Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2013., 12:32   #1171
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Old Iggy
Problem je u tome što (ako) 1% korisnika koristi takvo što. A boot se radi jednom dnevno.
Oni koji i koriste zarađuju time, tako da im se onda isplati nabaviti SSD (a i to je upitno isplati li se svima ili nekima).
Točno to, falabogu, niš od tog navedenog ne moram koristiti u životu.
Makar, skok sa 5400 na Kingston SSD na mom netbookiću je bio definitivno veliki skok, puno veća razlika.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:47   #1172
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
to je sve skupa istina, medutim ako tako idemo gledat, sta nije luksuz kod racunala danas? Nije da ima potrebe za monitorima tolikih rezolucija, toliko brzim procesorima, snaznim napajanjima, enormnim kolicinama radne memorije, a o prejake i preskupe grafickim karticama da ni ne spominjemo i sve ostalo jasno Da ne pricamo o otme kako vecini tih ljudi koji koriste disk bilo koje vrste za posao definitivno ne treba 500+gb.

Naravno, sve je pitanje osobnog odabira i onoga sto nam smeta ili ne. Primjer toga je izrazito dugo otvaranje acrobat readera ili nekog office alata na mehanickom disku jer se jednostavno radi o bloatwareu, ali kod ssda to nije toliko vazno jer se aplikacija otvori instantno. A to su stvari koje vecina ljudi na dnevnoj bazi koristi.

Mene danas nakon dosta dugog koristenja ssd-a u svim racunalima koje koristim iskreno frustrira sjest za necije racunalo koje nema ssd vec na tim osnovnim stvarima i nerjetko mi se dogodi da otvorim po vise instanci aplikacije samo zato sto je disk kronicno spor. Da, znam da sam razmazen, al to je tako, tesko je s konja na magarca nazad... Isto se nisam spreman odreci monitora visoke rezolucije ili imati na knap radne memorije u racunalu, al me zato ne brine da li cu hodati u varteks ili piere cardin kaputu.

Dakako, da ssd nije nuzan za rad racunala, definitivno nije
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 13.03.2013. u 12:53.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:54   #1173
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
Isto se nisam spreman odreci monitora visoke rezolucije ili imati na knap radne memorije u racunalu, al me zato ne brine da li cu hodati u varteks ili piere cardin kaputu.
Zato i kažem da je sve stvar odabira. S jedne strane, kućni desktop mi je sad star osam godina i ne pada mi na pamet mijenjati ga, disk na radnom prijenosniku mi je i dalje 7200 (i ni njega ne mislim mijenjati, iako firma plaća), a za cijene tih diskova radije odvedem obitelj i kumove na dobru klopu.

Isto tako, "kašnjenje" otvaranja aplikacija je jako relativno - što dobijem time otvori li mi se Excel za pet sekundi ili sekundu? Na stranu gnjavaža s manjim prostorom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 14:48   #1174
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
tocno tak

ono, dobije se samo komfor, ali realno gledajuci, generalno nista vise ili manje nece biti napravljeno. Isto kao jeftini i skupi auto. Netko kupi bmw5, netko ford mondeo, mjesta imaju jednako sto za putnike, sto za prtljagu, odvezu od tocke a do tocke b bez pitanja i jedan i drugi, samo bmw kosta duplo novaca. Ista stvar je sa stanom/kucom, hlacama, biciklom, "organskom" hranom, izborom restorana i svim drugim stvarima na koje bespotrebno trosimo vise novaca od onoga sto je nuzno.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 14:49   #1175
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
tocno tak

ono, dobije se samo komfor, ali realno gledajuci, generalno nista vise ili manje nece biti napravljeno. Isto kao jeftini i skupi auto. Netko kupi bmw5, netko ford mondeo, mjesta imaju jednako sto za putnike, sto za prtljagu, odvezu od tocke a do tocke b bez pitanja i jedan i drugi, samo bmw kosta duplo novaca. Ista stvar je sa stanom/kucom, hlacama, biciklom, "organskom" hranom, izborom restorana i svim drugim stvarima na koje bespotrebno trosimo vise novaca od onoga sto je nuzno.
Jamačno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 15:31   #1176
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
tocno tak

