Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2013., 21:57   #1381
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne, to je dostava, slanje paketa, prilikom placanja pouzecem, dostavna sluzba naplacuje slanje /transfer novaca ponovo na adresu/racun trgovca.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 21:58   #1382
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
nino to važi za privatne osobe ne firme kao što je adm... nikada nisam ništa više platio nego što je to pisalo na računu
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 21:59   #1383
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
nino to važi za privatne osobe ne firme kao što je adm... nikada nisam ništa više platio nego što je to pisalo na računu
Ni ja...
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 08:12   #1384
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
jeste uzimali pouzecem robu? ja sam samo rekao da provjeri da nebi bilo nekih losih iznenadenja. Jer cuj preko 2000kn 2% nije malo 20kn nije za bacit jos dodas 5 i ides na cevape A transakcija love u banci preko net bankarstva u mojoj banci 2kn mislim da mi je isplativije tako....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 08:13   #1385
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Uzeo sam vise racunala pouzecem iz ADM-a i uvijek sam platio dostavi koliko je pisalo na racunu od ADM-a, nista vise... Naravno ako je preko 2000 kuna
Alister je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 08:15   #1386
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Onda to ide na njihov teret stvar rjesena samo sam rekao da provjeri kako što da se ne bi iznenadio.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 08:20   #1387
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa nije li logično? Besplatna dostava...

narucis 100 000kn pouzecem, dostava je besplatna, šta bi sada ja trebao to pri preuzimanju platiti 2000kn više?

Nema dodatnih troškova, nema 15god otkada ja poslujem i primam pakete...i kao što sam rekao to važi samo za privatne osobe (npr ja šaljem tebi pouzečem)

I ovako overseas vrti te pare od trgovine Ono ti preuzmeš, trgovina dobiva tek za 7-10dana na račun tu lovu...Znaš šta ja napravim za 10dana sa tima parama?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 10:22   #1388
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Imam problem s latopom, kontaktirao sam ADM i ocito mora na servis.
E sad, dali onih 7 dana kad mogu dobit novi ide od:
-pisanja racuna(prosli petak) ili
-primitka paketa (ponedinik)??????
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 12:17   #1389
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
od dan kada si primio...al mislim da moraš imati neki "dokaz" kada je paket zaprimljen

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 26.10.2013. u 12:28.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 12:39   #1390
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
a koji "dokaz", jedva potpis Overseas Express pita.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 19:36   #1391
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ma imaš tracking broj što si dobio za overseas, tamo se vidi kada je primljen paket...ukucaj to na web od overseasa i uslikaj te isprintaj i eto ti dokaza :=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 19:56   #1392
Hawk-55555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Metković
Postovi: 145
ja sam imao isti problem kao i ti (bilo je unutar 7 dana), nazvao sam adm servis i oni su rekli da ima ga posaljem o njihovu trošku, ali su mi odobrili laptop tek kad je asus servis odobrio
Hawk-55555 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 10:40   #1393
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Rjeseno sve poslan mi je novi laptop, hvala za tracking broj. Uopce mi nije to palo na pamet.
Sad jos jedno pitanje na koje je vjerovatno odgovoreno milijun puta, ali google mi lose radi ujutro
Sada ide nova garancija od dana zamjene za novi laptop??

Edit:
Sto se mene tice za AMD servis ocjena : 5/5

Zadnje izmijenjeno od: tpm4. 05.11.2013. u 19:52.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 10:41   #1394
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Rjeseno sve poslan mi je novi laptop, hvala za tracking broj. Uopce mi nije to palo na pamet.
Sad jos jedno pitanje na koje je vjerovatno odgovoreno milijun puta, ali google mi lose radi ujutro
Sada ide nova garancija od dana zamjene za novi laptop??
Tako je, novi uredaj = novo jamstvo.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2013., 00:06   #1395
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Hawk-55555 Pregled postova
ja sam imao isti problem kao i ti (bilo je unutar 7 dana), nazvao sam adm servis i oni su rekli da ima ga posaljem o njihovu trošku, ali su mi odobrili laptop tek kad je asus servis odobrio
Ja sam sad slao hard disk na reklamaciju i rekli su da posaljem na svoj trosak. Mislim to mi je i logicno ako ja saljem nekome. Ali zasto bi ti dobio badava a ja morao platiti?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 16:26   #1396
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo dosao hard disk. Nakon 5 dana. Dali mi novi slicni, mozda je i bolji. Velicina mu je ista.
No platio sam sve skupa oko 80 kuna troskove. 50 kuna kada sam slao njima i 30 kuna kada su oni meni slali. A vidim da neki tu kazu da su to trebali oni platiti. Pa bih molio da mi netko posalje taj pravilnik i zakon pa da vidim.

