Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2021., 16:11   #1
Dabar_solta
Registered User
Moj komp
 
Dabar_solta's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Solta
Postovi: 9
lenovo p920 kuciste i napajanje potraga

pozdrav, treba mi nekakvo kompatibilno kuciste za lenovo nile 1019 mbo, pomoglo bi mi ako neko zna oznaku ovog formata mbo, google, ebay, njuškalo i slićno ne daju nikakve rezultate, treba mi i napajanje ili bar pinout konektora na ploci, može i ako ima vec gotov adapter za 24pin atx na ovaj jer imam vec napajanje dovoljne snage ali s klasicnim konektorom. nemam pojma kako se uopce zove ovaj konektor tako da ako netko zna bar oznaku konektora super. hvala.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20211006_142409.jpg‎
Views:	321
Size:	430.9 kB
ID:	24487  
Dabar_solta je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 18:19   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Lenovo P920 je workstaion, evo HMM Machine Types: 30BD, 30BV, and 30BC > https://download.lenovo.com/pccbbs/t...f/p920_hmm.pdf

Koliko vidim taj power konektor je teška custom proprietary verzija,
ovdje su spominjali napajanje u kombinaciji sa proždrljivim video karticama.
Tu su nešto spominjali da mobo ima ATX24 konektor ali je navedeno da služi za dodatno (2. napajanje) kada se njime napaja dodatne video kartice,
ne znam jeli info točan.

Mislim da to nećeš osposobiti bez origigi napajanja a možda i šasije / kućišta.

Jedino kada bi paralelno imao ispravni komplet pa na osnovu njega nešto prokljuviti

Za žuntu Lenovo ThinkStation P920 Review > https://www.servethehome.com/lenovo-...o-workstation/
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2021., 08:45   #3
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 184

Zadnje izmijenjeno od: ICT Avatar. 07.10.2021. u 09:25.
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 12:26   #4
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
@Dabar_solta

Ne znam koliko ti je to isplativo.. ali računaj da neće biti jeftino. To je najjača radna stanica od Lenova, koliko vidim unazad je kompatibilna sa P910...tj.P920 je upgrade, pa bi moglo kučište odgovarat jer je doslovno isto.
Sa ovom firmom www.itcreations.com, sam nekad radio, pa sam ih pitao, evo odgovora:

Hi ......,
We do have the case and 1400w power supply in stock. We can offer both at $990 plus shipping. They will be in refurbished condition with our 30 day warranty.

Thank you,
Gal Lis
Sales Manager

IT Creations, Inc.
gal@itcreations.com
9142 Independence Ave
Chatsworth, CA 91311
Direct: 818-975-3113
Main: 818-975-3100
Fax: 800-236-2161
Skype: live:Gal_480

PS: Probaj kontaktirati i ove:
https://www.bargainhardware.co.uk/re...nkstation-p910
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 16:05   #5
Dabar_solta
Registered User
Moj komp
 
Dabar_solta's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Solta
Postovi: 9
hvala puno na odgovorima i trudu,ali preskupo mi je i na bargain hardware i na it creations jer ovo je pokušaj "jeftine" video editing/etc mašine s es procesorima... šteta jer original case izgleda bas dobro napravljen...

ploca ima samo ovaj konektor za napajanje nazalost. nadam se da su samo konektor promjenili a da nisu dodali neke napone/logiku van atx standarda na taj konektor jer to je nemoguce iskemijat napamet.. ocekivano lenovo support odbija dat pinout konektora, proizvođač napajanja(delta) isto tako.. probat cu nac po ploci di je sta spojeno, po naponima na kondenzatorima se mozda bude dalo vidit šta je šta, al nisam bas optimistican.
Dabar_solta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:37   #6
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Dabar_solta Pregled postova
hvala puno na odgovorima i trudu,ali preskupo mi je i na bargain hardware i na it creations jer ovo je pokušaj "jeftine" video editing/etc mašine s es procesorima... šteta jer original case izgleda bas dobro napravljen...
ploca ima samo ovaj konektor za napajanje nazalost. nadam se da su samo konektor promjenili a da nisu dodali neke napone/logiku van atx standarda na taj konektor jer to je nemoguce iskemijat napamet.. ocekivano lenovo support odbija dat pinout konektora, proizvođač napajanja(delta) isto tako.. probat cu nac po ploci di je sta spojeno, po naponima na kondenzatorima se mozda bude dalo vidit šta je šta, al nisam bas optimistican.
Koliko vidim na slikama sa stickera sa kučišta napajanja, koristi se samo +12V (9pinova) i +5V (SB-to je za paljenje). Ovo ostali mali tanki pinovi na produžetku konektora su AUX konektori za grafičku karticu i nisu nužni za rad ploče- barem se tako čini.. Instrumentom se to može provjeriti jednostavno, najvjerojatnije su i spojeni međusobno na ploči ili unutar samog napajanja..

Btw, pogledaj još i ovo ... ako nije fake ponuda ))

https://www.misoative.top/index.php?...ducts_id=27709
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 23:01   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ova stranica je toliko ocito fake
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:14   #8
Dabar_solta
Registered User
Moj komp
 
Dabar_solta's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Solta
Postovi: 9
taman kad sam bar malo krenia naprid s ovim cheapstationom i ovim smjesnim konektorom za napajanje, stigli procesori, naravno polomljeni/fale kondenzatori s donje strane.. ovo postaje pre zabavan build lagano...

IMG-20211021-104937 IMG-20211019-193219
Dabar_solta je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 13:46   #9
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 184
Ovaj proc izgleda kao da mu je Ivo Pogorelić bio u gostima.
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 21:23   #10
Dabar_solta
Registered User
Moj komp
 
Dabar_solta's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Solta
Postovi: 9
kinezi poslali novi cpu, ovu plocu sam odluci prodat jer neman znanja za desifrirat ovaj konektor, vjerovatno cu uzet normalnu asus plocu ws c621e sage..


e sad pitanje, ploca je neki eeb EEB Form Factor
12 inch x 13 inch ( 30.5 cm x 33 cm), imate li kakve preporuke za kuciste? hvala.
Dabar_solta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2022., 02:05   #11
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Dabar_solta Pregled postova
kinezi poslali novi cpu, ovu plocu sam odluci prodat jer neman znanja za desifrirat ovaj konektor, vjerovatno cu uzet normalnu asus plocu ws c621e sage..
e sad pitanje, ploca je neki eeb EEB Form Factor
12 inch x 13 inch ( 30.5 cm x 33 cm), imate li kakve preporuke za kuciste? hvala.
Treba ti relativno veliko kučište za takvu ploču..
Evo nekih npr. ova:

https://www.adm.hr/thermaltake-level...70554/product/


https://www.adm.hr/phanteks-enthoo-p...69227/product/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 15:44   #12
Dabar_solta
Registered User
Moj komp
 
Dabar_solta's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Solta
Postovi: 9
super, hvala, mislim da cu vjv ic na phanteks ovaj jer cini mi se da je dosta šire kućište(po vertikalnom gpu mountu)jer sam naruci pre visoke hladnjake za cpu opet naravno napamet..
Dabar_solta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na