Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2021., 15:22   #1
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Fritz 7530 problemi

Što, da ga prodam ili se može složit voip? Inače kupio nebrendirano u tiji. Znate ak izgubim živce da će ga netko ko i obično dobit budzašto samo da se riješim smeća. Dakle, nemojte mi pomoć ak ga želite,jer sam već na rubu da se riješim smeća, ha ha.

Al fakat mi je žao, dsl linija drži konekciju i atenuaciju stabilno kak nisam vidio u životu ni blizu na položaju di je moja parica koja je uvijek s t-com ruterima na rubu pucanja. Isprobao sam sve moguće upute za druge modele, od sinoć od 21 h jutros do 5. Glava mi puca i sad od neispavanosti. Probao sam i ono da prvo složim voip pa onda net, al ne pomaže. Al teško je tu reći radim li sve ispravno jer kad se skompiliraju svi pokušaji dizanja voipa sa svih tema i foruma o fritzu, od te musake boli glava. Inače internet mi radi i čim ukucam username i pass, bez ikakvih ukucavanja VLANa i bilo čega dalje. AL kad idem nešto probati upariti s voipo, onda više ne radi ništa. No velim, ko zna kaj radim

Ako netko može pomoći, bilo bi mi drago, ako ne, netko će se uskoro veselit da je dobio to za siću.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 15:34   #2
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
Što, da ga prodam ili se može složit voip? Inače kupio nebrendirano u tiji. Znate ak izgubim živce da će ga netko ko i obično dobit budzašto samo da se riješim smeća. Dakle, nemojte mi pomoć ak ga želite,jer sam već na rubu da se riješim smeća, ha ha.

Al fakat mi je žao, dsl linija drži konekciju i atenuaciju stabilno kak nisam vidio u životu ni blizu na položaju di je moja parica koja je uvijek s t-com ruterima na rubu pucanja. Isprobao sam sve moguće upute za druge modele, od sinoć od 21 h jutros do 5. Glava mi puca i sad od neispavanosti. Probao sam i ono da prvo složim voip pa onda net, al ne pomaže. Al teško je tu reći radim li sve ispravno jer kad se skompiliraju svi pokušaji dizanja voipa sa svih tema i foruma o fritzu, od te musake boli glava. Inače internet mi radi i čim ukucam username i pass, bez ikakvih ukucavanja VLANa i bilo čega dalje. AL kad idem nešto probati upariti s voipo, onda više ne radi ništa. No velim, ko zna kaj radim

Ako netko može pomoći, bilo bi mi drago, ako ne, netko će se uskoro veselit da je dobio to za siću.
Nerazumim u čemu je problem šta se tiče VoIPa nebi trebalo biti teško na tom Fritzu.
BTW koji ISP ruter imaš?

Pogledaj moj post o postavkama
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226


Vjerovatno grješiš pri stvaranju sučelja treba ti IPoE(Dynamic IP kod nekih npr. Asusa to je Automatic IP) za VoIP a moraš koristiti DNSove koje ti ISP ima na svom brendiranom ruteru.
Ovi DNSovi u mom postu su samo za ST regiju pogledaj u svoj ruter od ISPa i potraži DNSove koji se koriste za VoIP te iste moraš ručno ukucat u IPoE sučelje u Fritza.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2021., 16:03   #3
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Hvala Karlo na pokušaju pomoći. A meni je najteže na svitu kad ne znam kako. Imam adb, iz njega sam sinoć izvukao sip pass po onoj fori za izvlačenje. Nisam znao ovo za voip dnsove, moraju biti neki posebni? Znam samo za dns 1 i 2 koji se uvijek pojavljuju kod dsl veze, to su već dugo tu 195.29.267.141 i 195.29.247.162. Evo sve što sam našao od toga u config fajlu, jel to nešto od toga, po redu:
Code:
    OutboundProxy
        10.24.23.167  

        Server1    
        195.29.247.161

 ... i tako dalje ...  

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.04.2021. u 19:36. Razlog: Preglednost
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 16:53   #4
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
ims.t-com.hr
ProxyServer ---> ims.t-com.hr
OutboundProxy ---> ims.t-com.hr
ProxyPort ---> 5060
Protocol ---> UDP
DSCPMark ---> 40
RegisterExpires ---> 3600
-->
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
Hvala Karlo na pokušaju pomoći. A meni je najteže na svitu kad ne znam kako. Imam adb, iz njega sam sinoć izvukao sip pass po onoj fori za izvlačenje. Nisam znao ovo za voip dnsove, moraju biti neki posebni? Znam samo za dns 1 i 2 koji se uvijek pojavljuju kod dsl veze, to su već dugo tu 195.29.267.141 i 195.29.247.162. Evo sve što sam našao od toga u config fajlu, jel to nešto od toga, po redu:

... maknuto ...
Mogao si to u pastebin pa linkat.

