Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2021., 23:35   #481
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Lijep primjer "black friday-a" kod nas. TV koji u normalnim uvjetima dođe oko 1000 EUR je na sniženju od 35% 7400 kuna





Bravo Sancta. stvarno svaka čast!
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 00:09   #482
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Lijep primjer "black friday-a" kod nas. TV koji u normalnim uvjetima dođe oko 1000 EUR je na sniženju od 35% 7400 kuna





Bravo Sancta. stvarno svaka čast!


Baš je bilo u vijestima večeras o tome, i da inspektorat piše kazne za takve stvari ali da su svjesni da je i dalje oko 30% trgovina u namjernom prekršaju.
Od sljedeće godine dobivamo i neku EU regulativu, pa bi se ove stvari trebale smanjiti na minimum.

Ali da, jadna praksa.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 09:30   #483
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Lijep primjer "black friday-a" kod nas. TV koji u normalnim uvjetima dođe oko 1000 EUR je na sniženju od 35% 7400 kuna





Bravo Sancta. stvarno svaka čast!
od cca 500 ljudi koji bi to kupili:350 će kupiti ostalih 150 će skužit i neće kupiti. tko je na dobitku?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 11:35   #484
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Pa i ti sto su kupili misle da su na dobitku hehe

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 11:46   #485
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
od cca 500 ljudi koji bi to kupili:350 će kupiti ostalih 150 će skužit i neće kupiti. tko je na dobitku?



Inače ni nemaju ga na lageru. Čeka se 15 dana.

Koji kurac bi onda kupio od njih, pa mogu od dobavljača il iz vana za 15 dana.

Kakva država takvo tržište, zakurac, jedino treba kruh i mlijeko kupovat kod nas uz ovakva sranja nek propadnu.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 12:59   #486
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Lijep primjer "black friday-a" kod nas. TV koji u normalnim uvjetima dođe oko 1000 EUR je na sniženju od 35% 7400 kuna





Bravo Sancta. stvarno svaka čast!
Gdje je ta normalna cijena od 1000 EUR?
Može link.
Ja sam ga uplatio jer mislim da je ta cijena za OLED 55" ok.


Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 13:50   #487
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
https://www.nabava.net/televizori/lg...a-hd-143489861

Pa vidi povijest cijena. Dugo je već oko 1000 eura da
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 13:58   #488
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor dreammastera Pregled postova
Gdje je ta normalna cijena od 1000 EUR?
Može link.
Ja sam ga uplatio jer mislim da je ta cijena za OLED 55" ok.


Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Nemaju ga na lageru, načekat ćeš se.
U elipsu ga imaju za 300kn više, ok je cijena.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 14:07   #489
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ok je cijena ali to nije cijena za Black Fraiday

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 14:35   #490
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Ma da, trebali bi ga prodavat za 3500 kn da bi neki bili sretni.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:01   #491
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Ok je cijena ali to nije cijena za Black Fraiday

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
ma većina popusta nije "BF" nego redovni vikend popust u normalnim zemljama (čitaj bogatima)...
čuo reklamu na radiu za "protea sport" i reko idem vidit šta to nude - kad ono cijene obleke i outdoor stvari sad sa popustom kao i kad kupujem tijekom godine

ne treba nasjedat - al velika halabuka po medijima i ljudi ko ovce u magi odma potrčale "da nebi susjed kupio a ja ne"

Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ma da, trebali bi ga prodavat za 3500 kn da bi neki bili sretni.
na 3500 ali za 5000kn DA!
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:03   #492
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ma da, trebali bi ga prodavat za 3500 kn da bi neki bili sretni.
Da si ikad kupovao na popustu u americi od kud je BF praska proizašla onda bi ti bilo jasno od kud se stvorilo ovo nezadvoljstvo. Npr., ja sam prošle godine na BF akciji kupio laptop i sat gotovo 40% jeftinije nego što se u HR može kupiti.
Cijela ideja BF je da popust bude stvaran, a ne da cijena bude uvećana prije samog popusta i onda da na BF dan imas 1,5 veću cijenu i abnorlaman popust od 70%.
Realno taj TV bi trebao koštati oko 7000kn ili niže da to bude bar mali pomak u popustu. Nadam se da iz ovoga razumiješ da je tvoje razmišljanje krivo.

