Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2021., 11:06   #661
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam se bome naplaća i sa alija i sa amazon.de...I dopisiva se sa carinom cak i za amazon.de narudžbu, dapace niti jedna narudžba sa alija mi nije prosla bez haraca, osim one jedne koja nije ni dosla, a isla preko HU
Kada to??? I za naruđbe kada naručene?
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 12:39   #662
Bosip
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
To ti ja kažem... odviti će se nepovoljno za male korisnike, za većinu. Iako vjerovatno i to padne u vodu kao onih 5 kuna ali treba proći vremena...
Bosip je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 02:51   #663
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
3.8, 29.8 i sa amazon.de 1.10
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 11:19   #664
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
3.8, 29.8 i sa amazon.de 1.10
A onda ili si naručio prije 01.07( nisi napisao jel to datum dostave ili naruđbe) ili nisi platio PDv prodavaču ili isti nema potpisan onaj ugovor o naplati PDV s nečalnicama EU. Znači paketi ako je sve uredno uopće ne dolaze na HR carinu nego se carinski pregled odvija u luci ulaska ili je pogrešni i lažno deklariran proizvod. Ne vjerujem da je tebi od tri naručena paketa sva tri završila na carini i dodatnom plaćanju a meni od 5 niti jedan, svi došli na kućnu adresu. Nešto tu nije u redu.

Ako dobiješ ovakav račun od kupca i nije lažno deklarirano tipa tv a piše USB stick nema šanse za naplatom
https://imgur.com/a/yzHIo3q

U protivnom ili kupac nama IOSS licencu ili se nešto mulja. Naravno sve navedeno pada u vodu ako je cijena proizvoda preko 150€ što onda ide na carinu.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 17.10.2021. u 11:42.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 14:04   #665
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, da li netko zna postoji li negdje di mogu odnest S21 Ultra na poliranje ? Imam jednu jako malu crticu na vrhu onom zeljeznom od mobitela i zivcira me pa ako se moze htio bi ju rijesit nekako.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.10.2021. u 10:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 12:12   #666
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ako je kromirano skinut ćeš krom pa neće to bit to.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 13:11   #667
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Gdje je najbolje uzeti novu bateriju za Samsung mob? Frend mi se žali da mu baterija ništa ne traje. To što mu je uključeno ama baš sve živo (BT, GPS, wifi, 4G, FB,...), to mu nije bitno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 22:05   #668
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ako je kromirano skinut ćeš krom pa neće to bit to.
To je onaj sjajni dio metalnog. Evo označio sam crvenim di točno otprilike pošto nisam imao drugi fon da uslikam.

1
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 19:00   #669
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Gdje je najbolje uzeti novu bateriju za Samsung mob? Frend mi se žali da mu baterija ništa ne traje. To što mu je uključeno ama baš sve živo (BT, GPS, wifi, 4G, FB,...), to mu nije bitno.
To i mene zanima.
U mom slučaju radi se o Samsungu S7. Baterija stara oko 4 godine pa traži zamjenu.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2021., 07:57   #670
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Kolegici je pao Huawei P30 i puknuo je ekran. Gdje ga zamijeniti i koliko to može koštati?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2021., 18:55   #671
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kolegici je pao Huawei P30 i puknuo je ekran. Gdje ga zamijeniti i koliko to može koštati?
Mozete poslati upit centar at insignum.hr
Oni su Huawei ovlasteni.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 12:15   #672
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Pao mi je iPhone X i od tada crni ekran!

Cujem onu sirenu kao da se poziva emergency call ali reset ne pomaze!

Mislite li da je crkao ekran ili moze jos nesto biti? Kalo funkcioniraju testovi u apple store? Mogu li oni odmah vidjeti o cemu se radi?

Hvala, lp
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 12:45   #673
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
99% puknuo ekran. Svaki servis može testirati i otkloniti kvar zamjenom ekrana. Samo je pitanje želiš li original lcd, refurbished original, zamjenski oled ili zamjenski obican. Razlika je u cijeni naravno
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 14:22   #674
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
99% puknuo ekran. Svaki servis može testirati i otkloniti kvar zamjenom ekrana. Samo je pitanje želiš li original lcd, refurbished original, zamjenski oled ili zamjenski obican. Razlika je u cijeni naravno
Puno ti hvala. Garim sutra vidjeti sto se da napraviti.

