Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2013., 01:03   #1
Ringo
Registered User
Moj komp
 
Ringo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 9
Question (riješeno) Fps u igri usporio sa 50 na 10

Neka dan mi se čudna stvar desila sa PCom. ugasio sam ga normalno ali kad sam ga sutra htio upalit ništa.... upali se zeleno na kućištu pokrenu se ventilatori ali se ne pali monitor i nema onog početnog bipa od biosa...pomislio sam da se bios zblesirao i resetirao sam ga sa okretanjem baterije jedno 10min a ne na đamperu....probao sam upalit i opet ništa. Pomislio da je crkla grafička i ištekao sve kablove i stavio neku staru Atijevu karticu spojim i probam,... upali se monitor i traži da podesim bios i uspijem podignuti Win... ali vidim da win 7 automacki traže prepoznavanje novog hardvera i nove driverse to sam pustio da odradi i pisalo je da je novi hardver spreman za upotrebu....ali ja sad sve ugasim i ponovo vratim NVIDIA GeForce GTS 250 (1024 MB) upalim i sve radi...
Međutim primjetio sam da u igri World of Tanks na najboljim postavkama na rezoluciji 1680 x 1050 odma u main Menuu da strelica miša malo kasni, uđem u igru i kad ono šteka a ping 8-10fps a bio je na istim postavkama preko 50fps a ping preko 70ms igralo se bez problema......
E sad mene zanima što se desilo dali tko ima nekakvih saznanja..?
Skinuo sam najnovije Nvidia driverse ništa se nije promjenili ali vidim da su i pale performanse grafike na ocjeni performansi u win sa 7,0 na 6,4...
Testirao sam grafičku sa 3D Markom i prošao testiranje evo rezultata
http://www.zaslike.com/files/pvmk1sx6o166ihayhxj.jpg
Sumljam u dvije stvari da negdje u registru smeta to što su win... instalirali za Atijevu grafičku ili da je grafiča napola nastradala iako temperatura nikad nije prešla 70° ...
Što vi mislite i dali imate kakvih ideja...?
Ringo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2013., 13:33   #2
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Sa Driver Fusion počisti drivere od obje grafe i ponovno instaliraj nVidijine drivere.

Nakon toga, ako bude sve u redu, sa Furmarkom gledaj kakve su temperature i jel se budu pojavili kakvi artefakti.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2013., 23:53   #3
Ringo
Registered User
Moj komp
 
Ringo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Sa Driver Fusion počisti drivere od obje grafe i ponovno instaliraj nVidijine drivere.

Nakon toga, ako bude sve u redu, sa Furmarkom gledaj kakve su temperature i jel se budu pojavili kakvi artefakti.
Počistio sam drivere od Nvidie i Amd-a i ponovo instalirao najnovije Nvidia driver v.320,49...ali se nije ništa desilo performanse opet iste...nešto malo bolji rezultat u 3DMarku (4967)
Nije mi Driver Fusion uspio sve od AMD počistit jedna ostala...
probao sam par puta i ne ide..


neznam da to ručno izbrišem iz registra...?

A što se tiće rezultata iz Furmarka temperatura nije prešla 50° ali vrti sa samo 5fps

http://www.zaslike.com/files/z2q87qziu0hs4zagd1ty.jpg
........
Ringo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 02:56   #4
Ringo
Registered User
Moj komp
 
Ringo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 9
Riješio sam problem tako što sam stavio novu termalnu pastu. Hladnjak na grafičkoj je toliko bio zapečen da sam ga jedva odvojio od procesora, a pasta osušena.
...zanimljivo je to da tada kada je pasta bila sasušena temperatura nije prelazila 50°C u loadu
a sada kad je nova termalna pasta u idle je 40°C a load 80°C
....performanse grafike su se vratile i sve je sad OK kao i prije...
Ringo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na