Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2016., 22:01   #1
Srecko Simic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Valjevo
Postovi: 3
Pc/internet problem

Pozdrav.U zadnjih mesec dana imam problema sa racunarom.Upalim pc,udjem u neku igricu,tipa cs 1.6,imam 100 fps-a,sve radi super prvih 10 minuta i onda mi fps padne na 60 i krece lag,ono seckanje igrice,ne igrivo skroz.Restartujem racunar,udjem ponovo u istu igricu,isti slucaj...Radi sve lepo nekih 10 minuta i opet fps padne sa 100 na 60 i krece lag.Odem na net,pustim neki video na youtube-u ili neki film,video ide,gura nekako ali i on secka,ima to neko malo kasnjenje i to mi uzasno smeta,a pre je sve radilo ok.Prvo sam pomislio da je problem do samog interneta,pa sam usao u pes 16 single player,to nije preko neta,al i ona secka,baguje,zatim cs:go protiv botova,cs 1.6 protiv botova,call of duty isto,sve baguje nijedna igra ne radi kako treba.Onda sam pomislio da je otisla graficka,tj procesor,posto korisristim AMD A4-6300 sa integrisanom grafickom.Ali njega sam kupio ove godine,kao i ram od 4 gb Hyper X Fury 1866 Mh/z kao i maticnu plocu F2A68HM-S1,ali ajde,slab je komp,mozda sam preopteretio procesor.Medjutim,primetio sam da kada izvadim internet kabal iz pc-a,sve radi super,i neki moji filmovi sto imam u kompu a i ove offline igrice,nema nikakvog baga i seckanja,a cim prikljucim internet kabal u pc u roku od 5 sekundi krece seckanje! To sam testirao na cs 1.6 igrici.Prvo sam igrao sa prikljucenim kablom protiv botova,dakle ne na serveru,i fps bude 60 i igrica secka,zatim u toku igre sam izvadio internet kabal iz pc-a i za 5 sekundi fps skoci na 100 i radi extra.Igrao sam sat vremena ko ludak da vidim dal ce da padne opet fps ali nije.Zatim cim ga prikljucim opet,fps padne.Tako je sa svim igricama.Dakle moj pc radi savrseno bez internet kabla al cim je prikljucen u pc,igrice seckaju.Nema nikakve logike zar ne ? Pc redovno cistim od prasine i virusa,nanosim pastu na procesor,dakle nije do toga,pc je sasvim cist i ispravan sto se toga tice.Takodje sam imao rezerni kabal od neta,zamenio sam,al nista se nije promenilo,cak sam i probao da kabal prikljucim na drugu rupu u modemu,ni to ne pomaze.Zanima me imate li vi neko konkretno misljenje ? Vec sam pitao po drugim forumima,samo me pitaju jel cistim pc i traze mi slike od temperature procesora,kacio sam slike,ok je sve,al problem stoji ! Driveri su takodje novi svi.Moze li biti da mi je otisao ulaz na pc-u ili mi treba neki driver za nesto ? Koristim ADSL 10 mb/s,ping mi je uvek 45-50 i na speed testu imam oko 9 mb protoka.Nije do neta.???Aj molim vas neki savet,predlog ?
Srecko Simic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 22:14   #2
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pa ako bi mogao kako provjeriti zauzece/koristenje CPU i GPU za vrijeme dok igras sa ukopcanim pa sa iskopcanim internet kablom.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2016., 22:30   #3
Srecko Simic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Valjevo
Postovi: 3
Srecko Simic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 22:41   #4
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pa ono, CPU temp su ti malo povisoke. Mozda ti hladnjak nije dobro sjeo kad si ga stavljao?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 23:00   #5
Srecko Simic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Valjevo
Postovi: 3
Pa dobro nisu bas idealne,al radi savrseno kad izvadim kabal od neta.I namestio sam sve lepo,na mestu je sve.
Srecko Simic je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 00:40   #6
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Pa riješi prvo temperaturu. Tebi je u idle 72°C

Specifications

Model Number A4-6300
Frequency 3.7 GHz
Number of Cores 2
Turbo Core Yes, 3.9 GHz
L1 Cache 64 KB shared instruction caches 2 x 16 KB data caches
L2 Cache 1 MB shared cache
Unlocked No
Integrated Memory Controller Yes
Memory Controller Width 2 Channel
Type of Memory Supported DDR3
Memory Bandwidth N/A
Radeon Graphics
Radeon Brand Radeon HD 8370D
Radeon Cores N/A
GPU Clock 760 MHz
Dual Graphics Support N/A
Voltages 1.475V
Max Temp 70°C
Thermal Design Power 65W
Process Technology 32mm Revision N/A
Packaging Socket FM2
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 10:17   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nema mi to logike baš.

Ili imaš neki virus ili nešto krivo govoriš.

Temperature su svakako malo previsoke, ali opet nema smisla.

Prati zauzeće grafe i proca kada ne trza i kad počne trzati prati onda.

Plus predlažem da popuniš moj komp da vidimo ostatak konfiguracije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na