ono, dobije se samo komfor, ali realno gledajuci, generalno nista vise ili manje nece biti napravljeno. Isto kao jeftini i skupi auto. Netko kupi bmw5, netko ford mondeo, mjesta imaju jednako sto za putnike, sto za prtljagu, odvezu od tocke a do tocke b bez pitanja i jedan i drugi, samo bmw kosta duplo novaca. Ista stvar je sa stanom/kucom, hlacama, biciklom, "organskom" hranom, izborom restorana i svim drugim stvarima na koje bespotrebno trosimo vise novaca od onoga sto je nuzno.
Ne pretjeruj. Dobije se jako puno u nekim stvarima i produktivnost je veća. Sve ostalo je mazanje oči ljudi koji koriste komp za neš drugo.

Također, usporedba ti je ispala kriv onog trenutka kada si spomenuo bilo kakav auto.
  Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 15:43   #1177
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
a jel? hoces reci da vecina racunala sluzi vecinu vremena za produktivni rad s gomilama datoteka?

Meni za posao ssd iznimno puno znaci, uspara mi dnevno i do par sati vremena, medutim, kod kuce mi ne znaci bas nista osim cistog komfora i iz te perspektive je cisti luksuz. Takoder moj renolcek obavi jednak posao kao kolegin visestruko skuplji volvo za prevest sebe ili neke stvari, obzirom na zakone ni visestruko jaci motor mu ne pomogne previse
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 15:44   #1178
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
tocno tak

ono, dobije se samo komfor, ali realno gledajuci, generalno nista vise ili manje nece biti napravljeno. Isto kao jeftini i skupi auto.
Ne bih se baš složio, no ne ću razglabati jer bi previše otišlo u OT (kao da do sda nije).

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
Netko kupi bmw5, netko ford mondeo, mjesta imaju jednako sto za putnike, sto za prtljagu, odvezu od tocke a do tocke b bez pitanja i jedan i drugi, samo bmw kosta duplo novaca.
Ford Mondeo nije jeftin auto. Lada je jeftin auto.

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
Ista stvar je sa stanom/kucom, hlacama, biciklom, "organskom" hranom, izborom restorana i svim drugim stvarima na koje bespotrebno trosimo vise novaca od onoga sto je nuzno.
Za hlače se slažem, ali za ostalo ne. Živio sam i u stanu i u kući. Trenutno sam u kući i nema šanse nazad u stan. Ako bude sreće, nikad više ne ću morat živjet u stanu.
Što se tiče restorana, to je samo po sebi bespotrebno trošenje, ako ćemo u krajnost. Bitna stvar je da se isplati i da je nužno dati više novaca za bolji restoran, jer je bolja (kvalitetnija/čišća/friškija) hrana. Naravno, ima i bolesno skupih restorana gdje se plaća ime, ali ne možeš uspoređivati normalan restoran sa nekom prčvarnicom gdje ne znaju značenje pojma "čisto".

Sada malo on topic .
Ja ne igram puno igre (2 u zadnjih 15 mjeseci) i kad igram, ne igram puno (sat/dva tjedno). Za igre mi apsolutno nije bitan ssd, ali mi je bitan za aplikacije koje koristim. Zato mi se sistem i sastoji od sistemskog ssd-a, radnog raida i storage blacka. Ništa nije glasno jer je kanta zvučno izolirana.
Moj posao firma/kuća traži veliku brzinu diskova i meni se isplati sve to imati. Iako ne direktno (ne zarađujem doma), ali dobijem na vremenu. Meni je vrijeme novac, a nekome nije. JAko mi je bitno, hoće li se nešto obrađivati pola sata ili 5 sati. Nemojte me krivo shvatiti, nije mi problem raditi nešto drugo za to vrijeme, ali kad imam 5/6 poslova za obaviti, onda vrijeme postaje dragocjeno. Ne moram ni spominjat da mi je komp neupotrebljiv dok renderira scene ili dok kompresira video .