Vrijedi li ovakav 100e?

edit: vidim da je popravak u apple store 300e sto mi je super neisplativo. Mogu li ja sam izvrtiti neki test nekako preko kompa koji bih pokazao o cemu se radi?
Mozda da ga odnesem u apple store na test, pa ne znam hoce li mi reci pravu dijagnozu.


https://www.amazon.de/Fixerman-Digit...xpY2s9dHJ1ZQ==

Pokusao bih ga onda sam u tom slucaju zamijeniti.

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 02.01.2022. u 14:46.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 20:18   #675
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pa šta ne odeš u neki servis na popravak sa zamjenskim OLED ekranom? Odlicna kvaliteta i boje a zamjena košta od 800-1000kn s jamstvom?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 22:58   #676
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pa šta ne odeš u neki servis na popravak sa zamjenskim OLED ekranom? Odlicna kvaliteta i boje a zamjena košta od 800-1000kn s jamstvom?
Nisam u Hr, a mislim da u DE nisu ispod 200. Vidjeti cu sve sutra!
Puno puno hvala nadam se da je samo ekran!
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 14:21   #677
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moze li mala preporuka za display?

Koji uzeti od navedenih i hoce li raditi faceID?

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from...scrim&_sacat=0

Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 16:46   #678
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
99% puknuo ekran. Svaki servis može testirati i otkloniti kvar zamjenom ekrana. Samo je pitanje želiš li original lcd, refurbished original, zamjenski oled ili zamjenski obican. Razlika je u cijeni naravno
Upravo sam sam promijenio ekran uz opremu koja je dosla uz zamjenski. 65e sve ukupno. Radi kao urica cak sam i faceID uspio sacuvati

Nisam imao stvarno sto izgubiti tu su me trazili 160e ali sam se bojao da je jos nesto crklo.

Upute sam pratio ovdje:
https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+...acement/102423

Ekran je zadovoljavajuci ali se osjeca da je zamjenski
https://www.ebay.de/itm/132756121162

Sve skupa prezadovoljan.

Puno hvala BrunoRV. Rep up
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 20:03   #679
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Odlicno. Bude ti OLED dobar, super da si bio pazljiv s FACEID flatom, tesko je to reparirati.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 08:05   #680
Qvezbra
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 91
Mi 8

Pozdrav !

Xiaomi Mi 8 star dvije godine, ne puni se.
Imate nekakvu preporuku za servis ?
Qvezbra je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 19:54   #681
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Zanima me gdje u Zg relativno jeftino zamjeniti staklo na starijem mobitelu? touch radi perfektno i nije otišao, mobitel je xiaomi redmi note 5. hvala.
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 22:38   #682
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Gdje je najbolje uzeti novu bateriju za Samsung mob? Frend mi se žali da mu baterija ništa ne traje. To što mu je uključeno ama baš sve živo (BT, GPS, wifi, 4G, FB,...), to mu nije bitno.
jesi našo odgovor na svoje pitanje?
planiram kupiti novu bateriju za Samsung S10e, koristim ga 2+ godine i baterija je oslabila.
mislio sam naručit essential toolkit sa ifixit-a i bateriju od njih, ali nemaju za s10e ima za s10 i s10+, uz druge novije i starije mobitele.
možeš pogledat na njihovoj stranici if you so desire.

moje pitanje je isto - jel netko zna gdje online mogu naći oriđiđi bateriju za samsunga?
ili offline, iako ne vjerujem da netko u gradu prodaje original samsung baterije.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 22:55   #683
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor pyro Pregled postova
jesi našo odgovor na svoje pitanje?
planiram kupiti novu bateriju za Samsung S10e, koristim ga 2+ godine i baterija je oslabila.
mislio sam naručit essential toolkit sa ifixit-a i bateriju od njih, ali nemaju za s10e ima za s10 i s10+, uz druge novije i starije mobitele.
možeš pogledat na njihovoj stranici if you so desire.

