Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2021., 20:41   #391
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Sve jasno da.

Aha, može i u dacu biti svakako problem. Malo prozuji po hi-fi dućanima i uzmi na probu neki bolji dac pa da vidiš promjenu.
Moja preporuka za Chordov dac, Qutest. Al on je oko soma eura, možda preko budžeta
Mislim da sam najbliži da uzmem ovo kad bude na nekakvom popustu

https://sonusart.hr/marantz-nr1711-av-receiver.html

pa mogu pojačalo PM7001 koristiti za stereo ili još bolje ako se Ovaj NR-1711 pokaže ok dovoljno jakim za Bowerse CM1 s obzirom da mi je soba relativno mala ( 20 kvadrata ) onda ću prodati pojačao pa mogu dopuniti zvučnike za atmos ..

Uglavnom ovo bi mi bilo da mogu pospajati komp, mob za bežično, TV za upscale A1 govnavog prijemnika na TV jer ovaj 1711 ima upscale do 4k/120hz i e-arc itd.. Za početak uzmem nekaj jeftinije za centar i nekaj tek toliko da popuni iza pa poslje ako mi se svidi mogu kombinirati dodatno ali bi rekao da je jeben temelj za budučnost - sa soundbarom se zakopam i vidim da ima drame oko kompatibilnosti sa atmosom i mojim tv-om bez obzira kaj je Samsung na Samsung
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 11:09   #392
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
može preporuka za soundbar + SW a da ima stvarni atmos i dts x
imam Sony TV (XH90)

jel LG SN7Y dobar izbor?
Sony HT-G700 mi se sviđa al nema pravi atmos i dts x
Spikeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2021., 11:32   #393
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Kako misliš pravi atmos s jednim soundbarom?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 11:34   #394
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Tako da ima zvučnike usmjerene prema gore.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 11:59   #395
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Tako da ima zvučnike usmjerene prema gore.
tako je
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 21:58   #396
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Uzeo sam i ja onaj gore navedeni Hisense HS218 soundbar za 900kn, ja sam osobno prezadovoljan, za te novce je ja mislim tesko naci bolje.

Kod mene je preko HDMI ARC-a spojen i funkcionira fantasticno. Malo igranja sa podesavanjem zvuka i to je to.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 11:26   #397
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Pozdrav,



Molim za malu pomoć



Tražim Soundbar sa izlazom za spajanje 2 zvučnika dodatna. Renoviram stan i povukao sam 2 žice za spojiti 2 satelita. Problem je što ne znam niti kako tu opciju googlati. Ima li netko sličan soundbara za preporučiti? Entry level cijena.
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:08   #398
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
može preporuka za soundbar + SW a da ima stvarni atmos i dts x
imam Sony TV (XH90)

jel LG SN7Y dobar izbor?
Sony HT-G700 mi se sviđa al nema pravi atmos i dts x
Jesi se odlučio na kraju na ovaj LG?
I ja malo gledam da bi uzeo neki atmos soundbar, a uzeo sam TV pa mi se nedaje 5+ tisuca kn za soundbar...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:41   #399
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Jesi se odlučio na kraju na ovaj LG?
I ja malo gledam da bi uzeo neki atmos soundbar, a uzeo sam TV pa mi se nedaje 5+ tisuca kn za soundbar...
Ma nisam, odustao od svega
LG nema eARC a moj TV ima pa mi bezveze a procitao sam da i sub svako malo gubi vezu...

Mozda bolje pricekat iduci lineup od Sonya sa nasljednikom ovog budget G700 modela

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 11:57   #400
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Ima tko ovogodisnji Q900A ili Q950A soundbar da ga malo ugnjavim za iskustva?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2021., 16:12   #401
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Razmišljam da uzmem ovaj HISENSE HS218 na akciji.
Spojio bi TV putem BT, a i ostale uređaje po potrebi i ujedno komp auxom, tj. soundbar bi zamijenio postojeće Logitechove Z333 zvučnike.
E sad kolika bi bila razlika (otprilike) u zvuku naspram Z333?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 16:56   #402
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima tko ovogodisnji Q900A ili Q950A soundbar da ga malo ugnjavim za iskustva?
Imam ja, reci.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 13:38   #403
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Imam ja, reci.
Koji od ta dva?

Najvise me zanimalo kako se ponasa soundbar bez zadnjih satelita, je li uopce smisleno gledati Q900A ako bi htio dozivjeti malo netflix atmosa? Plan mi je, ako dam toliko para za soundbar, imati ga barem 5-6 godina. Nemam adekvatnog mjesta za satelite i njih ne bi uzimao. Opcionalno, ako se jednom preselim, mogu uzeti surround kit i nadostukati Q900A...