Isto tako Harddisk je dosao samo upakiran i izgleda da je nov, onak na oko. No nisam dobio racun niti jamstveni list niti nista. A pricali smo samo preko emaila. Ja rekao da otisla garancija, oni rekli posalji racun i harddisk, ja poslao i oni meni sad poslali ovo natrag.

Pa sad mene zanima jel to neka garancija ili taj hardddisk sad nema garanciju?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 16:54   #1397
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo dosao hard disk. Nakon 5 dana. Dali mi novi slicni, mozda je i bolji. Velicina mu je ista.
No platio sam sve skupa oko 80 kuna troskove. 50 kuna kada sam slao njima i 30 kuna kada su oni meni slali. A vidim da neki tu kazu da su to trebali oni platiti. Pa bih molio da mi netko posalje taj pravilnik i zakon pa da vidim.

Isto tako Harddisk je dosao samo upakiran i izgleda da je nov, onak na oko. No nisam dobio racun niti jamstveni list niti nista. A pricali smo samo preko emaila. Ja rekao da otisla garancija, oni rekli posalji racun i harddisk, ja poslao i oni meni sad poslali ovo natrag.

Pa sad mene zanima jel to neka garancija ili taj hardddisk sad nema garanciju?
Trebaš dobiti novo pisano jamstvo.
Za troškove vidi ZOO, članak 427.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 16:58   #1398
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja u takvim slučajima također (za ubuduće) kakav god bio proces vraćanja zadržim račun, a njima kopiju dotičnog i nema preuzimanja bez nekog papira potvrde sa datumom. Kako lijepo dobiješ (kada proces prođe kako spada) kod garancije za mob. Opis kvara, datum, sve...
  Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 18:45   #1399
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobro i sta da sad radim?

Nisam dobio pisano jamstvo nisam dobio ni racun, nisam dobio nista, samo hard disk zapakiran u kutiji od maticne.

I jos sam po zakonu platio troskove slanja njima i njihovo slanje meni.

Pa eto mene sad zanima sta da radim?
Dali da se javim njima i pitam ih za njihove prekrsaje i zasto krse zakon ili da odmah prijavim drzavnom inspektoratu ili postoji bas odjel za ovaj kriminal?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 18:48   #1400
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znači, nemaš dokaz da si kupio išta od njih, nemaš račun, nemaš papir od ovoga. Možeš onda na žalost ležerno prijaviti i da je politički vrh HR korumpiran sa toliko dokaza.
  Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 18:59   #1401
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nisam ja kupio harddisk, harddisk je poslan njima na reklamaciju nakon 2 i pol godine. Poslao sam im racun, kopiju racuna onog kojeg su oni meni poslali. Al su mi sad natrag poslali drugi harddisk jer onaj koji sam ja imao valjda nemaju. No nisam dobio ni racun ni jamstveni list ni nesto sto bi mi bilo kao garancija. Racun nemogu dobiti kada je to garancija pa robu nisam platio.

Meni se cini da oni rade na crno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:11   #1402
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa gdje ti je dokaz da si uopće kupio disk od njih, kažeš da nemaš.
  Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:41   #1403
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Poslao sam im racun, kopiju racuna onog kojeg su oni meni poslali.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa gdje ti je dokaz da si uopće kupio disk od njih, kažeš da nemaš.
Vidi gore, valjda je to.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:45   #1404
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ako ti ADM nije uz novi HDD poslao nikakvu dokumentaciju onda se valjda trebaš prvo obratiti njima, a ne ovdje na forumu ispitivat, možda su ljudi jednostavno zaboravili.
Pošalji im mejl ili ih nazovi i vidi u čemu je stvar i zašto sa novim diskom nije došao jamstveni list.