Druga stvar jest što su kupci u HR skužili modus oprerandi trgovina tipa Santa Domenica i zbog ovakvih izbljuvotina i očitih varanja kupaca SD će na kraju biti u minusu. Neće firma propasti, ali malo po malo gubi reputaciju.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:16   #493
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
na 3500 ali za 5000kn DA!
Otvoriš svoju trgovinu i prodaješ za 5000 kn, evo ima nas koji ćemo rado kupiti od tebe.

Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Da si ikad kupovao na popustu u americi od kud je BF praska proizašla onda bi ti bilo jasno od kud se stvorilo ovo nezadvoljstvo.
BF je obično marketinško sranje i nema veze s ničime, hoće li nešto biti sniženo 2% ili 99% je do trgovca, a ne do tvog mišljenja koliko bi trebalo biti sniženo.
Može se slobodno zvati i yellow monday, nije zapisano u zakonu koliko cijena mora ići dolje.

Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
i očitih varanja kupaca SD će na kraju biti u minusu.
Ponudili su dotični tv sa najnižom cijenom u hr, trenutno je u hrpi drugih trgovina preko 8000 kn, to nije varanje nego jako dobra cijena.
Ali slobodno ga ti kupi u americi za duplo manji iznos, ne vidim gdje je problem.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:16   #494
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Nije SD jedina. U Hrvatskoj je normalno da dignu cijenu i spuste kad su akcije na normalu. Kćer gledala na Mi store pročišćivač zraka prije desetak dana bio 2.600 kn. Najavili popust na sami petak. Dan prije povećali cijenu na 3200 kn i u BF petak cijena na popustu 2.600.
Kad je bug radio recenziju 30. lipnja 2021 za LG OLED TV C1 55” cijena je bila 13.999 kn ( ustupio LG Hrvatska).
Nisam gledao BF popust nego konačnu cijenu za koju mislim da mi je prihvatljiva.

Ovako im izgleda račun
Ukupno: 11.419,00 kn
Popust (PREMIUMVISA-35): -3.996,65 kn
Porez: 1.484,47 kn
Dostava i rukovanje: 99,00 kn
Ukupno: 7.521,35 kn


Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 17:49   #495
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ma da, trebali bi ga prodavat za 3500 kn da bi neki bili sretni.

Ne radi se uopće o tome po koliko ga prodaju nego o tome da nude kod za "popust od 35%" što je jedna bijedna laž i varanje kupaca zbog toga što taj TV ne dođe u normalnim uvjetima 11.419 kuna. Jel ti sad jasno u čemu je problem?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 19:51   #496
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Čak i ti “popusti” koje nude vrijede samo ako ljudu imaju tipa Visa Premium, Diners, u zabi su.. tak da ni ne može svatko uzeti.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 21:47   #497
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
BF je izmisljen u USA da se riješe lagera sto prije radi novije robe pa makar isli u minus. Veliki lanci znaju radit ugovor da moraju uzimat neku određenu kolicini pa na kraju godine rijesavaju lager. Nas BF je ustvari vikend akcija iz 7 mjeseca.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 21:55   #498
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne radi se uopće o tome po koliko ga prodaju nego o tome da nude kod za "popust od 35%" što je jedna bijedna laž i varanje kupaca zbog toga što taj TV ne dođe u normalnim uvjetima 11.419 kuna. Jel ti sad jasno u čemu je problem?
Ne, nije mi jasno jer nisam ovca koja se vodi za reklamom, mene kao kupca zanima jedino krajnja cijena koju ja moram platiti, a ne neki postotak popusta i koliko je taj tv koštao jučer, prekjučer ili prošle godine.
Ne zanima me što piše velikim slovima BF, popust "do 70%" i slični debilni pojmovi, zanima me samo konačna cijena.
Ako sam taj tv planirao kupiti, i ako je on trenutno najjeftiniji kod njih, zašto ga ne bi kupio i uštedio par stotina kn?
Prevaren se sigurno neću osjećat jer sam ipak kupio nešto po najnižoj cijeni.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 23:19   #499
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ne, nije mi jasno jer nisam ovca koja se vodi za reklamom, mene kao kupca zanima jedino krajnja cijena koju ja moram platiti, a ne neki postotak popusta i koliko je taj tv koštao jučer, prekjučer ili prošle godine.
Ne zanima me što piše velikim slovima BF, popust "do 70%" i slični debilni pojmovi, zanima me samo konačna cijena.
Ako sam taj tv planirao kupiti, i ako je on trenutno najjeftiniji kod njih, zašto ga ne bi kupio i uštedio par stotina kn?
Prevaren se sigurno neću osjećat jer sam ipak kupio nešto po najnižoj cijeni.
ti i dalje ne kužiš da ga vani gdje postoje pravila možeš kupiti jeftinije. I da BF popusti, koliko god nebitni bili u ovoj priči zapravo postoje. Firme se toga drže.
Kao činjenicu znam da sam prošle godine u Francuskoj mogao kupiti 55" LG oleld za 1000EUR, a kod nas je isti bio cca 10k. Pa ga ti kupi u SD i budi budala
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 23:31   #500
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Bezveze spamaš temu.
Ne postoji univerzalna cijena nekog proizvoda na tržištu, jedan trgovac može naplaćivati 500 kn nešto, drugi 900 kn taj isti proizvod.
Samim time jedan može spustiti 3% nešto, drugi 33%.
Tvoje je da se informiraš, a ne da se uhvatiš jednog trgovca i kukaš zašto nije spustio više, ako ti cijena ne paše produži i kupi negdje dalje.

