Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2002., 20:53   #1
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Kupovanje hardvera preko neta

Mislim kupit DVD-RW i medje iz USA(300USD uređaj, 1USD 4.7DVDR medij), a kod nas 550USDuređaj, a 4.7DVDR medij 10USD), razlika je prevelika.
Zanima me dali je neko kupovao već nešto preko interneta i kako je platio te koliko su ga oprali(poštarina, carina i sl.).
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 09:18   #2
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Re: Kupovanje hardvera preko neta

Citiraj:
Originally posted by dr.z
Mislim kupit DVD-RW i medje iz USA(300USD uređaj, 1USD 4.7DVDR medij), a kod nas 550USDuređaj, a 4.7DVDR medij 10USD), razlika je prevelika.
Zanima me dali je neko kupovao već nešto preko interneta i kako je platio te koliko su ga oprali(poštarina, carina i sl.).
Ja sam kupovao 20-ak puta i znam da te opale po dzepu strasno!:mad: :mad:
Imas takse minimalno 10 + 50 kuna, a PDV lupe na zbroj vrijednosti robe i postarine:mad: :mad: :mad:
Sad zadnje sam prvi put platio UPS (hrpa $$$) i pederi su na sve to skupa obracunali PDV. Da li je to zakonito da naplacuju porez na postarinu koju sam ja platio nekom u Zanzibaru?
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.06.2002., 12:40   #3
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
heh.. ja sam isto narucivo izvana mali milijun puta, sto novo, sto rabljeno...

uglavnom sam sa carinom uvijek imao problema. cak i kad sam ju htio platiti htjeli su mi zaracunati nesto tipa 10x iznos koji sam platio.

ako u posiljci nemas racun, onda ce ti zadrzati paket na carini i za par dana poslat pismo da im se javis sa racunom. ako imas tu nesrecu da si robu kupio rabljenu, tj. nisi s njom dobio racun imat ces prilike poblize se upoznati sa balkanskim mentalitetom i staviti na kusnju svoje strpljenje.

ako pak u posiljci imas racun, postoji mogucnost da im se to nece svidjeti pa ce traziti koliko to kosta kod nas. pa je tu uvijek mogucnost da kupujes neki komad hardvera koji je kod nas pred godinu-dvije kostao 10000 dm a sad kosta 500dm. a na carini naravno imaju cijenik gdje to kosta 10000 dm. tu ces se okusati u pregovaranjima te se nakon uspjesno obavljenog posla mozes javiti u state department za pregovaraca s teroristima.

e sad treci model, imas racun i njima se svidja taj iznos. nema bolje kazes. i dodje ti uplatnica i ti gledas i nikako ti nije jasno sto su ti to sve zaracunali. e pa prva stvar je "usluga carinjenja" ! necu se ni trudit komentirat. pa zatim pdv... klasicnih 22%. pa cak i kad to zbrojis i dalje ti se cini da su ti previse naplatili. a svi znamo da je carina na informaticku robu 0%. onda ili platis i nosis robu doma ili se ides tamo kod njih zaliti jer ti nije jasno kako su ti toliko naplatili. i onda skuzis da postoji nesto sto se zove jedinstvena carinska stopa koja iznosi 10% i naravno oni su ti carinili po toj jedinstvenoj carinskoj stopi. onda se mozes zalit i objasnit im da bi ti ipak radije platio carinu od 0% nego ovu od 10%. tu imas nesto manje pregovaranja, osim ako pricas sa djelatnikom koji nezna svoj posao. i na kraju platis manji iznos i nosis paket doma.

sve u svemu vrhunski dotjeran sistem. dok nam se s jedne strane uvoze sleperi cigareta bez carine, sa druge strane se gledaju paketi od 100 grama sa hard diskom od $90 unutra i pregledavaju cijenici i teroriziraju ljudi koji imaju tu nesrecu da zive u hrvatskoj.

ali treba biti optimist, a i zadovoljstvo je vece kad kupis nesto jeftino vani, makar se za to krvavo namucio.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 13:51   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ili postoji treca opcija da kazes toj firmi da ti napise manji racun kao 19.90 pa ce vjerojatno proci ako je manji paket. Ali ak te prokuze onda si gotov
Meni sad na carini stoji hdd koji je bio zamjena ali mi nisu htjeli dati uplatinicu da sam ga iznio iz hr.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 14:39   #5
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Sam da nadodam:

Pazi ak kupujes iz kanade, jer babe tam na carini 'neznaju' razliku imedju racuna na kojem pise CAD i USD...

Ja sam narucivo nekaj iz Kanade, i fino mi je postar htio za paket naplatit 'troskove' (vidi gore) duplo vece neg kaj je racun, pa sam se moro mjesec dana natezat s njima da to izvucem iz poste, jer su 'gospodje' racunale USD umjesto CAD, odnosno, one su mislile da je to isto...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 15:10   #6
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Otprilike koliko ti nabiju na glavnicu(srednja vrijednost lopovluka)
u postocima s pdvom.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 15:12   #7
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Carinici spadaju medju posebno ugrozenu skupinu. Samo balkanski mentalitet moze na 20US$ vrijednu posiljku iz Cheapbytesa (www.cheapbytes.com) naracunati 10% carine, 22% PDV-a i meni za bonus dati otvoren paket sa djelomicno potrganim racunom i jednim izgrebanim CD-om.

Graz, Austrija => Birg, Actron, Goesta => sverc => unutarnje i vanjsko zadovoljstvo.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 17:30   #8
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
pazite ovo: http://www.hrt.hr/vijesti/HRT0004.html !

carinici strajkaju! i to tako da sve pregledavaju! dajte im ljudi jos novaca da nebi morali sve pregledavat, tak da manje rade za vecu placu. pitam se oce li im sad u oci upast i koji sleper cigareta ili alkohola?

a kaj se ovih na posti tice, ti valjda "strajkaju" otkad su se zaposlili, jer nijedan paket nisam dobio da nije prolazio carinu. (ne racunam pisma, to im se valjda zalomi tu i tamo)
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 18:40   #9
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Ma to ti je kod nas normalno. Kod mene u kvartu na svakom uglu vidiš bakicu s cvjećem. S deset metara ti je sve normalno no kad se približiš skužiš da bakica prodaje i šteke cigareta s bosanskom markicom, ko zna možda u skoro vrijeme počnu dilat i vutru.
Učinkovitost naše carine se može vidit na svakom placu, a još bi da im se plače povečavaju.
Stoka bezvrjedna, koda nema dosta ljudi na burzi da ih zamjene.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 19:17   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Moje zadnje funfun iskustvo je to kaj mi zele naplatiti carinu na CD i neke promo materijale od Matroxa vezane uz Parheliu... i sad se svadjam i tak, i mislim da cu im reci da posalju nazad. Jer oni bi RACUN od toga (kao sto je Pajo rekao - nemres ti nesto dobit besplatno, za sve mora postojati racun, pa makar i PROSPEKTI)...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2002., 00:45   #11
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja sam isto dobio jednu karticu i pisalo je gore sample only ali su me tjedan dana mucili tri put sam dolazio jer nisam imao racun. a ne mozes im objasnit da se to vani racuna kao vrijednost 1$.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2002., 07:10   #12
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Bono
Ja sam isto dobio jednu karticu i pisalo je gore sample only ali su me tjedan dana mucili tri put sam dolazio jer nisam imao racun. a ne mozes im objasnit da se to vani racuna kao vrijednost 1$.
To je tak... nemere bez racuna.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na