Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2021., 12:24   #1
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Graficka na laptopu i vadjenje baterije

Laptop je HP Pavilion 17", i5 proc., graficke integrirana plus dedicated neka ATI-jeva (nije moj laptop).

Problem je bio s nestabilnim Windowsima, BSOD i sl. Meni se nije dalo nista detaljno provjeravati uzrok vec sam isao instalirati nove Windowse. Kako otprilike instalacija nije htjela ici dalje od prvog restarta, probam izvaditi bateriju (koja nije nova ali izdrzi cca 30-ak min). Instalacija samo preko strujnog adaptera uredno prodje, ali OS vise ne vidi dedicated graficku (u Device manageru i programima za detekciju je nema i OS ne prihvaca nikakve drivere za nju) vec radi na integriranoj. Zakljucak je da je ona dedicated riknula. Kad se baterija vrati sistem je ponovno nestabilan.
Ono sto me zanima je kakve veze ima vadjenje baterije s mogucnoscu uspjesne instalacije Windowsa i (ne)prepoznavanja dedicated graficke?
Onako kako ja to vidim je da sistem po stavljanju baterije vjerojatno dobije dovoljno napona pa pocne kuziti dedicated graficku, ali kako je neispravna dolazi do nestabilnosti. Strujni adapter (punjac) ne znam je li originalan, kao ni karakteristike.
Hvala
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2021., 13:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Windowsi procjene da instalacija neće biti uspješna jer baterija ne može toliko izdržati. Zato ti neće instalirati winse na bateriji.

U vezi dedicated grafe čini se da je neispravna i zato ti je ne vidi u winsima. Na tvome bi mjestu pokušao staviti neki live Linux te provjerio da li se grafa vidi u njemu. Ako se ne vidi, očigledno je u pitanju hardverski kvar grafe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2021., 13:41   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Baterije cesto utjecu na rad laptopa. Cak se neki nece bootati kad je baterija ukljucena. Ako je laptop noviji, imas jamstvo, ako nije ili narucis drugu ili koristis bez baterije
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na