Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2021., 09:26   #271
Tbistabil
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Istu stvar sam i ja sinoc napravio ali bez uspjeha. Jedini nacin sad je da gledam preko vidaa browsera, i umjesto daljinskog upravljaca koristim mis i tipkovnicu zbog lakseg upravljanja. Ako nesto novo saznam podijelim tu.
Tbistabil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 12:27   #272
Tbistabil
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Vratio se EON kad su postavke na srbiju
Tbistabil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 12:38   #273
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Svima se izgleda vratio, ja sam na BiH od jučer nisam ništa diro, sad se sam od sebe pojavil.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 20:32   #274
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,008
Tenis na SK2 je NEGLEDLJIV, koliko nisu usklađeni ton i slika. Čuje se prije udarac reketa, kao i uzvik suca aut, prije nego lopta izađe vanka. I to samo na SK2. Kad je na ostalim kanalima, sve ok. Da oni ne mogu to srediti? Žalosno !!!
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 09:25   #275
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Pozdrav...kako ide otkazivanje probnog mjeseca eona, kad se uzeo preko tele2 računa?

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 12:00   #276
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,008
Na mojEON u desnom donjem kutu, crvenim slovima, otkaži paket.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 12:22   #277
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
S tim da ak ne vidis probaj chrome il najbolje edge, u firefoxu većinom ne prikaže sve elemente stranice, nekad se isto desi i na chromu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2021., 12:36   #278
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
S tim da ak ne vidis probaj chrome il najbolje edge, u firefoxu većinom ne prikaže sve elemente stranice, nekad se isto desi i na chromu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
To je...hvala

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 15:02   #279
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
ja sam se registrirao da bi pogledao zadnju utrku F1, jedino što mi ovdje fali je hebena ArenaSport... Da ima i to, odmah bi otkazao MaxTV i prešao na ovo
pogi je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 15:47   #280
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
ja sam se registrirao da bi pogledao zadnju utrku F1, jedino što mi ovdje fali je hebena ArenaSport... Da ima i to, odmah bi otkazao MaxTV i prešao na ovo
Na to možeš zaboravit jer su United Grupa u Vučko u ratu tako da su šanse da Arena dođe na EON nepostojeće.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 14:17   #281
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Plasi li ovo ikog? Ipak su austrijanci austrijanci...

da ne bi krenuo sad kolaps sistema...

__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 14:32   #282
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
Plasi li ovo ikog? Ipak su austrijanci austrijanci...

da ne bi krenuo sad kolaps sistema...

Ne. EON je usluga od United Grupe i nudi ju Telemach u svim zemljama gdje je prisutan. Kod nas je EON službeno nudila ta austrijska kompanija iz razloga jer naš zakon o elektroničkim medijima (ZEM) nije dopuštao da vlasnik televizijskih kanala ujedno bude i distributer. Znači, zbog toga što United Grupa u vlasništvu ima Novu TV, Domu TV, SK i još hrpu TV kanala, oni nisu smjeli pružiti televizijsku uslugu u ponudi Telemacha. Kako bi zaobišli prastari zakon (koji je valjda u cijeloj EU imala samo Hrvatska), uslugu su nudili preko druge firme koja nema veze s našom podružnicom Telemacha iako je United Grupa tehnički vlasnik EON-a i te austrijske kompanije.

Od 1. siječnja zakon o elektroničkim medijima se mijenja i dopušta se vertikalna integracija što omogućuje Telemachu i United Grupi da ponude televizijsku uslugu kroz svoje usluge bez obzira na to što su vlasnici pojedinih TV kanala.

Dakle, kao što su rekli, ništa se neće promijeniti. Jedino što će sada moći uz tarife nuditi i sam EON kao što to rade u Sloveniji, Srbiji, Bugarskoj i na ostalim tržištima.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 31.12.2021. u 14:41.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 14:55   #283
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
vidim da u BIH imaju dodatne pogodnosti ko uzima telemach+eon, pa se tu nesto mozda promijeni i kod nas sada.....ako nista mozda napokon pocnem dobivat sve skupa na jednom racunu od telemacha, a ne zasebno....i to bi bio veliki napredak

ocekivati da eon ne ulazi u telemach promet ,mislim da je to nemoguce jer i dalje EON nije telemachov proizvod
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 14:59   #284
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
vidim da u BIH imaju dodatne pogodnosti ko uzima telemach+eon, pa se tu nesto mozda promijeni i kod nas sada.....ako nista mozda napokon pocnem dobivat sve skupa na jednom racunu od telemacha, a ne zasebno....i to bi bio veliki napredak