Ipak moram i ja priznati da sam postao razmažen malo, vezano uz brzinu reakcije. Boot time mi nije bitan jer ne gasim komp, ali jedino za igre mi ne treba ekstra brz disk.

Svatko ima svoje ZA i PROTIV, ali neke stvari su nekima jednostavno potrebne.

edit:
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
Takoder moj renolcek obavi jednak posao kao kolegin visestruko skuplji volvo za prevest sebe ili neke stvari
Ja sam imao 13 godina Renault 4 i služio me super, ali ne obavlja isti posao kao Clio, kojeg sada imam (koji mi je sada dovoljan), a da ne spominjem šogorov stari passat karavan (koji sam koristio za transport ozvuke i instrumenata). Kad moraš ići 5 puta od točke A do točke B, jer ti ne stane sve u auto, onda to postaje i skupo (više benzina potrošiš).
Nemoj pričat gluposti. Auto je auto samo u nekim slučajevima. Naravno da ti ne treba Ferrari, ako imaš Mondeo, ali ti treba Mondeo, ako imaš yuga. Osim ako ti uopće ne treba auto pa baljezgaš na prazno . Btw, taj renolček potroši duplo benzina u odnosu na šogorov passat pa i tu nestane razlika brzo.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 13.03.2013. u 15:52.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 16:16   #1179
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@D1viry.. u pravu si, oba auta koja sam naveo su daleko od jeftinog i vecina si ni jeftiniji ne moze priustiti, ali to nije ni poanta, radi se o tome da imaju skoro pa u dlaku jednako mjesta, namjena je ista i razlikuje ih najvise cijena kod iste motorizacije i opreme. Gust u voznji spada u kategoriju komfora, zadovoljstva, veselja, necega sto nije univerzalno i ne moze biti mjereno novcem.

Takoder kuca/stan je bilo navedeno kao zajedno, netko zeli kucu/stan sa 17 soba, iako bi mu recimo 3 bilo dovoljno za najnormalniji zivot bez odricanja, ostalo je luksuz, komfor, zadovoljstvo, itd.

Hrana isto, moras jest, no postoji minimalno koliko moras ulozit da bi prezivio, a to nece biti narocito fino, no biti ce bitno jeftinije.

A ovdje pricamo o brojkama, tj vecini racunala, koliko ljudi kompajlira goleme projekte, renderira nesto ili sta ti ja znam. Vecina koristi racunalo za internet potrebe, uredske alate, gledanje filmova, slusanje muzike i igranje igara. Nista od toga ne zahtjeva ssd, jer su gubici minimalni. Dapace, cak i mi koji to radimo, jel to radimo na svim racunalima koja posjedujemo a da imaju iznimno brze diskove? Kazem, ja imam ssd-e u sva 3 racunala koja koristim na redovnoj bazi, od sva 3, samo jedno radi stvari za zaradit kruh, ostala tek povremeno neku sitnicu, meni su ti diskovi cisti komfor.

Netko ce se sad dotaknit zahtjevnih igara, cak i igre sa enormnim teksturama poput rage-a na danasnjim brzim diskovima koji dosezu sekvencijalnih i 200MBps rade bez pardona, a i dalje su jeftiniji od ssd-a na koji bi takva igra uz windowse uopce stala. A sami load nivoa, tih par s duze ili krace, u CoD* igra ucitava nivo 30s i onda se igra sat vremena, usteda sa ssd-om od recimo cak 20s po meni i nije bas nesto znacajno

Ja biram trosit visak svojih novaca na tehnicke igracke i hranu, 2 extra sobe za zivot mi ne trebaju, kao ni preskupa odjeca, ali razumijem nekoga tko ima potpuno drugaciji izbor i 6g staro c2d racunalo ne planira nadogradivat ssdom i ne vidi razum u tome samo da bi mu se internet explorer otvorio 2s brze dok ide pogledat sta novoga ima na fejsbuku.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 16:40   #1180
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
a jel? hoces reci da vecina racunala sluzi vecinu vremena za produktivni rad s gomilama datoteka?

