Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2008., 00:31   #61
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ne. Krivo.

Kladim se da bi se dalo napisati guide o kupovini koji bi i Karlito (dobro ne bas on) mogao shvatiti i to sve u jedan lijepi post.

Problem je u tome sto ljudi _nevide_ dalje od PC zvucnika sa ogromnim wooferom i i dalje vjeruju da je 5 bolje od 2. Kad to shvate sve ce biti lakse.

Iskreno, napisao bi odma takav sticky al kaj mi to sve vrijedi kad ce onda doletit syssa z5500 ftw, e buraz znas kak mi roka woooofer dok padne bomba u matrixu, e a znas kak te roka kad padne bomba i jos kad sam pijan ili neki lik tipa bambusa sa ''x530 udara ko lud'' i to sve pada u vodu.

Mislim na kraju krajeva onda za koga da ja ili netko drugi to pisemo? Za sebe? Mislim da nemoram. Za par forumasa koji tak i tak znaju sto zele? Za Jelca koj me uvjek moze nazvat i cut misljenje (usput predlozit aktivno rijesenje hlađenja za sonya )? Za to da budem javno popljuvan jer ne uviđam da je x530 uber jer ga dobis od tcoma? Ili jos bolje za 80% populacije foruma koji nemaju blagog pojma sto je skretnica, a kamoli o tamo nekakvom kompleksnom nacrtu kutije, a niti ih to ne zanima jer eto imaju 5 zvucnika i dobili su ih za kunu od tcoma?

Dajte par dobrih razloga i ja sam siguran da ce nas se naci koji cemo drage volje napisati guide o zvuku na PCu... Mislim da nece biti tesko niti Syssu napisati pokoju, niti juanu, niti sraletu, niti meni, bezobzira sto se nasa misljenja naveliko razlikuju, ali ono sto mozemo sigurno dati je to da damo ljudima text u kojem ce biti napisano nesto objektivno i bit ce im ponudjeno da izaberu osobnim preferansama sto zele i sto im zapravo treba.

Jer iskreno meni se vise neda prepirat oko toga po forumu, pa nek biraju. Ko ima zdrav razum i mozak pa barem malo veci od zrna kikirikija, mislim da ce odabrat nesto sa cim ce biti zadovoljan i bok.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 00:33   #62
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
To ti iz iskustva?
Naravno, nista ne govorim bez veze i bez iskustva..


Citiraj:
krivo upotrebaljavas lica, nekako ti bjezi "vi" umjesto "mi", "ste" umjesto "smo" itd. Pa nije se onih 170 postova (pod Hi-Fi) samo napisalo (NHF fkors ).
To su napisali, ja sam se tu i tamo ubacio

Naravno zajebavam se.. To kad sam zamjenio, to je bilo namjerno.. Ako si primjetio ja nista ne tupim, nego onako gledam sve to i ne vjerujem..Svatko tupi svoje..

Citiraj:
ovaj forum je recimo pun raznih guideova gdje pocetnik moze dobiti puno korisnih informacija, dok na to nisam naisao kod zaljubljenika u Hi-fi (a pokazalo se i na ovom forumu) sto naravno cini stvari tezim za pocetnike
Imas guide u HIFI temi, u prvoj postu..ok, nije bas kao Razerov za OC..


Pitanje:

Citiraj:
razmišljali da napišete nekakav sticky na tu temu kako bi to približili onima koji dotičnoj temi nisu tako vični?

Npr...podijelite se da svaki od vas napiše nešto. Slično kako sam ja i još nas par na Overclockingu sa OC gajdom.
Odgovor:

Citiraj:
jako je teško to napisati pošto je to sve skupa vrlo subjektivne prirode, dok je oc skup činjenica i postavaka dokazanih kroz 3dmark i superpi
Nadam se da ti je jasno.. S tim da je ovo PC forum, pa je OC dio toga a HIFI bas i nije..Ali mi je drago da si i ti Razer napisao koje slovo vezano za hifi


EDIT: u potpunosti potpisujem Fleksov post gore. Postavlja se pitanje za koga? kad znamo sta vecina foruma ima i na sta vecina svrsava..bas na te zvucnike iz tcoma.. I to sto Fleks kaze, imalo bi se tu napisat stosta i ne bi bio bed,ali postavlja se pitanje posto je ovo PC forum za koga? Naveo se kao primjer OC, ali ruku na srce toje puno zahvalnije za obradu a i puno vise ljudi to zanima na ovom forumu..

Zadnje izmijenjeno od: srale7. 22.07.2008. u 00:44.
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2008., 00:40   #63
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jako je teško to napisati pošto je to sve skupa vrlo subjektivne prirode, dok je oc skup činjenica i postavaka dokazanih kroz 3dmark i superpi
Upravo tako. Neki osnovni savjeti se mogu ponuditi, ali na kraju zvuk je vrlo subjektivno područje. Previše je tu faktora koji se razlikuju od osobe do osobe.

