Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2021., 20:11   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
fizički mp3 player u 2021/2022

koristi li netko još prave mp3 playere, fizičke uređaje, a ne mobitel?

postoji li na našem tržištu još tih stvarčica za kupiti? a da ne ulaze u neke audiofilske spike i izdrkavanja sa flac i sličnim uber formatima?



nedavno sam u ladici iskopao svoj stari mp3 MSI iz, mislim, 2004, sa 128mb i jbt radi. zadnji put je bio u funkciji 2007 kad sam prešao na nokiu n73 sa 2gb sd karticom i daljinskim za mp3 player koji je imao klasičan 3.5mm audio izlaz. nažalost to više ne radi jer je baterija mrtva a daljinac ima razbijen kabel koji ide u mobitel. a i neznam dal je uopće mini-sd još unutra niti kako da danas nešto snimim na minisd karticu koju nemam kamo uštekat.



obzirom da u zadnje vrijeme opet slušam muziku na slušalice (osobito navečer i pred spavanje) mislio sam si opet uzeti nešto aktualnije sa integriranom baterijom ali da to i dalje bude mp3 player bez ekrana u boji i taća. klasičan starinski mp3 sa monokromatskim ekranom i backlightom i osnovnim komandama za šetanje po folderima ali integriranom punjivom baterijom. postoji li tako nešto? ono, da ima micro-usb ili usb-c konektor i da može svirat dok se puni.



svijet medija ima nekakav sony mp3 player ali 500kn nisam u životu dao za mp3 player pa neću ni danas.


koristio bih nokiu n85 ali ne mogu nać bateriju. za tu nokiju imam i remote sa svim komandama, a i sam telefon ima fizičke komande na sebi za mp3.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 20:33   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ja sam koristio neke kineze i to je jad jadni, bolje u tišini sjediti

Razmišljao sam i o ovakvoj nekakvoj opciji
https://www.instructables.com/DIY-AWESOME-MP3-Player/
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2021., 20:43   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
hell no , prije ću ić kazete snimat.

ne bih se mučio s ovime da imam discman koji čita mp3, al nemam, čita samo obične cd-e.



a walkman, iako radi , guta duračelke kao da smo u 90ima. a i autorevers ga jebe. ako moderni klinci uopće znaju šta je autorevers.


na kraju ću možda naručiti bateriju za nokiju.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 20:55   #4
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Imaš na njuškalu kineskih Shuffle kopija za 50 -100 kn, nekorištenih
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 21:57   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Potrazi Sony mp3 player. Meni najbolji player kojeg sam imao te najbolji zvuk kojeg sam probao kod klasičnih mp3 playera.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:53   #6
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
ja još imam neki kineski "smartbox" mp3



i kineski Z-cyber mp4 player.



ovaj smartbox uredno radi ima mali OLED ekran, i utor za SD card. sve u svemu prije 15tak godina dobro mi je došao dok sam se vozio biciklom.
sam mi to nije praktično, sve ide preko streaminga i mobitel aplikacije.

ovaj mp4 player ima utor za SC card ali i vanjski kompozitni ulaz pa sam mogao snimiti neki video sa videokazete ili DVDa i sl u mp4 format neke manje reze

al i danas ima skupih mp3/FLAC/hi-res portabilnih playera, nije to zastarljelo...ako mogu izdavat LP zašto se nebi moglo i ovo koristit

https://www.amazon.com/ONKYO-Hi-Res-.../dp/B01M0XN4KI

https://www.astellnkern.com/eng/cont...oduct_grid.asp
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 23:03   #7
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Mene je prošle godine uhvatila želja za tim pa sam uzeo ovaj (imao sam kod za popust):