ocekivati da eon ne ulazi u telemach promet ,mislim da je to nemoguce jer i dalje EON nije telemachov proizvod
I sada imaš jeftinije ako si pretplatnik telemaha.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 15:55   #285
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
vidim da u BIH imaju dodatne pogodnosti ko uzima telemach+eon, pa se tu nesto mozda promijeni i kod nas sada.....ako nista mozda napokon pocnem dobivat sve skupa na jednom racunu od telemacha, a ne zasebno....i to bi bio veliki napredak

ocekivati da eon ne ulazi u telemach promet ,mislim da je to nemoguce jer i dalje EON nije telemachov proizvod
EON i je Telemachov proizvod samo što ga do sada u Hrvatskoj nisu smjeli nuditi kao svoj proizvod nego kao proizvod austrijske firme zbog zakona. Od 1. siječnja to se mijenja i sada će EON nuditi Telemach umjesto Solford Alpine GmbH.

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
I sada imaš jeftinije ako si pretplatnik telemaha.

Sent using Tapatalk
Imaš da, ali pogledaj ponudu Telemacha u Sloveniji. Oni u mobilnim tarifama imaju uključen EON.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 14:17   #286
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Kakva je usporedba kvalitete slike na 4K tvu sa ostalim IPTV platformama (MaxTV, Iskon, A1)?

Sta ima u toj videoteci u paketu EON Full za 89Kn? Jesu filmovi/serije prastari ili ima nesto normalno? Prije godinu dana sam probao Pickbox i nisam bas nasao nesto zanimljivo tamo da bi ga placao...

hvala
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 14:20   #287
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni je draze imati odvojeni hbo on-demand (6 eura). Imam i cinemax i hbo pakete na iptvu, ali recimo hbo uopce ne gledam, a cinemax rijetko (cesto imaju ful osebujne i uvrnute filmove). Ali zato hbo on-demand gledam redovito - ili vidim film na hbo kanalu pa pogledam kad ja hocu ili jednostavno gledam nesto sto uopce ne vrte po kanalima.
Sta nije da ako uzmes HBO kanal kod operatera da sa tim dobijes i HBO Go pristup? Ali moras pitati operatera koji su ti podaci za pristup. Na EON stranici se samo spominje HBO OD a ne i HBO GO. Ne znam dal je to ista stvar ili nije
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 14:23   #288
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
I sada imaš jeftinije ako si pretplatnik telemaha.

Sent using Tapatalk
bas gledam, to je od 1.1. onda vazece jel tako? hmmm, bas me zanima da li ce automatski skinuti cijene za postojece korisnike?
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 15:34   #289
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
bas gledam, to je od 1.1. onda vazece jel tako? hmmm, bas me zanima da li ce automatski skinuti cijene za postojece korisnike?
Od prije ti je to. Imas na njihovoj stranici sa cijenama flip (sklopku - "Postojeći Telemach korisnik") koju mozes prebaciti da vidis cijenu koja je za pretplatnike

https://hr.eon.tv/tv-paketi?existing=0#tab-pay-0/

Ako imas vecu cijenu a imas pretplatu zovi prodaju da ti bjasne kako da povezes te usluge. Predpostavljam da se moze, mada ovi su u kaosu pa ko zna dal znaju kako
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 16:08   #290
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor JosephBullet Pregled postova
Od prije ti je to. Imas na njihovoj stranici sa cijenama flip (sklopku - "Postojeći Telemach korisnik") koju mozes prebaciti da vidis cijenu koja je za pretplatnike

