Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2017., 14:23   #1
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Igre rade ubrzano

Pozdrav!

Iskreno, ni ne znam gdje bi najbolje bilo smjestiti ovaj problem, pa sam tu stavio.

Već duže vrijeme muku mučim sa ovim problemom i nikako ne mogu naći riješenje, a niti uzrok.

Igre na računalu rade ubrzano. Najviše igram ETS2 i problem se manifestira na način da kamion nema osjećaj težine, ubrzava prebrzo (slab kamion povuće teški teret bez problema, kao da vuče običnu prikolicu, nema razlike između najslabijeg i najjačeg kamiona).
Isto tako u vožnji pri brzini od 70-80 km/h dojam je kao da kamion ide preko 100 km/h.
U početku sam mislio da je do nekog od moda, ali ista stvar se događa i nakon što kompletno obrišem igru sa kompa, ponovno je instaliram i napravim novi, čisti profil.

Također i u Farming Simulatoru sam primjetio sličnu stvar, da je dojam brzine traktora i ostalih strojeva veći nego što zapravo idu.

Što se FPS-a tiče, sa Vsyncom je na 60. Problem se javlja i kad je Vsync isključen.

Pokušao sam brisati i ponovno instalirati igre, prebacivati sa HDD na SSD i obrnuto, pokušao sam Set Affinity i Set Priority, ali ništa nije pomoglo.

Također, prebacio sam se sa W7 na W10 (odrađen clean install), ali stvar je i dalje tu.

Svi driveri su updateani, računalo je bez malwarea (redovito skeniram, AV programi updateani).

Ne znam što bi više pokušao. Ako netko ima neki savjet, slobodno neka se javi.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 19:09   #2
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A jesi ti to probao zaigrati negdje dalje (na drugom kompu) pa da i tamo nije takav osjećaj?????Mislim,nije da su u pitanju igre s nekom high end fizikom ,naročito Farming S.Igrao sam FS i igra ima nerealan osjećaj sve fizike a naročito brzine.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2017., 19:22   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Probaj vidjet da li te igre imaju nekakvu brzinu u igri za namještat. Meni se slično dešavalo sa prastarom igricom Pharaon - staviš ga na normal speed, a oni lete jer je igrica prastara pa je bila rađena za sporije CPU.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 20:37   #4
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
A jesi ti to probao zaigrati negdje dalje (na drugom kompu) pa da i tamo nije takav osjećaj?????Mislim,nije da su u pitanju igre s nekom high end fizikom ,naročito Farming S.Igrao sam FS i igra ima nerealan osjećaj sve fizike a naročito brzine.
Čemu toliko upitnika ako smije upitati?

Naravno da sam probao na drugom kompu zaigrati, imam i na laptopu također instalirano i tamo nemam tih problema.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2017., 16:20   #5
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Imam artritis pa mi prst ostane ukočen na upitniku.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na