Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2016., 09:16   #1
Kiko.hr
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Cakovec
Postovi: 84
(riješeno) Windows 10, HP laptop i bootanje od 2 minute

Pozdrav,

stavljen je Win 10 na HP Pavillion g7 1160sm, svi driveri instalirani i updejtani a problem koji se javlja je sljedeći:
Kod paljenja, restarta, ili podizanja sa sleep-a (dakle, uvijek), windowsi se dižu dvije, do 3 minute (štopirano ).
Proces dizanja je sljedeći:
Normalno se boota sa HD-a, dolazi windows logo koji je na ekranu nekih 10tak sekundi, nakon toga ekran pocrni, u "black modu" je oko minutu i pol - dvije", pa se opet pojavi windows logo (i točkice koje se vrte ukrug..), i nakon toga se pojavljuje welcome screen.

Osim updejtanih drivera, probao sam nakon googlanja po netu iskljuciti "fast startup", međutim ni to ne daje nikakve rezultate.

Zanima me da li je netko imao iskustva sa sličnim problemom?
Jasno mi je da službeno, taj laptop ne podržava windows 10, ali ipak, zanima me da li je taj problem netko imao, ili riješio.

Da stvar bude čudnija, nisam siguran ali ako me pamćenje dobro služi, win 10 sam probao na tom laptopu i prije (i downgradeao iz nekog razloga nazad na 7), i onda tog problema nije bilo!
Hvala!
Kiko.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 11:16   #2
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Problem koji sam uocio kod "starijih" (4-5 god.) prijenosnika sa 2 graficke tj. switchable graphics (int. + discrete).
Nije bitno koju int. imaju Intel/AMD, niti koju discrete imaju NVIDIA/AMD, problem se javlja kod svih "kombinacija".

Problem nije "ekskluzivan" za jedan model i/ili jednog OEM-a.
Manifestiro mi se i na HP, Lenovo, Acer, Toshiba, ... prijenosnicima (svima je zajednicko da imaju switchable graphics).

Moja predpostavka je da je nesto do BIOS/vBIOS-a

Kod "novijih" prijenosnika nema takvih problema

P.S. Ako imas vremena i volje, probaj inst Win 8.1 pa vidi jel se tamo problem manifestira.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 12.05.2016. u 11:27.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2016., 12:28   #3
Kiko.hr
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Cakovec
Postovi: 84
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Problem koji sam uocio kod "starijih" (4-5 god.) prijenosnika sa 2 graficke tj. switchable graphics (int. + discrete).
Nije bitno koju int. imaju Intel/AMD, niti koju discrete imaju NVIDIA/AMD, problem se javlja kod svih "kombinacija".

Problem nije "ekskluzivan" za jedan model i/ili jednog OEM-a.
Manifestiro mi se i na HP, Lenovo, Acer, Toshiba, ... prijenosnicima (svima je zajednicko da imaju switchable graphics).

Moja predpostavka je da je nesto do BIOS/vBIOS-a

Kod "novijih" prijenosnika nema takvih problema

P.S. Ako imas vremena i volje, probaj inst Win 8.1 pa vidi jel se tamo problem manifestira.
, i sam sam sumnjao na switchable graphics ali nisam namjerno to spominjao, baš da vidim dal će netko reći neš o tome..
Nemam laptop sad kod sebe, imat cu za vikend, pa budem pogledao BIOS al koliko se sjecam tog HP-ovog biosa, nemam kaj puno za promijenit kaj se tiče toga.
Driveri za integriranu Intel grafu su iz 2010. godine, i nema novijih, ili barem ja nemrem naći, tak da da, vjerojatno je tu negde problem.
Al zašto je proradilo kad sam prvi put stavljao win10..a bogte pitaj koji driver sam onda koristio za Intel grafu .

Također, probao sam u device manageru disejblat Intelovu graficku i onda restartat, al nije se niš popravilo.

Win8.1 nemrem sad stavljat, to je laptop od cure, i radi na njemu diplomski, ima gore nekoliko programa za projektiranje instalirano i ne da mi se s tim zajebavati trenutno
Kiko.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 12:39   #4
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Nisam se previse bavio problemom, ni jedan prijenosnik nije bio moj da se sad "dublje" pozabavim... nego su sam dolazili i odlazili. Nekima smeta nekima ne, ako smeta downgrade na 7...

Sumljam da ces nest u BIOS-u moc napravit, eventualno nadogradit na najnoviji (i nadat se da ce problem nestat)... prije da OEM treba sredit neke stvari (ako je moguce)... sto se vjerovatno nece desit :/

Zaboravio sam napisat da sam taj problem susreto i na Win 10 Build 10240 i Build 10586.

Ako naletis na neko rijesenje (a da nije downgrade ), napisi ovdje
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 13:17   #5
Kiko.hr
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Cakovec
Postovi: 84
Evo samo da javim..riješeno je.
Neznam dal je fix univerzalan, al napisat cu ga pa ako kome zatreba, probajte.
U device manageru sam roll-backao driver od integrirane grafičke, a nakon toga sam ih updejtao, isto preko device managera device propertiesa.
I sad se normalno win boota
Kiko.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na