Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2009., 11:52   #31
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Yes!
Hvala :-)
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 01:54   #32
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nikako ne igra zamjena napajanja kod mene (naslov teme ).

dakle, postadoh vlasnik jednog ovakvog: OCZ GameXStream 700W. no, bivsi vlasnik je promjenio ventilator, i sada je unutra Antec sa onim prekidacem za tri brzine. takoder se antec spaja preko molexa izvana, i prekidac je vani, par pitanja. problematika je sto je antec na najtisem ok, na srednjem polozaju donekle trpljiv, ali na trecem polozaju (na max) je ventilator ubitacno glasan.


prvo, zna netko tocne podatke (protok ustvari samo) originalnog ventilatora u OCZu? nasao sam ovu sliku, ali nije previse pomogla: http://www.pohrani.com/f/F/te/2w3kpVal/oczfan3.jpg

drugo, ovaj OCZ ima temperaturnu regulaciju ventilatora? citao sam par reviewa, trebao bi imati po njima, ali za svaki slucaj da provjerim.

trece, preporuka ventilatora za doticnog OCZejca? noctua i sve ostalo nenabavljivo ili tesko nabavljivo mi automatski ide van izbora, plus ne dam vise od 50, maksimalno 60 kuna za ventilator. sve je to lijepo, moze on biti najtisi i najljepsi, ali to je ventilator.

osobno sam ciljao na neki od ACovih, tj jedan od:
Arctic F12 PWM
Arctic F12

spajao bi se direkt na plocu iznutra. 1350 okretaja dovoljno? i da, na PSU ce biti spojena ova konfa iz siga, osim 4670 jer je sada 9600GT. ponekad mozda i 8800Ultra, no to otom-potom.


zahvaljujem na odgovorima .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2010., 05:20   #33
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Imao sam par tih Antecovih ventova i jedino sto mogu reci - katastrofa.

Ronda, vibrira, drnda - sve valjani razlozi zasto ih vlasnici Antec kucista u pravilu zamijenjuju.

Trenutno jednog drzim u kejsu i vrlo rijetko ga palim (po potrebi - na 4V).

Sto se tice podataka za standardni Protechnic OCZ vent:



Znaci, to je 2,500 RPM (80.48 CFM) vent ... ne znam bas da bi mu gotovo dvostruko sporiji Arctic bio dostojna zamjena :/

Osobno, ispod 1600 RPM ne bi ni pomisljao ... pogotovo kada se racuna da ce regulacija na ploci smanjiti to na 5-6V.

Drugi problem je, vec spomenuto, spajanje na plocu ... znaci regulacija venta nece biti direktno ovisna o opterecenju napajanja.

Ovo ne bih ni u kojem slucaju isao spajati, vec ukoliko napajanje ima naponsku regulaciju venta unutar sebe, samo iskoristiti to i spojiti kako je i predvidjeno (2-pin IIRC).

BTW 8800 Ultra je izrazito zahtjevan potrosac, a u slucaju slabijeg venta gotovo je zajamceno povecano zagrijavanje napajanja.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 10:37   #34
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hvala, hvala .

nego, nisam se valjda izrazio kako treba, ventilator ce biti spojen na napajanje, gdje je bio stari: http://www.pohrani.com/f/1g/oE/LBMHFg9/oczfan2.jpg
jedini je problem originalnlog ovih 2500 okretaja, malo puno.......

nego, ovaj mi zapeo za oko: SCYTHE Kama Flow 2. ACov sam se nadam da ce biti dobar jer ih imam preko dvije godine u kucistu, ventilatori su genijalni (podosta pusu, skroz malo se cuju). ali jebiga, bojao sam se ovih 1350 okretaja. nista, mozda zamjenim sve ove sto imam sa ovima crno-bijelima, bas su mi fora.

nego, ok ovaj scythe?

