Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2021., 23:16   #361
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Kakav je realme sta se tice ubijanja aplikacija? Gadan ko Oneplus ili malo manje restriktivan?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 02:33   #362
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Ovo nema, ali pretpostavljam da je takva nekakva glupost u pitanju.....

Moram prokopati.

Što je najbolje; znam da sam to već jednom negdje gasio, ali kažem; nakon update-a se je opet aktiviralo i sad ga više ne mogu naći
Pa imas pod advanced settings scaning i to iskljuci.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 06:06   #363
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kakav je realme sta se tice ubijanja aplikacija? Gadan ko Oneplus ili malo manje restriktivan?
Meni recimo 8T nema nekih problema s ubijanjem aplikacija. Slično je i kod Realmea...Imao sam X2 Pro i X50 Pro s 8 i 12 giga RAM-a...
Oxygen i Color OS u budućnosti će biti sve bliži. Već je vidljivo na Nord 2...
Ako voliš Oxygen, mislim da bi ti pasao i Realme UI.
locks je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 01:10   #364
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Napokon dočekao. Realmi6 nadogradnja na Android 11, UI 2.0
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 03:57   #365
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Meni neki dan dosal security update i neki fixeci.
Izgleda da su i silent rjesili problem da kad se pali gps gasi podatkovni promet.
Sad napokon kad se upali Maps radi normalno.(ili bilo koji drugi app kaj hvata gps kod paljenja)
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 10:41   #366
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
netko možda ima ideju gdje zamijeniti zadnje staklo na Realmi mobovima? ne znam kako, ali uspio sam zdrobiti zadnje staklo na X50Pro s navučenim caseom.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 10:47   #367
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Obrati se ovlaštenom servisu. U jamstvenom listu obično piše tko je to. A to ti može reći i trgovac (ako si ga kupio kod nas).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2021., 07:26   #368
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Add user), tu je nekim čudom prošao login, nakon toga nekim neobičnim postupkom pokrenuti update google play services pa maknuti tog usera. Nakon toga proradio je i wlan i mogao sam ulogirati malu s ograničenim google accountom.
Krv mi je ispio na slamku, samo što ga nisam u zid bacio u jednom trenutku. Da li je do androida ili do Realme softvera ne znam, ali smrdi mi na neki Google "catch 22": treba update google servisa da bi mogao ulogirati usera. A usera ne možeš ulogirati jer ti servisi ne rade. Kao ona legendarna Microsoftova: No keyboard found - press any key to continue
Treći Realme doma. Prvo R6S, relativno ok u startu. Nakon toga R7 Pro isto pokrenut i podešen bez problema. Sva 3 došli s android 10. Sad obični R7 i zafrkancija od par sati da proradi
I da ne bi bilo sve tako bajno, sva 3 imaju čudnu foru da preferiraju 2.4GHz umjesto 5. Jednom kad se spoje na 2.4 jako teško ili nikako se ne prebacuju na 5 iako stajao metar od routera. Kako router ima posebni SSID za svaku frekvenciju, na kraju na svima maknuo 2.4 Ghz konekciju i sad rade ok samo na 5.
-->
Kupio Realme 7 kao poklon za dijete. Jučer pola dana zafrkancije da proradi. Neće se spojiti na wlan 5GHz. Ne mogu na onom first start wizardu prijaviti nijednog usera. Probam prijaviti klinku s ograničenim Family link accountom, ne prolazi s glupim porukama. Factory reset, probam sebe ulogirati, ne ide. Startam mob bez usera, ide jedan security upgrade, isto ne prolazi taj wizard. Pustim upgrade na Realme UI 2.0/android 11, opet ništa. Novi factory reset, neće. Već na pola puta da ga vratim u dućan nađem neki tutorial. Trebao sam pokrenuti mobač bez inicijalnog logina na google acc. Nakon toga dodati usera (Users and accounts --> Add user), tu je nekim čudom prošao login, nakon toga nekim neobičnim postupkom pokrenuti update google play services pa maknuti tog usera. Nakon toga proradio je i wlan i mogao sam ulogirati malu s ograničenim google accountom.
Krv mi je ispio na slamku, samo što ga nisam u zid bacio u jednom trenutku. Da li je do androida ili do Realme softvera ne znam, ali smrdi mi na neki Google "catch 22": treba update google servisa da bi mogao ulogirati usera. A usera ne možeš ulogirati jer ti servisi ne rade. Kao ona legendarna Microsoftova: No keyboard found - press any key to continue
Treći Realme doma. Prvo R6S, relativno ok u startu. Nakon toga R7 Pro isto pokrenut i podešen bez problema. Sva 3 došli s android 10. Sad obični R7 i zafrkancija od par sati da proradi