https://shop.westerndigital.com/en-i...MX28-016G-G46K

Na kraju sam ga koristio možda svega 10 puta. Razmišljam da ga sad opet aktiviram za neke audio knjige.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 00:13   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Potraži negdje Amazfit Pace, ako ti odgovara bluetooth i cca 2,5 GB memorije, sad su već parsto kuna.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 09:08   #9
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Ja kad ulovim po aukcijama i oglasima jedtino kupujem starije iPode (3-5gen), modam im firmware u RockBox (tako da imaju i podršku za FLAC), zamijenim bateriju s nekom iz mobitela, umjesto hard diska ubacim CF karticu i imam player s kojim se malo koji može mjeriti jer su ti stari iPodi imali vrhunske DACove. Isto vrijedi i za iAudio ili iRiver, ali ih je teže naći. I da, iPod može vrtiti Doom

Da uzimam novi player uzeo bih one Sonyeve walkmane, cca 2500kn je cijena za neki normalni, oni jači idu i po 10x toliko, ali te bih preskočio.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 17:25   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Potraži negdje Amazfit Pace, ako ti odgovara bluetooth i cca 2,5 GB memorije, sad su već parsto kuna.
poanta je na fizičkom uređaju sa fizičkim botunima, da na slijepo u mraku mogu tuckat po njemu. tako da - ne. zadovoljio bih se i sa mp3 discmanom ali nemam ga, a nisu baš ni dolazili sa usb konektorom za punjenje.


Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ja kad ulovim po aukcijama i oglasima jedtino kupujem starije iPode (3-5gen), modam im firmware u RockBox (tako da imaju i podršku za FLAC), zamijenim bateriju s nekom iz mobitela, umjesto hard diska ubacim CF karticu i imam player s kojim se malo koji može mjeriti jer su ti stari iPodi imali vrhunske DACove. Isto vrijedi i za iAudio ili iRiver, ali ih je teže naći. I da, iPod može vrtiti Doom

Da uzimam novi player uzeo bih one Sonyeve walkmane, cca 2500kn je cijena za neki normalni, oni jači idu i po 10x toliko, ali te bih preskočio.
u životu nisam dao više od 400kn za neki player i ni neću. jedino šta je koštalo više je discman davne 2001. godine. čak i prvi mp3 je bio oko 350kn.
2500kn za dedicated štagod koje pušta mp3ce je suludo.

bit će baterija za n85 jer je čini se to nešto najbliže onome šta tražim. napravit par playlisti i šibat po njima umjesto po folderima. zvuk s tog telefona je fantastičan, ima daljinski, ima fizičke komande koje rade i sa ugašenim i zaključanim ekranom, jedino nema bateriju.

jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2021., 18:04   #11
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Sony walkmen mobiteli su imali bolji zvuk od vecine mp3 playera + osjetno bolju bateriju, imas ih na njuski desetak.

Jos uvijek cuvam svoju divu u original kutiji
https://cdn.alzashop.com/Foto/f5/JV/JV114a.jpg

Bila je među prvim mp3 playerima i koštala je ohoho više od 350kn
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 18:58   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
ne spadam u kategoriju onih kojima kvaliteta zvuka na nečem prenosnom mora bit bolja od master snimke... glavne slušalice su mi xiaomi basic od 50kn, uzeo 2 para jer mi je zvuk odličan na njima.
nokije iz N serije su imale iznadprosječno i dobar i glasan zvuk. to sam otkrio na n73 music. n85 zadovoljava sve kriterije kvalitete zvuka. tu je i neki basic equalizer , sasvim dovoljno za moje potrebe.

MSI sa početka priče je imao jako dobro riješene kontrole (veliki play botun, i onda kotačić za napred nazad, premotavanje i pritisak unutra za OK + poseban folder botun kojim se prebacivalo foldere pa upravljalo folderima sa tim istim kotačićem).
+ mic + line in i snimanje u wav formatu šta je bilo super za snimanje predavanja u eri kad su mobiteli snimali u onaj 8kbps usrani format.
da ima 1GB memorije i integriranu bateriju bio bi genijalan. ovako je zaboravljen već 13-14 godina.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na