ultra mozda bude u kucistu, i mislim da nije toliki problem sto on guta struju, vec je problem sto zagrije sve unutar kucista. usprkos tri ventilatora za propuh kucista, svejedno je napajanje podosta vruci zrak izbacivao nego sada kad je recimo 9600GT koja radi na max 55 stupnjeva. mislim ok, ne usporedujem potrosnju ove dvije nvidie, nego cisto kazem da je generirana temperatura od ultre mozda veci problem od potrosnje, s obzirom da bi ovaj OCZ trebao imati ukopane napone na loadu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 11:51   #35
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Originalno u tom OCZ - u je bio Protechnic Electric MGA12012HB-025 120mm vent, 2500rpm na 100% napona, cca 80 CFM.
Nikako naći debljinu venta, pretpostavljam 25mm.

Svakako bi vratio napajanje venta na psu jer ima regulaciju ovisno o teretu / temperaturi, logično zar ne.
Slažem se sa dh41400, predloženi Arctic F12 nije dobro rješenje, ne toliko zbog manjeg max. rpm koliko zbog manjeg protoka zraka (57 CFM).

Kao moguću zamjenu predlažem Scythe S-FLEX S-FDB 120mm Quiet FAN Model SFF21G (1,900rpm, 35.0dBA, 75.0CFM) ili Scythe SLIP STREAM 120mm FAN Model SY1225SL12H (1,600rpm, 33.0dBA, 88.11CFM).

Ovdje ima drugi predloženi i upada u buđet
Ako ožičenje / schema u psu ne koristi rpm žicu (daje trenutni rpm), možeš je izvući vani i spojit na neiskorišteni priključak za vent na mobo (spajaš samo tu jednu žicu) i tako dobit info za aplikacije koje to čitaju / prikazuju.

Nisam tražio kakvo kučište / raspored imaš, ako je u pitanju klasičan raspored (psu u vrhu) a ako nemaš dodaj vent za ispuh (obićno odmah ispod psu) pa će se vent o kojem sad prićamo brinit samo za hlađanje psu - a.

Dodatak: Kama Flow 2 ima manji protok (63.23 CFM) od "potrebnog".

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.04.2010. u 11:57.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 12:34   #36
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
o da, cini mi se da imamo pobjednika: SCYTHE Slip Stream 120mm 1600 rpm (mislim da nekad nece uhvatit link, zahtjeva registraciju?). dobrih 50 kuna, dobrih 33dBA, dobar protok 88.11CF. kad je ADM uveo uopce tolike ventilatore? istina bog, odustao sam od slaganja konfi ljudima, ali prije par mjeseci je bilo jedan-dva izbora za 120mm............ ili je blesavo napravljeno, jer bas se mora na SCYTHE ici........


nego, rebel9 je u pitanju kucista, i vec je sredena ventilacija. naprijed 120mm, bocni 120mm (ova dva pusu unutra), i ispod napajanja jedan 120mm koji tera van. sva tri su AC 12025, i kako rekoh, vise nego sam zadovoljan za ventilator koji je komad - 40,00 kuna (bio).

sto se tice spajanja zute, ona sama ide u plocu? mislim, jel mi potrebno uopce? cisto da vidim na koliko se vrti, ok, to znam, ali ima li druge svrhe? ako ventilator rikne, tako mi svejedno, valjda ce neka zastita odraditi . ali svakako hvala obojici, pogotovo za ovog scythea. jos samo moram naci zrtvu koja ce se zaletiti do ADMa, uzeti njega i jos mozda nesto, pa mi to postom spakirati...........


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dodatak: Kama Flow 2 ima manji protok (63.23 CFM) od "potrebnog".
a znam, rekoh - mozda je dovoljno . nema veze, ide 99% ovaj scythe.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 13:54   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Sad kad si naveo puste ventove sumljam da imaš slobodan FAN konektor na mobo ili si ih spajao na napajanje direkt.
Da, "žuta" ide sama na mobo, zna se funkcija / raspored pinova (spajaš na 3 - Sense), samo da znaš na koliko se vrti, nema druge svrhe.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 16:05   #38
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mogao bi se naci da spustim na 7V jedan-dva ACa, ali jako tesko. kako rekoh, nema mi nekog smisla. mozda eto da vidim u everestu na koliko se okrece pod idleom/loadom, ali meni je vazno samo da je dovoljno ohladeno i tiho .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 17:40   #39
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Samo još jedan dodatak na spomenute Slipstream ventove ... ležajevi su im poprilično kratkog vijeka (nakon 1g počnu roshtat polako).