I da ne bi bilo sve tako bajno, sva 3 imaju čudnu foru da preferiraju 2.4GHz umjesto 5. Jednom kad se spoje na 2.4 jako teško ili nikako se ne prebacuju na 5 iako stajao metar od routera. Kako router ima posebni SSID za svaku frekvenciju, na kraju na svima maknuo 2.4 Ghz konekciju i sad rade ok samo na 5.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2021., 17:08   #369
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Mene je na Realme X2 Pro i X50 Pro zezao Volte i WoWiFi, nisam ih mogao upogoniti. Na X50 Pro (dva komada) uopće nije nudio uključivanje 5G (manje bitno)....😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 20:51   #370
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Kako isključiti spell check na Realme mobitelima, ono kad su rici podcrtane crveno? Ne mogu naći opciju na OP je pod Language and input.
Zanimljivo dakle, uci u Gboard, iskljucit spellchecker, onda preko play storea deinstalirati updateove, provjerit da je isključeno, i onda updateati Gboard... jap...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 23.11.2021. u 21:03.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 15:00   #371
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Čudno,ako se ne varam to se odmah moglo isključiti na prvom pokretanju mobitela.
Evo sada gledam meni iskopčano od kod zna kada....
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 15:10   #372
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Na redditu sam našao rješenje, mene nije pitalo prilikom setupiranja, ali bome komplicirano za isključit, prvo sam sam tražio cca pola sata... A i Launcher im je iskreno smece. Prvi put nakon sigurno 6-7 godina da sam nova launcher mora instalirat.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 15:24   #373
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Jel imaju Realme negdje u opcijama switch za VoLTE on/off?
Tražio i nisam našao. Nešto me zeza pa nisam siguran da li ima još i na mobu nešto za uključiti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 17:49   #374
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Na redditu sam našao rješenje, mene nije pitalo prilikom setupiranja, ali bome komplicirano za isključit, prvo sam sam tražio cca pola sata... A i Launcher im je iskreno smece. Prvi put nakon sigurno 6-7 godina da sam nova launcher mora instalirat.
Šta fali launcheru?
locks je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 18:48   #375
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Da ne pisem ponovo, iz teme koji mobitel kupiti:
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Oke ovakova je situacija za Realme GT Master.
Kameru kome je bitna imate gori, vrlo sam se potrudio oko slikanja.
Ekran, što se boja tiče, je po mom osobnom mišljenju lošiji malo nego OP5T. Vivid preset na Realmeu, je manje "Vivid" nego normalni na OnePlusu, pa boje nekako izgledaju ispranije po tranziciji. Ali Optic AMOLED od OP i je neka nabrijana verzija sto se boja tiča. 120 hz, ko na svemu drugom(TV,komp) ja ne vidim razliku. Ko voli nek izvoli.
Zvučnik(loudspeaker), lošije kvalitete zvuka, krckaviji, više se čuje šum na max, malo tiši.
Zvučnik za pozive nisam još testirao, niko me nije zvao, lucky me.
Kvaliteta izrade po meni dovoljno dobra. Volim što nije staklo zada, mrzim taj trend.
Baterija, punjenje, najveći hit ikad. Ni ne okreneš se mob sa 20 na 80%. Traje okej, moje benchmark, od ujutro do navečer bez problema prolazi. Noći potroši 8% baterije u standbyu.
To je to od hardveraja.
Software
Launcher - katastrofa, opcija nema ništa, livo od home screena je google discover kojeg mozes disjeblat ne možeš makit, uvik je tamo. Home screen mora bit prvi ekran. Jedini cool feature je slajdanje da se smanje ikonice, ali not worth it, Nova launcher je instaliran i trajno će zamjeniti ovo.
Rupa na ekranu - pobogu, kupio sam mob jer sam mislio da se može sakrit, ali ne, realme je odlučio da uvjek moraš gledat tu točku, osim za full screen aplikacije i uz to ručno moraš za svaku aplikaciju namistit da se gasi u full screenu. Otkaz onome ko je to odlučio, po brzom postupku.
Clone Phone - App data se ne klonira, mislim da mi je samo Sleep as android prebacio podatke, ostalo sve fail. Ogroman bug, misli da je to OnePlus krivnja, a možda oboje ista je frima, trasnfer nije radio zbog pokušaja prijenosa Home Screen layouta u nekom od podmenija, nakon sto sam to iskljucio u par min je kompletna transfer 30+gb bo gotov.
Settingsi - isto loše napravljeno, za isključit spell check moraš zvat šamane upomoć. Lockscreen sliku ja ne znam promjeniti. Jednostavno ne znam, opciju nisam našao nigdje, ni iz galerije ni u settingsima, tako da mi ostaje stara transferirana od OnePlus-a, mislim znam da negdje mora postojati, ali pojma nemam gdje.... Nisam previše tražio dobra je i oneplusova.
Bugovi - Strasan bug mi je off screen gesture za upalit flashlight. Upalit je možes ali ugasiti ne ugasiš, on je upali odma :fail: i izgasi se kad se otkljuca mob, meni osobno glupo

