Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2016., 23:37   #61
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Pa raw power je i najbitniji svakom ozbiljnom gejmeru, u pravom kucistu nijedna grafa nejde preko 70 stupnjeva.

Ko misli izvodit kerefeke i bit mimoza nek kupuje slabije i osiromasenije grafe, ne interesira me to ni najmanje, ja kupujem grafu za igre, a ne da vise gledam u monitoring nego uzivam u igranju, i da mi smeta neka kvazi buka.

EDIT:
Mozda najbolje da kupite playstation
Pa i budem. Konzole su za igre, računala za kalkulacije.
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Eladio

Tesko, ogranicenje je to sta moras kupovat igre, a kako danas znaju nabijat cijene ovih novih naslova, vec na 5-6 kupljenih igri si mogao izgraditi super komp, koji je u svakom pogledu bolji.
A igre za komp kao ne moraš kupovati?

Skrećemo s teme. Ova cijela Polaris serija, po svemu sudeći, bi vrlo lako mogla biti biti ćorak u stilu Nano kartice, pogotovo ako krenu nabijati cijene, ali bi mogla biti i dobar napredak u odnosu na sadašnje stanje. Ne bih unaprijed htio govoriti da će power management biti superiorniji od sadašnjeg, a još manje budućeg, nVidijinog + cijene moraju biti konkurentne.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:39   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e baš sam to htio reć - nano fury... toliko nahajpana, a toliki fejl za toliki promil ljudi kojima je interesantna da je to stvarno čudo za napraviti
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 23:46   #63
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Pa i budem. Konzole su za igre, računala za kalkulacije.


A igre za komp kao ne moraš kupovati?

Skrećemo s teme. Ova cijela Polaris serija, po svemu sudeći, bi vrlo lako mogla biti biti ćorak u stilu Nano kartice, pogotovo ako krenu nabijati cijene, ali bi mogla biti i dobar napredak u odnosu na sadašnje stanje. Ne bih unaprijed htio govoriti da će power management biti superiorniji od sadašnjeg, a još manje budućeg, nVidijinog + cijene moraju biti konkurentne.
Stvar je u tome sta ih za playstation 4 moras kupovati, jer drugacije nebus ni igrao, za komp je stvar prioriteta.
Ja osobno ne kupujem igre, nikad nisam nit budem.

Ova predviđanja za nove grafe sta ce i kako ce, je sve rekla kazala, dok ne dođe nezna se nista, za ove reviwe i marketing kampanju me zaboli, ionako je to sve reklama i hajp, viđeni sto puta.
Osobno ocekujem znatan porast u vidu snage, posto su to AMD kartice uvijek i bile, nikad nisu brijali previse na potrosnju i te brije, to nije njihov stil. Performanse ce skocit sigurno, sada kolko to je upitno, ja predviđam da cemo dobit nekih 50 posto jace grafe

EDIT:

Ko zna, ovisi i kakva ce bit situacija sa DX 12 i podrskom za CFX i SLI o cemu se pricalo dosta, mozda roknem jos jednu 390ku, to bi bio BOOM ako se neke stvari poprave sa tim DX 12

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 06.01.2016. u 23:52.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:53   #64
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Stvar je u tome sta ih za playstation 4 moras kupovati, jer drugacije nebus ni igrao, za komp je stvar prioriteta.
Ja osobno ne kupujem igre, nikad nisam nit budem.

Ova predviđanja za nove grafe sta ce i kako ce, je sve rekla kazala, dok ne dođe nezna se nista, za ove reviwe i marketing kampanju me zaboli, ionako je to sve reklama i hajp, viđeni sto puta.
Osobno ocekujem znatan porast u vidu snage, posto su to AMD kartice uvijek i bile, nikad nisu brijali previse na potrosnju i te brije, to nije njihov stil. Performanse ce skocit sigurno, sada kolko to je upitno, ja predviđam da cemo dobit nekih 50 posto jace grafe
Bravo.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:55   #65
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pc per je uz puno premišljanja ipak proglasio fury x grafom godine

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Sto opet nije toliko lose, high-end grafe ce ionako ostati 250W TDP, samo ce nabacati hrpu SP-a.
Ja isto mislim da će u high-endu headroom dobiven manjim proizvodim procesom otići u perfomanse.

