Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2015., 09:58   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Disk - problem s chipom

Krepao disk.

http://s13.postimg.org/g08euc5nr/20150830_154547.jpg

Desava se to da disk uopce ne dobiva struju, uopce se ne zavrti. Ja naravno sumnjam na chip, da je nesto otislo u K. E sada, je moguce uopce kupit taj komad elektronike?! Koliko to uopce dodje? Pretpostavljam da ce netko to imat, da mu to spada pod "otpad" ..,
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 11:36   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mani se ćorava posla - zamjena elektronike više ne pali. Ako zamijeniš elektroniku na disku podaci na njemu će ti postati nečitljivi.
Spasi podatke i nosi disk na reklamaciju ili ga baci u EE otpad ako više nema garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2015., 11:57   #3
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mani se ćorava posla - zamjena elektronike više ne pali. Ako zamijeniš elektroniku na disku podaci na njemu će ti postati nečitljivi.
Spasi podatke i nosi disk na reklamaciju ili ga baci u EE otpad ako više nema garancije.
kako da spasim podatke ako ne mogu pristupit disku?? zasto uz zamjenu elektronike podaci postaju necitljivi??ma bacio bi ga u EE otpad, al moram izvuc podatke prvo...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 12:53   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Problem je u tome što čip na elektronici 'šifrira' ('šifrira' nije točna definicija, ali ne znam kako drugačije da to objasnim) podatke da budu čitljivi samo s njime. A svaki čip ima jedinstvenu 'šifru' tako da zamjena drugim neće dati željeni rezultat.
Jedino rješenje je da ga pošalješ specijaliziranoj firmi za povrat podataka, ali samo ako su ti podaci izuzetno važni jer je to poprilično skup sport.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 13:36   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Problem je u tome što čip na elektronici 'šifrira' ('šifrira' nije točna definicija, ali ne znam kako drugačije da to objasnim) podatke da budu čitljivi samo s njime. A svaki čip ima jedinstvenu 'šifru' tako da zamjena drugim neće dati željeni rezultat.
Jedino rješenje je da ga pošalješ specijaliziranoj firmi za povrat podataka, ali samo ako su ti podaci izuzetno važni jer je to poprilično skup sport.
OK, razumijem te... a jebemu, nisam znao da je bas takva jebada oko toga !!! mislio sam probat zamjenom elektronike i onda ako je potrebno i provuc disk npr FileScavangerom ili sl... znaci da zaboravim tu opciju!?

ma ne, ova druga opcija otpada... nije to toliko bitno. ovo je vise onako iz gusta
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na