Razlog - Sleeve Bearing ležajevi su vrlo osjetljivi na povecanu radnu temperaturu i imaju visestruko kraci MTBF od npr. FDB ili Ball Bearing primjeraka.

Znam da imaju odličan deklarirani protok, ali nisu bas namijenjeni za napajanja i heatsinkove (imam 4 Slipstreama nesto manje od 2g), sto se moze zakljuciti iz promjera onog centralnog rotor dijela.

BTW jedan prijedlog
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 17:58   #40
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
zar opet ne bi trebao biti problem protok: Air Flow: 63.23 CFM?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2010., 18:00   #41
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
kao što reče kolega dh41400
potpuno slažem za slipstreame jer meni su otišle dva komada... 50kn skoro ništa ne znače osim privremeno dok ne nađe kvalitetniji.

@Burko
Ako misliš da nečeš mjenjati dotično napajanje u skorije vrijeme nego na duže onda isplati uložiti za 120kn za S-flex. Duži peirod sata rada ima. Uzmi sa 1200rpm ili 1600rpm i miran si s tišnom ( znam da je slabiji protok ali to ti ovisi koliko imaš protoka u samom caseu )

Pa moj Silverstone nikada nije bio toliko opterečeniji a vent S-flex uvijek slabo vrti i dalje hladan...
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 18:21   #42
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
zar opet ne bi trebao biti problem protok: Air Flow: 63.23 CFM?
Tu je negdje na granici ...

Dobro je kolega primjetio, ukoliko imas jako dobar protok u case-u (bez PSU venta) onda moze i slabiji vent.

Ukoliko ne, raspitaj se u Zoli jer su distributer za Scythe i imaju vrlo zanimljivih modela, a jedina mana im je cijena :/

Scythe KAMA FLEX 120mm 1900rpm 98,00HRK

Šifra:
SA1225FDB12H (1900rpm)

Specifikacija:
1900rpm Version: 75.0CFM / 34.8dBA / DC12V / 0.24A

Konektor:
3-pin (4-pin adapter uključen)

Tip ležaja:
S-FDB (Sony Fluid Dynamic Bearing) poznat kao C.O.S.C (Closed Oil Shaft Carrier)

MTBF:
120 000 hours

Features for Scythe Kama FLEX 120mm Case Fan
Equipped with S-FDB (Sony Fluid Dynamic Bearing)
This fan is equipped with S-FDB (Sony Fluid Dynamic Bearing) also known as C.O.S.C (Closed Oil Shaft Carrier) to provide long-life and stable bearing operation.
Market Leading Low-Noise Level
S-FDB technology drastically eliminates the friction between the bearing and the shaft which makes this fan nearly inaudible to human ears. Additional suction magnet optimizes the magnetic force balance within the rotor to achieve the absolute silence.
Outstanding Long Life of 120,000 Hours
“Fluid Dynamic Bearing” structure to provide the fan to last up to 120,000 hours.
Tuned by Scythe
Fan RPM is originally tuned by Scythe engineer to better meet the demand for the users in PC DIY (Do It Yourself) market.


ili npr.

MINEBEA-Matsushita 120mm ventilator 4710KL-04W-B29-V52 137,00 HRK

Ventilator velike brzine
dimenzija: 119x119x25mm
napajanje: 12V=
Struja 0,17A(0,22A)
Broj okretaja u min: 1900
Razina buke: 31.0 dBA
Protok zraka: 1,80m3/min (75.9CFM)
Težina : 180 gr
Ležaj: 2 Ball Bearing
MTTF: 180.000 sati (20 godina !!)


