Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2017., 12:24   #2971
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Blatobran Pregled postova
Taj Thermaltake mi izgleda ogromno (veci od mojeg CM HAF 912 plus), nekak mi se vise svidjaju kompaktnija kucista.



Phanteks, NZXT i Thermaltake imaju tu opciju pa se to da uzet u obzir

Ima ko jos kakav prijedlog ili iskustvo s ovim gore navedenim kucistima, ili koje god od njih uzmem nemrem fulat?
moje glas ide za NZXT S340 elite, ja ga imam i predivno kuciste s odlicnom kvalitetom
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 12:26   #2972
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Imaš fractal define C (mini i midi verziju), veoma kompaktna tj. dobro iskorišten prostor. Baci oko na koji review
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 12:35   #2973
Blatobran
Premium
Moj komp
 
Blatobran's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagorje / Texas
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Imaš fractal define C (mini i midi verziju), veoma kompaktna tj. dobro iskorišten prostor. Baci oko na koji review
Ovo izgleda dobro, budem bacil oko i mislil sam na midi towere koji imaju dobro iskoristen prostor, nekak mi ljepse izgleda kuciste nego kad mi je pol kucista prazno
__________________
boom
Blatobran je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 12:54   #2974
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da mu C stoji za compact
Na tom kućištu su doktorirali iskorištavanje prostora, da je malo, a da stane sve za entuzijaste (čak i vodena, dugačke gpu)

OC3D na youtube ga je detaljno navlačio, ali imaš i masu pisanih recenzija od strane vrhunskih portala
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 13:37   #2975
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Blatobran Pregled postova
Taj Thermaltake mi izgleda ogromno (veci od mojeg CM HAF 912 plus), nekak mi se vise svidjaju kompaktnija kucista.



Phanteks, NZXT i Thermaltake imaju tu opciju pa se to da uzet u obzir

Ima ko jos kakav prijedlog ili iskustvo s ovim gore navedenim kucistima, ili koje god od njih uzmem nemrem fulat?
Ja imam iskustvo sa F31 TG
Moj setup
u tisini i provjetrenosti mu nema ravna mid towera u cijeni
meni je presudilo hladenje i 140mm ventovi naspram elita


Tako da ak ti je f31 prevelik uzmi elite i ne razmisljaj previse
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2017., 16:25   #2976
Blatobran
Premium
Moj komp
 
Blatobran's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagorje / Texas
Postovi: 64
hvala svima na preporukama, sad imam jos tjedan dana za razmislit dok ne dodje ryzen 5
__________________
boom
Blatobran je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 21:38   #2977
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 11:10   #2978
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Vidim da spominjete Fractal Define C, imam to kućište i stvarno sam oduševljen. Bez teksta sam jednostavno. Stavio sam nekoliko slika ovdje, pa tko nije vidio može vidjet kako to izgleda kad se posloži.
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 17:24   #2979
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Vidim da spominjete Fractal Define C, imam to kućište i stvarno sam oduševljen. Bez teksta sam jednostavno. Stavio sam nekoliko slika ovdje, pa tko nije vidio može vidjet kako to izgleda kad se posloži.
Ti ne dosadi cupat panel da se dode do filtera?


P.s. Ne znam sto fractal ceka sa tempered glassom dok im drugi otimaju trziste

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:23   #2980
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Mana svih ovih kučišta je po meni nedovoljno tvorničko hlađenje.
Support za ventove je odličan,ali niti jedno ne dolazi sa više od dva 120mm venta.Što je loše.Još je gora varijanta na nzxtu gdje nemaš naprijed niti jedan.
Sada ako hoćeš upgreadat hlađenje,a zna se koliko košta jedan kvalitetan ventilator,recimo 140mm,onda to znatno poskupljuje cijelu stvar.
Tu je tata bio fd arc midi ili mini,koji su imali odlično tvorničko hlađenje .Dva 140mm naprijed,jedan otraga i jedan gore.
Sve su ovo prelijepa kučišta,i ne možeš fulati niti sa jednim od njih.Ali ,brate,Ako imaš 8350,i ako ga hoćeš ohladiti kako se spada,onda ti treba još bar 200kn za ventilatore.