Svejedno vrijedilo bi pokušati. Ima ljudi koji bi bili voljni i napisati dvije-tri pametne.

Ovakve su se debate već događale, a i ponovo će.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 00:53   #64
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Problem je u tome sto ljudi _nevide_ dalje od PC zvucnika sa ogromnim wooferom i i dalje vjeruju da je 5 bolje od 2. Kad to shvate sve ce biti lakse.

Fleks.

Za igranje i filmove je bolji 5.1 i tu je kraj priče.

Stereo je prvenstveno za muziku.

To je sve.

I ako se netko voli igrati i uživati u filmovima 5.1 je bolji izbor.

Ne možete preporučavati svakom reciver i stereo zvučnike kao ultimativni izbor za PC jer-nije
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 01:00   #65
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Problem je u tome sto ljudi _nevide_ dalje od PC zvucnika sa ogromnim wooferom i i dalje vjeruju da je 5 bolje od 2. Kad to shvate sve ce biti lakse.
ne, nego je problem što ti ne čitaš apsolutno ništa što netko piše nego tupiš svoje bez razuma i pameti.

da, nećeš vjerovat ljudi vjeruju da je 5 bolje od 2 jer ima treba... trararararara... surround! naravno imaš onih koji ni ne znaju šta im treba, ali takve se ni ne isplati savjetovati pošto unatoč nesposobnosti da koriste google imaju sposobnost neimanja ikakve vizije.

ajde nađi molim te moj rivju 5500 kad sam ih dobio i pročitaj sa razumijevanjem šta sam napisao za woofer i kako ga držim? danas je identična stvar... izvučen iz kuta sobe, non-paralel sa svakom stranicom sobe i na 2 crtice dignut (što bi bilo jedno 2-3 niže od defaulta).

nadalje nećeš vjerovat flekše moj, ali onaj wow efekt prilikom eksplozija koji dobiješ svaki put kad platiš 20-30kn za kino kartu dolazi upravo iz par takvih igrača pa možemo slobodno reći da je to (imho) prilično bitna stavka za svakog tko si želi barem približno pogledati film kako je zamišljen.

mislim masiraš nas sa tim stereom ko nadobudna curica koja je jučer otkrila facebook i forum.hr... točnije na kraju krajeva najviše masiraš mene koji sam prije 5500 ulupao 30-40k kn na stereo setup(e) doma i iskreno ne da mi se više raspravljat oko toga.

eod od mene.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 01:09   #66
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Naravno, nista ne govorim bez veze i bez iskustva..
Nekako mi ne djelujes preiskusan, ne znam zasto.
Citiraj:
Naravno zajebavam se.. To kad sam zamjenio, to je bilo namjerno.. Ako si primjetio ja nista ne tupim, nego onako gledam sve to i ne vjerujem..Svatko tupi svoje..
Poanta je bila da se mogu sjetiti neceg korisnog iz tih 170 postova.
Citiraj:
Imas guide u HIFI temi, u prvoj postu..ok, nije bas kao Razerov za OC..
Ja ipak malo drugacije zamisljam guide, malo opsirniji od 5 recenica.


Citiraj:
Nadam se da ti je jasno.. S tim da je ovo PC forum, pa je OC dio toga a HIFI bas i nije..
...ali bez obzira na to imamo takvu temu, kao i o fotoaparatima, televizorima i slicnom sto ne spada u PC.


Citiraj:
EDIT: u potpunosti potpisujem Fleksov post gore. Postavlja se pitanje za koga? kad znamo sta vecina foruma ima i na sta vecina svrsava..bas na te zvucnike iz tcoma.. I to sto Fleks kaze, imalo bi se tu napisat stosta i ne bi bio bed,ali postavlja se pitanje posto je ovo PC forum za koga?
A za koga se pisu ostali vodiči? Da svi tako razmisljaju foruma ne bi niti bilo ili bi licio na indeksov forum.
Mene recimo zanima konkretnije o rasporedu u prostoriji u kojoj bi bio sistem. Zanima me i povezivanje racunala i Hi-fia. Koliko ozbiljno uzimati specifikacije prilikom odabira komponenti i da li im vjerovati. Ako ne, zasto? Itd,itd...naslo bi se materijala.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 01:10   #67
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Fantasticno je to sto u svacijem misljenju, postu, ima i nesto pametno i nesto malo manje pametno..to zbunjuje i mene, a kako ne bi zbunilo nekog tko tek krece u svijet HIFIja ili HT-a..?

