Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2020., 21:58   #61
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Cijene su im jako skupe, koliko vidim to većinom provlači opatijski 3t cabel.
Najam od 120+kn/mj za jednog korisnika koju traže od operatera jest previsok a paketi i brzine su mizerni. Uz to još "provlačenje do stana ili kuće 750kn".
Paketi im imaju 100/20Mbps i koštaju oko 180kn (najjeftinije, samo net), dok Fenice nema ni web stranice s točnom ponudom i tv programima (a sigurno nema SK), Terrakom nema SK i tv kanali su nula.

Ja na HFC A1 imam neograničene pozive, 70/10Mbps, tv sa SK 1 i 3kanalima, prva godina 89kn, druga 219kn, 15kn dodatni tv.
Ili t-com 209kn max3 paket tj 219kn s Turbo 50.

S druge strane, ova 3t cabel tj RUNE niti nudi nešto jeftinije niti brže. Da budu konkuretni, trebali bi u osnovnim paketima nuditi 200Mbps pa bi već izgledalo sve bolje.
Ja bi bio ljut da u mojoj ulici izgrade svoju mrežu jer bi mi to garantiralo skupe usluge a nitko drugi ne bi mogao ponuditi optiku.

EDIT https://www.ruralnetwork.eu/hr/kako-...a-dostupnosti/

Sada gledam provjeru dostupnosti, kako oni imaju i one web kamere po Rijeci u ulicama gdje su im kamere tipa Liburnijska, Osječka itd piše "trenutno nije u planu ali želite li poslati poruku" dok ako se recimo odabere "Rastočine" piše samo da nema i nije u planu
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 22.08.2020. u 22:06.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:08   #62
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ispadate smiješni! Pa jeste li pogledali dobro što nude Fibernet i Terrakom ? Tv nula bodova bar što se tiče opisa na njihovim stranicama. Zašto da uvodim optiku i imam brzinu 100 mogu i ostati na 20 koliko imam za sada. Ako ne ugovore sa HT i A1 slabe koristi ćemo imati od FIBERNETA I TERRAKOMA ako ne poboljšaju ponudu. To je moje mišljenje slagali se Vi ili ne.Lijep pozdrav
Ima nas koji nismo upalili TV zadnjih par godina jer sve imamo na Netu, a kao prvo Fibernet nema još ni svoju webstranicu još uvijek što znači da još ni mi neznamo koje će programe imati. Terrakom nikako nije opcija jer za iste novce NET + TV dobivaš 100/20 a na Fibernetu 200/100 a Fibernet možeš ili nazvat pa pitat koje programe imaju ili čekat kao mi ostali da naprave webstranicu koja je u izradi. https://www.radionica.hr/portfolio_p...ernet-telekom/. Meni koji sam na 30/5 u Rijeci uzeo bi svaku moguću opciju za optiku jer nije mi ni problem toliko spora veza koliko je problem poslje 21h u nestabilnom pingu i padanju brzine svima u kvartu do 10mb ili manje. DSLAM treba proširenje i to ćekamo svi u kvartu već par mjeseci.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2020., 22:17   #63
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Koji kvart u Rijeci nema FTTC dslam HT-a?
https://www.google.com/maps/d/viewer...Y_3qD-vtd3Pl74

Svi su ga dobili.

Ovo je skupo a još 30 lipnja je ta radionica objavila vizualni identitet https://fibernet.hr/, ako im toliko treba da naprave web ili samo da naprave fejs stranicu, napišu tv programe to je u najblažu ruku neozbiljna firma.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:24   #64
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Cijene su im jako skupe, koliko vidim to većinom provlači opatijski 3t cabel.
Najam od 120+kn/mj za jednog korisnika koju traže od operatera jest previsok a paketi i brzine su mizerni. Uz to još "provlačenje do stana ili kuće 750kn".
Paketi im imaju 100/20Mbps i koštaju oko 180kn (najjeftinije, samo net), dok Fenice nema ni web stranice s točnom ponudom i tv programima (a sigurno nema SK), Terrakom nema SK i tv kanali su nula.