Ps:
Sada će getriba uskočiti,kako f31 ima 140mm!
Ima,ali je drukčiji dizajnom.Rađe bi da ima ovo skladište za napajanje i hardove.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 05.04.2017. u 18:32.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:29   #2981
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Mana svih ovih kučišta je po meni nedovoljno tvorničko hlađenje.
Support za ventove je odličan,ali niti jedno ne dolazi sa više od dva 120mm venta.Što je loše.Još je gora varijanta na nzxtu gdje nemaš naprijed niti jedan.
Sada ako hoćeš upgreadat hlađenje,a zna se koliko košta jedan kvalitetan ventilator,recimo 140mm,onda to znatno poskupljuje cijelu stvar.
Tu je tata bio fd arc midi ili mini,koji su imali odlično tvorničko hlađenje .Dva 140mm naprijed,jedan otraga i jedan gore.
Sve su ovo prelijepa kučišta,i ne možeš fulati niti sa jednim od njih.Ali ,brate,Ako imaš 8350,i ako ga hoćeš ohladiti kako se spada,onda ti treba još bar 200kn za ventilatore.
pa zar dva venta nisu dovoljna serijski, pa ih ti rasporedi kako hoces, a za bilo koji procesor koji nije "K" i ne treba ti nikakav air flow skoro sa bilo kojim cpu kulerom.

btw. ona dva serijska fana od NZXT S340 elite, dobis dva 120mm venta, slobodno mogu reć da su to izuzetno kvalitetni ventovi, izrazito tihi, čak bi se usudio reć malko tisi od noctua reduxa, na istim okretajima
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:40   #2982
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pa zar dva venta nisu dovoljna serijski, pa ih ti rasporedi kako hoces, a za bilo koji procesor koji nije "K" i ne treba ti nikakav air flow skoro sa bilo kojim cpu kulerom.

btw. ona dva serijska fana od NZXT S340 elite, dobis dva 120mm venta, slobodno mogu reć da su to izuzetno kvalitetni ventovi, izrazito tihi, čak bi se usudio reć malko tisi od noctua reduxa, na istim okretajima
Pa i jesu i nisu!
Ja volim da ih imam bar dva naprijed,jedan otraga,i jedan na vrhu da mi baca zrak van jer mi je Thor orijentiran tako da baca zrak prema gore.Jeb,mount je jedino tako moguć kod njega.Naprijed je bolje imati dva,pogotovo ako je kučište malo više,kod manjih je dovoljan jedan.Recimo,sada na antecu 900 su tvornički dva naprijed,jedan otraga i big boy gore.Tako da je to turbo hlađenje.
Mana mi je anteca što je malo outdated.Nema prednji usb 3.0,cable managment je nepostojeći,a i ono staklo mi se ne sviđa.
Slažem se da nzxt ima vrhunske ventove,i elite je zvijer od kučišta.Mada se meni osobno više sviđa ovaj phantex sa ovom crvenom kabinom za napajanje.
Ma nešto od tih sigurno bude.Slatke su mi to brige!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:40   #2983
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Bolje da uz kucista ni ne dolaze ventovi jer cesto trpaju šrot i jos bi vise poskupili overall cijenu.

npr na F31 tg dobijes dva 140mm venta , jedan blue led ring koji je odlicne kvalitete dok je drugi tak-tak i zamjenjen arcticom
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:47   #2984
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Bolje da uz kucista ni ne dolaze ventovi jer cesto trpaju šrot i jos bi vise poskupili overall cijenu.

npr na F31 tg dobijes dva 140mm venta , jedan blue led ring koji je odlicne kvalitete dok je drugi tak-tak i zamjenjen arcticom
Dobro sad.Thermaltake nije nikada bio poznat po kvalitetnim ventilatorima.Ne možeš uspoređivat fractalove i nzxt sa njima.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:54   #2985
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Kad biram kuciste gledam koje najvise nudi za najmanje para , ne igra mi ulogu koje ventove dobijem.

Kolko bi kosto fractal da daje sve ventove , a iovak je preskup.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:02   #