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Da gtx 750ti moze super posluziti u konzolaskom smislu sjedi i igraj sto ti srce pozeli. Da su ultra detalji precjenjeni kao i grafika opcenito. Igrivost je i dalje na ideji a ne u hardwareu tako da svi ovi hypovi koji nas ubjedjuju da imamo stare kante koje treba mjenjat su prenapuhane. Evo cisto fore radi spusti neke detalje sa ultra na medium u nekoj igri i vidjet ces koliko puno moras vise platit da bi nesto malo dobio.
True that.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 01:28   #66
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
drobite vi kaj hoćete na temelju tih press releasa, ali poučen godinama moore-ovog zakona dobit ćemo opet nešto granično-bolje-nego-prije-sa-par-kompromisa.
Pa cek malo, treba tu arhitekturu razvuć jedno 4 godine ;P Šta će prodavat za godinu dvije ako ne "optimizirane" polarise (isto ko NV sa pascalima)

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e baš sam to htio reć - nano fury... toliko nahajpana, a toliki fejl za toliki promil ljudi kojima je interesantna da je to stvarno čudo za napraviti
Znači po tebi je svaka high end grafa fejl jer su interesantne promilima ljudi.

Nano je isti "fejl" kao i titan x (i povijesno sve grafe u toj kategoriji)

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Stvar je u tome sta ih za playstation 4 moras kupovati, jer drugacije nebus ni igrao, za komp je stvar prioriteta.
Ja osobno ne kupujem igre, nikad nisam nit budem.

Ova predviđanja za nove grafe sta ce i kako ce, je sve rekla kazala, dok ne dođe nezna se nista, za ove reviwe i marketing kampanju me zaboli, ionako je to sve reklama i hajp, viđeni sto puta.
Osobno ocekujem znatan porast u vidu snage, posto su to AMD kartice uvijek i bile, nikad nisu brijali previse na potrosnju i te brije, to nije njihov stil. Performanse ce skocit sigurno, sada kolko to je upitno, ja predviđam da cemo dobit nekih 50 posto jace grafe

EDIT:

Ko zna, ovisi i kakva ce bit situacija sa DX 12 i podrskom za CFX i SLI o cemu se pricalo dosta, mozda roknem jos jednu 390ku, to bi bio BOOM ako se neke stvari poprave sa tim DX 12
Od kada su na steamu/gogu/originu igre po 5 ojra, nema smisla ne kupiti ;P

A s druge strane, za neke franšize koje igram od 1992 kao Civilization, ili još ranije kao UFO ću uvijek podržati developere sa punom cijenom.

Al evo, upravo su objavili na random situ da će PC gaming preteć konzole u 2016.

I ja preferiram price/performance. To kaj druga grafa troši neš manje i radi slabije za iste nofce me zaboli ;P

Hlađenje je fala bogu evoluiralo do te mjere da ako ne odeš u bijesni OC, nema razlike medju grafama u buci (referentne kartice uopće ne registriram ;P)

I da, sljedći put ću koristiti multi quote ;P

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 07.01.2016. u 19:47. Razlog: Multiquote!
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 02:36   #67
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I da zaboravio sam reći da nema šanse da će ikoja gpu doći za 2 mjeseca. Radi se o jednoj krivo shvaćenoj izjavi

Citiraj:
PCPer’s Ryan Shrout reports :
It is likely that this is the first Polaris GPU being brought up (after only 2 months I’m told) and could represent the best improvement in efficiency that we will see.
Pa onda pojašnjenje:
Citiraj:
PCPer’s Ryan Shrout issued a clarification stating that the Polaris GPU AMD demoed was up and running after just two months from when initial production kicked off, rather than being brought up to market after two months.
Najranije što se ikad spominjalo je sredina godine
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 01:12   #68
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
AMD Nano je po meni totalni fail sa tom cijenom, pa cemu uzimati nano ako za istu cijenu se moze uzeti r9 fury osim ako si neki fancy lovator pa se palis na mala kucista jer je to kao trend danasnjice a i ocito je da kod nas ne postoji svijest o intelektualnom vlasnistvu.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 10:24   #69
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Pomalo, znati to vi i malo kulturnije, bez vrijeđanja i slično. Za sad samo obrisah višak, nemojte da moram ponovno zalaziti ovdje
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 11:46   #70
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
MOnotonija je već postala sa AMDovim failovima pa se i ljudi ne uzbuđuju više kad izađe još jedan,čak nema ni Hawkera na temi(a nije baniran)

Polaris,zvuči ko neka konzola....što im nebi ni bilo loše da se bace u njihovu punu proizvodnu pod AMD brendom,bar nigdje nebi bili poraženi u testovima

A sad ozbiljno,lijepo je da rade na smanjenju potrošnje(u svemu,ne samo GPU),nema svako trafostanicu dizajniranu za mamuticu iz Travnog pored kuće...