Ja na HFC A1 imam neograničene pozive, 70/10Mbps, tv sa SK 1 i 3kanalima, prva godina 89kn, druga 219kn, 15kn dodatni tv.
Ili t-com 209kn max3 paket tj 219kn s Turbo 50.

S druge strane, ova 3t cabel tj RUNE niti nudi nešto jeftinije niti brže. Da budu konkuretni, trebali bi u osnovnim paketima nuditi 200Mbps pa bi već izgledalo sve bolje.
Ja bi bio ljut da u mojoj ulici izgrade svoju mrežu jer bi mi to garantiralo skupe usluge a nitko drugi ne bi mogao ponuditi optiku.

EDIT https://www.ruralnetwork.eu/hr/kako-...a-dostupnosti/

Sada gledam provjeru dostupnosti, kako oni imaju i one web kamere po Rijeci u ulicama gdje su im kamere tipa Liburnijska, Osječka itd piše "trenutno nije u planu ali želite li poslati poruku" dok ako se recimo odabere "Rastočine" piše samo da nema i nije u planu

Točno tako rade samo za ruralne stvari. Kažem ti meni u Rijeci (kvart koji spada u RUNE i sljedeći mjesec se gradi centrala) mi imamo problem da nam HT nije popravio DSLAM već skoro godinu dana, poslje 21h svima nam u kvartu pada brzina i tako traje do 23h i onda sve super i tako već skoro godinu dana. Mjenjali smo kućnu instalaciju i oni su nam čak stavili nove parice da pokušaju ali sa svim pisanjem za prvi i drugostupanski prigovor i poslje HAKOMu smo dobili da oni čekaju financije za mini projekt koji su napravili za proširenje centrale zato i imamo problem samo poslje 21h.

Nama će to za 6mjeseci max (mislim na FTTH od RUNE) doći kao budali šamar, šta ti je za izdvojit 750kuna jednom u životu za njihovu optiku i odabrat nekog od 2 operatera ako znaš da nam neće optika doći ko zna koliko još godina od HT ili A1 jer smo u kvartu u Rijeci koji nema niti jednu zgradu već sve obiteljske kuće, a da neprićam npr za Rastočine ili Drenovu di će svaki operater doći i povući optiku po zgradama jer im se isplati 50x više nego kod nas.

A tek zamisli ljude koji su u selima u Primorsko-Goranskoj županiji di će im se isto napravit optika a sigurno ima mladih ljudi koji tamo moraju koristit mobilni net.

Ovo šta rade je next lvl za nas koji nemamo nikakve šanse za optikom a kad gledaš realno trebaš izdvojit 750kuna da ti provuku optiku i onda operatera.

BTW oni već 2,3 mjeseca raspravljaju sa A1 i HT da budu partneri (SOURCE : https://www.riprsten.com/cavle/super...cdl82VgcpucA4A "Rune u ovom trenutku nema ugovor s dva najjača hrvatska teleoperatera. No, razgovori su u tijeku i to bi se u budućnosti moglo promijeniti."

Ima još par ovakvih linkova di spominju da pokušavaju postat partneri sa HT i A1 ali po meni A1 imaju velike šanse jer kad sam ih nazvao rekli su da je HT tvrd orah ali A1 je oduvijek zelio ući u Rural sa svojim paketima a ovo im je dobra prilika i da se čini da će uspijeti.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:28   #65
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koji kvart u Rijeci nema FTTC dslam HT-a?
https://www.google.com/maps/d/viewer...Y_3qD-vtd3Pl74

Svi su ga dobili.

