Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2011., 14:33   #1
gmiko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7
Links i reklamacija

Nedavno sam postao ovaj post: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1954433

Isporucena mi je neispravna maticna ploca, a nakon poduzeg istrazivanja na internetu, sa ocitom serijskom greskom.

Medjutim, odbijena mi je garancija radi nekakve nebitne ogrebotine na doticnoj (koja je ocito nastala kad sam vadio maticnu da je odnesem na servis maksimalno zivcan jer mi je novi komp od 20000kn isporucen neispravan - ako mi ploca vec i nije isporucena takva). Naravno da oni ne mogu dokazat zbog cega ne radi, niti imaju mogucnosti, jednostavno ne zele imat posla s tom plocom vise bez obzira, nekakva ogrebotina im je opravdanje od svega. Necu ni spominjat izrazito neugodan i bahat ton s druge strane telefona kad mi je priopcena radosna vijest (ili izgleda da ipak jesam?). BTW koja je to fora da me traze sve za garanciju: kutiju, papire, cd i sve ostalo original zapakirano iz kutije? Nisam im dao takodjer iz principa, al svejedno me zanima koji bi pobogu bio razlog tome?

E sad, koje su mi opcije?

Uzimao sam kod njih iako su najskuplji upravo da ne bih imao problema s garancijom, jer imaju sve na lageru i jer imaju jako ljubazno osoblje. Ocito to vazi samo za prodavace, dok su oni iznad malo drugacija ekipa, moja greska sto sam mislio drugacije. Ocito ih zaboli za klijenta koji im periodicno radi 20,000 kn prometa za osobne potrebe + ocito nisu dovoljno bistri i pametni da racunaju na to da mozda taj jedan privatni klijent radi puno puno veci promet kod njih na firmu i/ili na druga imena.

Naravno, stvar je principa. Briga me kolko ce oni prometa izgubiti s moje strane u buducnosti, njihov gubitak mi nista ne znaci u zivotu, i briga me za tih 1xxx kn (dobro, bacit 1000kn u vjetar i nije bas zabavno al ok), samo me muci nepravda i to je to.

Postoji li koje rjesenje osim popustiti i dobronamjerno savjetovat apsolutno svakome koga znam i radi bilo kakav znacajniji promet tamo da ih preskoci jer ionako nece dobit bolju uslugu nego sto je dobiju u znj ducanima koji su jos i oko 20% jeftiniji?

Poslat plocu Asusu direktno? Kako, kamo? Pa kad oni uvaze garanciju - siguran sam 100% da bi jer znaju da isporucuju neispravne ploce s istim problemom i ocito im je to rutinska praksa (samo sto je nemoguce preko nasih dobavljaca uopce dostavit plocu do njih pa da oni prosude zasto ne radi, a ne nasi majstori kojima je vrhunac rjesavanja problema da me nazovu i kazu mi da ne radi i da mi je vracaju zbog ogrebotine, no shit, nebi bila kod vas na servisu da radi), i onda malo porazgovarat s ekipom iz Linksa?

Slusam..
gmiko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 14:48   #2
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav!
Prvo i najvažnije- fulao si podforum, imaš posvećen reklamacijama, imaš i onaj sa iskustvima sa Links-om, kao takvim.
Drugo, poslikaj tu ogrebotinu pa da vidimo uistinu o čemu se radi, jer to je očito ono oko čega se lome koplja između tebe i Linksa.
Treće: čisto sumnjam da će ti Asus uvažiti direktnu reklamaciju; mene su nedavno 'ladno otpirili i uputili na trgovinu (koja je u mome slučaju bila u Austriji).
Četvrto- pokušaj kod uvoznika direktno, ako se zbilja radi o beznačajnoj ogrebotini, kako ti tvrdiš.
I, ništa manje važno- peto: sretno kolega, trebati će ti i "malo" naklonosti Fortune
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2011., 15:25   #3
gmiko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7
Koliko je beznacajna u vakuumu, ne znam. Poanta je da je nastala nakon kvara, ili je ploca isporucena s ogrebotinom. U oba slucaja, ogrebotina je nebitna jer nije uzrok kvara.

Ploca je jos uvijek tamo jer je ne mislim podizati dok ne razradim sve opcije. Na drugom poznatom forumu zaposlenik drzavnog inspektorata preporucio mi je da ih tamo prijavim radi prijevare..

Preselit cu temu u odgovarajuci podforum.
gmiko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 18:40   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Prebacit ce mod, btw, imas i linksov forum pa im tamo javno napisi svoje nezadovoljstvo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 22:41   #5
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Probaj kod uvoznika, ako ništa drugo na popravak kod njih.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na