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 08.01.2016. u 11:54.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2016., 12:40   #71
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
MOnotonija je već postala sa AMDovim failovima pa se i ljudi ne uzbuđuju više kad izađe još jedan,čak nema ni Hawkera na temi(a nije baniran)

Polaris,zvuči ko neka konzola....što im nebi ni bilo loše da se bace u njihovu punu proizvodnu pod AMD brendom,bar nigdje nebi bili poraženi u testovima

A sad ozbiljno,lijepo je da rade na smanjenju potrošnje(u svemu,ne samo GPU),nema svako trafostanicu dizajniranu za mamuticu iz Travnog pored kuće...
Oh, velebno doba HD 4xxx serija, najavljivanje grafe koje ce raditi u minusu u punom loadu, proizvoditi struju, naivno prodao 8800GTX , koje "ce postati bezvrijedno " pored vele huele HD 4xxx serije, prodao i hrabro uzeo 2x HD 4850. Najgora ideja poslije Bosanskog lansiranja rakete na zemlju.

Aj barem sam dobio grijanje, na kucistu sam si podgrijavao caj.

Nekad je jedna grafa ošla na spavanje u CFu ( briljantan koncept, ko kamionđije ) , dok u nekim slucajevima kad su se dogovorile da ce raditi skupa, imale lošije performanse nego jedna sama. Pred kraj mandata sam iz sigurnosnih razloga zabranio pristup vulkanu zbog moguće 'erupcje sirove snage. Povisili su mi naknadu za zagađivanje okoliša ko Petrokemiji.

*** To ide za dio oko hajpanja novog proizvodnog procesa ***
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 13:56   #72
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
I ja sam imao dvije...samo 4830....bila je uspjesna ideja ko i primirje u Siriji.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 14:02   #73
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Ja sam imao HD4850, referentnu. Zvao sam ju Concorde jer je tako i zvučala. O pregrijavanju da ne govorim, ali da je meni bila dobra grafa, jeste!
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 14:12   #74
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Ja sam imao HD4850, referentnu. Zvao sam ju Concorde jer je tako i zvučala. O pregrijavanju da ne govorim, ali da je meni bila dobra grafa, jeste!
Fascinantno je da je svaka parna serija imala svoje pulene za zorni primjer kako failati - 2900xt, pa 48x0 serija (pogotovo 4890, pa to ko god je imao, krepala je u 90% slučajeva, i grijala se na 'milijun' stupnjeva), pa označavanje 68x0 serije koja je bila kudikamo slabija od 58x0, pa serija R kao veliki REBRAND skoro cijele game (osim 290 modela). Ispada da su modeli neparne serije (uglavnom) kudikamo pouzdaniji pick za kupnju.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 14:14   #75
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Dobro nemrem reći...jedna 4830 još kuca unutra....mada sam BSOD i "driver has stopped responding/restarting" prihvatio ko da su moji prvorođeni
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 15:30   #76
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Fascinantno je da je svaka parna serija imala svoje pulene za zorni primjer kako failati - 2900xt, pa 48x0 serija (pogotovo 4890, pa to ko god je imao, krepala je u 90% slučajeva, i grijala se na 'milijun' stupnjeva), pa označavanje 68x0 serije koja je bila kudikamo slabija od 58x0, pa serija R kao veliki REBRAND skoro cijele game (osim 290 modela). Ispada da su modeli neparne serije (uglavnom) kudikamo pouzdaniji pick za kupnju.
Pa baš ispada tako

Imao sam HD5850 Vapor-X, ja mislim da ta grafa i danas može vrtit stvarti u 1080p. Toliko mi se svidjela da sam morao ubaciti još jednu za CF. Loša ideja.

Onda sam imao HD7950, isto Vapor-X. Čudo od grafe, stock je kao bio 850 Mhz, grafa je tamburala na 1230Mhz bez pardona
Onda sam ubacio još jednu (doduše R9 280, ista stvar). Loša ideja

Tako da, generalno, moja iskustva sa AMD grafama, sve 5, ali CF je #božesačuvaj
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 15:38   #77
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Fascinantno je da je svaka parna serija imala svoje pulene za zorni primjer kako failati - 2900xt, pa 48x0 serija (pogotovo 4890, pa to ko god je imao, krepala je u 90% slučajeva, i grijala se na 'milijun' stupnjeva), pa označavanje 68x0 serije koja je bila kudikamo slabija od 58x0, pa serija R kao veliki REBRAND skoro cijele game (osim 290 modela). Ispada da su modeli neparne serije (uglavnom) kudikamo pouzdaniji pick za kupnju.
HD4850... zadnje što sam od ATI-ja posjedovao. Nakon toga zakletva - NIKAD VIŠE. Koliko mi je ta grafa zadala muke i problema, da je to strašno.