Ovo je skupo a još 30 lipnja je ta radionica objavila vizualni identitet https://fibernet.hr/, ako im toliko treba da naprave web ili samo da naprave fejs stranicu, napišu tv programe to je u najblažu ruku neozbiljna firma.
Kvart Draga skroz predkraj Rijeke prema istoku, sve sam ti napisao gore koje probleme imamo sa HT i koliko smo im pisali da su nam preko maila visoko rangirani ljudi napisali kako ćekaju financije za proširenje DSLAMa na koji smo spojeni. Ti si naučen gore di su sve same zgrade i par kuća obiteljskih i nema se takvih problema ali nama koji im nismo financijski prioritet mi smo u kurcu, kvart Sveti Kuzam isto u Rijeci je spojen na centralu u Bakru pa zamisli kakvo je njihovo stanje veze.

A ova mapa nije niti official (mada pokazuje točno 2 centrale za moj kvart) i mislim da sam je vidio na forumu postan-u još prije par godina.

Zadnje izmijenjeno od: BRLEE. 22.08.2020. u 22:34.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 10:50   #66
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 11:23   #67
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Prekjučer sam ih vidio kako povlače kablove po lovranskom zaleđu (Konjsko).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 14:20   #68
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp
Pa ovo za 3 mjeseca da se treba sklopit ugovor sa operaterom nakon šta oni uvedu ftth doma to je okej msm 3 mjeseca da se nadje ko ce mi pustat internet je po meni okej. Za penzionere iskreno me nije briga šta si ti spomenuo oni će imati ono klasično jer ni sami neznaju šta je internet a ako znaju dovoljni su im klasicni paketi od bilo kog operatera. Ovo za IPTV to se slažem makar još neznamo šta nudi fibernet od kanala. Terrakom kad sam i ja gledao nebi ga uzeo preko Fiberneta jer nema smisla a Fibernet i dalje čekam stranicu da vidim šta sve imaju detaljno. Ako uspiju dogovorit sa Iskonom ili A1 to bi bilo odlično za sve.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 06:39   #69
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Pa ovo za 3 mjeseca da se treba sklopit ugovor sa operaterom nakon šta oni uvedu ftth doma to je okej msm 3 mjeseca da se nadje ko ce mi pustat internet je po meni okej. Za penzionere iskreno me nije briga šta si ti spomenuo oni će imati ono klasično jer ni sami neznaju šta je internet a ako znaju dovoljni su im klasicni paketi od bilo kog operatera. Ovo za IPTV to se slažem makar još neznamo šta nudi fibernet od kanala. Terrakom kad sam i ja gledao nebi ga uzeo preko Fiberneta jer nema smisla a Fibernet i dalje čekam stranicu da vidim šta sve imaju detaljno. Ako uspiju dogovorit sa Iskonom ili A1 to bi bilo odlično za sve.
Dobro bi bilo da potpišu ugovor sa A1. Jeste vidili nove cijene i brzine interneta 1Gbit/s za 200 kuna to se zove brzina a ne kod Terrakoma imaš optiku i 100 brzinu kao da si na bakru. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 14:54   #70
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Pozdrav ekipa .Nadam se da mi nećete zamjeriti na direktnom pristupu �� pobliže sam upoznata sa projektom te ukoliko imate bilo kakvih upita slobodno se javite u mogućnosti sam odgovoriti na mnoštvo dilema.
Kory je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2020., 15:41   #71
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Kory Pregled postova
Pozdrav ekipa .Nadam se da mi nećete zamjeriti na direktnom pristupu �� pobliže sam upoznata sa projektom te ukoliko imate bilo kakvih upita slobodno se javite u mogućnosti sam odgovoriti na mnoštvo dilema.
Jedno pitanje koje je po meni jako bitno. Dali se pregovara s još koji telekom operaterom jer ova dva ne izgledaju previše ozbiljni. Terrakom ima jako slabu ponudu a Fibernetu treba godine da napravi pravu stranicu jer ovako ispada jako neozbiljno. A s takvom firmom treba potpisati ugovor na 2 godine dok ostali telekomi počeli su davati usluge bez ugovorne obaveze. Hvala.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 17:04   #72
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Neka se kontaktira Fenice telekom/Happytel/Fibernet da ili naprave osnovni web sa ponudom, cjenikom i tv programima ili da naprave facebook stranicu jer ništa od toga nemaju.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:45   #73
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Jedno pitanje koje je po meni jako bitno. Dali se pregovara s još koji telekom operaterom jer ova dva ne izgledaju previše ozbiljni. Terrakom ima jako slabu ponudu a Fibernetu treba godine da napravi pravu stranicu jer ovako ispada jako neozbiljno. A s takvom firmom treba potpisati ugovor na 2 godine dok ostali telekomi počeli su davati usluge bez ugovorne obaveze. Hvala.
Razumijem da postoji možda ću se krivo izraziti ali doza skepse prema ova dva operatera ali tu je definitivno Fenice telekom koji se dokazao u radu sa velikim kompanijama i poslovnim korisnicima te prema informaciji koju imam u ovoj fazi projekta više su se posvetili sadržaju pružanja usluga nego izradi web stranice.
Pregovori sa ostalim operaterima su u tijeku a tko će se pridružiti i odlučiti na suradnju još nije poznato.
Kory je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:30   #74
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Kory Pregled postova
Razumijem da postoji možda ću se krivo izraziti ali doza skepse prema ova dva operatera ali tu je definitivno Fenice telekom koji se dokazao u radu sa velikim kompanijama i poslovnim korisnicima te prema informaciji koju imam u ovoj fazi projekta više su se posvetili sadržaju pružanja usluga nego izradi web stranice.
Pregovori sa ostalim operaterima su u tijeku a tko će se pridružiti i odlučiti na suradnju još nije poznato.
U današnje doba dobra WEB stranica puno znači. Ako nemaš dobru stranicu konkurencija te pregazi. Mada u ovom slučaju ni nemaš neki izbor. Samo za informaciju HT na području Grobnika radi 3 ili 4 FTC jedan je već gotov. Ostali bi trebali biti do kraja godine funkciji. Tako ako se drugi ne potrude mnogi će ostati badave na HT. Lp

