Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2009., 20:29   #31
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Ispričavam se na upadu, ja ciljam već neko vrijeme na Grado SR60. Zanima me gdje se mogu kupiti (može i u centru ZG-a)? Pitao sam u HgSpotu, no ne zna se kad će opet doći. Jel su Sennheiser HD555 puno bolje od njih, tj. jesu li uopće bolje?

Zatim, imam na Z-2300 izlaz za slušalice. Koliko se on razlikuje od onih na ostalim pojačalima za slušalice, tj. kako stoji sa kvalitetom?
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 21:28   #32
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam ti imao Grado SR60 i sad imam HD555. Grado ti ima cistu zvucnu sliku, izrazeni i detaljni visoki, dok HD555 daje vise topliji zvuk, vise detaljnosti, srednjih tonova i vise basa. HD555 su bolje zaokruzene slusalice, no ja vjerujem da ne bi mijenjao svoje SR60 da su udobnije. Kod duzeg nosenja HD555 pobjeduje. A ja sam bome znao da uopce ne palim z5500 i konstantno slusam preko hd555. HD555 su over-ear slusalice, dok su SR60 on-ear. HD555 imaju spuzvu i velike jastucice, dok kod sr60 bi trebalo nesto iskemijat da jastucici koji nasjedaju na usi ne postanu neudobni nakon nekog vremena.

Obje slusalice rade ok i mozda su najbolje sto mozes uzet za slusanje nepojacanog signala. Ja sam HD555 tjerao i preko iphona. Za te slusalice ce biti dovoljna i interna zvucna kartica no svakako nabavi neko aftermarket rjesenje, a ne spojit preko interne. Imas z2300, oni nemaju DAC i njima bi neki pravi x-fi bio dobar odabir.

Z2300 ti sam po sebi prosljeduje zvuk uz pojacavanje. Bolji ti je odabir spojit slusalice direktno na zvucnu. Smanjis broj kablova kroz koje prolazi signal. Najbolji odabir je neki vanjski DAC. Zvucna poput E-MU 0404 USB ili neki HIFI reciever.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2009., 22:14   #33
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Hvala na odgovoru. Imam trenutno X-fi xtreme music i složen izlaz preko ASIO drivera + Foobar, tako da ništa od nabave nove zvučne ili receivera. Jedino me zanimalo koliko se taj izlaz na Z-2300 može mjeriti s onim malim samostalnim pojačalima baš za slušalice (što ljudi u samogradnji rade) i jel bi bilo bolje takve slušalice spojit preko njih ili izravno na zvučnu. No dobro, to ću još vidjet.

Još mi je uvijek problem nabave. Za sad sam ih pronašao ovdje, no oba dućana su mi dosta daleko, pa mi je to malo problem u slučaju garancije. Jel ima Grado svoj servis negdje u ZG ili okolici?
http://justsound.hr/index.php?main_p...products_id=27

http://www.ekran-avc.hr/p310/grado-s...duct_info.html

Ah, izgleda da ću onda preko interneta uzet.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 22:47   #34
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Imas ti dobru zvucnu, ne moras ju mijenjat. Moja preporuka ti je da osobno isprobas slusalice ako imas prilike. Kako ti stoje i kako ti odgovara zvuk. Vise je kod grada problem udobnost nego da ima los zvuk.

Sto se tice pojacala za zvuk, ne moras se zabrinjavat oko toga. Nepotrebna stvar za pustanje muzike sa racunala. Trebao bi ti puno bolji izvor zvuka i puno bolje komponente u lancu slusanja da bi ti samostalno pojacalo bilo neophodna karika. Pogotovo za slusalice kod kojih pojacalo nije neophodno.