Inače kad decryptaš config potraži pod SIP i VOIP trebalo bi pisati koji se
DNSovi koriste a ovo ostalo je uvijek isto na TComu
E i nisi nam rekao jesi li na VDSLu ili ADSLu jer VPI/VCI su kod ADSLa


Primjer u RouterPassView programu sa ZTE VII V4 configom
https://i.imgur.com/H0BThAK.png

RegistrarServer ---> ims.t-com.hr
ProxyServer ---> ims.t-com.hr
OutboundProxy ---> ims.t-com.hr
ProxyPort ---> 5060
Protocol ---> UDP
DSCPMark ---> 40
RegisterExpires ---> 3600
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.04.2021. u 19:37.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 18:46   #5
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Ako tvoja linija koristi ADSL onda je ono sto je napisao Lavoslav i dalje aktualno.

Detaljne upute:
-> http://forum.pcekspert.com/showpost....7&postcount=20

"Proxy server - koji god vam je bio proxy server kojeg ste izvukli iz T-Com routera, bez porta, znači format: aaa.bbb.ccc.ddd"

Ovo je tvoj outbound proxy: 10.24.23.167



Imas i stare slike od Zeljka:

http://forum.pcekspert.com/attachmen...0&d=1427745642

http://forum.pcekspert.com/attachmen...2&d=1426748444


Nista drugo ti ne treba. Sve drugo zaboravi!
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 20:55   #6
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
I koji su mi sad dnsovi ti koji mi trebaju? Ovaj mi izbriso post. Valjda ova dva koje je ostavio da se vidu, valjda mu je to logika bila. Inače, ništa ne piše pod SIP i VOIP koji se dnsovi koriste, uopće se DNS ne spominje u tom dijelu config fajla di se spominju sip i voip.

a što se tiče musake od koje boli glava, evo je već kod vas zadnja dva. jedan veli outbound proxy ti je ovaj slovčani, drugi veli ne nego brojčani i zaboravi sve drugo :-D

aha, pardon, zaboravio, pitali ste me i koji mi je dsl, to je ADSL2+.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 20:59   #7
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Pa DNS-ovi ti ne trebaju. Ruter ih sam povuce od proxy-ja. Slicno internet vezi. Mogao bi baciti koji screenshot svojih postavki da vidimo gdje si pogrjesio.
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:00   #8
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Oped nam nisi odgovorio.
Dali koristiš ADSL ili VDSL?

Na VDSLu je ovo gore što sam napisao a ADSL ovo gore što je kolega napisao.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:14   #9
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Pardon, evo kasnije sam editirao gornji post, ADSL2+ piše da je veza. Dečki, hvala. Budem probao sve iznova kad svi odu spavat jer mi inače vise na glavi da niš ne radi u kući. Ako ne uspijem onda ću staviti slike da vidite kako sam popunio sva polja, dakle najvjerojatnije ću staviti slike :-D
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:19   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Slike digni na neki pic host pa ovdje stavljaš thumb link.
Gore sam ti post kratio jer je bio bez razloga predug, imaš preview opciju da vidiš kako će post izgledati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2021., 21:21   #11
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Aha, ok. Budem stavio slike i kad uspijem jednom, ak uspijem, da znaju drugi ak im zatreba.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 01:54   #12
cronick2021
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Krizevci
Postovi: 2
Hej, bas sam ovo nasao na forum => isti taj problem imam i ja. Moze mi neko pomoci. Dosao sam u HR i kupio sam svojim roditeljima Fritzbox 7590 za njihov ADSL T-Com priklucak (20Mbit down / 1,5 Mbit upload). Vec sam sve napravio sta u ovom forumu pise ali nikako ne uspijem VOIP aktivirati. Internet mi funktionira ali pise u forumu da treba kao prvo VOIP spojiti! Zato sam opet resetiro moj Fritzbox. Samo VOIP je konfiguriran (vidi slike). Fritzbox je na verziji 7.25. ISP username i lozinku za VOIP imam (kako tu pise => http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2101).
Mozeli mi netko pomoci sta krivo radim ili fali u konfiguraciji? Puno vom hvala u napred

Fritzbox 7590
cronick2021 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 10:27   #13
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Citiraj:
Autor cronick2021 Pregled postova
Mozeli mi netko pomoci sta krivo radim ili fali u konfiguraciji? Puno vom hvala u napred
Ne vidim ni jednu gresku. Trebalo bi raditi! A da to nije slucajno VDSL? Koristis li VLAN 1203 ili VPI/VCI 0/33 za uspostavu internet veze?

Sto ti pokazuje "Event log" za telefoniju? Settings -> Event log -> Telephony

Nekad zna rjesenje biti banalno u smislu da treba nakon unosenja podataka jednom resetirati Fritzbox. Znaci spremis podatke i onda ga iskljucis iz struje za nekih 30 sekundi.