Lako moguće da ni ne treba nego se po serijskom broju vidi do kada mu vrijedi garancija i servis uredno priznaje takav disk, ali to neka ADM objasni.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:50   #1405
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nisam ja kupio harddisk, harddisk je poslan njima na reklamaciju nakon 2 i pol godine. Poslao sam im racun, kopiju racuna onog kojeg su oni meni poslali. Al su mi sad natrag poslali drugi harddisk jer onaj koji sam ja imao valjda nemaju. No nisam dobio ni racun ni jamstveni list ni nesto sto bi mi bilo kao garancija. Racun nemogu dobiti kada je to garancija pa robu nisam platio.

Meni se cini da oni rade na crno.
Nema tu baš rada "na crno", samo su ili šlampavi ili bi malo muljali.

Pošalji upit - gdje su papiri i novo jamstvo. Ako ne odgovore ili ne odgovore pozitivno, pošalješ preporučeno prema onome što smo već pisali u threadu o garancijama. Nakon toga ide DI.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:52   #1406
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, javit cu se njima naravno, ali javljam se ovdje prije da znadem kako stoje stvari. Jos nisam imao situacije s garancijom pa neznam dali se dobije jamstvo na novu stvar ili ne i kako to funkcionira?

Jeste vi sigurni da sam ja sad odbio novih 2 ili 3 godine jamstva? Odnosno da bih to trebao dobiti? Jer mi to zvuci malo preljepo da bi bilo istinito...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:54   #1407
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, javit cu se njima naravno, ali javljam se ovdje prije da znadem kako stoje stvari. Jos nisam imao situacije s garancijom pa neznam dali se dobije jamstvo na novu stvar ili ne i kako to funkcionira?

Jeste vi sigurni da sam ja sad odbio novih 2 ili 3 godine jamstva? Odnosno da bih to trebao dobiti? Jer mi to zvuci malo preljepo da bi bilo istinito...
Da, dobiješ novo jamstvo, zakon je jasan.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 20:06   #1408
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo napisao im email pa da vidimo što će reći. Budem tu updejtao kako sam prošao. Pitao sma ih za troskove slanja i poslao im onaj link od zakon.hr.

Ali svejedno, što god bude, pa nemogu oni ne znat zakon? Dali su oni napravili prekršaj ako neznaju zakon, zar nije njihova dužnost da znaju zakon? A naša da prekršitelje prijavimo bez obzira na sve?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 20:09   #1409
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo napisao im email pa da vidimo što će reći. Budem tu updejtao kako sam prošao. Pitao sma ih za troskove slanja i poslao im onaj link od zakon.hr.

Ali svejedno, što god bude, pa nemogu oni ne znat zakon? Dali su oni napravili prekršaj ako neznaju zakon, zar nije njihova dužnost da znaju zakon? A naša da prekršitelje prijavimo bez obzira na sve?
Prekršaj je učinjen bez obzira znali zakon ili ne, kao što i jako sumnjam da ne poznaju te članke zakona.
Problem je u dodatnim troškovima koji današnjim dealerima hardvera jako teško padaju. Na tom tvom disku oni su na velikom gubitku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 20:14   #1410
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, jako zanimljivo. A znaci zakon se ne provodi? Znaci ja ako ih prijavim to nitko nece provjeriti? A sto je sa onim pricama da sve mora biti cakum pakum i da Linic ima drakonske kazne od 100 000kn pa na vise. Ako je to istina onda ja mislim da ako plate troskove po zakonu oni nisu na velikom gubitku, oni mogu biti na velikom gubitku ako ne poznaju ili ako krse zakon.

I kako je to da se oni kockaju s tim? Zbog 80 kuna riskiraju kaznu od 100 000+ kuna. Ajde da je kazna 300 kuna ili 500 jos se mogu kockati, ali ovako, to im nije bas pametno...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na