Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2011., 10:11   #1
Kobbra
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 12
neradi komp nakon restarta ?!

slozio sam novi racunar, asus rampage 3, cpu i7, ati cross fire 2*5970, napajanje 1200w brandirano.

imam problem koji se ocituje tako da sto nakon sto uradim restart komp se pali al nece da pokrene windowse.kada rucno ugasim napajanje i upalim na tipku paljenja, komp uredno pali i radi.
ali kad uradim restart bilo iz windowsa bilo rucno windowsi nece da se digne windows, radi komp al samo crn ekran.
nove su komponente nista nisam podesavao u biosu, novi windowsi, iskljucujem da je problem windowsi/driveri
imali netko ideju?
__________________
Mob Elektronik d.o.o.
Bana Jelacica 37
20000 Dubrovnik
msn: montovjerna@hotmail.com
Kobbra je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 10:25   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
To se znalo desavat kod neispravnih napajanja. Cesto se nakon grmljavine to dogodi. Nakon sto izvadis napojni kabel, pc normalno upali. Neki vid zastite se ukljuci.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2011., 11:00   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Kobbra Pregled postova
slozio sam novi racunar, asus rampage 3, cpu i7, ati cross fire 2*5970, napajanje 1200w brandirano.

imam problem koji se ocituje tako da sto nakon sto uradim restart komp se pali al nece da pokrene windowse.kada rucno ugasim napajanje i upalim na tipku paljenja, komp uredno pali i radi.
ali kad uradim restart bilo iz windowsa bilo rucno windowsi nece da se digne windows, radi komp al samo crn ekran.
nove su komponente nista nisam podesavao u biosu, novi windowsi, iskljucujem da je problem windowsi/driveri
imali netko ideju?
Jel se to događa na XP-u ili na Win 7? ako je na XP-u, onda je to uobičajen problem očito, jer to i meni radi na P55 Deluxe3, i frendu na P67 Extreme4. Kod restarta komp radi i ništa ne poduzima, dok sa Shut down se ugasi najnormalnije. Ali velim, samo što se XP-a tiče. I instalacija XP-a nije čista, nego su instalirani još u doba kad sam imao P45 ploču u kompu, no to nebi trebalo imati puno veze.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 11:05   #4
Kobbra
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 12
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
To se znalo desavat kod neispravnih napajanja. Cesto se nakon grmljavine to dogodi. Nakon sto izvadis napojni kabel, pc normalno upali. Neki vid zastite se ukljuci.
komp se PALI normalno al se nerestarta normalno nije paljenje problem nego restart, napajanje je novo
__________________
Mob Elektronik d.o.o.
Bana Jelacica 37
20000 Dubrovnik
msn: montovjerna@hotmail.com

Zadnje izmijenjeno od: Kobbra. 01.07.2011. u 11:18.
Kobbra je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 11:08   #5
Kobbra
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jel se to događa na XP-u ili na Win 7? ako je na XP-u, onda je to uobičajen problem očito, jer to i meni radi na P55 Deluxe3, i frendu na P67 Extreme4. Kod restarta komp radi i ništa ne poduzima, dok sa Shut down se ugasi najnormalnije. Ali velim, samo što se XP-a tiče. I instalacija XP-a nije čista, nego su instalirani još u doba kad sam imao P45 ploču u kompu, no to nebi trebalo imati puno veze.
win7 32bita
__________________
Mob Elektronik d.o.o.
Bana Jelacica 37
20000 Dubrovnik
msn: montovjerna@hotmail.com
Kobbra je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 11:27   #6
CIS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Požega
Postovi: 84
Imao sam identican problem sam Gygabyte P35-DS3R .. e sad kod mene je problem bio u ramima.. imao sam crushial tracer kekse u njoj 2x1 gb.. sve sam pokusao zamjena napajanja,kablova,flash bios-a.. na kraju je jedna stvar pomogla drugi rami,no nakon nekoga vremena problem se vratio tako da sam na kraju plocu zamjenio novom.. tako da probaj s drugim ramim-a pa javi !
CIS je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 12:27   #7
Kobbra
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 12
Citiraj:
Autor CIS Pregled postova
Imao sam identican problem sam Gygabyte P35-DS3R .. e sad kod mene je problem bio u ramima.. imao sam crushial tracer kekse u njoj 2x1 gb.. sve sam pokusao zamjena napajanja,kablova,flash bios-a.. na kraju je jedna stvar pomogla drugi rami,no nakon nekoga vremena problem se vratio tako da sam na kraju plocu zamjenio novom.. tako da probaj s drugim ramim-a pa javi !
ja isto sumnjam nesto na ram..probat cu nac neki ram da probam.hvala
__________________
Mob Elektronik d.o.o.
Bana Jelacica 37
20000 Dubrovnik
msn: montovjerna@hotmail.com
Kobbra je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 22:49   #8
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Zna li netko kako je ovo zavrsilo? Imam slican problem.
vujasin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na