SYS ja se tebi divim, to sto si se nakon svega vratio na z5500. Ajd mi samo reci jel si taj HIFI (na koji si utukao te silne pare) drzao u toj sobi u kojoj si sad?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 01:15   #68
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
naravno... nije to bio jedan setup, te pare sam kroz godine ulupavao tamo negdje od prve nažicane linije u osnovnjaku pa do zadnjeg setupa kojeg sam rasprodao prije ~2 godine.

nisam se vratio na 5500 jer nikada u životu nisam imao pc spikere bilo kakvog oblika, nego jednostavno zbog x i y razloga više nisam imao vremena zasjest i za svoj gušt staviti 3-4 albuma u player, te ih u miru poslušati od početka do kraja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 01:21   #69
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sta da ti kazem Morph..super izvlacis iz konteksta..

Djelujem ti preiskusan..ok. ne znam kako se mjeri iskusnost.. Mogu reci da sam u zadnje dvije godine poslusao 30-ak setupa, u dobrim slusaonama i naravno od enty level do high end setupova..sad neka se procijeni jel to iskusni ili nije..

Citiraj:
Poanta je bila da se mogu sjetiti neceg korisnog iz tih 170 postova.
Ima tamo dosta korisnog..

Citiraj:
Ja ipak malo drugacije zamisljam guide, malo opsirniji od 5 recenica.
Onaj gudi ti je predobar, jer je najispravniji, naravno nije opsiran ali ima jako jako ispravan pristup..

Citiraj:
...ali bez obzira na to imamo takvu temu, kao i o fotoaparatima, televizorima i slicnom sto ne spada u PC.
Savrseno izvlacenje iz konteksta.. Usporedba je isla izmedju OC-a i HIFI ja pa sam rekao da je oc punoblize PC nego HIFI..

Citiraj:
A za koga se pisu ostali vodiči? Da svi tako razmisljaju foruma ne bi niti bilo ili bi licio na indeksov forum
Pa pisu se za forumae, ali zainteresiranih za hifi nas ima max 10..a za oc? 1000? tu ti je razlika..imamo temu, ako te sta zanima pitaj tamo (lijepo) a imas i .


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Fantasticno je to sto u svacijem misljenju, postu, ima i nesto pametno i nesto malo manje pametno..to zbunjuje i mene, a kako ne bi zbunilo nekog tko tek krece u svijet HIFIja ili HT-a..?

SYS ja se tebi divim, to sto si se nakon svega vratio na z5500. Ajd mi samo reci jel si taj HIFI (na koji si utukao te silne pare) drzao u toj sobi u kojoj si sad?

Nisi mi odgovorio na pitanje..?

Sorry na double postu..

Ili ipak jesi?
Citiraj:
naravno...
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 02:45   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
ali zainteresiranih za hifi nas ima max 10..a za oc? 1000? tu ti je razlika.
Kolko je zainteresiranih bilo za Foobar prije nego su crn i morph napisali svoje vodiče? Trojica, četvorica na Izgled vašeg desktopa. Kolko je zainteresiranih bilo za HTPC i kvalitetno rippanje muzike prije nego je crn napisal svoje vodiče? Ako hoćete napišite kak spada i postajte na forum. U tekstu (odma na početku) se ogradite od svih koji misle da je Hi-Fi, Winamp napucan pluginovima i komp spojen s linijom dok trešte cajke, tak da susjedi čuju kaj je muzika. Na taj način se fino u startu riješite sve potencijalno (za temu) štetne ekipe i voljno - ide se dalje. Osim toga rekel sam vam već na otvorenoj Hi-Fi temi da takve stvari čitaju i oni koji ne posjeduju sustave slične vašima, ali čitaju i prate iz čiste znatiželje i radi toga jer vole pročitati nekaj drukčije/novo. Vjeruj mi ima ljudi koji budu prije pročitali vodič o tome kak složiti kvalitetan Hi-Fi sustav, nego onaj o tome kak (ma kolko to popularno danas bilo) naclockati quada za 3DMark.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2008., 03:18   #71
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Slazem se s tobom McG, naveo si vodice koji su pobudili zelju i volju za necim, ali ruku na srce, foobar i ripanje glazbe je for free, a hifi je skup sport.Ne nuzno, ali gledano ocima prosjecnog korisnika ovog foruma koji svoju audio glad zadovoljava na onim logijima iz t-com akcije.. Ali prijedlog je dobar i recimo da je u razradi..

S tim da audio svijet ima jako veliki hendikep, pogotovo za forumske rasprave. Naime, kako nekome docarati kako nesto zvuci?->jako tesko..Kako neko docarati brzinu quada naklokanog na 4ghz? ->super Pi
Nadam se da shvacas poantu..Ali to nije isprika za to da se ne napravi jedan kvalitetan vodic za hifi..treba biti strpljiv
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 03:35   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
ali ruku na srce, foobar i ripanje glazbe je for free, a hifi je skup sport.
Spomenul sam ih samo za primjer, a mogel sam komotno spomenuti i Omegu s vodičem za bojanje. Onaj HTPC od crnog skupa s tim vodičem za bojanje i modding kućišta baš i nije tak jeftin, pa se opet našla masa ljudi koji su pročitali i primili se posla, jer su htel nekaj slično, a