Amo sad malo na pozitivnu stranu.
Brzinom neusporediv prema OP5T, al on je zastario vec. Face unlock leti, fingerprint je isto famozno precizan i brz, malo mi smeta sto se ugasi pa moras podignuti ili double tap mob za aktivirat ga.
Always On display, napokon... samo pohvale ništa mi ne fali.
Notification bar je dobar, ko sto bi ocekivao da ce bit.
Task manager skoro odličan imaš sve opcije, Lock, Split screen, Mini window, floting window, ali fali mi App Info, da mogu force killat app na brzinu, to nema, to bas fali.
Ima Scrolling screenshot to mi je drago. To sam koristio i koristit cu, a ove neke druge đinđe kao što je quick launch smart sidebar nisam koristio još.
Ima clone aplikacija koje je OnePlus izbacio, ali nazalost samo za njih par predefiniranih, ne za sve što meni treba. Ima i System cloner koji mi se cini ok, ali treba mu 5-6 sekundi da se uđe i izađe u/iz njega

Jesam li zadovoljan. Uglavnom da. Najveći nerješivi problem mi je rupa od prednje kamere koju ne možeš sakrit...
Ako imate kakvih pitanja slobodno.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 19:41   #376
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Nisam vidio u onoj temi da si dopunio...Uglavnom, vidim da ti smetaju stvari koje meni recimo ne znače previše. Google feed mi ne smeta, dapače. Više mi je smetao na OP onaj Shelf beskorisni. Rupa u ekranu ne smeta, navikao se. Clone sa Find X2 Pro na OP8 protekao bez problema, sve prebačeno jako brzo...Slažem se za flashlight na ugašenom zaslonu, ali to je loše i na OP. Meni se često sam od sebe palio dok je u džepu.

Ono što je bolje nego na OP je da izvadim mob iz džepa i otključan. Na OP moraš ili double tap ili power button. Realme ima brži finger i face unlock. Zanimljivo je da Realme ima double tap to sleep, a Color OS nema, nego imaš widget...Ludo

Oba imaju loš automatic brightness
locks je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 20:43   #377
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Vidis meni je shelf super za widgetse. Dada clone je i meni brzo prosao kad sam makao taj neki Home screen layout, to ga je bunilo,ali app data skoro ništa, sad vidim i telegram je sve odradio. Dakle 2 aplikacije.

Flashlight je bug i to mi nije jasno kako nisu vec ispravili, a updatei su bome jako redoviti evo vec drugi od jucer

ammm??? Danas u 6 popodne, i maloprije... Ne radi im bas ovo ja bi reka.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 24.11.2021. u 21:24.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:58   #378
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Jel vam se gasi Always on Display kad je mob na punjacu, iako je ukljucena opcija da radi AllDay. Znam da se gasi u džepu zbog proximity senzora, to mi je okej ka, ali da mi se gasi na punjacu mi nije nikako ok.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 13:05   #379
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Zašto te brine kad ga napuniš za pola sata 😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 13:28   #380
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Pa dok ga punim mi smeta ne mogu vidit informacije koje me zanimaju, tome i sluzi valjda. Vjerojatno su ugaisli ekran da dostignu taj 30 min mark. ok svaka čast, ali daj mi opciju da iskljucim.

Znam da zvucim vrlo kritično al profesionalna deformacija Uglavnom sam poprilicno zadovoljan sa mobom, idalje najveci problem mi je to sta ne mogu rupu sakriti. Tako da nije nista bas kritično.

Gasenje flashlighta se radi sa power botunom to mi je kolega sa xiaomija otkrio.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 26.11.2021. u 14:14.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 15:43   #381
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Jos jedan problem, notification Vibration imam uključen, ali mob ne vibrira na notifikacije, a i ova slika bi dala rec da nece vibrirat. Gdje da uključim?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 15:55   #382
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
vibration intensity?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 21:39   #383
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Nop, vibrira samo na jednog kontakta kojem sam stavio custom sve. Izgleda da je od aplikacije do aplikacije. Wacap ne radi signal radi. Gmail ne radi...