I stvarno ne znam kog briga što si ti nešto mogao kupiti u francuskoj, americi ili di već?
Nigdje veze s ničime.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 23:44   #501
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Bezveze spamaš temu.
Ne postoji univerzalna cijena nekog proizvoda na tržištu, jedan trgovac može naplaćivati 500 kn nešto, drugi 900 kn taj isti proizvod.
zapravo postoji.
Potovo u prodaji elektronike i IT prodaji, nešto što se zove RRP i očito nikad nisi čuo za takav pojam.
Evo ti jedan primjer iz prakse, želiš kupiti neku Cisco opremu, ona ima cijenu list cijenu 100 ti kao kranji kupac ćeš dobiti opremu za 80, dok će partner koji je prodao dobiti ulaznu cijenu od 60. Znači da su već postavljene fixne cijene za sve u lancu i da vendor to kontrolira. Druge IT tvrtke čak kontroliraju svoje partnere i za određene produkte i daju im fixne izlazne/ulazne cijene i fixne margine za prodaju.

Problem ovdje je što si ti ovca i nikad nisi očito ništa van HR kupio jer bi znao kako tržište u uređenoj državi funkcionira. Nije da se tamo ne događaju ovakve stvari, ali se sigurno dešava u manjem broju.
Btw taj TV će biti još jeftiniji za Božić, kada će trebati očistiti lager od viška opreme. Da čitaš što sam napisao shvatio bi da su vani u nekim slučajevima ti popusti stvarni. Znači netko stvarno da popust od 50% na taj televzior jer mu je bolje da proda 10komada sa maržom od 5% nego da mu tih istih 5 komada stoji na lageru. Lager isto košta, ali to je sasvim druga tema...

Istina je da postoji slobodno tržište te ima sektora gdje tvrtke mogu same određivati cijenu nekog proizvoda, ali nisi baš u pravu ovdje.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 23:53   #502
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
aha, znači svi trgovci IT opreme imaju iste cijene za sve proizvode jer postoji RRP?
:facepalm:
Daj idi spavat molim te
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 00:15   #503
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ne, nije mi jasno jer nisam ovca koja se vodi za reklamom, mene kao kupca zanima jedino krajnja cijena koju ja moram platiti, a ne neki postotak popusta i koliko je taj tv koštao jučer, prekjučer ili prošle godine.
Ne zanima me što piše velikim slovima BF, popust "do 70%" i slični debilni pojmovi, zanima me samo konačna cijena.
Ako sam taj tv planirao kupiti, i ako je on trenutno najjeftiniji kod njih, zašto ga ne bi kupio i uštedio par stotina kn?
Prevaren se sigurno neću osjećat jer sam ipak kupio nešto po najnižoj cijeni.