Zadnje izmijenjeno od: Tuco Ramirez. 05.04.2021. u 10:41.
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 11:11   #14
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor cronick2021 Pregled postova
Mozeli mi netko pomoci sta krivo radim ili fali u konfiguraciji? Puno vom hvala u napred
Jedina razlika koju sam vidio u odnosu na moj 7490 je da pod "area code" prvo polje kod mene je prazno. I čekirano mi je ovo:"vlan required...bla bla". Imam VDSL.
Što se tiče ovoga da prvo treba podesiti voip; nema to veze. Jedino što sam primjetio da kod upisivanja vpi/vci za internet, dogodi se da se automatski promijeni vpi/vci za voip, pa tu može nastati zbrka.
Nisam neki stručnjak u ovom području. Znam da bi uz vlan-ove trebalo raditi i bez vpi/vci, ali kod mene nije išlo dok nisam sve upisao.

I da, kako je gore navedeno, može se desiti da sve uneseš ispravno a ipak ne radi. Jednom kad proradi, nema više problema.
Ako ti šta može pomoći, kod mene je ovako (VDSL):
Voip:
-vlan id 1405
-vpi 0
-vci 33


Internet:
-vlan id 1203
-vpi 0
-vci 33

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 05.04.2021. u 11:23.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 13:35   #15
cronick2021
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Krizevci
Postovi: 2
Kao prvo PUNO VOM HVALA na pomoci....
vec dva dana od godisnjieg sam potrosio.
Telefon je proradio sa vasim podatkima ali internet nije vise funktioniralo. malo sam sprobavao i
kod mene sada sve funktionira sa ovim podacima:

Voip:
-vlan id 1405
-vpi 1
-vci 32


Internet:
-vlan id 1203
-vpi 1
-vci 32

sa tim je Internet i VOIP proradio :-))
Malo cudno zasto je kod mene drugi VPI/VCI nego kod vas!!!
Necu stim u buducnosti imati probleme...?

Ja cu jos jedamput sve moje postavke na ovo stranicu staviti za one koji imaju iste te probleme.





Jos jedamput puno puno hvala...svima jos ugodan uskrsni ponedeljak

@Tuco Ramirez: ako si stvarno iz Berlina onda castim te sa pivom ;-)
cronick2021 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 13:39   #16
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
VPI/VCI se koristi ako si na ADSLu za VDSL se koriste VLAN IDovi(tagovi) sa PPPoE user/pass za internet i ostale postavke koje smo gore naveli za VoIP na VDSLu
Ako meni Net+VoIP radi na TPLinku nevidim zašto bi u Fritzu se koristio VPI/VCI na VDSLu? Jedino možda da GUI traži da se popune sva polja bez obzira na konekciju?
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 05.04.2021. u 13:44.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 18:13   #17
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Nisam još slagao, nisam imao vremena, samo vidim da su u musaki i dalje sve kombinacije moguće iako se tvrdi suprotno, zahvaljujuć ovom liku koji otima temu
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 22:31   #18
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
I kako ti mi sad možemo pomoći kad ti nekužiš najosnovnije stvari u vezi Routera,ADSL-a/VDSL-a?

Ako neznaš šta radiš okani se ćorava posla i bridgeaj si ISP router jer očito nešto naprednije jednostavno nije za tebe.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 00:31   #19
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
kaj si nervozan ljubavi. pa nemam pojma, zato sam tu da pitam. a ak ne uspijem prodat ću modem od 1300 kn nekome za 500. možda ga baš ti kupiš.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 14:34   #20
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
kaj si nervozan ljubavi. pa nemam pojma, zato sam tu da pitam. a ak ne uspijem prodat ću modem od 1300 kn nekome za 500. možda ga baš ti kupiš.
Iskreno nisi se bas uhvatio najjednostavnijeg posla.

Zadnje izmijenjeno od: mann. 06.04.2021. u 14:45.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 17:29   #21
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Mene log u fritzu kaže voip dns error. Postavke sam koristio manje više sve iste kao cronick2021, jedino što sam postavio samo vlan a ne i vpi/vci, to ćemo sutra probati
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 17:31   #22
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,402
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Mene log u fritzu kaže voip dns error. Postavke sam koristio manje više sve iste kao cronick2021, jedino što sam postavio samo vlan a ne i vpi/vci, to ćemo sutra probati
Koliko znam Fritzovi se prave blentavi ako nepostaviš postavke ADSL i VDSL.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 18:25   #23
kresketezere
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: HR
Postovi: 13
dokopao sam se sip lozinke, zanima me mogu li postaviti voip na android ili windows? ili je ograniceno na adsl
kresketezere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na