Drugo pitanje, slusanje glazbe. Presao bi sa 2.0 setupa i znam da vjerojatno necu dobiti tu razinu kvalitete, ali takodjer odustajem od hifija i svega toga. Idem u multimedia vode. Pa se nadam da soundbar ne zvuci kao neki od par soma kn, tanko i osrednje jer bi volio da bude katica za sve - filmovi i glazba. Internet kaze da je Sonos Arc+sub bolji odabir za glazbu, ali meni ne odgovara jer mi treba hdmi ulaz za Shield + cijenim taj opticki ulaz za npr Chromecast audio. Imam stari i glupi tv koji nema eARC i ne mogu ovisiti o tv-u.

Kako si zadovoljan mogucnoscu podesavanja soundbara u svom prostoru? Usporedbe radi, koristio bi ga u prostoru duzine 4-5m, s jedne strane ima 2m do zida, a s druge je kuhinja i ima jedno 4-5m. Po tvom misljenju, koliko tu dolaze do izrazaja bocni kanali i mogu li se podesiti da dodju do izrazaja?

Imao sam jos pitanja, ali sam u medjuvremenu pogledao miljon videa i na kraju stavio taj plan po strani i sad se vise ne sjecam nicega.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2021., 16:07   #404
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Q950a

1. Bez zadnjih zvucnika to nije to kao i sto sam znas.

2. Ja picim gore spotify i to kaj klinci slusaju meni zvuci sasvim okej. Filmovi su vecinom Netflix Atmos i Bray diskovi sa 4k uhd tako je zvuk predobar

3. Nisam ga previse podesavao, pustio sam auto tune da ga podesi i za sada nemam nikakvih kritika u vezi kvalitete. Sto se tice podesavanja da se stelati svaki od zvucnika, pa vjerujem da bi mogao sredit tu svoju "rupu" sa strane kuhinje.
Ja ga koristim u velikom prostoru od cca 40 kvadrata i nisam nikad isao iznad 25 volumena jer bi netko zvao policiju od susjeda, a zivim u kuci
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 19:03   #405
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
xlr

evo jos inputa ..kupio sam novi tv i dobio uz njega q800a. Prezadovoljan sam.

Imao sam prije toga 2.0, dac + rotel + b&w cm1. Kad usporedis koliko je hifi 2.0 zahtjevan za postaviti optimalno + cijena i sto na kraju dobijes. Nebih to vise nikome preporucio za siru upotrebu pored dobrih soundbarova + sub.
Prakticnije je za spojiti se sa svim zivim, filmovi bolje zvuce nego u kinu. Stvarno nemam sta reci.

Da ti malo docaram dozivljaj zvuka. U filmu glumac spusta casu na stol i ti cujes taj zvuk udarca case o stol toliko dobro i detaljno da dobijes osjecaj da je to u sobi ispred tebe.

E sad, ja imam Samsungov TV koji ima taj q symphony i space fit pa vjerojatno u drugim kombinacijama nije taj efekt. Ali opet q900 je rang iznad.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 19:33   #406
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Tnx obojici! Nisam pametan, najviše me kopka ima li smisla soundbar bez satelita za atmos. Dal uopće sam soundbar može "zaokružiti" zvučnu sliku itd... Morat ću pričekati i nekako to testirati jer mi se ne daje pare napamet. Do sad sam čuo samo one <1000kn soundbarove i to nije neka referenca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 20:13   #407
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Jel ima neki ducan u Zagrebu gdje se moze poslusat nekoliko modela soundbara?

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 21:13   #408
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
To sam se i ja isprva pitao, ali čak i da imaju izloženo, nije to prostor za slušanje soundbarova. Ako bi imali kakvu prosječnu sobu normalne visine stropa, to bi bilo idealno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 23:57   #409
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Dojmovi nakon duzeg vremena koristenja soudbara, Yamaha music cast 400. Odlican soundbar, nije atmos, ali zvuk je i dalje odlican..
Sub ne puca od snage i ne stvara tutnjavu, zvucna slika u pozadini sa subom je odlicno uklopljena, posto ima "samo" 200w, treba se malo odvrnut da soundbar "prodise" snage ima dost, pa cak i rezervne ukoliko zafali, osjecaj kino ugodjaja ne manjka..

Ovaj soundbar za filmove je odlican, za muziku malo manje, osobno, nije mi to to, jednostavno, tesko da mi moze zamjenit stereo zvucnike, mada se dobro snalazi i na podrucju muzike, ali, primarna namjena su filmovi, a sam sub tj bas koji daje je onak kak bi trebao biti. Yamaha stvarno zna slozit zvuk, a nije ni cudo, na tom polju su maheri, pa tako i kod soundbarova su nastavili tradiciju dobrog zvuka..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 09:56   #410
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Xlr pa uzmi online i vratio unutar roka od 14 dana ako ti se nece zvuk svidat.
Ali svidat ce ti se
A pogotovo je lijepo imat sobe bez ozicenja i pojacala ispod TVa.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2021., 18:03   #411
Marcusss
Premium
Moj komp
 
Marcusss's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 62
Uzeo bi nešto od ovoga pa ako može savjet...