moje pitanje je isto - jel netko zna gdje online mogu naći oriđiđi bateriju za samsunga?
ili offline, iako ne vjerujem da netko u gradu prodaje original samsung baterije.
Imas i fix kit i bateriju dostupnu na ifixitu https://www.ifixit.com/Store/Android...productReviews

Sta mislite je li ovo npr https://www.mobyoprema.hr/product/sa...utm_term=31921 original baterija?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 23:09   #684
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako je service pack pakiranje onda da.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 01:09   #685
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Imas i fix kit i bateriju dostupnu na ifixitu https://www.ifixit.com/Store/Android...productReviews

Sta mislite je li ovo npr https://www.mobyoprema.hr/product/sa...utm_term=31921 original baterija?
za mobyopremu nemam pojma, sumnjičav sam u startu prema našim trgovcima jer sam par puta naišo na "original" proizvod a zapravo nije bio.

što se tiče ifixit linka - di si našo sekciju android parts? kad idem kroz menije na njihovoj stranici nemrem doć do stranice sa tvog linka..

i ne znam jesil vidio ispod cijene što piše:
Shipping restrictions apply, Batteries may only be shipped within the contiguous USA at this time and may only ship via standard shipping.

ako možeš summonovat link za ifixit euro shop i s10e kao što si summonovo ovaj gore, pliz du sou
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 01:56   #686
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor pyro Pregled postova
za mobyopremu nemam pojma, sumnjičav sam u startu prema našim trgovcima jer sam par puta naišo na "original" proizvod a zapravo nije bio.
Ma i ja isto, bas zato i pitam za misljenja drugih.
Uzeo ''original'' bateriju za S7 preko jednog HR shopa, ali sve mi se cini da nije original.
Htio kupiti preko ifixita i par dana gledam hocu necu i u meduvremenu se prodala i reko aj naruciti cu ovu, ali nisam se bas proslavio
Citiraj:
Autor pyro Pregled postova
što se tiče ifixit linka - di si našo sekciju android parts? kad idem kroz menije na njihovoj stranici nemrem doć do stranice sa tvog linka..

i ne znam jesil vidio ispod cijene što piše:
Shipping restrictions apply, Batteries may only be shipped within the contiguous USA at this time and may only ship via standard shipping.

ako možeš summonovat link za ifixit euro shop i s10e kao što si summonovo ovaj gore, pliz du sou
Sorry nisam skuzio da je ovo USA site, a ne EU. Tako da moj bed
A do smartphone dijelova sam dosao tako da sam otisao na Store-Parts-Smartphone parts.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 11:07   #687
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 09:34   #688
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Sorry nisam skuzio da je ovo USA site, a ne EU. Tako da moj bed
aall is well
probaću kontaktirat ifixit, zatražit da nabave batt repl set za s10e. možda (im) je to i praksa, ne znam.
radije bih nabavio sve na jednom mjestu, i ljepilo i bateriju i alat, smanjio količinu ambalaže, čekanje, pare itd.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2022., 15:54   #689
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Danas je kolegica razbila ekran na 3 dana starom A52s. Fora je u tome da ima masku i kaljeno staklo. Kaljeno staklo je ostalo cijelo, a ekran ima 2 poprečne linije.

Naravno, ne može do podataka i sreća što nije izbrisala sa starog moba. Nosi ga na reklamaciju iako joj je jasno da neće biti priznata.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 00:53   #690
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Samsung A41 pao, četvrtina ekrana stalno svijetli, a ostatak prikazuje sliku normalno. Na dodir ne reagira, a na staklu nema pukotina. Poruke i dalje stižu, punjenje radi. Kako znati je li sve osim ekrana u redu? JEr ako je samo ekran otišao dao bih ga zamijeniti, ali glupo mi je promijeniti ekran (što je skoro cijena rabljenog mobitela), a da nisam siguran da nije još nešto otišlo. Mogu li ljudi u servisima prije promjene ekrana napraviti nekakvu dijagnostiku da vide isplati li se to uopće (rade li sve ostale komponenete ispravno) ili je rizik na meni?
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na