PS: Reklame prodaju usluge.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 12:40   #75
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp

Ja nemam, o takvim brzinama i cijenama mogu samo sanjati. Mi za 239kn mjesečno možemo dobit 40/10 za prvih 100GB (hibridni 4G router), nakon toga pada na 12/0.7 (upload sam bubnuo, znam da je manje od 1Mbps). I ako ne pazim/nema me doma kad grmi, najčešće skuri router pa sam najmanje dan - dva bez neta.


Nemam ništa protiv TComa, ali imam protiv odbijanja ulaganja u infrastrukturu...


Ovo što nudi RUNE je nama SF. Već se desetljećima natežemo s Tcomom da se omogući kakvo-takvo povećanje brzine. Pa tek smo pred par godina dobili više od 4Mbps downloada. Preko parice rijetko kome ide više od 12-16Mbps (ovisi koliko su blizu centrale u Veprincu).
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 13:30   #76
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Lovran i okolna mjesta su već dostupna za uključenje ,Ika Ičići ubrzo ukoliko želite kontaktirati direktno predstavnike javite u inbox pa pošaljem direktne brojeve tako se najbolje mogu dobiti ponude i informacije jer nisu svi objekti isti niti potrebe korisnika.... Svakako se slažem sa dijelom oko reklame ....
Kory je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 13:40   #77
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ja nemam, o takvim brzinama i cijenama mogu samo sanjati. Mi za 239kn mjesečno možemo dobit 40/10 za prvih 100GB (hibridni 4G router), nakon toga pada na 12/0.7 (upload sam bubnuo, znam da je manje od 1Mbps). I ako ne pazim/nema me doma kad grmi, najčešće skuri router pa sam najmanje dan - dva bez neta.


Nemam ništa protiv TComa, ali imam protiv odbijanja ulaganja u infrastrukturu...


