Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2011., 20:34   #1
marko278
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
laptop preko kabela na liniju, moguci kvar na laptopu?

Poz, od kada se koristim racunalima koristim liniju kao zvucnike na koju sam spojen kabelom.. kada je moje racunalo riknulo prije 6 mjeseci koristio sam od stare laptop i takoder njega spojio na liniju sve je radilo super 4-5 mjeseci i onda je odjednom zvucnik NA laptopu poceo krestati sve vise i vise i naposljetku je prestao skroz raditi.. sada muzika svira ali nista se ne cuje ne samo na zvucniku od laptopa nego niti na slusalicama niti bilo cemu drugome sto ukopcam u laptop.. sada sam naravno kriv ja i moje spajanje laptopa na liniju ... zvao sam lika iz njuskala koji popravlja laptope kaze da je vjerovatno riknulo neko predpojacalo..

ONO STO MENE ZANIMA JE: dali je moguce da se nasteti bilo kojoj komponenti iz racunala ukoliko je spojeno na zvucnike ako su oni kao prejaki :/???

moje misljenje ja da ja nisam kriv za kvar tog zvucnika.. mislim da bi on riknuo i bez da sam ga ja spajao na liniju i to vrlo vjerovatno prije buduci da bi jos cesce bio u upotrebi
marko278 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 21:54   #2
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Snaga zvučnika nema nikakve veze s opterečenjem pojačala
Snaga pojačala nema nikakve veze s opterećenjem predpojačala
Sve pod uvjetom da je ispravno pojačalo i zvučnici
Na audio izlaz si mogao spojit pojačalo od 10000000w i na to isto pojačalo 30000000000 w zvučnike i niš mu nebi bilo ukoliko su komponente ispravne
I nije ti krepao zvučnik
Oslobođen si krivnje ako te to usrećuje, ali samo ako si to spoji kako treba a da nisi tamo neš izfušario....
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2011., 02:04   #3
marko278
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Ma nisam imo kaj izfusat.. to je kabel koji se usteka u utor za slusalice/zvucnike i spoji na liniju.. org iz ducana.. znaci nema veze koliko je linija jaka, ja mogu spojit laptop na nju? Jucer je i meni novi laptop stigo pa me sad strah iako sam uvjeren da se nis nemre dogodit
marko278 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2011., 12:33   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Spajaš na utor za "zvučnike", mada to nije otor za zvučnike nego za vanjsko pojačalo
Još jedanput ukoliko ti je linija ispravna i kabel u redu nemaš problema
Preporuka je uvjek malo kvalitetniji kabel, dakle kabel NE kupiti u plodinama
Koji je to lap koji je krepo?
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2011., 15:57   #5
marko278
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
hp compaq, mislim da je 615 al nisam 100% siguran
marko278 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 02:36   #6
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
imam isti slucaj na istom laptopu koji nije spajan na bilo kakva pojacala, ali jos nisam uhvatio vremena pozabaviti se sa njim. mislim da je zvucnik ili je konektor od slusalica ostao u spoju tad gasi vanjske zvucnike, taj problem imaju hp 6735s, malo ustekas istekas na brzinu slusalice i prorade zvucnici
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 11:35   #7
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
spajam tako isto na lap iz moj komp vec godinu i nesto dana, takodjer je spajano i pojacalo na novoj godini i nije nista bilo. Linija je iz moj komp, i spojena je normalno kablom koji je s obje strane 3.5mm jack. Kao sto ti kolega Alvin kaze, nema veze koja je jacina linije/pojacala ako je to sve uredno spojeno, trebalo bi raditi kao da si slusalice spojio.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na