Jos jedan u nizu bugova, Pali mi se DND sam od sebe bez razloga


Ima neki 1 schedule, koji ja nisam postavio ali u isto. vrijeme postoji i ne postoji.
https://youtu.be/CxQmEA0tMiM
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 12:30   #384
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Ne znam, takvih problema nisam imao. Koristio nekoliko Realmea UI 1.0 i UI 2.0. Ono što me živcira je automatic brightness i 5G koji ne radi....
Nisam baš tako pedantan u traženju bugova pa ih vjerojatno zato i nisam pronašao 😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 12:57   #385
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Imamo doma u užoj familiji 3 okm Realmea, ali ovoliko bugova nemaju sva 3 skupa
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 15:03   #386
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Bio sam QA u paraleli sa developmentom nekih godinu, godinu ipo dana, pa mi je to bilo u opisu posla . Ali inace se lijepe bugovi za mene.

Mislim da je dobar dio uzroka bugova transfer sa OnePlusa i problemi sa vibracijom i ovi dnd scheduleri, iako ih nisam imao na OnePlusu.

5G nisam probao, u biti stavio sam karticu od A1, u području sam koje bi TREBALO biti pokriveno, ali nije se nikad prebacio sa 4g+ pa sam odustao. A1 karticu uasad jos drzim u 5T ko failover. Znaci ima problema sa 5g inace? Nije mi to toliko bitno.

Zamislite saml da sam uzeo Xiaomija
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 16:11   #387
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Nemoj spominjati Xiaomija, nakon 3 komada u nizu stvarno mi ih je dosta
Vidiš, ti si tražio bugove, a ja sam onaj koji ih rješava Iako nam je development toliko brz da korisnicima prepustimo da traže većinu bugova
Meni Realme dobro legao, jeftin, jednostavan, vrlo blizu stock androida. Iako još nisam pustio onaj update na UI 2/android 11. Ne vidim nikakvih prednosti zasad, osim što će mi prestati raditi Gcam koji radi osjetno bolje fotke od stock kamere.
Nego, jel moguće da mi in-screen fingerprint reader lošije očitava radi nalijepljenog kaljenog stakla? Imao netko sličnih iskustava?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 16:20   #388
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nemoj spominjati Xiaomija, nakon 3 komada u nizu stvarno mi ih je dosta
Vidiš, ti si tražio bugove, a ja sam onaj koji ih rješava Iako nam je development toliko brz da korisnicima prepustimo da traže većinu bugova
Meni Realme dobro legao, jeftin, jednostavan, vrlo blizu stock androida. Iako još nisam pustio onaj update na UI 2/android 11. Ne vidim nikakvih prednosti zasad, osim što će mi prestati raditi Gcam koji radi osjetno bolje fotke od stock kamere.
Nego, jel moguće da mi in-screen fingerprint reader lošije očitava radi nalijepljenog kaljenog stakla? Imao netko sličnih iskustava?
Naravno da je, meni je moj S10 u početku radio probleme zbog kaljenog stakla. Doduše kasnije su dosta popravili FPR no tad sam vec prešao na hidrogel. Uglavnom radi se o matrici samog stakla (ne znam kako bi se bolje izrazio), ista može i ne mora uzrokovati probleme pri čitanju otiska prsta (pogotovo kod optičkih čitača), ovisno o izradi i kvaliteti samog stakla...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 17:38   #389
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
I ja ih sad rijesavam ali idalje pronalazim, samo kroz code review U nas je development spor ide kroz 3 kruga testiranja prije releaseanja i opet poleti nesto

Ma neupitno da je realme best buy trenutno sto se tice OSa i sto nudi. I uglavnom sam zadovoljan sa puno vise nego nezadovoljan i siguran sam da sam odabrao najbolje sto sam mogao(eventualno neki oppo bi mozda bio bolji izbor). Samo bilo bi fino popeglat sve ovo sta mi smeta ali nista nije da je blocking ko xiaomi da ne možeš prekinuti poziv. Il da u camera oriented telefonu kamwra ne radi dobro

eda, mislim cak da pise negdi u mobu il uputama da bi trebalo koristiti samo njihove zastite za ekran jer druge mogu praviti probleme fingerprint readeru

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 27.11.2021. u 19:12.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 19:12   #390
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
2014 sam naručivao prvog Xiaomija direktno iz kine i tada je to bio best buy. Ukakili su kasnije softver i naročito netestiranje bilo kakvog updatea, to su strave bile što su puštali narednih godina, za flagshipove ili za redmi seriju, svejedno. Primjer: Puste update pa ljudima prestane raditi mikrofon, popravak flashanjem imagea iz fastboota Onda potiho povuku update i puste novi, potpuno ista verzija
Oficijelni forum je bio koma, valjda su ga zato i obrisali prije par godina.
Realme nema tako jak community, to mu je jedina mana.
Ali nema niti tjednih updatea ko xiaomi. Pa ako i prijaviš negdje bug, pitanje je hoće li ga zakrpati i kada.

Koliko sam skužio, realme daje samo mjesečni android security update i puno rjeđe novu verziju androida+ UI. Što mi uopće ne smeta, ne patim za zadnjom verzijom OSa.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na