https://hr.eon.tv/tv-paketi?existing=0#tab-pay-0/

Ako imas vecu cijenu a imas pretplatu zovi prodaju da ti bjasne kako da povezes te usluge. Predpostavljam da se moze, mada ovi su u kaosu pa ko zna dal znaju kako
jok, nejde, bas ih zvao, jer sam na staroj tarifi, barem tako kazu....znači, imam ekipnu, 2 od 3 broja u ekipnoj su jos na ugovoru, ako uzmem novu tarifu onda imam pravo na jeftiniji eon.....koji bullshit.....a prebacivat na nove tarife nemogu jer bih jednom broju morao dignut tarifu, sto ne zelim, a opet iskreno gledam da odhebem telemach u potpunosti kad mi izidje ekipna, izuzev eona
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 21:32   #291
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
jok, nejde, bas ih zvao, jer sam na staroj tarifi, barem tako kazu....znači, imam ekipnu, 2 od 3 broja u ekipnoj su jos na ugovoru, ako uzmem novu tarifu onda imam pravo na jeftiniji eon.....koji bullshit.....a prebacivat na nove tarife nemogu jer bih jednom broju morao dignut tarifu, sto ne zelim, a opet iskreno gledam da odhebem telemach u potpunosti kad mi izidje ekipna, izuzev eona
Kod novih tarifa i dalje ostvaruješ popust na više brojeva. Srednja tarifa s 20 GB podatkovnog prometa je 114 kn umjesto 129 kn ako su povezana tri broja.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 22:18   #292
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Kod novih tarifa i dalje ostvaruješ popust na više brojeva. Srednja tarifa s 20 GB podatkovnog prometa je 114 kn umjesto 129 kn ako su povezana tri broja.
Ako prebacujem sva tri broja iz ekipne na novu tarifu MORAM dignut barem jedan broj na visu tarifu, jer sam jos uvijek na ugovoru i otplati dva uredjaja....tocno da se prebacim na recimo identicne tarife kao sto sada imam, kostalo bi me identicno isto kao sto i imam sada.....vezat se ponovno na dvije godine ugovorom samo za 20kn popusta na eon-NE HVALA!
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 23:28   #293
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
jok, nejde, bas ih zvao, jer sam na staroj tarifi, barem tako kazu....znači, imam ekipnu, 2 od 3 broja u ekipnoj su jos na ugovoru, ako uzmem novu tarifu onda imam pravo na jeftiniji eon.....koji bullshit.....a prebacivat na nove tarife nemogu jer bih jednom broju morao dignut tarifu, sto ne zelim, a opet iskreno gledam da odhebem telemach u potpunosti kad mi izidje ekipna, izuzev eona
Kažeš da bi zamijenio telemah za nešto drugo. Što drugo? Trenutno ima li boljih pretplata od telemaha? 70-80kn minus eon popust za 3gb I neograničeno sve ostalo. Dosta dobra tarifa. Ja baš mislim preći na njih i sa mobitelom.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 04:16   #294
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Kažeš da bi zamijenio telemah za nešto drugo. Što drugo? Trenutno ima li boljih pretplata od telemaha? 70-80kn minus eon popust za 3gb I neograničeno sve ostalo. Dosta dobra tarifa. Ja baš mislim preći na njih i sa mobitelom.

Sent using Tapatalk
iz principa ponajviše, nije sve u lovi....konkretno znam ljude kojima JOS UVIJEK roaming ne radi u austriji, znaci od cca 8. mjeseca tako, priznaju da je greska do njih i to je to....što se tiče cijena nisu loši. paketi, ali mobiteli su im loša ponuda i loše cijene....

ok, odemo u offtopic sada....uglavnom, ko uzima telemach isplati se eon definitivno
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 00:07   #295
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
Ako prebacujem sva tri broja iz ekipne na novu tarifu MORAM dignut barem jedan broj na visu tarifu, jer sam jos uvijek na ugovoru i otplati dva uredjaja....tocno da se prebacim na recimo identicne tarife kao sto sada imam, kostalo bi me identicno isto kao sto i imam sada.....vezat se ponovno na dvije godine ugovorom samo za 20kn popusta na eon-NE HVALA!
Čekaj, ali nitko te ne tjera na ugovornu obvezu. Cijena je ista uzeo ti ugovornu obvezu ili ne. Ugovorna obveza ide samo ako kupuješ mobitel, ako ne, pretplata je automatski bez ugovorne obveze.

Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
iz principa ponajviše, nije sve u lovi....konkretno znam ljude kojima JOS UVIJEK roaming ne radi u austriji, znaci od cca 8. mjeseca tako, priznaju da je greska do njih i to je to....što se tiče cijena nisu loši. paketi, ali mobiteli su im loša ponuda i loše cijene....

ok, odemo u offtopic sada....uglavnom, ko uzima telemach isplati se eon definitivno
Piši mailove, budi dosadan, piši prigovor na uslugu da ne radi roaming. Nešto moraju učinit vezano za to.

A što se ponude mobitela tiče, grozna je kod svih operatera. Ali ne samo to, više se isplati uzet mobitel u slobodnoj prodaji nego kod operatera. Priča je ista za sve, nije samo Telemach tu u igri.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 10:03   #296
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Čekaj, ali nitko te ne tjera na ugovornu obvezu. Cijena je ista uzeo ti ugovornu obvezu ili ne. Ugovorna obveza ide samo ako kupuješ mobitel, ako ne, pretplata je automatski bez ugovorne obveze.