Ovo što nudi RUNE je nama SF. Već se desetljećima natežemo s Tcomom da se omogući kakvo-takvo povećanje brzine. Pa tek smo pred par godina dobili više od 4Mbps downloada. Preko parice rijetko kome ide više od 12-16Mbps (ovisi koliko su blizu centrale u Veprincu).
Ma nema ja ništa protiv Rune dapače rade dobru stvar ali su jako slabo podržani od teleoperatera. Terrakom da ni ne spominjem. Fibernet ???? bar danas moraš imati dobru web stranicu da bi normalno poslovao. I ja sam silom prilika na HT i to sa TV + Net brzina 20/2. I odmah sam zagrizao za Rune ali kad uđeš dublje u analizu vidiš da baš i nije tako a moraš platiti i još se obavezati na 2 godine a ne znaš točno što ćeš dobiti. Sad se i A1 otvorio prema korisnicima npr. Homebox brzina do 200 promet 1TB i to sve bez ugovorne obaveze za 179 kuna.Sad kad je A1 krenuo bez ugovora krenuti će i drugi pogotovo HT. Računica vrlo jednostavna 179 net + 80 Tv ( TV dođe i jeftinije na ugovor) = 259 kuna. To je samo jedan primjer ima toga još. Fibernet 200 / tv ne znaš koji kanali + 2 g ugovora 319 kuna. Tako još jednom ponavljam Rune i optika bez dobre podrške telekom operatera nula bodova. Lijep pozdrav.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 15:57   #78
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Da bilo bi stvarno super da Fibernet dovrši web stranicu jer izgledaju kao 10x bolji odabir od terrakoma, ako uspijete dogovorit se sa A1 to bi bila top stvar za sve, mislim da bi ljudi (naravno samo mladji) uzimali vašu optiku kao ludi pogotovo kad je A1 izbacio ove nove pakete.

Kao šta sam napisao u Rijeci kod nas u kvartu da je centrala previše zatrpana pa imamo u peak satima probleme sa pingom i brzinom, a RUNE će nam doći kao budali šamar, samo bi bila top stvar da se Fibernet uozbilji sa stranicom i bilo bi super da se uspije nešto dogovorit sa A1 ili HT/Iskon.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2020., 19:42   #79
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Ukoliko se odlučite za priključak i operatera slobodno se javite u inbox pa vas povežem sa predstavnicima .Svakako bi web fiberneta trebao ubrzo biti gotov .
Kory je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:09   #80
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
A1 Slovenija već ima ugovorenu suradnju, tako da čisto sumnjam da ćemo u Hrvatistanu ostati kratkih rukava, što se tiče ponude od A1 preko RUNE infrastrukture.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 04:32   #81
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
https://imgur.com/i4ODVQz

Bacio sam random pogled sad u 4 ujutro na fibernet.hr usred serije i vidim da su dodali ovaj novi paket/brzinu. Izgleda kao da je u paintu nadodano ali šta je tu je kada dodje stranica sigurno će ljepše izgledati.

Sada samo neshvaćam dali je ovaj novi paket samo net za 250kuna ili NET+TV+TELEFON za 250kuna sa brzinom 500/250, jer ako je to se onda baš isplati!
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 11:27   #82
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
https://imgur.com/i4ODVQz
Sada samo neshvaćam dali je ovaj novi paket samo net za 250kuna ili NET+TV+TELEFON za 250kuna sa brzinom 500/250, jer ako je to se onda baš isplati!
Ove brzine to je već nešto što ozbiljno djeluje. Samo tko zna dokle će akcija trajati,jer nisam baš siguran da će na Čavlima biti gotovo do nove godine. Poslao sam im jedan email pa ćemo vidjeti što će mi odgovoriti. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 13:56   #83
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Kolega s BUG foruma poslao upit A1 vezano za pružanje njihovih usluga preko RUNE-a.

https://imgur.com/a/DUtX3hJ
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 17:32   #84
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ove brzine to je već nešto što ozbiljno djeluje. Samo tko zna dokle će akcija trajati,jer nisam baš siguran da će na Čavlima biti gotovo do nove godine. Poslao sam im jedan email pa ćemo vidjeti što će mi odgovoriti. Lp
Danas mi poslali odgovor na moje pitanje citiram.