Ja sam ti inace grado nabavio polovne, no u odlicnom stanju. Ljudi nabave slusalice i zaborave ih koristiti. Nabavio ih preko oglasnika za 300kn. Samo zbog neudobnosti ne bi dao vise od 300kn za njih. Sve super no nisu za duga nosenja sto meni treba. Za hd555 bi bez razmisljanja dao 950kn. Znam ih nosit po cijele dane, po 8 i vise sati i bez problema.

Za servis, nabavu i slicno ne bi znao. Nemam problema (kucam o stol ) s slusalicama. Sad mi se HD555 istice garancije, no do sada nemam zamjerke. Pazim na kablove, nista se nije rasklimalo. HD555 imas u vemilu, za sr60 ne znam. Treba prosvrljat po ZG-u.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 11:20   #35
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
evo mali bump...da ne otvaram novu temu,postaviti cu ovdje pitanje...naime trebale bi mi neke kvalitetne slusalica,za komp,mrezno igranje i malo glazbe...budzet mi je nekih 150-200kn...koje da si uzmem,a da su udobne,imaju kvalitetan zvuk...thx na odgovorima...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 12:54   #36
j0Z
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
preporucujem ja lude sluske za one koji imaju para ....

http://www.steelseries.com/us/produc...ll/information
j0Z je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 13:21   #37
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
evo mali bump...da ne otvaram novu temu,postaviti cu ovdje pitanje...naime trebale bi mi neke kvalitetne slusalica,za komp,mrezno igranje i malo glazbe...budzet mi je nekih 150-200kn...koje da si uzmem,a da su udobne,imaju kvalitetan zvuk...thx na odgovorima...
I ja trazim isto slušalice u tom cjenovnom rangu...ali su mi na jednom drugom forumu preporučili malo skuplje, a prema onom što sam vidio o njima, isplatilo bi ih se uzet...

ADM ponuda


Review

Youtube


Istina da nije nije baš najnoviji model, al su odličnih karakteristika, a i mikrofon je savitljiv tako da ga možeš prilagoditi sebi, a može se i otpojiti kad ga ne trebaš.
Ozbiljno razmisljam o tome da ih uzmem jer su jako pozitivne kritike o njima.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 12:11   #38
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Svaka preporuka za taj novac.
Zbilja jako zadovoljan njima.
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 12:17   #39
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
Trebam misljenja ljudi koji posjeduju Grado SR60 i/ili iGrado. Zanima me razlika u kvaliteti zvuka izmedu ovih slusalica.
Zanima me isto i koliko su zapravo SR60 slusalice neprakticne (za debljinu zice se ne brinem, to se moze srediti)
i koliko se gubi na zvuku ako se slusa mreko mp3 playera.
Mozete mi i preporuciti neke slusalice koje su priblizno dobre kao ove i u istom cijenovnom rangu (do 500kn), a li da nisu preglomazne zato sto bi ih vecinom koristio za van (da ne izgledam ko neki freak).
__________________
Quid Quid latine dictum est altum viditur!
Bilo što rečeno na latinskom zvuči pametno!
Doms je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 18:12   #40
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
iGrado ima iste drivere ko i SR60. iGrado je namijenjen bas za mp3 playere pa mislim da ti je to bolji izbor. Manji dizajn, tanji kablovi pa neces morat radit modifikacije. Ni jedne nece trebat neko pojacalo, a kvaliteta zvuka ce ti ovisit o kvaliteti izlaza mp3 playera i samim mp3cama koje ces slusat.

Za mp3 mozes gledat i PX100 koje nikad nisu los odabir.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2009., 18:57   #41
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 443
C/P (moj post)

Citiraj:
Zanima me koje bi slušalice (nije važno imaju li mikrofon, ali prednost imaju one s njim) bile dobre za online igre, ove sadašnje mi polako idu na jetra, uši me bole nakon pola sata igranja. Cijena nekih 500-600kn, s time da je jako poželjno da budu jeftinije. Hvala.
Hei$$e je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 19:08   #42
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Koje imas sad slusalice? Pogledaj si preporuku the beast-a.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009