Ovu Minebeu sam imao u Corsu VX 550 i bio sam iznimno zadovoljan radom i kvalitetom, nazalost i cijena je u skladu s tim ...

Oba su vrlo kvalitetna i tiha, a jedino je pitanje da li zelis odvojiti toliko ... ili s druge strane narucivati preko neta (izvana).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 00:31   #43
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hm.......... nista od promjene ventilatora nazalost. kupio ja ventilator (onaj scythe ipak, jer me isti dan frend nazvao iz ZGa da li trebam sto iz ADMa jer je na 50 metara od njih, pazi srece ), i uzeo on vent. i raskopao napajanje, i sranje - izvodi di je stari ventilator bio spojen su iscupani skroz. ne samo plastike, sve. ok, budem dignuo plocicu, ubo zice direkt i zalemio, klinac. toliko su kablovi kruti da ti trebao sve nekako izvlaciti van kroz rupu na limu, i jebat se sa konektorom 220V i njega odlemljivati, cuda jedna.........

tako da sam odustao. ostao je Antec unutra, prekidac sam nekako izvukao van pokraj napajanja i pricvrstio plasticnom vezicom, i puknuo ga na prvi polozaj, na najmanje okretaje. uglavnom, ova moja konfa trosi toliko struje da mislim da bi bilo dovoljno jos manje ili nimalo okretaja ventilatora, konstantno hladan zrak izbacuje iz napajanja. kada zatopli ili kada za probu opet bleknem ultru unutra, ici ce na srednji polozaj . ali dobro je ovako, kanta se na metar ne cuje nimalo, jedino znam da radi po plavoj ledici .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 16:31   #44
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Pozdrav. Da ne otvaram novu temu pa ću pitati ovdje.
Imam napajanje Chieftec GPS 450aa-101A i kolko sam skužil napajanje mi je najglasnija komponenta u kompu.
Zbog toga razmišljam o promjeni ventilatora. Odje sam našao koji ventilator je unutra i kakva je promjena brzine vrtnje u odnosu na opterečenje.
Ventilator je Yate Loon sa 2200 o/min s protokom od 88 CFM. Tražio sam na netu neki ventilator koji ima isti protok kao taj i ispada da ima samo Scythe silp stream sa 1600rpm ali kolko sam čitao ovo temu vidim da taj ventilator nebi bio dobar jer ima loše ležajeve i nelinearnu karakteristiku promjene okretaja sa promjenom voltaže.

Na to napajanje je spojeni komp P4 2.4 i grafička 1650xt tak da taj komp pod punim opterečenjem ne troši više od 120W.

Dakle trebao bi preporuku ventilatora koji bi odgovarao jer ja nisam uspio nać. Najrađe bi ga spojio na žice gdje je bio spojeni stari vent pa napajanje regulira okretaje.
Ili da uzmem vent koji se vrti na cca. 1400rmp pa ga spojim preko molexa na 12v?
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 17:07   #45
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Prodaj ga 200 kn dodaj, 100 kn koje si mislio uloziti u vent i uzmi corsair ili neko slicno napajaje kojeje tiho za 300 kn s garanacijom...

I sam sam mislio da zamjenim vent u svom fortronu, al kad bolje razmislim, bolje mi dodat te novce za vent na cijenu za koje prodam svoje napajanje, mozda i koju kunu vise, te kupit nesto drugo, pa imat novije, jace i naravno s garancijom...

Eto, to ti je moje misljenje...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 17:50   #46
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Dobra ideja, samo sumnjam da će mi netko dat za moje napajanje staro 3 godine bez garancije 200kn.
Na 3. kompu imam corsair cx400 i ne čini mi se previše tiho.
Mislio sam uzeti s-flex na 1900rmp al nije dobavljivo kod nas a i nije baš jeftino vani (15€). Vidim da dečki naručuju ventilatore iz Casekinga pa budem pogledao. Razmišljam da uzmem neki za svoj cooler, a s coolera Enermax Warp prebacim u napajanje te bi me ukupno izašlo 10€.
Ili ima nek ventilator kod nas do 80kn koji je ok?
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:14   #47
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Vidi ako ti ovi dečki imaju šta zanimljivoga obzirom da dilaju egzotične komponente
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=190046
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:43   #48
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Nažalost ništa mi ne odgovara kod Oprića, a i skupe su ove Nochue.
Vidim da za Caseking primaju narudžbe do danas navečer tako da budem naručio nešto kod njega a Warpa prebacio u napajanje jer mi jedini dogovara i jer kod nas nema odgovarajučeg venta.