Piši mailove, budi dosadan, piši prigovor na uslugu da ne radi roaming. Nešto moraju učinit vezano za to.



A što se ponude mobitela tiče, grozna je kod svih operatera. Ali ne samo to, više se isplati uzet mobitel u slobodnoj prodaji nego kod operatera. Priča je ista za sve, nije samo Telemach tu u igri.
Pa baš to, ponuda uredjaja je 2 puta bolja i povoljnija na ekupi, Santa domenica i slicno. Ako je do rata plati se Dinersom ili slicno na 24 rate.
Zašto uzimati uredjaje kod operatera?
Uvijek su skuplji...

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 10:27   #297
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Čekaj, ali nitko te ne tjera na ugovornu obvezu. Cijena je ista uzeo ti ugovornu obvezu ili ne. Ugovorna obveza ide samo ako kupuješ mobitel, ako ne, pretplata je automatski bez ugovorne obveze.


Piši mailove, budi dosadan, piši prigovor na uslugu da ne radi roaming. Nešto moraju učinit vezano za to.

A što se ponude mobitela tiče, grozna je kod svih operatera. Ali ne samo to, više se isplati uzet mobitel u slobodnoj prodaji nego kod operatera. Priča je ista za sve, nije samo Telemach tu u igri.
Moram na ugovor (tarifa+mobitrl) jer sam jos uvijek na ugovoru od prije, nemogu uzet samo nove tarife (prekinut trenutni ugovor). Da nisam na ugovoru, naravno da bih uzeo uzeo samo pretplatu sada
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:49   #298
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Pa ima ovu sadašnju dok ne istekne UO

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 15:17   #299
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Pa baš to, ponuda uredjaja je 2 puta bolja i povoljnija na ekupi, Santa domenica i slicno. Ako je do rata plati se Dinersom ili slicno na 24 rate.
Zašto uzimati uredjaje kod operatera?
Uvijek su skuplji...

Sent using Tapatalk
Iskreno, zadnji puta sam kod operatera kupio mobitel 2012. godine, od tada ih isključivo kupujem u slobodnoj prodaji tj. u trgovinama tehnike. Cijene su nerijetko i do 1.000 kn veće kod operatera nego u trgovinama.

Citiraj:
Autor vuljanic989 Pregled postova
Moram na ugovor (tarifa+mobitrl) jer sam jos uvijek na ugovoru od prije, nemogu uzet samo nove tarife (prekinut trenutni ugovor). Da nisam na ugovoru, naravno da bih uzeo uzeo samo pretplatu sada
Onda pričekaj kraj ugovora. A što se mobitela tiče, ako baš želiš novi mobitel i ne želiš ga platit od jednom, uzmi ga u nekoj trgovini na rate. Doslovno ti na isto dođe, samo što si dobio više za manje.

U ponudama operatera su ionako samo osnovni modeli, oni s najmanje prostora i najmanje memorije, a koštaju koliko koštaju modeli s više prostora i memorije u trgovinama tehnike.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 19:39   #300
vuljanic989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Karlovac
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Iskreno, zadnji puta sam kod operatera kupio mobitel 2012. godine, od tada ih isključivo kupujem u slobodnoj prodaji tj. u trgovinama tehnike. Cijene su nerijetko i do 1.000 kn veće kod operatera nego u trgovinama.


Onda pričekaj kraj ugovora. A što se mobitela tiče, ako baš želiš novi mobitel i ne želiš ga platit od jednom, uzmi ga u nekoj trgovini na rate. Doslovno ti na isto dođe, samo što si dobio više za manje.

U ponudama operatera su ionako samo osnovni modeli, oni s najmanje prostora i najmanje memorije, a koštaju koliko koštaju modeli s više prostora i memorije u trgovinama tehnike.
Tako je.....ja radije uzmem.za kes il na rate u ducanu, ovo su druga dva broja u ekipnoj na ugovoru jos sa mobitelima, glase na mene jer ekipna glasi na mene, to su moji clanovi koji su tako htjeli uzet mob

HT davao 1000kn penalizacije po broju da predjem kod njih, al tih 1000kn po broju storniraju kroz buduce racune tako da svejedno prvo moras platit ti penalizaciju iz svog dzepa
vuljanic989 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na