OK, sad je AMD relativno OK po pitanju 3xx serije i tko zna što će biti za 2-3 godine kad ću mjenjati grafu, ali tada sam se jako nasekiro.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 16:11   #78
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
HD4850... zadnje što sam od ATI-ja posjedovao. Nakon toga zakletva - NIKAD VIŠE. Koliko mi je ta grafa zadala muke i problema, da je to strašno.

OK, sad je AMD relativno OK po pitanju 3xx serije i tko zna što će biti za 2-3 godine kad ću mjenjati grafu, ali tada sam se jako nasekiro.
Ne kuzim svu tu famu!
Ja sam imao tonu ati i nvidia kartica,nikad problema niti s jednom.
Kakve si tocno probleme imao?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 16:20   #79
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kolko se sjećam hd4850 je imala neki jako dobar omjer cjena/performanse, ali temp. poprilično visoke (skoro 90), barem one uber tanke (single slot). Jbte kako vam je samo moglo pasti na pamet to stavljat u CF
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 17:37   #80
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ne kuzim svu tu famu!
Ja sam imao tonu ati i nvidia kartica,nikad problema niti s jednom.
Kakve si tocno probleme imao?
Izuzetno mi je milo što ti problema nisi imao. Koliko mi je milo, toliko me i zaboli, NHF.

Moji problemi su moji problemi bili. Budala sam bio jer sam se dao nagovoriti da je 4850 bolja od 8800GT. U to vrijeme kada sam igrao 5 igara, ATI driveri za tu grafu su bili tako dobri da sam mogao normalno igrati jednu, 3 igre su mi se crashale svako toliko, a 1 se uopće nije htjela pokrenuti.
Na moje upite "što sada" diljem internetova sam dobio 2 odgovora:
1. Pričekaj koji mjesec da izađu bolji driveri
2. Igraj nešto drugo, te igre su zaqrac

Momentalno je bio hitači i u komp se vratila 8800GT koju srećom nisam prodao odmah, pa je na bubanj otišla 3 dana stara 4850 i pušiona od 200kn...

Karticu sam prodao frendu i on je rekao da je grafa radila kak se spada tek nakon 2 mjeseca kad su izašli neki novi driveri. Hardver je OK, ali drivere su usrali tada jako.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 17:54   #81
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Da se ubacim u priču o "nVidia fanbojevima"

Imao X1950Pro (crkla od pregrijavanja, unutar grancije hvala Bogu), imao X2900Pro (također crkla od konstantnog pregrijavanja, unutar garancije ), a za kraj se odlučio na HD4850 ... koja je crkla od ne znam čega (unutar garancije ofkors ).

Naravno "Driver has stopped responding" je navraćao s vremena na vrijeme, ali dobro, tu sam se snalazio nekako.

Nakon 5-6 godina dobio povrat love i svi sretni i zadovoljni.

Možda sam u krivu, ali od tada mi je prioritet na grafama postao Perf/W omjer i niske temperature.

Slobodno nek si oni zadrže tih svojih 5% "nadmoćnih performansi", uz dodatnih 15-25% potrošnje i zagrijavanja

Sve mi se čini da će u mid-high endu sa Polarisom i dalje biti prioritet makimalne performanse, nauštrb potrošnje i zagrijavnja, a ako tako bude ... i dalje ostajem na ovoj strani.