Hvala na savjetima, LP.
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:54   #49
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Herr Flick Pregled postova
Nažalost .....
Misliš nešto ovako (serach BTW) http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=158177
Nije najbolje rješenja al je najjeftinije
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 19:43   #50
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Prodaj ga 200 kn.......
puno previse, za 150 kuna ja prodao svog cheifa sa tekucom garancijom u hgspotu za 150 kuna + postarina. 400W-tni model, no nema razlike na +12V sto se struje tice.

nego, mjenjanje ventilatora. mozda najbolja solucija ubosti nekog jeftinijeg ACa ili sharkoona, fan matu i naci neku idealu izmedu buke i propuha. ja sada imam ovaj OCZ sa antec ventilatorom i onim tri-polozajnim prekidacem, na najnize je upravo zbog najmanje buke. i ono, napajanje je led ledeni, istina bog, ja niti nemam konfu za zagrijati 700W ocz.a..........

ali isto je i kod tebe, sto se tice potrosnje. trosak od ~60/70 kuna, a mozes iskoristiti barem fan mate za ubuduce.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 12:42   #51
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
promjeni ventilator, vjerovatno ima lufta pa dode u neku rezonantnu frekvenciju pa bruji...pozz
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 01:42   #52
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Da malo oživim temu.

Napajanje (Codegen 400W 300xx) se u staroj kanti provjetrava s ovim http://www.cwc-group.com/nj12025se.html, ali mi prvih pola sata pila živce s bukom (otišao ležaj). E sad, ja bi to zamijenio nekim ventom, što jeftinijim to bolje. Ako može neka preporuka, HGSPOT, Links...

P.S. Ako netko iz Splita ima neko polovno/povoljno za ponudit neka javi na PM.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 02:19   #53
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Nastranu sad jel se isplati ulagati u tog Codegen - a
evo iz Ljinksa > http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.347
http://www.scythe-eu.com/en/products...rand-flex.html
ili ako negdje nađeš AC F12.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 08:50   #54
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nastranu sad jel se isplati ulagati u tog Codegen - a
evo iz Ljinksa > http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.347
http://www.scythe-eu.com/en/products...rand-flex.html
ili ako negdje nađeš AC F12.
Ma ne isplati se ulagati u komp (ionako je backup), a kamoli Codegena, ali brate mili kad ga upalim baš mi pila živce.
Ma ima tih polovnih napajanja 50-100 kn, ali ne u Splitu, a plaćat poštarinu ekvivalentnu cijeni proizvoda je ono

Našao sam ovo u Chipoteci

http://www.chipoteka.hr/artikl/11971...unon-hac0251s4

Može to proć, ova razlika u amperaži moj 0.12A vs 0.155A chipoteka vs 0.20 ovaj iz linksa?