Poštovani,

zahvaljujemo na interesu za našu uslugu.
Akcija traje do kraja rujna. Svi koji do tada podnesu zahtjev imaju akcijsku cijenu.
U prilogu je zahtjev i popis programa.
Brojimo dane do izlaska web stranice
Izdvajam pakete:
Naziv paketa Brzina Promet Cijena - mjesečno
fiber.100 100 Mbit/s, 50 Mbit/s Flat (neograničen) 209 kn
fiber.200 200 Mbit/s, 100 Mbit/s Flat (neograničen) 229 kn
fiber.500 500 Mbit/s, 250 Mbit/s Flat (neograničen) 249 kn
fiber.tel tel. linija neograničeni pozivi unutar
HR fiksne mreže
25 kn
fiber.TV 100+ programa 70 kn
Nakon 6 mjeseci HBO, HBO 2, HBO 3 Cinemax, Cinemax 2 50 kn
fiber.tel 40 neograničeni pozivi prema HR
mob, fiksnim EU, SAD, Kanade,
australije.
40 kn
Tv - ne znam ni sam što reći. Imaju discovery što je dobro. Ali imaju samo dva kanala u HD i to eurosport 1i 2. Ubrzo bi trebala biti i gotova web stranica pa će se bolje viditi. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 18:16   #85
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
brzina 500Mbps 249kn+70kn tv sa 100 kanala (daj uploadaj na pastebin ili ovdje popis)+opcionalno 25kn ili 40kn/mj telefon (sa ili bez uspostave?)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 18:42   #86
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
brzina 500Mbps 249kn+70kn tv sa 100 kanala (daj uploadaj na pastebin ili ovdje popis)+opcionalno 25kn ili 40kn/mj telefon (sa ili bez uspostave?)
Ja kad sam tu stavio da sam vidio novi paket na stranici njihovoj mislio sam da će ipak ta "akcija" od 250kuna sa brzinom od 500/250 biti toliko + TV i tele u tom paketu, ali očito je samo net 250kuna. Neznam kakva je to akcija ali okey. I dalje se nadamo da A1 to aktivira što prije, meni ovaj mjesec rade centralu pa bi bilo super kad bi mogo A1 odabrat za ligu prvaka i premier ligu jer jedino to gledam na TVu zadnjih 10 godina

A još nitko nije spomenuo tu niti na BUGu dali terrakom i fibernet imaju tipa pad u brzini poslje npr 1tb potrošenog flat neta, jer znam da par ISPova u HR imaju to ali isto tako znam da A1 i HT nema
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 19:16   #87
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
A1 tj PlanetSport ti ima samo do 2021 ligu prvaka, nakon toga se seli na Arenu i HT. Nedavno je bilo u medijima
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 19:26   #88
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
brzina 500Mbps 249kn+70kn tv sa 100 kanala (daj uploadaj na pastebin ili ovdje popis)+opcionalno 25kn ili 40kn/mj telefon (sa ili bez uspostave?)
Pokušavam staviti priloge.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 19:41   #89
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A1 tj PlanetSport ti ima samo do 2021 ligu prvaka, nakon toga se seli na Arenu i HT. Nedavno je bilo u medijima
Da sad sam se sjetio da sam čak to vidio na nekom forumu, onda još bolje realno jer je arena a ne planetsport koji je jedino A1 imao tako da super. A vidim da fibernet ima SportKlub šta je meni odlično za liga petice a bojao sam se da neće imati. Mislim da je i dalje bolja opcija A1 ali vidit ćemo bojim se onih 1tb limita pa onda nakon toga ti spuštaju brzinu
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 19:51   #90
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Dobar popis kanala, pohvalno za Fenice telekom da ima Animal Planet, Discovery i Eurosport kanale a Evo TV, A1 i HT nemaju više te kanale.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na