roba kupljena na daljinu mora i moze vratiti unutar 14 dana. kakve su to gluposti da nema povrata
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 13:11   #4477
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
moze li netko objasniti sto znaci ovo da instar informatika ne prihvaca povrat robe tojest ovaj monitor koji je naveden u postu od kolege demetrius a sto nije po zakonu da se svaka roba kupljena na daljinu mora i moze vratiti unutar 14 dana. kakve su to gluposti da nema povrata
To su fore sa kao rijetkom robom koju trebaju naručiti, znam da to ima u dućanima sa auto dijelovima, da se neki dijelovi za rjeđe aute moraju posebno naručiti i ne može ih se vratit. Nisam siguran kolko je to u skladu sa zakonom, vjerojatno ima nekih iznimaka u njemu

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:22   #4478
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,950
Pa koliko sam skuzio nije kupljen na daljinu zato ga ne moze vratiti

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 17:24   #4479
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
Meni se čini da su ovo oni izmislili. Mislim da sam te nebuloze vidio samo kod njih.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 17:49   #4480
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,115
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
To su fore sa kao rijetkom robom koju trebaju naručiti, znam da to ima u dućanima sa auto dijelovima, da se neki dijelovi za rjeđe aute moraju posebno naručiti i ne može ih se vratit. Nisam siguran kolko je to u skladu sa zakonom, vjerojatno ima nekih iznimaka u njemu

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Naravno, ovo je netočno.

Zakon nalaže da SVA roba kupljena na daljinu se može vratiti.

Ako i ima iznimaka, ovo nije jedna. Kako mi kao kupac možemo znati da dućan/dobavljač mora to posebno naručivati?

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Meni se čini da su ovo oni izmislili. Mislim da sam te nebuloze vidio samo kod njih.
APP sistem, svi idu na to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2022., 19:07   #4481
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Naravno, ovo je netočno.



Zakon nalaže da SVA roba kupljena na daljinu se može vratiti.



Ako i ima iznimaka, ovo nije jedna. Kako mi kao kupac možemo znati da dućan/dobavljač mora to posebno naručivati?







APP sistem, svi idu na to.
Pa da, nisam siguran dal' to smiju, to se više čini kao blef dućana da kupac ni ne pokušava vraćati robu

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:01   #4482
Asterix040
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 52
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.


Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
Philips 27M1N3500LS
i
Gigabyte M27Q


Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.
Asterix040 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:05   #4483
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,470
ovako na prvu, skuplji ima IPS matricu = bolji prikaz boja
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:23   #4484
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
ovako na drugu, skuplji ima i veću deklariranu svjetlinu

Ali drugo me zanima... ova tvoja izjava "Koliko se ja kužim, skoro su identični". Samo da si išao uspoređivati podatak po podatak vidio bi da nisu baš skoro identični
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:29   #4485
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Citiraj:
Autor Asterix040 Pregled postova
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.


Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
Philips 27M1N3500LS
i
Gigabyte M27Q
Imaju različitu matricu, Philips VA, bolji kontrast, gledanje u mraku, lošiji kutevi, slabiji brightness pogotovo za HDR, malo veći lag, lošije boje out of the box...
Gigabyte je IPS (glow slabije ili jače izražen, slabiji kontrast), malo jače refleksije u osvjetljenoj prostoriji, ima punjenje preko USB-C porta, KVM switch tj. upravljanje sa više računala preko iste tipkovnice/miša i na jednom monitoru. Ima bolji HDR prikaz, ali opet loše u odnosu na skuplje monitore, niski lag...

Uglavnom Philips ti je možda dovoljan, ali trebao bi pogledati da li ti odgovara prikaz slike, meni je VA ok za tv koji imam u sobi i gledam u mraku, a IPS mi je ok za monitor koji imam u dnevnom boravku.Osobno bez obzira na nedostatke radije bi uzeo IPS kao monitor nego VA, ali to trebaš sam vidjeti.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 08:55   #4486
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,115
Citiraj:
Autor Asterix040 Pregled postova
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.


Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
Philips 27M1N3500LS
i
Gigabyte M27Q


Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.
Kao što su ti kolege rekle, ništa nije isto na tim monitorima.

Ako možeš gurnuti do IPS-a, idi na IPS.

VA će biti dovoljan, ali IPS je ipak IPS.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 09:00   #4487
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,695
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

VA će biti dovoljan, ali IPS je ipak IPS.
eto ja imao AOC IPS (full HD) neke 4 godine i nisam vidio neke prednosti IPSa naspram sadašnjeg samsung G5 serrije (1440p)
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 10:45   #4488
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
I M27Q ima BGR matricu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:50   #4489
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Ljudovi.. Tražim monitor, 27" 2k, 144Hz. Pošto ovdje većina vozi sa IPS matricom, jel ima kaj vrijedno spomena sa VA matricom?

Ovaj sam gledal.
https://www.nabava.net/monitori/aoc-...16-9-117563531

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 05.01.2023. u 10:03.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 10:11   #4490
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudovi.. Tražim monitor, 27" 2k, 144Hz. Pošto ovdje većina vozi sa IPS matricom, jel ima kaj vrijedno spomena sa VA matricom?

Ovaj sam gledal.
https://www.nabava.net/monitori/aoc-...16-9-117563531
Ako želiš bolji kontrast i crnu, a ne smeta te muljanje crne i slabiji kutevi vidljivosti tj blijeđenje boja, uzmi VA.

Jedini VA koji ima riješeno muljanje su Samsungovi G7 i jači, ali oni pak imaju neke druge probleme.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 10:38   #4491
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Znam da je karkteristično za VA matricu blijeđenje boja dok se malo žešće gleda pod kutem, ono kaj me zanima, ghosting odnosno motion blur, ukoliko se odlučim odigrat neki fps, da me ne dočeka neko neugodno izenađenje, znam da je IPS po tom pitanju miran, a VA baš nije stvoren za te situacije..

Za navedeni gore model kojeg sam linkao, većina ekipe je (ima na yt recenzija) zadovoljna, naravno, našao se pojedinac koji nije baš sretan, a tiče se brzine odziva, što je razumljivo, pošto je prethodno imao monitor s TN matricom, a oni su pak prvaci po brzini..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 10:57   #4492
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Jel možda netko imao ovaj monitor, i vaše mišljenje o njemu?
https://www.nabava.net/monitori/giga...-16-9-94953611
Imam ga ponuđenog od strane frenda, pa me zanima dal je ok, ili ima boljih za tu lovu.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 21:00   #4493
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
To ti je rang della 27 dfga. Ok monitor, imat ce vise ili manje bleed kao svaki IPS.
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 21:57   #4494
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Znam da je karkteristično za VA matricu blijeđenje boja dok se malo žešće gleda pod kutem

Ispiranje boja pri promjeni kuta gledanja (pogotovo u kontekstu sjedenja pred kompom) je 7 redova velicine manji problem od IPS glowa, a pogotovo od kontrasta na IPS monitoru koji je vrlo los u odnosu na VA panele. To dvoje u kombinaciji rezultira time da se u mracnim scenama nista ne vidi.

Ovo za blur i mene zanima (ja to nisam vidio na svom starom VA monitoru ali ja se ni ne igram pa to misljenje i nema neku tezinu) ali mislim da je to puno manji problem od IPS glowa. Pogotovo ako je istina da vecina recenzija ne vidi problem, a tu i tamo se netko zali.

Da moram birati izmedju iste kvalitete VA i IPS monitora za igre/multimediju ja bi isao na VA.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 00:12   #4495
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
To ti je rang della 27 dfga. Ok monitor, imat ce vise ili manje bleed kao svaki IPS.
Kao i VA, imam doma IPS 4k 144hz i VA 1440p 165hz pa je VA debelo gori sta se bleed-a tice..