Meni za posao ssd iznimno puno znaci, uspara mi dnevno i do par sati vremena, medutim, kod kuce mi ne znaci bas nista osim cistog komfora i iz te perspektive je cisti luksuz. Takoder moj renolcek obavi jednak posao kao kolegin visestruko skuplji volvo za prevest sebe ili neke stvari, obzirom na zakone ni visestruko jaci motor mu ne pomogne previse
Neki rade i od doma sa vremena na vrijeme, a ako mi tada nije u interesu brzo završit sa nečim i zbrisat negdje odna ne znam kad je
  Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 16:43   #1181
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Antraks
Onda se ipak razumijemo i na približno istoj smo valnoj duljini, uz mali fazni pomak .
Ja, btw, isto imam stare AALS blackove. Ja ih uopće ne čujem jer samo ventove čujem.
Naspram server-sale, milina jedna. To je, za mene, kao trokut jeftino-kvalitetno-brzo. Kod diskova je jeftino-brzo-kapacitet. Nema sve sve tri od jednom.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2013., 14:56   #1182
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
pozdrav

molim vas da mi preporučite kvalitetan i brz disk za 'generalno' korištenje.

dakle, imam SSD od 90GB za system i igru koju trenutno igram. Imam i stari 320GB disk za mp3, filmove i sranja.
Sad bih htio neki pošteni brzi disk da gore držim igre i instalirane programe. Veličina nije pretjerano važna, 320GB storage spacea mi je i više nego dovoljno. Tražim brzinu, jer koliko god me SSD razmazio, nemam love za još jedan od 128+GB.

zahvaljujem unaprijed
shoki

edit: bi li hibridni disk bila dobra ideja? 500GB prostora mi je više nego dovoljno, nisam samo siguran da li je donos brzina/cijena dovoljno dobar...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 11.04.2013. u 15:21.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2013., 21:01   #1183
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ma kakav hibrid, preskupo.

Ovo i gotovo: http://www.diskont24.com/product.php?productid=116776
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 10:58   #1184
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ma kakav hibrid, preskupo.

Ovo i gotovo: http://www.diskont24.com/product.php?productid=116776
hvala, 'lega
nisam znao da se Black serija vrti na 7200...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 22:48   #1185
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Zamolio bih vas preporuku za hdd 1tb koji će mi služiti kao storage disk...najbitnija stavka bi bila da je izrazito tih i ne proizvodi vibracije kad ga ostavim preko noći na downloadu. Brzina nebitna,rpm što manji...ili možda da upiknem neki 2.5 model za laptope?Valjaju li ove nove wd green serije?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 22:57   #1186
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Zamolio bih vas preporuku za hdd 1tb koji će mi služiti kao storage disk...najbitnija stavka bi bila da je izrazito tih i ne proizvodi vibracije kad ga ostavim preko noći na downloadu. Brzina nebitna,rpm što manji...ili možda da upiknem neki 2.5 model za laptope?Valjaju li ove nove wd green serije?
uzmi 1tb wd blue. Meni je storage. Disk je osjetno brži od zelenka, a pritom jednako hladan i tih. A košta isto. Wd10ezex ti je model.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:11   #1187
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Brzina mi zaista nije bitna...prioritet je tih rad. Kakva je situacija sa vibracijama? Jbg ova moja cm690 kanta je poprilično osjetljiva i znala je sa starom wd blue 640gb serijom iritantno zujati!

EDIT: evo sad sam primjetio da je ta serija 7200rpm...no way...otpada iz igre jer znam da će kučište vibrirati.

