Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2015., 18:57   #1
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
Iznenadni hang sedmice

Konfa radila sve pet. Automatic update on, nikad nikakavih problema, Jučer sve normalno, ugasio stroj negdje oko ponoći, sve ok. Jutros - krene, odvrti post, pojavi se logo sedmice i mrak. Upaljen je, diskovi šute, ništa se ne zbiva.

U safe mod ulazi i sve je okej. Nema hardverskih grešaka, nema gamadi (o tom se brinu Eset Smatr i Security essentilas već dugo), HitmanPro ne nalazi ništa, CCleaner također. Prošao sve standardne metode reanimacije, restore, repair - nula bodova.

Tijekom repaira iskoči BSOD sa 0x490 - trebalo bi biti nešto oko boot/mbr. Fix-am i to - opet nula bodova. Event viewer pun logova no svi logovi prazni. Samo u dva BugcheckCode jednom 278 i jednom 279.

Negdje nađem da SentinelPro zna nešto zafrkavati. Deinstaliram ga i počistim, stanje se ne mijenja. Btw, svi diskovi na debelom zelenom, hladni, sve pet. Isto tako btw, sve temperature izvrsne, to nikad nije bio issue (pa i radeonke).

U jednom BSODu vidim spominje nešto atikmdag. Ubijem CCC, počistim i vidi vraga - sve se uredno podiže kao da ništa nije bilo, naravno na standardVGA 800x600. Windowsi, naravno, odmah prijave da fali vga driver i idu ga instalirati. Kad ga instaliraju traže restart, koji se učini i onda opet sve stane, kao na početku. Okej, mislim, zadnji beta driver, NP. Opet počistim sve od CCC-a i ručno instaliram verziju s kraja prošle godine koje je, dakle, sve ovo vrijeme radila bez problema. Fuck... opet se vraćamo na početak. Opet isti simptomi...

Ajmo opet safe mod, ubij CCC, počisti sve, ne daj sedmici da instalira nikakav vga driver i opet sve uredno radi. Čak uspijem namjestiti nativnu rezu monitora (1680x1050), urediti fontove i ikone kao što su bile, sve pet i sve radi. Normalno, nema aero sučelja i primjetan je opaki pad grafičkih performansi, jer nema nikakve hardverske akceleracije.

I to bi bilo to. Sad radi a budući da je stroj danas i sutra prijeko potreban za net i Office, više ništa ne prćkam.

Iduće planiram otvoriti stroj, sve počistiti napraviti re-seat svih konektora i promijeniti dvi port na grafulji. No i bez toga meni je jedino logično razmišljati o grafulji. Nije prestara, nikad nije radila pod nekim opterećenjem (sin gejma na drugom stroju) ima stock dupli vent, nekako joj još nije vrijeme, IMHO...

Cijenio bih bilo kakva mišljenja, sugestije, savjete, bilo što... jer koliko god i godina i iskustva imao ovo mi je izgleda malo tvrđi kamen za žvakanje...

Unaprijed hvala!
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 19:26   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Kad odradiš šta imaš vrati se sa restore point xy dana unazad, ugasi update jer ćeš dobiti ona smetja koja guraju i na 10 - ki.
Ako je do nedavno sve radilo ok, uključujući "čuvene" ATI drajvere, onda je logično prst optužbe usmjeriti prema zadnjim promjenama (update) ...
Ako si grafu izvadio / vratio riješio si mogući loš spoj u slotu, dešava se ponekad.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2015., 19:27   #3
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
izgleda kao da je grafička pri kraju,probaj neku drugu ispravnu ako možeš...
kaj zadnji update-i od ms-a mogu uništit stroj?
napisao je da nema aero i hardverske akceleracije,po meni je to pokvarena grafička...probaj joj ručno dignut napon preko trixa ili msi ab

Zadnje izmijenjeno od: esc. 07.09.2015. u 19:39.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 20:42   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Možda ne uništiti stroj al kad su vidili da se svi bune oko smetja koje guraju u W10 i da ga zbog toga raja ne želi, odlučili to isto ugurat na W7, W8 i W8.1 kroz update.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 08:50   #5
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Po meni driveri za grafulju. Natoči gore stare drivere koji su radili, isključi update tih drivera i ajmo miško...
S druge strane, ja sam imao istu grešku nakon što sam instalirao InfraRecorder. Nemam pojma zašto...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na