1.Sony HT-SF200 za 800 kn,
2. LENCO SB-080BK za 700 kn,
3. SB-080BK za 600 kn,
4. Hisense HS205 za 400.

Sve novo, dva Njuškalo i dva iz trgovine. To sam čitajući forume pronašao i ne bih davao više novca. Nikakva muzika samo filmovi. Hvala
Marcusss je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 00:43   #412
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
*premješteno u temu o BT zvučnicima

http://forum.pcekspert.com/showthrea...47#post3565147
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 30.11.2021. u 13:38.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 20:29   #413
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Tražim neke pc zvučnike do 200kn, ako tko može preporučit.

Gledao sam prije pol godina neke marke, neki nedis i redragon, 124 i 160 kn,
gledam danas misleći da će bit kao akcija, kad ono sve skuplje za 40,50kn, nigdje akcija na zvučnike, bzvz.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 22:00   #414
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Pogledaj Creative Pebble, za do 200kn tesko da ces naci bolje
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 22:29   #415
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
+1 kupia san ih tu na forumu i odlicni su mali zvucnici za pc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:02   #416
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Ima tko iskustva sa Sonos zvučnicima. Kupio bih soundbar, ne treba mi sub uz njega. Uglavnom gledao sam review-ve za Sonos Beam gen2 i sviđa mi se sve viđeno. Ima ga tko možda da javi dojmove.

Ima netko možda alternativu za navedeni?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 21:28   #417
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Pogledaj Creative Pebble, za do 200kn tesko da ces naci bolje
Thnx, ovi mi se čine ko idealni, pogotovo dimenzijama, da mi ne zauzimaju puno mjesta na stolu.
Zadnjih desetak godina imam slušalice i dosta mi ih je više, makar sam po kompu rijetko jer mi je tablet 90% surfanja preuzeo.

Btw. slušalice su nekakve Phillips O'Neil iz konzuma sa crveno bijelim kockicama uzorkom i preporučam ih, ne sad zbog neznam kakvog zvuka, nego imaju nekakav plosnati kabel koji je očito fenomenalan jer još uvijek nije počeo prekidat unatoč svakodnevnoj manipulaciji, kako se to s većinom okruglih kabela događa.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 10:50   #418
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 753
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Ima tko iskustva sa Sonos zvučnicima. Kupio bih soundbar, ne treba mi sub uz njega. Uglavnom gledao sam review-ve za Sonos Beam gen2 i sviđa mi se sve viđeno. Ima ga tko možda da javi dojmove.

Ima netko možda alternativu za navedeni?
Ja imam stari play 5, novi play 5 i sonos one. Meni je odlično sve iz sonosa, jednostavnost upotrebe i multifunkcionalnost. Frend ima boseov multiroom sustav i nije zadovoljan.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2021., 16:14   #419
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
xlr

evo jos inputa ..kupio sam novi tv i dobio uz njega q800a. Prezadovoljan sam.

Imao sam prije toga 2.0, dac + rotel + b&w cm1. Kad usporedis koliko je hifi 2.0 zahtjevan za postaviti optimalno + cijena i sto na kraju dobijes. Nebih to vise nikome preporucio za siru upotrebu pored dobrih soundbarova + sub.
Prakticnije je za spojiti se sa svim zivim, filmovi bolje zvuce nego u kinu. Stvarno nemam sta reci.

Da ti malo docaram dozivljaj zvuka. U filmu glumac spusta casu na stol i ti cujes taj zvuk udarca case o stol toliko dobro i detaljno da dobijes osjecaj da je to u sobi ispred tebe.

E sad, ja imam Samsungov TV koji ima taj q symphony i space fit pa vjerojatno u drugim kombinacijama nije taj efekt. Ali opet q900 je rang iznad.


ejj pitanjce - imam i ja Samsung taj 800A i Q9FN Samsung pa me zanima da li ti netflix kad preko TV-a dirket gledaš ( preko aplikacije ) daje dolby atmos ili ti ostaje na 5.1 jer ja svog ne mogu nagovoriti a preko kompa i PLEX mi atmos uredno radi na soundbaru !?!?!

Šta se tiče 900vs 800 ja bih rekao da daje ono kaj 800 fali - širinu stage-a ( ne napred nazad nego ljevo desno od TV-a )
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2021., 20:17   #420
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Nabavio te pebbles V2, za 200kn u neutrino na tratinskoj, tam su najjeftiniji, obična verzija tj. prvi model je iirc 160, to mi se čini super cijena, u drugim dućanima su obični 200.
V2 imaju neke usb-C sheme, za jači zvuk, ne planiram sad imat disco u sobi, al reko kad se već kupuje, daj onda te. Koncipirani su očito za laptope s takvim ulazom.

Zadovoljan, jedini subjektivan minus kaj žice idu iz desnog zvučnika, a meni je komp na lijevoj strani stola, gledo sam jel bi nekak mogao reverse-at zvuk kanale u windozama, al ništa od toga čini se.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na