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 26.04.2013. u 23:17. Razlog: EDIT: nadopuna posta
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:17   #1188
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Brzina mi zaista nije bitna...prioritet je tih rad. Kakva je situacija sa vibracijama? Jbg ova moja cm690 kanta je poprilično osjetljiva i znala je sa starom wd blue 640gb serijom iritantno zujati!
Blue se drastično popravio. Imam 2 komada, jedan u kištri, drugi u usb kućištu. Vibracija nema. Jedino ako ti kanta vec nije auswinkel pa bi ti možda zato zadavala zujatanje. Velim, kof mene tiho i uredno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:24   #1189
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
WD Green ti je za tu namjenju taman, Sumsung EcoGreen još bolji ako ga nađeš...
Ne znan zašto ekipa toliko bježi od greena za storage svrhe, ali dobro
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:28   #1190
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hm...morat ću dobro razmisliti premda bi bilo najbolje isprobati pa onda znam na čemu sam. Nemam neka dobra iskustva sa blue serijom što se tihog rada tiče. Najradije bih piknuo nekog sa 5400 rpm pa sam miran. Imam jednog malog 2.5 iz laptopa i stvarno je pristojan...hladan i bešuman! Samo što ga nemam kud nakeljiti u kučište...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 10:34   #1191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Hm...morat ću dobro razmisliti premda bi bilo najbolje isprobati pa onda znam na čemu sam. Nemam neka dobra iskustva sa blue serijom što se tihog rada tiče. Najradije bih piknuo nekog sa 5400 rpm pa sam miran. Imam jednog malog 2.5 iz laptopa i stvarno je pristojan...hladan i bešuman! Samo što ga nemam kud nakeljiti u kučište...
ako ideš na 2,5 vjerujem da se na ebayu za male pare može kupiti onaj bracket sa 2,5 na 3,5 kaj se koristi na ssdovima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 12:46   #1192
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Postoji idealno riješenje za 2.5 diskove na dobrom starom CM690...na ovaj adapter sam stavio 2 solida u raid...slika.
Košta 30-ak kn u Linksu...samo još se premišljam koju veličinu diska da uzmem.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 16:45   #1193
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Kupi Green, ako ideš na 2.5" onda ćeš dati nekih 150 kn više, a nema potrebe, green je dobar za storage.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 21:13   #1194
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ja bih trebao preporuku za 1 TB disk, a 650 kn mi je limit.

Ja sam si gledao ovako nešto:
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...BBF264E3C.aspx
i
http://www.adria-computers.hr/index....oduct_id=82698

Jesam na dobrom tragu ili sam skroz fulao? Može neka preporuka?
Disk bi mi služio kao sistemac i storage, all-in-one.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 27.04.2013. u 21:29.
sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 23:04   #1195
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
wd black.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2013., 06:57   #1196
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
wd black.
Bez previše mudrovanja , WD Black je bolji izbor od Seagate diska .

1. Brži je

2.Garancija je 5 godina


Go for It!
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 16:25   #1197
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Hvala!

Edit: Black naručen.

Samo me zanima koji je ovo vrag u Instar-u s cijenama?!
http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...ta-35__1307511
http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...ta-35__1312501

Sad su kroz zadnja 2 dana maknuli te cijene sa svojih stranica nakon što sam ih nazvao da ih pitam jel' ih imaju još (tada mi je potvrđeno da je cijena ispravna, samo ih nemaju više)...
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 29.04.2013. u 19:55.
sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 20:50   #1198
ZoS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 30
sumnjam da postoji razumno objašnjenje, osim možda aljkavosti u održavanju stranice?
ZoS je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 06:58   #1199
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ZoS Pregled postova
sumnjam da postoji razumno objašnjenje, osim možda aljkavosti u održavanju stranice?
Ta cijena nije čak bila u doba "velike Tajlandske poplave". Vjerojatno im se nešto u bazi poštrumalo.
Inače, ti diskovi se ne proizvode već godinu dana minimalno. Sad se taj HDD zove Seagate Barracuda ST1000DM005, a ne F3 spinpoint.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 17:01   #1200
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Na kraju sam uzeo novi wd green 10EZRX...hladan,tih,bez bad sectora,ne rošta,a bogami nije to uopće spor disk...ugodno sam iznenađen !

slika

Nadam se da neću imat neugodno iskustvo kao većina korisnika green serije sa bad sectorima i otkazivanjem mehanike.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na