Izmedju ova moja 2 monitora nema usporedbe, IPS je daaaleko bolji u skoro svakom pogledu, panel je neusporedivo brzi i kao sta je kolega spomenuo, ako nisu brzi Samsungovi VA paneli u pitanju, to nije za nikakav ozbiljniji gaming...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 01:08   #4496
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Kao i VA, imam doma IPS 4k 144hz i VA 1440p 165hz pa je VA debelo gori sta se bleed-a tice..

Izmedju ova moja 2 monitora nema usporedbe, IPS je daaaleko bolji u skoro svakom pogledu, panel je neusporedivo brzi i kao sta je kolega spomenuo, ako nisu brzi Samsungovi VA paneli u pitanju, to nije za nikakav ozbiljniji gaming...
Koja dva monitora usporedjujes?

Edit:

Malo sam guglao pa je red da zalijepim.

Ovo izgleda bas jako. jako grozno - Xiaomi Mi Curved 34'' 3440x1440 144hz VA - Dec 31, 2020

https://www.youtube.com/watch?v=7SxJerJQdGg

I za usporedbu Samsung Odyssey g7 32 - video Dec 27, 2021


https://www.youtube.com/watch?v=1XHGyLqdsic


Nezahvalno je ovak prek videa gledat sliku na monitoru al bit se vidi.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 07.01.2023. u 14:34.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 09:26   #4497
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma meni je komplicirana situacija glede monitora.
Imam onaj poznati aoc 32 incha sa va matricom.S druge strane imam c1 55 incha!
Sada imati oba mi je bezveze.Em zbog prostora,jer ovaj 32 incha je isto poveći.
Meni komp služi samo za gaming i gledanje filmova,tako da to treba uzeti u obzir.
Naravno ,slika na lg-u je mnogostruko bolja od ovog budget aoca,ali pošto preferiram igrati na tipkovnicu i miš,malo mi je nezgodno imat njega kao primarni monitor.
Ajd sad budi pametan?
Al moram odlučiti.Pogotovo što mi za komp treba još samo grafička,pa nije isto jel ostavim 2k monitor ili idem odmah na 4k 120hz!
Pošto lg-u nema alternative kao primarnom displayu za filmove i tv,dal koristiti samo njega ,ili uzeti još jedan manji monitor ,recimo 27 incha ,(jer mi se ne igra na manjoj dijagonali od 27"),bilo 2k ili 4k,za igre.
Naravno prva opcija je puno jeftinija,ali druga mi je trenutno praktičnija.
Opet uzimat dobar 2k ili 4k monitor ne ide bez nekih 500 eura,jer njih ne mijenjam 10 godina.
Ajde pomognite mi odlučiti?
Jer ako ostane ovaj aoc ,onda mi je trenutno neka 3080 dosta do sljedećeg Božiča,(upgredam samo za i oko Božiča)!
Ako idem na lg opciju,onda bi razmatrao nešto bolje jer bi imao nekih 500 eura viška!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 09:51   #4498
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Koja dva monitora usporedjujes?
Jedan je pod "moj komp", a drugi je Dell S2722DGM...

Ne rade ti videi...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 14:49   #4499
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Izgleda da ne rade ovi YT tagovi. Sad bi se videi trebali vidjeti.


Ne znam jesam nesto krivo izguglao jer ovaj AOC U28G2XU iz "moj komp" nema na nabavi ali cijena mu je bila prije 2 godine na uk amazonu 560GBP, a ovaj VA Dell je 270EUR na nabavi.
To sam mislio pod istom "kvalitetom".


Moje iskustvo je od prije par godina na monitorima koji su tad valjda bili izmedju jedne i 5 godina stari i u rangu do 200EUR, neki IPS DELL i BENQ VA. Taj manjak kontrasta i glow na IPSu su bili strasni u odnosu na VA monitor pored pa skacem kad se pocne preporucivati IPS bez ikakvog disclaimera o tom problemu.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 15:11   #4500
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Glow je jako izrazen ako forsiras visok brightness u mraku, sta ne zelis

Al uzalud prica, trebao bi doci vidjeti jedan pored drugog pa bi odma kuzio o cemu pricam.
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na