Ok, ukratko laganje i varanje te ne smeta. Nije neko preveliko čudo da nam je ovako kako je dok prevladavaju ljudi tvog mentaliteta.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 00:23   #504
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
slažem se, lik je omašio ceo fudbal.. lažno oglašavanje popusta ne treba raditi.. kad otvorim stranicu trgovine, oni nude popuste ako to žele (naravno da je njihova volja), recimo ovaj BF.. pogledam primjerice usb stick, piše 40%, poletiš za karticom da kupiš a ono šipak, nije 40% nego je to regularna cijena..

koga to ne smeta, ku... mu se ne diže, šta drugo
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 00:31   #505
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ok, ukratko laganje i varanje te ne smeta. Nije neko preveliko čudo da nam je ovako kako je dok prevladavaju ljudi tvog mentaliteta.
Nitko me ne vara, gledam cijenu po kojoj se prodaje i tu cijenu plaćam, gdje je tu varanje?

Informiram se na nabava.net i drugdje po netu i ako nema jeftinije kupujem.
Ne obazirem se na marketing i istaknute postotke, probaj i ti tako umjesto da se ložiš na nebitne stavke pored proizvoda.
Ili da letiš za karticom ko ovaj
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 00:37   #506
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
znači ti ne želiš popust koji oni kao reklamiraju? naravno da se informiram na nabavi i ostalim stranicama, tako i vidim da zapravo i nema popusta, i tebe to kao kupca ne smeta, baš ono ni najmanje? btw usb stickova nikad dosta
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 09:15   #507
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Sancta-domenica.hr (infomacije i iskustva)

Još jedan Black friday gdje vas je Pentel istrolao. Svake godine ista priča.

Je li po zakonu da cijenu danas digneš za 30%, da bi je sutra spustio za 40% i prikazao to kao 40% popusta. Vjerojatno nije

Je li moralno. Definitivno nije.

Jel bi te to trebalo spriječiti da kupiš, AKO TI TREBA. Ne, osim ako nisi butthurtan kad shvatiš da nisi dobio 40% nego 10%.

RRP, marže i ovakvi popusti su dogovoreni s zastupništvom proizvođača/uvoznikom, tako da ne može samo tako random trgovina lupiti 40% popusta na nešto jer će apsolutno svi konkurenti sjesti na telefon i zvati zastupništvo/uvoznika i skidat im sve svece s neba.

Smirite se, svi ste pomalo u pravu, samo vas Pentel i dalje prca izvlačeći sitnice iz konteksta i okreće to kao i svaki put dosad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 09:17   #508
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Smisao BF-u Hrv ne postoji. Jedina nada je da EU regulira "akcije" i što predstavlja akcija pa da to Hrv mora primjenit. Jer će i dalje trgovci šišat ovce ko i dosada.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 09:45   #509
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Smisao BF-u Hrv ne postoji. Jedina nada je da EU regulira "akcije" i što predstavlja akcija pa da to Hrv mora primjenit. Jer će i dalje trgovci šišat ovce ko i dosada.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
naravno da ne postoji.
hrvati žele bit rame uz rame sa razvijenim i bogatim zemljama pa prihvaćaju sve kako je i tamo.
samo je razlika što trgovci znaju to pa koriste priliku jer će hrvati progutat sve gdje piše popust 20-70% iako je cijena prije dignuta.
i to zbog sporosti inspekcija i blagih kazni to ovdje prolazi. vani - ne.
zato i vidimo razne stampede i tučnjave zbog nekog komada robe ili tehnike jer kupac zna da je taj (recimo) OLED 55" redovno 1000€ a sad 300€ i on ima raččuna kampirat pred trgovinom i potuć se za njega.

kod nas sa redovne cijene 1000€ ode na 1200€ i onda popust 30% pas bude 840€ umjesto 700€. a naši ljudi to puše.

eto lani gopro 9 bio na BF 2000kn (cca 50%) . ja nisam znao.

ove godine vrebam gopro 10 kad ono šipak, bijednih 20% - preko 4000 kn.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 10:41   #510
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Nemaju ga na lageru, načekat ćeš se.
U elipsu ga imaju za 300kn više, ok je cijena.
Elipso ga je imao po toj cijeni prije 3 tjedna, dok su imali dobru akciju na LG OLED seriju.
dukee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na