Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2010., 23:46   #1
Face_Off
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrgorac
Postovi: 10
Gigabyte P55 UD3 Bios

nisam zna dal da ovo stavin u hardversku temu ili softversku al evo ipak ovdje posto se vjerovatno radi o nekoj postavci BIOS-a ili tako nesto...

naime origigi na ovoj ploci mi je dosa F3 BIOS, al posto ova navedena i jos neke Gygabytove ploce u kombinaciji sa Radeonkom HD5850 daju sitni bug povecanja kursora za 4-5x - rjesenje je navodno pronadjeno u flashanju BIOSA... evo i to sam rijesio sad cemo vidit sta je s kursorom al imam drugi problemcic..

na starom F3 biosu pri opterecenju bilo kakvom, nije se cuo hladnjak na procu, radio je konstantno na oko 800-tinjak okretaja (Schyte Kama Angle rev B), a sad s novim F8 BIOS-om pri FPU testu u Everestu brzina venta skoci preko tisucu i bas se cuje i smeta mi

ima li kakav nacin da ga zadrzimo na 800-tinjak, jer se ne pregrijava bas tako da mi nije ni potrebno brze.. a nemam potenciometar nikakav... da nije kakva opcija u biosu kriva za ovo, jer na starom nije tako radio vent?

unaprid hvala!
__________________
Mika Hakkinen, Spa 2000: "...and it was great, great overtaking...
I loved it! I'm not sure if the Michael did.."
Face_Off je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 01:46   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
U BIOS-u pod "PC Health Status" -> CPU Smart FAN Control?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2010., 11:24   #3
Face_Off
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrgorac
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
U BIOS-u pod "PC Health Status" -> CPU Smart FAN Control?
ako to iskljucim sta nece radit pod maks brzinom vent?

ma ovaj novi bios je cini mi se sredio problem s misem, za sad je pokazivac normalne velicine...

al evo ni brzina proca nije kako triba - kad palim komp prikaze mi brzinu 4x2.80Ghz a mnozitelj je 20x133 2,67 GHz koliko je default i koliko prikaze u Win.... dok u Everestu prikazuje 3,1-3,2 (sto je isto normalno jer je turbo mod tad vjerovatno on)...
nikako da covik bude pametan! jos cu na kraju vratit na f3 bios i trpit onu povecanu strelicu misa!
__________________
Mika Hakkinen, Spa 2000: "...and it was great, great overtaking...
I loved it! I'm not sure if the Michael did.."
Face_Off je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 13:49   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Face_Off Pregled postova
ako to iskljucim sta nece radit pod maks brzinom vent?
Manual str. (56/57).
Citiraj:
CPU Smart FAN Control
Enables or disables the CPU fan speed control function. Enabled allows the CPU fan to run at different speed according to the CPU temperature. You can adjust the fan speed with EasyTune based on system requirements. If disabled, the CPU fan runs at full speed. (Default: Enabled)

CPU Smart FAN Control
Specifies how to control CPU fan speed. This item is configurable only if CPU Smart FAN Control is set to Enabled.
Auto Lets the BIOS automatically detect the type of CPU fan installed and sets the optimal CPU fan control mode. (Default)
Voltage Sets Voltage mode for a 3-pin CPU fan.
PWM Sets PWM mode for a 4-pin CPU fan.
Note: The Voltage mode can be set for a 3-pin CPU fan or a 4-pin CPU fan. However, for a 4-pin CPU fan that is not designed following Intel PWM fan specifications, selecting PWM mode may not effectively reduce the fan speed.
Citiraj:
Autor Face_Off Pregled postova
al evo ni brzina proca nije kako triba - kad palim komp prikaze mi brzinu 4x2.80Ghz a mnozitelj je 20x133 2,67 GHz koliko je default i koliko prikaze u Win.... dok u Everestu prikazuje 3,1-3,2 (sto je isto normalno jer je turbo mod tad vjerovatno on)...
nikako da covik bude pametan! jos cu na kraju vratit na f3 bios i trpit onu povecanu strelicu misa!
Puno puta spomenuto o tome po forumu..
U bios-u MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) -> Advanced Frequency Settings -> Advanced CPU Core Features -> disejblas C1E i EIST funkciju..
Sve u manualu str. (37, 38 i 39).
PS.Citaj manual!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na