Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2010., 20:00   #1
froxxmoxx
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zg
Postovi: 8
CPU usage svakih par minuta naraste na 100%

Pozdrav ekipa.

S ovim se vec tjedan dana zajeb...

Imam slijedeci laptop



Grafa



E sad.

Ja bi htio zaigrat pokoji mod warcrafta3 u lanu i na netu.
Ali djaba! Mozda minutu dvije radi ok i onda pocinje divljacki trzat jedno pol minute i onda opet dobro minutu i tako u krug.

Formatirao sam disk, instalirao svijeze win ali nista.

Laptop bi trebao biti i vise neko dovoljno jak za w3.

U cemu bi mogao biti problem?

Update, tokom igranja mi procesor pojede w3 aplikacija, na 99 posto. Dali je mogu'e da je procesoru problem?
froxxmoxx je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 20:14   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš prastaru integriranu grafu i pitaš se zašto ne možeš igrati igrice? Ne pomaže ti tu ni najnoviji winsi ni najbrži proc ni najnoviji driveri - grafa ti je od qrca. Ako se misliš igrati, kupi lap koji ima grafu sa dediciranom memom.
btw, nemoj da ti na pamet padne pitanje tipa: bi li mogao zamijeniti postojeću grafu boljom? Neće ići. Grafa je integrirana na ploči i za svoje potrebe koristi ram. Dakle, ili novi lap ili se pomiri s činjenicom da se nećeš naigrati na ovom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2010., 20:24   #3
froxxmoxx
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zg
Postovi: 8
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš prastaru integriranu grafu i pitaš se zašto ne možeš igrati igrice? Ne pomaže ti tu ni najnoviji winsi ni najbrži proc ni najnoviji driveri - grafa ti je od qrca. Ako se misliš igrati, kupi lap koji ima grafu sa dediciranom memom.
btw, nemoj da ti na pamet padne pitanje tipa: bi li mogao zamijeniti postojeću grafu boljom? Neće ići. Grafa je integrirana na ploči i za svoje potrebe koristi ram. Dakle, ili novi lap ili se pomiri s činjenicom da se nećeš naigrati na ovom.
Hvala na odgovoru ali!

Samo da pripomenem da sam svjestan da nije neki laptop za igranje ali i da mi se na ovom laptopu bez problema ikakvih vrtio farcry.

A izleda puno lijepse od w3 koji ima preporucenu konf. od 400 mhz i grafom od 32Mb.

Tako da bi po meni to trebalo funkcionirat, pogotovo sto kolega ima dosta slabiji laptop sa duplo manje rama i takodjer integriranom grafom i njemu se w3 vrti bez greske a meni kao na samrti.

Mozda je u necem caka?
froxxmoxx je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2010., 10:28   #4
froxxmoxx
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zg
Postovi: 8
Došao sam do novih informacija koje Vam možda pomognu:

Nikakve aplikacije ne vrtim osim win, upaljen mi je samo firefox sa jednim tabom, i procesor mi podivlja na 99% (firefox) i onda pola minute mi "trže" samo skrolanje kroz stranicu. Onda pola minute komp leti, kao da nema nikakvih problema, pa opet počne "trzat". I tako u krug.

Friški win (2 dana) svi driveri......

Pomislio sam da je možda do prašine u laptopu, ali on uopće nije vruć, blago je topal. Da ga ipak pokušam očistiti?
froxxmoxx je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2010., 12:42   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Objasni mi kakve veze ima opterećenje procesora koje divlja sa njegovom temperaturom. Da se on pregrijava, divljao bi vent i izbacivani zrak bi bio vruć.
Kažeš da frend ima slabiji lap, ali igra igre. A možda ima bolju integriranu grafu? Tvoja integrirka je prva generacija ATI integrirki u latopima i za igre je koma. U tvom slučaju, snaga proca i količina rama su sporedne vrijednosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2010., 13:38   #6
froxxmoxx
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zg
Postovi: 8
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Objasni mi kakve veze ima opterećenje procesora koje divlja sa njegovom temperaturom. Da se on pregrijava, divljao bi vent i izbacivani zrak bi bio vruć.
Kažeš da frend ima slabiji lap, ali igra igre. A možda ima bolju integriranu grafu? Tvoja integrirka je prva generacija ATI integrirki u latopima i za igre je koma. U tvom slučaju, snaga proca i količina rama su sporedne vrijednosti.
Mislim da nisi dobro procitao moj zadnji post u kojem opisujem da procesor "luduje" (kao firefox zauzima99% procesora od 2Ghz) i bez igranja, tj sa samo otvorenim browserom s jednim tabom.

Ja razumijem da mi je laptop sranje za igranje ali ovdje je riječ o igri staroj 7 godina na minimalnim postavkama čija je preporučena kofiguracija jedno 5-6 puta slabija od moje.

A uostalom, problem se javlja i dok se ne igram kao što je opisano.
froxxmoxx je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2010., 13:44   #7
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ajde istestiraj hard sa nekim programom (hd tune npr.), jer cudno da se to dogadja na svjezim windowsima, bit ce da je onda hardverski problem.
Takodjer, probaj i neki drugi browser (Operu) da vidis kako se on ponasa.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 00:11   #8
froxxmoxx
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zg
Postovi: 8
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ajde istestiraj hard sa nekim programom (hd tune npr.), jer cudno da se to dogadja na svjezim windowsima, bit ce da je onda hardverski problem.
Takodjer, probaj i neki drugi browser (Operu) da vidis kako se on ponasa.
Napravio sam test harda sa hd tunerom i dobio ovu sliku:




Da li mi netko može ovo dešifrirat?
froxxmoxx je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 01:24   #9
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Kako se ponasa kad ides kopirat neke podatke? Jel mu recimo treba prilicno previse vremena (recimo 100mb-a kopira po minutu i vise) i koliko mu treba da se podigne sustav (jel duze nego inace, ipak si reka da si stavia nove win)?
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 01:27   #10
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2010., 07:41   #11
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Prije svega treba napraviti sljedeće : zavrti disc error checking i čekiraj fix errors. Kad završi umetni XP instalacijski medij, pođi u command prompt, click na run pa upiši ovako :
sfc /scannow ( bez dvotočke i poštuj razmak ). Ovdje ti sve piše : http://support.microsoft.com/kb/310747
Poslije napravi reboot.

Kad to sve obaviš, skini si ovo : http://technet.microsoft.com/hr-hr/s...53(en-us).aspx pa se malo poigraj s procesima.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na