Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2021., 21:20   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
laptop za curu - pitanje, preporuke, nedoumice

POzdrav svima

tražim laptop za curu - znači, internet, face, youtube, tu i tamo office.
Mora biti (barem) full hd, da je manji od 17" (15 mi je gornja granica) - koristi ga u krilu, pa hoću da je lagan i tanak. Također, mora ipak bit u stanju terat, recimo, 20 chrome tabova, ne zanimaju me N i celeron otpadci. 8 giga rama, ispod fakat nema smisla.
Naravno, nešto rabljeno, nema smisla kupovat novo za surfanje u dnevnom.

Eh sad: meni je za oko zapeo neki stariji macbook air 13, sa 8 gigi se mogu naći po 3000kn, i to mi je malko puno.
Koje su mi alternative? Neki ultrabook?

ne znam kaj da radim, ovaj celeronček kojeg ima se već guši...

hvala unaprijed

edit: eh da, zašto mac? prvo, ženije potpuno svejedno gdje vrti chrome. drugo, nekak imam filing da je macos teže ujebat nego windowse. treće... isuse taj touchpad....
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 19.11.2021. u 22:06.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 22:39   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Nedaj se navuć, mora biti lijep. To je glavni uvijet.
Ako joj uzmeš neki koji ona nije odlučila i nije joj lijep, bit ces kriv za svaku sitnicu koja na njemu ne valja. Žensko je to. Daj njoj da bira, ako je baš kritično odabrala, nježno je odvrati i usmjeri u pravom smijeru.

Što se tiče macova, nisu ni oni baš kvalitetni ko što bi se mogao navest, radio sam sa 3 komada, 1 air 2013 mislim, crkao skroz van garancije nakon 3 godine. Pro 2015, recall baterije(free) i crkli mu usb portovi, i jedan 2019 il 2020(onaj sa touchekranom na tipkovnici) crkla mu matična u garanciji. Nisu se niti pretjerano koristili, par sati mjesecno. A njihovi kvarovi... ako gledaš laptop za 3000kn, nemaš za popravak van garancije
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2021., 22:58   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
laptop za curu - pitanje, preporuke, nedoumice

U zadnjih deset godina, mislim da nema Macbooka koji nije imao neku vrstu recalla.
Dosta ih je bilo riješeno besplatno unutar garancije, ali neke Apple nije priznao (mislim da probleme s krepavanjem ekrana).
S obzirom da ih mahom i kupuje ekipa koja nije klase entuzijast, ti recalli im prođu ispod radara i rabljeni često budu s problemima koji se mogu, ali i ne moraju manifestirati.

Ako tražiš Macbook, pazi da ima bar malo garancije, pa da eventualne probleme možeš riješiti.

Moja je imala gotovo iste zahtjeve, ali nije htjela Macbook. Uzela je za iste novce Huawei Matebook i prezadovoljna je. Godinu dana je navršio nedavno i stvarno je vrhunski složen laptop. Jedini problem, kao i kod Macbook Aira…ili se prebacuješ kompletno na USB-C ili nosiš USB-C adapter okolo sa sobom (Huawei daje zgodan adapter u paketu).
Mogu ga samo preporučiti. Djeluje bolje i kvalitetnije složen od Applea (imao sam paralelno 2019 MB Air)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 23:15   #4
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Imaš na tržnici jedan thinkpad, mislim da traži 2500kn.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 23:30   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Huawei Matebook sa Ryzenom je tako lijepi stroj, jednostavno predivan.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na