Zadnje izmijenjeno od: ODO. 09.04.2015. u 08:58.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 10:03   #55
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
ODO
Slobodno spiči taj SUNON, bez obzira kaj je sleeve bearing, kvaliteta mu je sigurno jednaka ako ne i bolja nego SCYTHE.
Osim toga, jeftiniji je.
Amperaža neka te ne brine.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 14:18   #56
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Mislim stvarno, bubnio i ostao živ (navedeni SUNON vs navedeni SCYTHE) ??!
Da li vrijedi ušparati za dva piva pa ići na navedeni jeftiniji, ja ne bih a ti sam procjeni ... pogotovo jer se nalazi unutar napajanja (čitaj dodatno kopanje / nije lako dostupan kao vent na kučištu).
Mala razlika u potrošnji (struja) nije problem, evo specs za taj SUNON > http://www.sunonamerica.com/pdf/HA Super Silence Fan.pdf
Ako su nofčići problem onda se možeš igrat pa pokušat ubacit finog ulja u ležaj ako uspiješ doći do poklopca i sa nesigurnim rezultatom.
Na kraju, ako ti na toj mobo radi dojava rpm sa fan headera i ima jedan slobodan onda na njega možeš dovesti rpm (taho) žicu i tako imati info ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.04.2015. u 15:57. Razlog: Link popravljen
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 15:16   #57
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim stvarno, bubnio i ostao živ (navedeni SUNON vs navedeni SCYTHE) ??!
Da li vrijedi ušparati za dva piva pa ići na navedeni jeftiniji, ja ne bih a ti sam procjeni ... pogotovo jer se nalazi unutar napajanja (čitaj dodatno kopanje / nije lako dostupan kao vent na kučištu).
Mala razlika u potrošnji (struja) nije problem, evo specs za taj SUNON > http://www.sunonamerica.com/pdf/HA Super Silence Fan.pdf
Ako su nofčići problem onda se možeš igrat pa pokušat ubacit finog ulja u ležaj ako uspiješ doći do poklopca i sa nesigurnim rezultatom.
Na kraju, ako ti na toj mobo radi dojava rpm sa fan headera i ima jedan slobodan onda na njega možeš dovesti rpm (taho) žicu i tako imati info ...
Taj komp je ionako rezervni, a za koji mjesec ga vozim na vikendicu (trajno). Smeta me samo ta buka, a ne troši mi se 300 kn za FSP Hexa na komp koji ću rijetko koristit.

Lova nije problem, ponavljam da je komp za svakodnevnu upotrebu kupio bi novo napajanje ne bi se ni zajebavao oko venta.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 21:22   #58
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
[QUOTE=Nikky;2762940Ako su nofčići problem onda se možeš igrat pa pokušat ubacit finog ulja u ležaj ako uspiješ doći do poklopca i sa nesigurnim rezultatom.[/QUOTE]

ja ovo radim sa dobrim dijelom svih napajanja, ali ciji se ventilatori daju otvoriti. ima sranja koja su zalivena tvornicki, ali vecina ih ima osigurac koji se makne, dode do unutrasnjosti, makne sva prasina i stvrdnuto ulje, zglanca, ukapa par kapi finomasinskog ulja za vrijeme sklapanja nazad, par godina je ventilator bubica.

rijetko, ali stvarno rijetko koji ventilator da nije na ovaj nacin "opravljen". znam i sam da je bolje uzeti novi vent i ne predstavlja mi novcani problem, ali vrijeme dok se nade odgovarajuci plus vrijeme dok dode + odlemi stari = predugo .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 12:46   #59
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Evo da i ja nešto pitam, radi se o Corsair CX430M i njegovom ventu koji tu i tamo zna proizvoditi nekakav klikavi zvuk, ajmo reći jednom ili dvaput dnevno po par min, doživio sam baš takav zvuk davnih dana na stock AMD hladnjaku no kako ga nisam koristio bolila me ona stvar za to. Sad mi je počelo živcirati jer mi se dešava na primarnom kompu.

Tu sam snimio to pa ako neko prepoznaje problem i zna kako ga riješiti (možda nekakvo podmazivanje ili slično), a da nije zamjena venta neka slobodno javi, ima napajanje i garanciju no bojim se da ću biti samo bezveze bez kompa ako odem reklamirati problem ove vrste.

2015_04_13_11_24_05.mp3
doky je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 21:22   #60
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Nisam slusao snimku no buduci da imas snimljeno reklamiraj ga i opisu kvara prilozi snimku.

Bilo kakav pothvat oko ventilatora (podmazivanje, zamjena) ce rezultirati otvaranjem napajanja i gubitkom jamstva
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na