Simple as that
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:03   #82
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
4850 dual slot gtx 560 gtx 660 gtx 760 gtx 770 gtx 750ti r9 280x (gb windforce rev2) r9 280x (gb windforce rev3) r9 270x r9 280x (sapphire) i sada sam na integriranoj
-->
imao (ovaj dio preskacem ) pa...3850 4850 single slot (riknula u garanciji) --> 4850 dual slot gtx 560 gtx 660 gtx 760 gtx 770 gtx 750ti r9 280x (gb windforce rev2) r9 280x (gb windforce rev3) r9 270x r9 280x (sapphire) i sada sam na integriranoj
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 08.01.2016. u 18:08.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:11   #83
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
4850 dual slot gtx 560 gtx 660 gtx 760 gtx 770 gtx 750ti r9 280x (gb windforce rev2) r9 280x (gb windforce rev3) r9 270x r9 280x (sapphire) i sada sam na integriranoj
Kad bi ja poceo nabrajat kaj sam sve imao,trebalo bi dobrih pola sata.
Brko ,ja sam svoju uzeo u jesen 2009,tako da su do tada vjerojatno popravili drivere.
-->
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
imao 3850 4850 single slot (riknula u garanciji) --> 4850 dual slot gtx 560 gtx 660 gtx 760 gtx 770 gtx 750ti r9 280x (gb windforce rev2) r9 280x (gb windforce rev3) r9 270x r9 280x (sapphire) i sada sam na integriranoj
Kad bi ja poceo nabrajat kaj sam sve imao,trebalo bi dobrih pola sata.
Brko ,ja sam svoju uzeo u jesen 2009,tako da su do tada vjerojatno popravili drivere.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:12   #84
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Kad bi ja poceo nabrajat kaj sam sve imao,trebalo bi dobrih pola sata.
Brko ,ja sam svoju uzeo u jesen 2009,tako da su do tada vjerojatno popravili drivere.
od gtx 660 pa nadalje u zadnjih par mjeseci ( kad sam zamjenio i platformu i pocelo me svrbiti o cemu se tu sve pise pa sam malo probavao )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:34   #85
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Slobodno nek si oni zadrže tih svojih 5% "nadmoćnih performansi", uz dodatnih 15-25% potrošnje i zagrijavanja
Čekaj čekaj, saće Sphere doći i reći ti kako si ECO nVidia user kojem smeta malo povećana potrošnja i kako je tih 5% futureproof i kako će njegova 390 vriti nešto što tvoja/moja neće moći za koji mjesec-dva-tri-šest kad izađe prva DX12 igra jer sada u Mantle-u je razlika više nego očita.

NHF, morao sam Sve ima svoje. Meni je osobno bitno da RADI i da ne platim previše. Tak svejedno, oće to bit AMD ili nVidia, dok su oba tabora u normali što se tiče drivera i eletronike

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Brko ,ja sam svoju uzeo u jesen 2009,tako da su do tada vjerojatno popravili drivere.
Travanj 2009 je moja bila u pogonu. Drivere su sigurno popravili, to je povijesna činjenica, ali tada su driveri bili komatozni. Popravili su ih negdje u lipnju ili srpnju. Do tada bi ispilio na živce.
A krajem rujna 2009 je sletila GTX 260 216. Iako sam nekim čudom htio 5870, no nekako sam odustao od te ideje

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 08.01.2016. u 18:41.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:43   #86
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Brko

Pa neznam sta nije jasno, ako mu je bitnije da se grafa manje grije, a da mu pritom nije bitno tih 10 posto razlike u snazi, sta onda nije isao na fury x koja ima takvo hlađenje da nejde preko 50+ stupnjeva? znam ja, nije NVIDIA
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 18:52   #87
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovdje fury x nešto malo troši naspram 980Ti (naspram recenzija)

U svakom slučaju ne može joj se prigovarati zbog perfomance per watt, a pogotovo temperature
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:14   #88
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Brko

Pa neznam sta nije jasno, ako mu je bitnije da se grafa manje grije, a da mu pritom nije bitno tih 10 posto razlike u snazi, sta onda nije isao na fury x koja ima takvo hlađenje da nejde preko 50+ stupnjeva? znam ja, nije NVIDIA
Zato što ima nedovoljnih 4GB VRAM-a

A i zato što je u slučaju potrebe, moguće na 980Ti nakeljiti vodeni blok i dignuti ju 30% bez pardona te zadržati iste temperature kao i sada sa stock referentnim hlađenjem -> 60°C u višesatnom loadu.

Ovo nije moguće na Fury X-u, sa ili bez ovim njegovim "Asetek lawsuit" vodenim hlađenjem.

Što više reći
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:18   #89
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa sto nije vecina vas tvrdila da je 4GB i vise nego dovoljno, il se sada prica naglo promjenila?

I pitam se kolko kosta ta ekvizicija bacanja grafe pod vodu za te pare ju se vise isplati prodat na ljeto i to sta bi dao na vodu nadodat za Pascala.

Uglavnom dobar pokušaj al kod mene ne pali
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:23   #90
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
A i zato što je u slučaju potrebe, moguće na 980Ti nakeljiti vodeni blok
A za kolko para?

Inače ovo me podsjetilo na foru mog starog kad se pričalo o mobitelima. Kad netko spomene "Jel ima kameru?" moj stari dobaci - "Nema, al se može ugradit"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na